Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:4 (kon.) | Novokuzneck – Nižnekamsk 1:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 08.03.2014, 07:00KHL - Pohár Nádeje

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 07:00.

Prajem príjemné dobré ráno všetkým priaznivcom hokeja. Základná časť KHL sa už skončila a pre tých, ktorí nepostúpili do play off je tu Pohár Nádeje. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Amurom Chabarovsk a Jugrou Chanty-Mansijsk. Začiatok zápasu je naplánovaný na 7:00 SEČ. Pred úvodom sa poďme pozrieť na účinkovanie aktérov v základnej časti.

Domáci hokejisti skončili vôbec najhoršie zo všetkých tímov. Amuru patrilo po základnej časti 14.miesto v tabuľke Východnej konferencie so ziskom 45 bodov pri skóre 106:182. Celkovo dosiahli 13 víťazstiev a až 41 prehier. Z posledných piatich zápasov získali domáci len jeden bod. V poslednom zápase nestačili na Vladivostok a podľahli 1:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Lugin, ktorý nazbieral 20 kanadských bodov za 7 gólov a 13 asistencií.

Jugre sa v dlhodobej časti súťaže darilo podstatne viac. Hostia sa umiestnili na 11.mieste Východnej konferencie so ziskom 64 bodov pri skóre 128:166. Dosiahli 20 víťazstiev a 34 prehier. Z posledných piatich zápasov získali len 3 body. V poslednom kole základnej časti zvíťazili na ľade Petrohradu 1:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Videll, ktorý nazbieral 27 kanadských bodov za 10 gólov a 17 asistencií.

Amur Chabarovsk: Murygin(Järvinen) – Ježov, Bilalov, Sedunov, Loginov, Reese, Terjajev, Teslenko – Tarasov, Lugin, Junkov – Šiškanov, Litovčenko, Stepanov – Krikunov, Fisenko, Klimčuk – Dubinin, Kacuba, Smurov, Abramov

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznecov(Kukin) – Putilov, Starosta, Sokolov, Švidenko, Tjuljapkin, Chrostov, Šefer – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Sitnikov, Magogin, Buljanskij – Lusnuchin, Žukov, Knjazev – Točinckij, Kručinin, Gusev

Rozhodca: Safiullov, Bukin – Streltsov, Tarasov.

Oba tímy už prichádzajú na ľad.

Nasleduje hymna Ruskej federácie.

00:01

00:50
    Už v prvej minúte tu máme vylúčenie. Za podrazenie dostáva 2 minúty hosťujúci Dixon.

01:35
    Amur sa drží v útočnom pásme.

02:07
    Chabarovsk dal gól!
    Domáci využívajú už prvú presilovku zápasu, keď sa po prihrávke Stepanova presne trafil TIMOFEJ ŠIŠKANOV a dostáva svoj tím do vedenia 1:0. Asistencie: Andrej Stepanov.

03:42
    Tentokrát tu máme domáce vylúčenie. Na trestnú lavicu odchádza Vladimir Loginov za hákovanie.

04:51
    Jugra dal gól!
    A je vyrovnané! Tak aj Jugra dokázala svoj prvú presilovku využiť. V pásme pekne kombinovali a nakoniec po prihrávke Smoleňáka zakončil do siete VELI – MATTI SAVINAINEN. Asistencie: Stephen Dixon, Radek Smoleňák.

05:27
    Za nami je viac ako päť minút zápasu a nás môže tešiť, že už sme videli dva góly v presilovkách.

07:16
    Chabarovsk je strelecky aktívnejší. V tejto štatistike vedie 9:3.

07:58
    Na strane Jugry zakončoval akciu Savinainen, ale priestor Muryginovej bránky netrafil.

08:45
    Tento zápas 1.kola Pohára Nádeje nám zatiaľ ponúka pomerne pekný hokej. Amur je zatiaľ aktívnejším celkom.

10:05
    Máme za sebou prvú desaťminútovku stretnutia. Stav je stále vyrovnaný 1:1. Strelecky sú na tom lepšie domáci, keď na Murygina vyslali už 11 striel.

