Hull City – Manchester City 0:2 (kon.) | Everton – Cardiff 2:1 (kon.) | Fulham – Newcastle 1:0 (kon.)
Southampton – Norwich 4:2 (kon.) | Stoke City – West Ham 3:1 (kon.) | Sunderland – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Swansea – West Bromwich 1:2 (kon.) | Aston Villa – Chelsea 1:0 (kon.)
Sunderland AFC
0:0 (0:0)
Crystal Palace FC
Sobota 15.03.2014, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam Vás pri sledovaní 30.kola anglickej Premier League. Dnes budeme sledovať zápas tímov zo spodnej polovice tabuľky a to konkrétne medzi AFC Sunderland a Crystal Palace. Zápas začína o 16:00.

Domácim sa v aktuálnej sezóne vôbec nedarí. Momentálne sa nachadzajú na nepeknej devätnástej pozícií zo ziskom 24 bodov, čo znamená vypadnutie zo súťaže. Aj napriek zlej sezóne sa mužstvo dokázalo dostať do štvrťfinále FA Cupu, kde si vylámali zuby na Hull City a prehrali 3:0. Sunderland sa dokonca dokázal dostať do finále Capital One Cup ale v ňom prehrali nad vo výbornej forme hrajúcim Manchesterom City 3:1. Najlepším strelcom tímu je sedemgólový Johnson.Sunderland hlási veľmi pozitívnu správu. SAFC sa vyzdravelo duo hráčov, ktorí minulý týždeň nenastúpili kvôli dobrým zraneniam. Presnejšie ide o Wesa Browna a Craiga Gardnera. Na maródke zostáva len Keiren Westwood, ktorý je celú sezónu mimo hry.

Posledné zápasy:
    09.03.14 Hull – Sunderland 3 : 0
    02.03.14 Manchester City – Sunderland 3 : 1
    22.02.14 Arsenal - Sunderland 4 : 1
    15.02.14 Sunderland - Southampton 1 : 0
    08.02.14 Sunderland – Hull 0 : 2

Hosťujúci tím tiež nezažíva vydarenú sezónu. Momentálne sú na 16. mieste zo ziskom 27 bodov, čo je len o tri viac ako ich dnešný súper Sunderland. V FA Cupe boli vyradení vo štvrtom kole, po prehre nad Wiganom 2:1 a môžu sa tak naplno venovať záchranárskym prácam v lige. Crystalu sa zranil nedávno marocký útočník Marouane Chamakh, ktorý si poranil stehenný sval a mimo hry bude tri týždne. Ďalej bude chýbať obranca Danny Gabbidon z Walesu a škótsky stredopoliar Barry Bannan

Posledné zápasy
    08.03.14 Crystal Palace – Southampton 0 : 1
    02.03.14 Swansea – Crystal Palace 1 : 1
    22.02.14 Crystal Palace – Manchester Utd 0 : 2
    08.02.14 Crystal Palace – West Brom 3 : 1
    02.02.14 Arsenal – Crystal Palace 2 : 0

Sunderland AFC: Mannone – Bardsley, Brown, O´Shea (C), Alonso – Larsson, Ki, Johnson – Bridcutt, Fletcher, Borini.
    Náhradníci: Ustari – Vergini, Gardner, Colback, Cattermole, Altidore, Scocco.

Crystal Palace FC: Speroni – Ward, Dann, Delaney, Mariappa – Jedinak (C), Ince, Dikgacoi, Ledley, Bolasie – Murray.
    Náhradníci: Hennessey – McCarthy, Puncheon, Thomas, Guédioura, Gayle, Jerome.

Rozhodca: Swarbrick – Flynn, Long – Marriner.

1

1
    Domáci Sunderland dnes nastúpi vo svojich tradičných červenobielych dresoch. Hostia zvolili žltú variantu.

2
    Marcos Alonso bol faulovaný na polovici hostí a domáci zahrávajú štandartnú situáciu.

2
    S tou si však argentínsky brankár Speroni poradil a bez väčších problémov loptu odkopol na polovicu domácich.

3
    Center Johnsona z polovice ihriska na nabiehajúceho Fletchera skončil v náručí Speroniho.

4
    Zaujímavý center Johnsona letel presne do vápna na hlavu Fletchera, ale jeho hlavička skončila nad bránkou Speroniho.

5
    Mariappa fauloval jedného z domácich hráčov na vlastnej polovici a Sunderland má ďalšiu výhodu štandardnej situácie.

