Nemecko – Švédsko 0:4 (kon.) | Rusko – Japonsko 2:1 (kon.)
Utorok 11.02.2014, 11:04 • Shayba Arena • Olympijské Hry - ženy

Strely na bránu po 60-tich minútach
    Nemecko 21:29 Švédsko

Trestné minúty po 60-tich minútach
    Nemecko 4:10 Švédsko

Stretnutie sa zlomilo až v 48.minúte gólom Ostbergovej, ktorá spustila sériu troch presných švédskych zásahov. V 51.minúte sa z gólu radovala ešte Olofssonová a o 64 sekúnd neskôr aj Winbergová. Zaujímavosťou je, že Švédky dokázali neinkasovať v aj v druhom stretnutí na turnaji a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky. S týmto konštatovaním sa s Vami lúči Marek Hudák. (13:14:17)

60:00

59:30
    Švédky, zdá sa, kontrolujú hru.

59:00
    Minúta do konca riadneho hracieho času a s najväčšou pravdepodobnosťou i zápasu.

58:20
    Šanca pre Nemky na kozmetickú úpravu výsledku v podobe presilovej hry. Je to tretia početná výhoda Nemecka v stretnutí.

57:58
    Koniec zápasu bude Eliassonová sledovať z trestnej lavice po tom, čo uštedrila Kamenikovej lakeť. Menší trest pre švédsku hokejistku.

56:40
    Nemky túžia vsietiť druhý gól na turnaji a prvý v stretnutí, no nesmú zabúdať ani na zadné vrátka. Piaty gól v sieti Harssovej by už znamenal debakel.

55:38
    Obojstranné vylúčenie. Menší trest za hrubosť si odsedí Nemka Eisenschmidová i Švédka Lowenhielmová. Nervozita sa pribúdajúcim časom stupňuje. Hráčky sa totiž mierne postrkali v bránkovisku.

55:10
    Na hráčkach oboch tímov už badať známky únavy. Je to však pochopiteľné, toto stretnutie nie je prechádzka ružovou záhradou ani pre Švédky, ktoré síce vedú 4:0, no za stavu 1:0 mohli viackrát inakasovať a stretnutie by pravdepodobne malo iný spád.

54:00
    Reprezentantky Nemecka ešte sympaticky a srdnate bojujú. Do konca stretnutia zostáva 6 minút.

52:40
    Nemky sa snažia ešte o skorigovanie nepriaznivého výsledku. Martinová-Hassonová však túži po udržaní čistého konta nielen v stretnutí, ale i čistého konta Švédska v celom turnaji, keďže tri korunky neinkasovali ani v prvom vystúpení, v ktorom porazili Japonsko 1:0.

51:35
    Nemecký kouč si, pochopiteľne, vyžiadal oddychový čas.

51:35
    Švédsko dalo gól!
    V polovici tretej tretiny sa nám roztrhlo švédske vrece s gólmi. Delovku ako z hokejovej učebnice vyslala na nemeckú bránu PERNILLA WINBERGOVÁ! Puk smeroval ponad rameno gólmanky Harssovej a zapadol tesne pod brvno! Asistenciu si pripísala Anna Horqvistová.

50:31
    Klinec do nemeckej rakvy zabila JOHANA OLOFSSONOVÁ, ktorá dorazila, či tečovala, či akoto dopravila do siete strelu Ostbergovej. Asistencie: Cecilia Ostbergová, Michelle Lowenhielmová.

49:30
    Šanca nemeckej reprezentácie na úspech v tomto stretnutí žije, no je veľmi malá. Švédky by to podľa priebehu hry mali dotiahnuť do víťazného konca, i keď v športe je možné i nemožné. V hokeji zvlášť.

47:42
    Ak by táto akcia neskončila gólom, tak potom už neviem, pri akej príležitosti by sa skóre malo meniť. Švédky sa dostali do brejku 3 na 1! Menovite Eliassonová, Borqvistová a Ostbergová sa rútili na jednu obrankyňu i brankárku a bol z toho druhý gól pre tri korunky, ktorý vsietila posledná menovaná- CECILIA OSTBERGOVÁ. Asistenciu si pripísala Anna Borqvistová.

