Bayern – Freiburg 4:0 (kon.) | Braunschweig – Hamburger 4:2 (kon.) | Brémy – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
Dortmund – Frankfurt 4:0 (kon.) | Hoffenheim – Stuttgart 4:1 (kon.) | Leverkusen – Schalke 1:2 (kon.)
Eintracht Braunschweig
4:2 (0:1)
Hamburger SV
Sobota 15.02.2014, 15:30 • Eintracht Stadion • Nemecká Bundesliga

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších onlajnoch! Lúči sa s Vami Filip Kubaliak! (17:28:49)

Za dnešný výkon si zaslúžia pochvalu všetci domáci hráči, no predovšetkým treba vyzdvihnúť výkon Dominicka Kumbelu, ktorý ako striedajúci hráč v priebehu 35 minút strelil hetrik a výrazne sa tak podieľal na víťazstvo Eintrachtu. Nadpriemerný bol však aj výkon Karima Bellarabiho, ktorý bol hlavným tvorcom hry Brauschweigu a domáci stredopoliar bol dnes takmer pri každom góle nováčika Bundesligy.

Je dobojované! Najslabší útok nemeckej Bundesligy z Braunschweigu dnes prekonal streleckú smolu a na domácej pôde vyhral nad Hamburgom 4:2! Eintracht dnes predviedol skutočne skvelý kolektívny výkon, vďaka ktorému si pripisuje mimoriadne dôležité tri body, ktoré im podstatne zlepšujú pozíciu v boji o záchranu. Hamburg naopak ešte viac komplikuje situáciu a jeho tréner Bert van Marwijk má po dnešnej prehre veľmi neistú budúcnosť.

90+3
    Eintracht Braunschweig dal gól!
    Eintracht ešte v závere zvyšuje na 4:2! Bellarabi, ktorý v posledných minútach priam sršal aktivitou, sa krásne zbavil troch obrancov a vďaka skvelej práci ponúkol vyloženú šancu JANOVI HOCHSCHEIDTOVI, ktorý už bez problémov mieril do odkrytej časti bránky!

90+3
    Bellarabi ešte mohol prikrášliť víťazstvo Eintrachtu, no jeho krížny pokus z mierneho uhla tesne minul bránky Adlera!

90+2
    Posledné striedanie Eintrachtu má skôr taktický charakter. Ihrisko opustil Nielsen, ktorého na posledné sekundy zápasu nahradil Dogan.

90+1
    Pfitzner predviedol fantastický čistý zákrok proti Iličevičovi a ten sa následne previnil faulom na domáceho hráča.

90
    Druhý polčas sa predlžuje o tri minúty.

89
    Dlhá nakopávaná lopta síce mierila na Davariho, no tá mu poriadne narobila problémy. No aj keď domácemu gólmanovi vypadla lopta, dokázal ju v priebehu momentu chytiť opäť do svojej moci.

88
    Dnešné stretnutie sleduje 23 325 divákov.

87
    Nováčik súťaže Eintracht Braunschweig dnes dokázal prvýkrát streliť tri góly, čo je najviac v tejto sezóne. Predtým strelil najviac iba dva góly pri prehre 2:3 so Schalke.

86
    Domáci tréner Torsten Lieberknecht sa môže pochváliť fantastickým striedaním. Jeho žolík Kumbela, ktorý nastúpil od 46. minúty, mu dnes zrejme vďaka hetriku vystrieľal víťazstvo.

85
    A domáci sa opäť dostávajú do vedenia! Nakopávaný center Bellarabiho vyrazil Adler opäť iba vedľa seba a odrazenú loptu dokopol do bránky opäť DOMINICK KUMBELA! Striedajúci hráč si v priebehu 40 minút pripisuje hetrik!

84
    Domáci si vybojovali priamy kop pri šestnástke hostí.

83
    Van Marwijk robí poslednú zmenu vo svojom mužstve. Holandský kouč stiahol z ihriska Ola Johna, ktorého nahradil Jacques Zoua.

82
    Domáci posielali nepríjemnú spätnú prihrávku, no tú Adler na dvakrát chytil do svojej moci.

81
    Nielsen si pýtal pokutový kop, no hlavný arbiter zákrok Westermanna posúdil ako čistý.

80
    Vyrovnávajúci gól Hamburg poriadne oživil. Eintracht je naopak v menšom útlme.

Filip Kubaliak

Góly: 51. Kumbela, 60. Kumbela, 85. Kumbela, 90+3. Hochscheidt – 23. Lassoga, 76. Iličević

Karty:   15. Bellarabi (EBR), 32. Boland (EBR), 38. Theuerkauf (EBR), 45+2. Reichel (EBR), 65. Kumbela (EBR) – 16. Diekmeier (HAM), 58. Rincón (HAM), 60. Westermann (HAM), 70. Bouy (HAM), 79. Arslan (HAM)

Eintracht Braunschweig: Davari – Kessel, Bičakčić, Correia, Reichel – Elabdellaoui, Theuerkauf, Boland, Hochscheidt – Nielsen, Bellarabi
    Náhradníci: Petkovic, Vrančić, Kumbela, Khelifi, Ademi, Pfitzner, Dogan

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Sobiech, Westermann, Jansen – Rincón, Bouy – John, van der Vaart, Iličević – Lassoga
    Náhradníci: Drobný, Djourou, Tah, Zoua, Jiráček, Arslan, Çalhanoğlu

Rozhodca: Knut Kircher

Diváci: 23 325