6
    Skvelá útočná práca Bardsleyho, ktorý si pred vápnom skvelo poradil s dvoma obrancami a poslal loptu na nabiehajúceho Johnsona, ktorého center do vápna bol nepresný.

7
    Hostia zatiaľ nemajú moc priestoru k nejakej rozohrávke a Sunderland je v prvých minútach zápasu aktívnejším tímom.

8
    Adrian Mariappa fauloval zozadu Fletchera a vyslúžil si prvú žltú kartu v zápase.

9
    Prvú vážnejšiu strelu v stretnutí mal jeden z domácich hráčov, ale lopta letela presne doprostred bránky a Speroni s jej zachytením nemal žiadne problémy

10
    Sung-Yong Ki sa pokúšal strieľať už z veľkého uhla, ale zlý pokus to určite nebol, pretože strela skončila tesne vedľa pravej tyče.

11
    Domáci majú výhodu autového vhadzovanie na polovici hracej plochy.

12
    Sunderland rozohral svoj ​​rohový kop nakrátko, ale žiadne nebezpečenstvo nevzniklo.

13
    Joel Ward je ďalším kartovým hriešnikom, keď tvrdým sklzom zašiel do Larssona a rozhodca za tento zákrok potrestal anglického obrancu žltou kartou.

15
    Speroni bude odkopávať od svojej bránky.

16
    Fletcher vletel do súboja šľapákom a rozhodca odpískal faul. Hrať môžu hostia.

17
    Lopta im na nohách moc dlho neostala. Zlou kombináciou darovali domácim autové vhadzovanie.

18
    Liam Bridcutt fauloval asi osem metrov za vápnom Sunderlandu a hostia majú výhodu štandardnej situácie.

19
    Strela Jedinaka bola však veľmi nepresná.

21
    Domáci tlak bol zažehnaný a hra sa nám začína trochu vyrovnávať. Futbalu však chýba presnosť a rýchlosť.

22
    Jedinak zozadu fauloval Fletchera a vyviazol z toho našťastie bez karty. Domáci majú výhodu priameho kopu z nejakých tridsiatich metrov.

22
    Strelu na zadnú tyč však odvrátil hlavičkou hosťujúci obranca.

24
    Ďalší center do šestnástky hostí bol odvrátený.

26
    Center Larssona na Boriniho bol až príliš dlhý a skončil mimo hracej plochy.

27
    Sunderland kombinuje na polovici Crystalu.

28
    Sunderland stále v obliehaní šestnástky hostí.

30
    A prvá väčšia šanca zápasu! Odrazená lopta zo štandardnej situácie sa dostala presne ku Sung-Yongovi, ktorý vystrelil pekne z voleja, ale asi o meter minul bránku.

33
    Slabú strelu Fletchera Speroni bez problémov chytil.

37
    Z ľavej strany priletel center na Fletchera, ktorý bol na hranici faulu v šestnástke zrazený obrancom a k lopte sa tak nedostal.

38
    Bardsley fauloval na polovici hostí a hrať bude Crystal Palace.

39
    Domáci čisto obrali o loptu na vlastnej polovici hostí a mieri do protiútoku

39
    Rohový kop pre domácich.

40
    Vznikol veľký závar vo vápne hostí, ale žiadna šanca nevznikla.

45+2

A máme za sebou prvý polčas nie príliš atraktívneho zápasu. Videli sme iba jedinú šancu a to volej Sung-Yong, ktorý netrafil bránku. Snáď nám druhý polčas ponúkne niečo viac

Druhý polčas sa začne približne o 17:07.

46

46
    Striedanie v tíme Sunderland AFC: z ihriska odchádza Steven Fletcher, prichádza Jozy Altidore.

46
    Hneď na začiatku druhého polčasu strela Boriniho na zadnú tyč, ktorú brankár Speroni nakoniec vyrazil!

47
    Bardsley dostal lakťom do tváre a ťažko sa dvíha zo zeme.

50
    Sunderland pri lopte a kombinuje na polovici hostí.

51
    Altidore nevyužil obrovskú šancu domácich, keď dostal presný pas do šestnástky. Mal ešte menšie problémy so spracovaním, ale neskôr sa obtočil okolo obrancu a mal pred sebou iba brankára. Bohužiaľ pre domácich prestrelil.