46:59
    Švédska gólmanka príliš veľa práce počas oslebenia svojho tímu nemala. Švédky v pätici.

46:00
    Podarí sa nemeckým hokejistkám skórovať v druhej polovici presilovej hry?

44:59
    Cecilia Ostbergová sa dopustila faulu. Nedovolené bránenie Moniky Bittnerovej bude stáť Ostbergovú dvojminútový trest.

44:50
    Monika Bittnerová sa rútila osamotená na švédsku brankárku! Z tohoto mikrosúboja vyšla úspešnejšie Martinová-Hassonová. Mohlo byť vyrovnané.

24:27
    Mám dojem, že od začiatku tretej tretiny sa ešte neprerušovalo!

43:24
    Švédka sa snažila natlačiť to pred bránu spoza brány, Celkom jej to aj vyšlo, no k jej prihrávke pozdĺž celého bránkoviska sa Fanny Rasková nedostala. Chýbalo jej pár centimetrov.

42:28
    Jedna z nemeckých hráčok teraz zahodila obrovskú príležitosť, keď z prvej vypálila z ľavého kruhu vedľa brány.

42:00
    Viacero nepresností vidíme na ľade v Shayba aréne v úvode tretej tretiny.

40:01

Druhá tretina bola podstatne vyrovnanejšia. Šance sme videli na oboch stranách, no toho najpodstatnejšieho- gólu sme sa nedočkali. Po druhom dejstve je tak stav stále 1:0 pre švédsku reprezentáciu. Uvidíme, čo prinesie tretia tretina, ktorá začne približne o 12:36.

40:00

38:58
    Tak ešte jedny buly.

39:50
    Na buly je to doposiaľ 16:14 pre Švédsko.

39:50
    10 sekúnd do konca druhej tretiny. Vhadzuje sa pred Harssovou.

39:05
    Strela od modrej v podaní nemeckej hráčky len tak presvišťala popri pravej tyči švédskej brány! Bola to Gotzová, ktorá strieľala.

38:30
    Posledných 90 sekúnd 2.dejstva. Dočkáme sa ešte gólu?

37:38
    Na strely je to momentálne 19:11 v prospech Švédska.

37:26
    Švédsky prienik zastavil ofsajd.

36:50
    Kratzerová páli len do brániacej súperky.

35:45
    Spielbergerová sa skúšala natlačiť pred bránu, bola však tiesnená a tento nátlak sa jej nevydaril.

34:44
    Šanca aj na druhej strane! Rušné chvíle v Shayba aréne.

33:25
    Najväčšia príležitosť Nemecka v stretnutí zostala nevyužitá! Sophie Kratzerová sa dostala k dorážke zoči-voči švédskej gólmanke! Prvú strelu gólmanka Martinová-Hassonová vyrazila a Kratzerová sa dostala k ďalšej dorážke, no ani tá neskončila v sieti, aj keď už bola Kratzerová z uhla!

32:50
    Nemky roztočili kolotoč v tretine súpera. Avšak k ohrozeniu brány nedošlo.

31:30
    V druhej tretine vidíme vyrovnanejší hokej. Prestávka Nemkám pomohla, Švédkam zasa akoby mierne "uškodila".

30:41
    Anwanderová nahodila puk na švédsku gólmanku. Tá puk schovala do náručia.

30:09
    Zakázané uvoľnenie na strane Nemecka.

30:00
    Polovica zápasu je fuč.

29:30
    Švédsko založilo útok spoza vlastnej brány. Švédky sa dostali do pásma, snažili sa nahodiť puk pred Harssovú a vzápätí sa tlačiť do brány. Harssová puk prikryla, vhadzuje sa v nemeckom obrannom pásme.

28:15
    Puk sa po vhadzovaní v švédskom útočnom pásme akýmsi zázrakom zrazu dostal pred Harssovú, kde bola Pernilla Winbergová, avšak vzala to na bekend a jej zakončenie nemalo dostatočnú presnosť ani razanciu.

28:02
    Olofssonová zvádza súboje so Seilerovou. Veru, aj ten ženský hokej vie byť tvrdý.