11:35
    V tejto fáze si už oba tímy dávajú pozor na vylúčenia a hrá ma svoj spád.

12:52
    Chabarovsk vedie aj v štatistike buly a to pomerom 7:5.

13:24
    Domáci gólman Murygin zatiaľ nemá toľko práce ako jeho náprotivok Kuznecov, preto musí byť stále koncentrovaný.

15:04
    Prvá tretina sa rýchlo blíži do svojho konca. Na oboch stranách museli brankári predviesť zákroky. Na strely vedie Amur 12:6.

16:09
    Už dlhú dobu sa hrá bez prerušenia. Ani jeden z tímov nechce zbytočne kúskovať tento zápas.

17:20
    Štatistika buly sa nám vyrovnala, aktuálne je to 7:7.

18:19
    Zrejme už oba celky len čakajú na koniec prvej tretiny.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00

Prvá tretina je už za nami. Zatiaľ sledujeme vyrovnaný zápas. Už v tretej minúte dostal v presilovke Amur do vedenia Šiškanov, ale pri vylúčení Loginova vyrovnal na 1:1 hosťujúci Savinainen. Dočkáme sa v druhej tretine ďalších gólov.

20:01

20:58
    Domáci uspeli na prvom vhadzovaní v druhej tretina a dostali sa do útočného pásma.

21:38
    Dmitry Švidenko dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie. Presilovka pre domácich.

22:30
    Kuznecov musel kryť niekoľko striel domácich hráčov.

22:57
    Jugra sa oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

23:38
    Hostia sú v plnom počte.

24:35
    Po tejto presilovke vedie Chabarovsk na strely už 18:8.

25:21
    Murygin si poradil so strelou po protiútoku Jugry.

26:38
    Amur je aj v druhej tretine aktívnejším tímom.

27:33
    Kuznecov musel zasahovať po súhre tretej formácie Chabarovsku.

27:46
    Loginov dostáva 2 minúty za podrazenie.

28:19
    Hostia sa nevedia v tejto presilovke dostať k streleckému pokusu.

28:40
    Až teraz si musel Murygin pripísať úspešný zákrok. Jugra sa rozostavila v pásme.

29:35
    Hostia predsa len využívajú svoju početnú prevahu. Po prihrávke Guseva sa najlepšie zorientoval STEPHEN DIXON a prekonal Murygina. Asistencie: Nikita Gusev.

31:23
    Jugra zatiaľ vyťažila z minima maximum, keďže aktívnejší boli doposiaľ domáci.

32:44
    Štatistika streleckých pokusov sa postupne vyrovnáva. Amur vedie už len 20:15.

32:56
    Na vhadzovania už hostia vedú 13:12. Postupne sa misky váh prikláňajú na stranu hostí.

33:33
    Aktivita Jugry ustála a teraz sledujeme pokojnejší hokej.

34:13
    Hra sa už kúskuje, Jugry zvyšuje vedenie na vhadzovaniach. Posledné minúty sú však bez práce obaja brankári.

34:45
    Hostia v krátkom slede štyrikrát ohrozili Murygina, ten za svoj chrbát ani jednu strelu nepustil. Amur vedie na strely už len 22:19.

35:27
    Opäť sa nám hra vyrovnáva. Amur stabilizoval svoje vhadzovania.

36:09
    Kuznecov si musel poradiť so zakončením Lugina. Ten istý hráč neuspel ani z dorážky.

36:39
    Amur tak premrhal veľkú šancu na vyrovnanie. Pokračujeme za stavu 1:2 pre Jugru.

37:21
    Po úspešnom buly sa dostali domáci do brejku, ale Kuznecov si poradil so zakončením domáceho hráča.

37:46
    Jugra vedie v štatistike vhadzovaní 21:15.

38:01
    Na strele zas vedie Chabarovsk v pomere 24:22.

38:36
    Domáci sa silou mocou snažia vyrovnať stav ešte pred koncom druhej tretiny. Jugra sa sústredí len na defenzívu.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:48
    V poslednej minúte Jugra ešte dvakrát ohrozila Murygina.

