Everton – West Ham 1:0 (kon.) | Fulham – Chelsea 1:3 (kon.) | Hull City – Newcastle 1:4 (kon.)
Stoke City – Arsenal 1:0 (kon.) | Southampton – Liverpool 0:3 (kon.)
Hull City AFC
1:4 (0:2)
Newcastle United
Sobota 01.03.2014, 16:00Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 28. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Hull City AFC a Newcastle United.

Hull City AFC sa momentálne nachádza na 11. priečke s 30 bodmi a so skóre 29:31. Nováčikovi sa tohtoročná sezóna medzi anglickou elitou vydarila. Po nie najlepšom začiatku okupujú domáci stred tabuľky a sú ďaleko od zostupových pozícií. V poslednom kole zdolali hráči Hullu presvedčivo Cardiff 4:0.
    Forma: V P V R P

Newcastle United je na tom o niečo lepšie ako domáci. Na konte má 40 bodov, skóre 33:38 a nachádza sa na 8. priečke. V 27. kole sa Newcastelu podarilo prerušiť štvorzápasovú šnúru bez výhry, keď na domácej pôde najtesnejším rozdielom zdolali Aston Villu. V hodine dvanástej (90+2) sa presadil najlepší strelec hostí Remy.

Newcastle – Hull 1 : 2

Hull City AFC: McGregor – Rosenior, Figueroa, Bruce, Davies – Meyler, Huddlestone – Livermore, Elmohamady – Jelavic, Long.
    Náhradníci: Harper – Chester, Koren, Boyd, Sagbo, Aluko, Quinn.

Newcastle United: Krul – Debuchy, Williamson, Yanga-Mbiwa, Dummett – Sissoko, Tiote (c), Anita, Gouffran – de Jong – Remy.
    Náhradníci: Alnwick – S. Taylor, Haidara, Gosling, Marveaux, Shola Ameobi, Cisse.

Rozhodca: Friend – Flynn, Garratt.

Stretnutie začne o pár okamžikov.

1

1
    Stretnutie zahájili výkopom domáci hráči.

1
    Netrvalo dlho a v ofsajde sa ocitol hosťujúci útočník Remy.

1
    McGregor poslal dlhý pas pred vápno hostí. Kde hľadá streleckú pozíciu Jelavić.

2
    Jelavićovi sa nepodarilo dostať cez Dummetta, ktorý odkopáva ďaleko od Krula.

3
    Domácim sa podarilo získať vhadzovanie pred vápnom Newcastlu.

3
    No akcia domácich hasne, keď sa lopty zmocňuje de Jong.

4
    A je tu priamy kop po faule Jelavića. Loptu bude zahrávať Bruce.

5
    Hullu sa dlho nedarilo loptu dostať von z vápna čo využil Remy. Loptu si hodil na silnejšiu nohu a tvrdou strelou míňa bránku McGregora o necelý meter.

6
    Hra sa po výkope domáceho gólmana presúva na opačnú stranu, kde však domáci chybujú nepresnou nahrávkou.

7
    Hostia v kľude kombinujú na vlastnej polovičke.

7
    Ďalší priamy kop pre hostí. tentokrát to je lepšia pozícia na center.

8
    Dummettov center bol poľahky odvrátený. McGregora neohrozil ani center Sissoka.

9
    Priamy kop aj pre domácich hráčov. Zahrávať bude Bruce.

9
    Na Bruceov center si výborne vyskočil Huddlestone, ktorý žiaľ ani hlavičkou ani následnou dorážkou neprekonal Krula, ktorý loptu zastavil presne na čiare.

10
    Newcastle United dal gól!
    Čo sa nepodarilo domácim sa podarilo hosťom. Nádherný rýchly a najmä využitý brejk hostí. Prízemný center Tioteho našiel vo vápne zbioehajúceho MOUSSA SISSOKA, ktorý triafa ľavý horný roh McGregorovej bránky.

13
    Od hostí sledujeme oveľa atraktívnejší futbal ako od domácich tigrov.

14
    A hosťom najtesnejší rozdiel nestačí. Začínajú ďalšiu akciu opäť zo zadných radov.

15
    Remymu sa nepodarilo kľučkou oklamať Elmohamadyho. Krajný obranca loptu ihneď posúva na Livemoreho.

16
    Jelavićov súboj v rohu ihriska končí vhadzovaním Newcastlu.

17
    Hostia sa definitívne oslobodzujú po faule Figueroa voči Remymu.

17
    Jelavić chytený v ofsajde.

18
    Hra sa nám presunula na stred ihriska, kde sú pri lopte síce domáci no nevedia kade sa dostať pred Krula.

19
    Ani Longovi a ani Elmohamadovi sa nepodarilo loptu zacentrovať cez Gouffrana.

19
    Čo sa nepodarilo im sa podarilo Maylerovi. Jeho center však domáci Jelavić nezachytil.