53
    Domáci boli v posledných minútach opäť v obliehaní vápna hostí, ale Crystal Palace sa dokázal z úvodného tlaku dostať a hra je pomerne vyrovnaná.

55
    A ďalší center do šestnástky hostí na ktorý si nabehol Borini. Loptu zasiahol pätou a bránku prestrelil.

56
    Prvýkrát v druhom polčase zahrozili aj hostia. Bolasie skúsil strelu spoza šestnástky, ktorá však letela presne do brankára Mannoneho.

57
    Sebastian Larsson dostal žltú kartu za podrazenie Warda.

58
    A ďalšie žltá karta. Tentoraz pre írskeho obrancu Damiena Delaneyho, ktorý nepríjemne pristúpil nohu Song-Yong.

59
    Hlavička Murrayho bola nepresná a Vito Mannone si s ňou dokázal poradiť.

62
    Striedanie v tíme Sunderland AFC: z ihriska odchádza Sebastian Larsson, prichádza Craig Gardner.

63
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Glenn Murray, prichádza Cameron Jerome.

64
    Craig Gardner fauloval zozadu Ledleyho a uvidel po dvoch minútach na ihrisku žltú kartu.

66
    Mariappa pri postrannej čiare zrazil nepríjemne kolenom do hlavy svojho spoluhráča Danna, ktorý leží na zemi a sú pri ňom tímoví doktori.

67
    Snáď už je všetko v poriadku a môže sa pokračovať v hre.

69

69
    Z toho žiadne nebezpečenstvo nevzniklo.

71
    Crystal Palace po dlhšej dobe na polovici domácich.

72
    Gardner nepresne prihrával na šestnástku Altidorovi a loptu získali hostia.

73
    Nepresná kombinácia hostí skončila mimo ihriska.

74
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Tom Ince, prichádza Adlène Guédioura.

74
    Jeromeho prízemná slabá strela skončila v rukaviciach brankára Manonneho.

75
    Center do vápna hostí si postrážil Speroni a loptu zachytil.

77
    Desať hráčov Crystalu bránilo vo vlastnej šestnástke. Domáci to majú veľmi ťažké sa dostať do nejakej šance.

79
    Wes Brown dostal žltú kartu za nepríjemný šľapák.

80
    A hostia majú štandardnú situáciu z nejakých devätnástich metrov! Dobrá príležitosť.

80
    Guédioura však loptu poslal meter vedľa pravej tyče.

83
    Dve obrovské šance talianskeho útočníka Boriniho!!! Najskôr si nabehol z pravej strany a loptu poslal do spojnice. U druhej šance pálil zo šestnástky tesne nad bránku. Veľká smola pre domácich.

84
    Striedanie v tíme Sunderland AFC: z ihriska odchádza Adam Johnson, prichádza Ignacio Scocco.

86
    A ďalší pokus. Ľavačkou poslal volejom loptu veľmi nad bránku Marcos Alonso.

88
    Speroni bude odkopávať od svojej bránky. Do konca základnej hracej doby zostávajú posledné dve minúty. Dokáže jeden z tímov ešte so zápasom niečo urobiť?

89
    V obrovskej šanci sa ocitol Dikgacoi, ktorý bol pred brankárom Mannona úplne sám, ale lopta minula tesne ľavú tyč bránky!

90
    Nadstavovať sa bude ešte päť minút.

90+1
    Altidore sa nedostal cez obrancu hostí a lopta doplávala až k brankárovi Speronimu.

90+2
    Rohový kop hostí skončil v rukaviciach Mannoneho.

90+4
    Posledná minúta zápasu.

90+5
    Dikgacoi skúsil prízemnú strelu z vápna, ale brankár si loptu postrážil!

A je za nami druhý polčas a tým pádom koniec zápasu. V druhom polčase sme videli oveľa aktívnejší futbal ako v tom prvom. K víťazstvu mali bližšie domáci, ale Borini nastrelil len hornú tyč. V záveremali ešte veľkú šancu hostia, ale ani tá nebola premenená. Tým pádom sa oba tímy rozišli bez gólov. (18:17:14)

Góly:

Karty:   18. Bridcutt (SUN), 57. Larsson (SUN), 64. Gardner (SUN), 79. Brown (SUN) – 8. Mariappa (CRY), 13. Ward (CRY), 45+2. Dikgacoi (CRY), 58. Delaney (CRY)

Rozhodca: Swarbrick – Flynn, Long – Marriner