26:20
    Kratzerová sa snažila dostať pred bránu Švédska cez Backlinovú. Švédska obrankyňa bola pozorná a nepustila Nemku s pukom do blízkosti švédskej svätyne.

25:15
    Rasková sa teraz ako cloniaca hráčka snažila dostať k dorážke, no táto technicky i rýchlostne skvele vybavena hráčka bola tentoraz dôrazne bránená a k puku sa nedostala.

24:21
    Eisenschmidtová v malej potyčke s jednou zo severaniek. Nemka javí známky nervozity a veľkého zapálenia do hry.

23:10
    Na pozore sa teraz musela mať Martinová-Hassonová! Peknú akciu vymysleli hráčky Nemecka, no na ich nešťastie sa im skórovať nepodarilo.

22:36
    Kameniková vystrelila zápästím hneď po tom, čo vošla do pásma. Jej strela sa medzi tri žrde nezmestila.

20:45
    Švédky mohli skórovať v aj v úvode 2.tretiny! Brejk 2 na 1 však zakončili nie veľmi slávne. Winbergová ani len netrafila priestor nemeckej brány.

20:01

Všetko je pripravené na zahájenie 2.tretiny.

Strely na bránu po 1.tretine

Nemecko 4:12 Švédsko

Prvé dejstvo je za nami a môžeme s pokojom konštatovať, že sme svedkami zaujímavého stretnutia predovšetkým zo strany Švédska. Tri korunky predvádzajú solídny výkon, žiaria hlavne svojou rýchlosťou a zaslúžene vedú 1:0 po prvej tretine. Gól vsietila v úvodnej minúte Nordinová.

Druhá tretina začne približne o 11:50.

20:00

19:40
    Vhadzovanie v strednom pásme vyhrali Švédky, no nestihnú už pravdepodobne vsietiť nejaký gól do šatne.

19:30
    Posledných 30 sekúnd 1.tretiny.

19:05
    Nemky v závere tretiny vystrčili rožky a aj ohrozili bránu Švédska! Gólmanka Martinova Hassonová sa však má na pozore.

17:49
    Kameniková ťahala brejk po pravej strane, avšak nedokázala sa presadiť cez brániacu, zrejme Olafssonovú.

16:53
    Švédky to stále skúšajú akýmykoľvek spôsobmi smerom dopredu. Dlhšiu dobu však už priamo neohrozili bránu.

15:50
    Severanky sú podstatne aktívnejšie a dynamickejšie ako ich dnešné súperky. Tím okolo kapitánky Asserholtovej dnes ukazuje svoje kvality a zatiaľ potvrdzuje úlohu favorizovaného tímu.

15:08
    Chyba v rozohrávke Nemecka! Švédky ju však nedokázali potrestať.

14:30
    Lowenhielmová a jej veľmi dobrá defenzívna činnosť. Švédka získala puk pre svoj tím.

13:30
    Švédky pokračujú v ofenzívnom snažení! Snáď šesť hráčok plus gólmanka troch koruniek teraz ležalo v bránkovisku pred Harssovou! Tento nátlak prerušil pochopiteľný hvizd rozhodyne, vhadzuje sa v strednom pásme.

13:02
    Grahmová a jej parádny prienik zakončený takou polostrelou s ktorou Harssová nemala väčšie ťažkosti. Grahmová teraz ukázala svoju rýchlosť a dravosť.

12:42
    Švédky sa dopustili icingu. Vhadzovať sa bude v ich obrannom pásme.

11:30
    S Lowenhielmovej strelou, ktorú nemecká gólmanka bez väčších problémov vyrazila sa vraciame do Shayba arény po krátkej odmlke.

11:05
    Ospravedlňte, prosím, krátky výpadok zapríčinený technickými problémami.

09:05
    Fanny Rasková fantasticky zapracovala, vypichla puk nemeckej hráčke na modrej, no nemala dostatočnú rýchlosť a ťah na bránu, avšak aspoň získala cenné sekundy.

08:50
    Nemkám sa nedarí usadiť sa v pásme súperiek.

08:22
    Švédky posielajú puk ďaleko od svojej brány. Nemecké hokejistky založia útok.