40:00

Druhá tretina je už minulosťou. V tejto časti sa dostala Jugra do vedenia zásluhou Dixone v 30.minúte. Amur mal síce príležitostí na vyrovnanie, ale Kuznecov bo v bráne hostí stopercentný a výdatne mu pomohli aj jeho spoluhráči. Bude tretia tretina poslednou alebo sa podarí Amuru dostať zápas do predĺženia?

40:01

40:52
    Denis Sokolov dostáva 2 minúty za podrazenie. Domáci majú veľkú príležitosť na vyrovnanie.

41:24
    Domáci už vyslali na Kuznecova niekoľko striel, zatiaľ ale nič nebezpečné.

42:18
    Jugra sa dobre bráni a puky posiela často cez všetky čiary.

42:52

43:10
    Takmer okamžite po oslabení sa hostia nasťahovali do útočného pásme a po prihrávke Švidenka sa presadil NIKITA GUSEV, ktorý tak zvýšil vedenie Jugry na 1:3. Asistencie: Dmitry Švidenko.

44:31
    Nechajme sa prekvapiť ako na tento vývoj zareagujú domáci.

45:19
    Igor Magogin dostáva 2 minúty za hákovanie. Presilovka pre Amur.

45:26
    Amur robí čo sa len dá, ale stále nemôže prekonať pozorného Kuznecova.

47:19
    Jugra sa v tomto oslabení bez problémov ubránila už hrá v plnom počte.

48:22
    Ďalšie vylúčenie. Arťjom Buljanskij dostáva 2 minúty za hákovanie a tak si Chabarovsk môže napraviť reputáciu z predošlej presilovky.

49:19
    Domáci síce zaokrúhlili svoje strelecké pokusy na číslo 30, ale druhý gól ešte nepridali.

50:01
    Za nami je polovica tretej tretiny, Jugra je bližšie k víťazstvu.

50:22

51:18
    A už je zrejme definitívne rozhodnuté! Žukov naservíroval puk SERGEJOVI LESNUCHINOVI a ten prekonal bezmocného Murygina. Asistencie: Michail Žukov.

52:52
    Chabarovsk to bude mať už veľmi ťažké, hostia majú tento zápas pod absolútnou kontrolou a nikam sa nemusia ponáhľať.

53:06
    Domáci tréner si berie oddychový čas.

54:26
    V poslednej minúte sa hralo bez prerušenia, nevideli sme však ani strelecký pokus.

55:01
    Do konca tretiny a pravdepodobne aj zápasu ostáva menej ako päť minút. Amur stále nevie zdramatizovať tento zápas.

56:11
    Chabarovsk vedie na strely 31:30, na buly vedú hostia 31:20.

56:40
    Murygin musel zastaviť dve nebezpečné strely Jugry.

57:22
    Na strane druhej zastavil domáce zakončenie Kuznecov.

57:59
    Kuznecov svoj tím stále drží a postupne vedie k víťazstvu na ľade Chabarovsku.

58:20
    Domácim sa predsa len podarilo znížiť, ale už je neskoro. MICHAIL KLIMČUK zakončil akciu po prihrávke Sedunova a znížil tak na 2:4. Asistencie: Artem Sedunov, Artem Dubinin.

59:01
    Prebieha posledná minúte tretej tretiny.

60:00

Je dobojované. Z tohto zápasu odchádzajú spokojnejší hostia, ktorí v tretej tretine poistili svoje vedenie a v 1.kole Pohára Nádeje nakoniec zvíťazili na ľade Chabarovsku 2:4.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (12:28:24)

Martin Platko

Góly a asistencie: 3. Šiškanov (Stepanov), 59. Klimčuk (Sedunov, Dubinin) – 5. Savinainen (Dixon, Smoleňák), 30. Dixon (Gusev), 44. Gusev (Švidenko), 52. Lesnuchin (Žukov)

Rozhodca: Safiullov, Bukin – Streltsov, Tarasov