20
    De Jong si vypýtal faul proti brániacému Figueroavi.

21
    Dummettov center z priameho kopu smeroval do ofsajdu. odkopávať bude McGregor.

22
    Pri lopte smerujúcej na Jelavića bol skôr gólman Newcastlu, ktorý boxuje do bezpečia.

23
    Ani následný center Maylera neskončil inde, ako v náručí gólmana Krula.

24
    Po vzdušnom súboji Debuchyho a Maylera ostáva ležať na zemi prvý menovaný.

25
    Debouchy po ošetrení bude pokračovať v hre.

26
    Vyzerá, že cieľ tigrov je jasný. Čo najskôr streliť dorovnávajúci gól. Trafitieť cieľ sa nedarí ani Livemoremu ani Huddlestonovi.

27
    A takmer to bolo 1:1! Elmohamadyho center našiel osamoteného Jelavića, ktorý žiaľ pre domácich hlavičkuje pár centimetrov od ľavej tyčky Krulovej bránky.

29
    Prvú žltú kartu vidí hosťujúci Tiote po faule na Huddlestoneho.

30
    Anita po narážačke s deJongom zastavený faulom Daviesa. Priamy kop z 25 metrov pre Newcastel.

30
    Remyho strela triafa len múr pred McGregorom.

31
    Dvojici Jelavić – Huddlestone sa nepodarilo dostať cez štvoricu hráčov v žltých dresoch.

32
    Hull zavretý vo vlastnom vápne. Loptu pred McGregorom si vymieňa trojica Anita, Sissoko a de Jong.

33
    Remyho pas na Sissoka bol pridlhý. Odkopávať od bránky bude McGregor.

34
    Domácim sa však na polke Newcastlu nedarí zostať dlhšiu dobu. Mnoho nepresností znamená loptu pre hostí.

35
    Yanga-Mbiwa vidí žltú kartu za faul na Longa. Pre Hull je tu veľká šanca na dorovnanie. Priamy kop z 18 metrov.

36
    Neuveriteľná smola pre domácich. Jelavićova strela preletela ponad múr a opečiatkovala brvno bránky Krula, ktorý by bol na túto strelu prikrátky.

38
    Dnes už druhá nevyužitá veľká šanca Jelavića. Obrovská smola na kopačke tohto Chorváta.

39
    Loptu si vymieňajú Yanga-Mbiwa s Williamsonom čím sa snažia ukľudniť hru.

40
    Brániacého hráča sa Long zbavil poľahky. Jeho center na zadnú tyč našiel hlavičku Elmohamadyho, ktorý z malého vápna zakončil do bočnej sietie bránky Newcastlu.

41
    Posledné minúty jednoznačne patria domácim tigrom. No pri Krulovi stojí naozaj obrovské šťastie.

42
    Aj takýto je futbal. Takejto chyby by sa stopér domácich Figueroa naozaj nemal dopúšťať. Jeho nie razantnej "malej domov" sa zmocnil LOIC RÉMY, ktorý po tom čo si obhodil brankára smeroval na prázdnu bránku a poľahky zvyšuje na 2:0.

44
    A hostia pri chuti znovu okupujú vápno domácich.

45
    Nadstavujú sa +2 minúty.

45+2
    Priamy kop domácich z poliacej čiary zahrá Figueroa.

45+2

Prvý polčas je za nami. Pre divákov je to naozaj zaujímavé stretnutie i keď domácim fanúškom sa to určite nepáči. V 10. minúte sa presadil Sissoko. Zvyšné minúty patrili domácim tigrom no skórovať sa nepodarilo dvakrát Jelavićovi, ktorý napálil do brvna z priameho kopu. Po veľkej chybe Figueroa si gól pripísal aj Rémy, ktorému v stačilo umiestniť do prázdnej bránky.

Štatistiky:
    Držanie lopty:49%-51%
    Strely celkom:8-6
    Strely na bránku:2-2

46

46
    Druhý polčas zahájili výkopom hráči Newcastlu.

46
    Po faule Williamsona je tu priamy kop Hullu.

47
    Hull City dalo gól!
    A je to rýchle gól v úvode druhého polčasu. Na Huddlestoneho center si najvyššie vyskočil CURTIS DAVIES, ktorý hlavičkou preloboval Krula a lopta už bez zábran doskackala do siete Newcastlu.

48
    Nádherný vstup domácich, ktorí sa pokúšajú o ďalší gól. Rozohrávka hostí je napádaná už v jej zárodku.

50
    Tentokrát sa však na polke hostí previnil faulom Huddlestone. Rozhodca Friend mu len dohovára.

51
    Strelec gólu na 2:1 nevyzerá byť v poriadku. Vyzerá to na natiahnutý sval no v hre stále pokračuje.

52
    Elmohamadyho center bol síce zblokovaný Dummetton, no rozhodca to videl inak.

53
    Roseior vysunul Longa no tomu sa nepodarilo presadiť cez Williamsona. Ziskal aspoň vhadzovanie pred Krulom.

54
    Jelavić vidí žltú kartu po výkope gólmana Krula.

55
    Domáci zvyšujú obrátky a hľadajú spôsob ako znovu prekonať Krula.

55
    Ďalší využitý brejk hostí. Huddlestone stratil loptu a dopredu vyšprintoval Gouffran. Jeho strelu zo strednej vzdialenosti síce McGregor zlikvidoval, no na následnú dorážku v podaní MOUSA SISSOKA nemal šancu. Sissoko si pripisuje druhý gól v zápase.