08:07
    Westerová pridržala Nemku Beckerovú a odpyká si menší trest.

07:18
    Nemky v plnom počte.

07:10
    Udenová Johanssonová zvádza súboje za nemeckou bránkou. Pri puku zostali Švédky, no už sú z pásma von. Nemky tak prečkajú oslabenie už bez ujmy.

06:44
    Nemky zaútočili aj v oslabení, avšak bez gólového efektu.

05:40
    Eliassonovej tvrdá strela od modrej končí v náručí nemeckej brankárky!

05:18
    Tentoraz si pre zmenu zahrajú presilovku severanky, po tom, čo sa na ľade objavila šestica nemeckých korčuliarok. Trest si odsedí Bittnerová.

04:53
    Švédky v pätici.

04:04
    Nemecké hráčky v pásme súpera. Strela od modrej v podaní nemeckej hráčky! Martinová Hassonová však stále pozorná.

02:53
    Tvdý stret Nemky so Švédkou Asserholtovou. Obe šli do súboja pri mantinely tvrdo. Hlavná rozhodkyňa udelila 2 minúty Asserholtovej za bodyček.

02:42
    Švédky pokračuju v aktívnej hre.

02:01
    Uvidíme, ako sa Nemky dokáže vysporiadať s gólovou fackou z 1.minúty stretnutia.

01:00
    Tri korunky sa hneď v úvode stretnutia ujímajú vedenia! Harssovú prekonala presnou strelou EMMA NORDINOVÁ! Asistenciu si pripísali Emma Eliassonová a Erika Grahmová.

00:01

Hráčky už vychádzajú z útrob Shayba arény. Ako Nemky, tak aj Švédky.

Na úvodné buly si ešte trocha počkáme. Nastal časový sklz. Stretnutie začne približne o 4 minúty.

Nemecko: Harssová- Hammerlová, Weisserová, Gotzová, Lanzlová, Fellnerová, Eisenschmidová- Kratzerová, Anwanderová, Eversová, Kameniková, Zornov, Janzenová, Seilerová, Spielbergerová, Šusterová, Buschová, Bittnerová, Beckerová

Tréner: Peter Kathan

Švédsko: Martinová-Hassonová- Engstromová, Backlinová, Olofssonová, Holmgrenová, Anderssonová, Backmanová, Eliassonová- Asserholtová, Ostbergová, Westerová, Winbergová, Borgqvistová, Lindhová, Rasková, Udenová Johanssonová, Grahmová, Nordinová

Tréner: Niclas Hogberg

Rozhodca: Hoveová (Nórsko)- Gagnonová (Kanada), Kudelová (Slovensko).

Vážení športoví priaznivci, v utorok 11.2. je na programe okrem iného aj ženský ľadový hokej. o 11-tej hodine nášho času si zmerajú sily reprezentácie Nemecka a Švédska. Pre obe tieto družstvá zo skupiny B to bude druhé vystúpenie na olympijskom turnaji.

Nemky vstúpili do turnaja nie veľmi úspešne. Podľahli totiž favoritovi- domácej zbornej 1:4. Jediný gól zaznamenala Franziska Buschová. Nemecká gólmanka Harrerová čelila v tomto stretnutí až 37 strelám, z ktorých 33 dokázala zlikvidovať. Nemky si budú chcieť napraviť reputáciu a uchmatnúť Švédkam nejaký ten bodík.

Švédky si na úvod turnaja zmerali sily s Japonkami, ktoré im boli viac než vyrovnanými súperkami. "Tri korunky" napokon triumfovali ale len veľmi tesne- zrodil sa futbalový výsledok 1:0. Jediný gól vsietila v presilovej hre Jenni Asserholtová ešte v prvej tretine. Papierovými favoritkami sú práve Švédky, ktoré by si rady pripísali ďalší trojbodový zisk.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 1. Nordinová (Eliassonová, Grahmová), 48. Ostbergová (Borqvistová), 51. Olofssonová (Ostbergová, Lowenhielmová), 52. Winbergová (Horqvistová)

Rozhodca: Hoveová (Nórsko)- Gagnonová (Kanada), Kudelová (Slovensko)