57
    Pred domácimi stojí neľahká úloha.

58
    Na zemi ostáva ležať Williamson po faule od Jelavića. Jelavić dostáva len dohovárané od Frienda.

60
    Hodina hry je za nami a sledujeme naoza atraktívny futbal. Pri takomto tempe hry je jasné že sa máme ešte na čo tešiť.

61
    Rohový kop pre hostí.

61
    Nádherná strela z hranice vápna v podaní Debouchyho, ktorá skončila na chrbte jedného z hráčov pred McGregorom. Domáci gólman nestihol ani reagovať.

63
    Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Figueroa, prichádza Koren.
    Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Livemore, prichádza Aluko.

64
    Hull po dvojitom striedaní na polke Newcastlu. Williamson s Yanga-Mbiwaom sú dnes naozaj vyťažení.

66
    Debouchymu sa podarilo zacentrovať cez brániacého Roseniora. Nanešťastie pred Remym loptu chytá McGregor.

67
    Hráčom Newcastlu sa podarilo oslobodiť po faule Longa.

68
    Hostia sa snažia ukľudniť hru no stále sa im nedarí dostať loptu spred svojej 16-tky.

69
    To sa darí až po faule Huddlestoneho.

70
    Do konca stretnutia ostáva niečo okolo 20 minút a pred domácimi stojí ťažká úloha. Prekonať Krula minimálne dvakrát.

70
    Teraz treba pochváliť aj Rémyho a aj domáceho gólmana McGregora. Remy sa zbavil Daviesa, následne si loptu hodil na pravačku a tvrdou strelou pod brvno takmer skóroval. Briliantný zákrok McGregora.

72
    Situácia, ktorá sa nevidí až tak často. Tréner Newcastlu bol vykázaný na tribúnu po tom čo mal menšiu strkačku s domácim Maylerom.

73
    A pre Maylera je to žltá karta.

74
    Tréner Pardew bude musieť odkoučovať zápas pomocou vysielačky. No my sa vráťme k dianiu na ihrisku.

76
    Pri lopte domáci hráči. No obrana Newcastlu je pozorná. V tejto fáze zápasu je obrana pre hostí naozaj dôležitá.

78
    Ale lopty sa zmocňujú hostia a vyzerá to, že budú zbierať cenné sekundy.

79
    Navyše dostanú výhodu priameho kopu po faule Huddlestoneho na Debouchyho.

80
    Lopta skončila na dobre postavenom múre McGregora. Dopredu štartuje Long.

80
    Longov pád vo vápne nebol sprevádzaný hvizdom do píšťalky.

81
    Podobne na tom bol aj Remyho pád. Taktiež bez píšťalky. Davies odzbrojil Remyho čisto.

82
    Žltú kartu však vidí Huddlestone za faul v strede ihriska.

83
    Rohový kop pre Hull.

84
    Alukov center končí v rukaviciach Krula.

85
    Menej než 5 minút do konca riadnej hracej doby. Vyzerá to tak, že všetky body z pôdy Hullu zoberú hostia.

86
    Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Davies, prichádza Chester.

87
    Newcastlu sa darí nepúšťať loptu pred Krula. Hull sa však stále nevzdáva a skúša to či už po stranách alebo priamo.

88
    Chester je na ihrisku necelé tri minútky a už to vyzerá zle s jeho zdravotným stavom.

89
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza de Jong, prichádza Gosling.

90
    Remyho strela nevyzerala tak nebezpečne akou ju urobil McGregor. Pri snahe vytlačiť ju von z vápna, loptu takmer vytlačil do vlastnej bránky.

90
    Nadstavujú sa +3 minúty.

90+2
    Zvyšok stretnutia sa odohráva pred bránkou Krula, no gól nie na nie padnúť.

90+3
    Čo sa celé stretnutie nedarí domácim sa darí hosťom. Čeresničku na torte pridal do odkrytej bránky VURNON ANITA. McGregor bol bez šance na dorážku spomínaného hráča.

90+3

Skončilo sa stretnutie medzi Hull City AFC – Newcastle United. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci, ktorým sa podarilo v 47 minúte streliť kontaktný gól na 2:1(Davies). Zvyšok stretnutia sa domácim už nepodarilo presadiť no góly padali na opačnej strane. v 55. minúte si druhý gól pripísal Sissoko a v 90+3 dokonal dielo Anita