Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Florida 5:1 (kon.) | NJ Devils – Edmonton 2:1 (po pr.)
Arizona – Chicago 2:0 (kon.) | San Jose – Columbus 3:2 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:1 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 4:3 (2:0 po s.n.) | Boston – Ottawa 7:2 (kon.)
Boston Bruins
7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Ottawa Senators
cz Sobota 08.02.2014, 21:00 • TD Garden, Boston • NHL

Děkuji všem, kteří sledovali tento on-line přenos a těším se na počtenou třeba u duelu mezi New Yorkem Islanders a Coloradem Avalanche, které startuje v 1:00! Na shledanou. (23:43:52)

3. Jerome Iginla (BOS) 1+1

Je dobojováno! I ve třetí třetině Bruins jasně ovládali hru, vstřelili další tři branky a pohodlně dokráčeli za vítězstvím. Ottawa dnes neměla nejmenší šanci.

60:00

59:35
    Hrají se poslední vteřiny zápasu, domácí v poklidu kombinují s kotoučem.

59:00
    Lucić bekhendem nahrál do tandemu Iginlovi, jehož ránu z pravého kruhu vyrazil Lehner pravým ramenem.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny právě odstartovaly.

57:40
    Vypadá to, že utkání už se bude pouze dohrávat. Troufnu si tvrdit, že Ottawa s konečným výsledkem už nic neudělá.

56:53
    Bruins právě vstřelili branku!
    Stejně jako při předchozím gólu Senators ihned přichází odpověď Bostonu! CARL SODERBERG se zjevil sám před brankářem a v poklidu zakončil do pravého horního růžku Lehnerovy branky. Asistence: Reilly Smith a Brad Marchand.

55:05
    Ottawa právě vstřelila branku!
    PATRICK WIERCIOCH dostal kotouč u levého mantinelu, nabruslil si s ním blíž k domácí brance a tvrdou ranou pod břevno dává druhý gól Ottawy! Asistence: Erik Karlsson a Jason Spezza.

54:06
    Campbell dostal od rozhodčích dvě minuty a hosté dostávají příležitost alespoň kosmeticky upravit stav utkání.

53:10
    Marchand nabral rychlost na levém křídle, kotouč mu ale následně ujel z čepele.

52:30
    Hra trošku v posledních chvílích ubrala na tempu.

51:23
    Lucić nepřesnou přihrávkou vyhnal domácí z útočné třetiny.

50:57

50:25
    A opět musejí Bruins začínat od znova.

49:52
    Kotouč venku z obranného pásma Ottawy.

48:57
    Conacher vyloučen a Boston bude hrát další přesilovku.

48:26
    Po další obdržené brance přichází střídání brankářů. Andersona nahrazuje Lehner.

48:26
    Smith nádhernou stahovačkou obehrál obránce hostí a přihrál BRADU MARCHANDOVI, jenž dokázal propasírovat kotouč mezi betony brankáře Andersona! Asistnce: Reilly Smith a Patrice Bergeron.

47:39
    Michálek ztratil kotouč v útočném pásmu.

47:20
    Lucić sám před Andersonem nedokázal skórovat!

46:32
    Krug vypálil od modré a Anderson vyrazil kotouč pouze před Marchanda, jenž ale nedokázal z veliké blízkosti dostat kotouč do téměř odkryté branky!

45:54
    Hokejisté Bostonu už vedou o čtyři branky, i tak ale nadále aktivně napadají hostující beky.

44:40
    Senátoři se snaží odpovědět, ovšem zatím bez úspěchu.

43:35
    Nádherná akce trojice Krejčí – Iginla – MILAN LUCIĆ znamená pátou branku v síti Ottawy! Český centr vybojoval kotouč v útočném pásmu, přistrčil ho do mezikruží Iginlovi, jenž naznačil střelu, ale ještě přihrával posledně jmenovanému a ten zakončoval už do poloodkryté klece. Asistence: Jerome Iginla a David Krejčí.

42:19
    Bartkowski se pokoušel vysunout do samostatného úniku Kellyho. Do jeho dlouhé přihrávky se však vložil někdo z hostujících hráčů a Kellyho do veliké šance nepustil.

41:33
    Bergeron dostal dlouhou přihrávku až do útočného pásma, kde přiťukl kotouč doprava Smithovi, jehož pokus skončil na hrudi hostujícího brankáře.

40:30
    Krejčí vjel s kotoučem do útočného pásma a následně nabil na modrou Krugovi, jehož jedovku vyrazil Anderson levým betonem.

40:01

Máme za sebou už 40 minut hry a k vítězství zatím přesvědčivě kráčejí Bruins. Ve druhé třetině bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách. Na 3:0 pro Boston zvyšoval ve 25. minutě svým druhým zásahem v utkání Bergeron, ve 38. minutě se konečně prosadila i Ottawa, ovšem domácí se o 63 sekund později i díky geniální Krejčího nahrávce opět utrhli do tříbrankového trháku.

38:18
    Boston si však bere zpět své třígólové vedení! Krejčí dostal kotouč, zamíchal s ním a následně ho poslal přes obránce na druhou stranu přesně na hůl JEROMEHO IGINLY, jenž už zakončoval do poloprázdné branky. Asistence: David Krejčí a Torey Krug.

37:15
    Senators snižují! BOBBY RYAN a Turris jeli v situaci dva na jednoho. Prvně jmenovaný se to rozhodl vzít na sebe a udělal dobře, když propálil Johnsona mezi betony. Asistence: Kyle Turris a Cory Conacher.

37:02
    Soderberg nahodil na hostujícího strážce svatyně, vhazování před Andersonem.

36:26
    Opět v akci Spezza. Teď už dokázal vystřelit, když v rychlosti pálil od pravého mantinelu. Johnson schoval kotouč po jeho pokusu do lapačky.

35:42
    Spezza vjel s kotoučem do útočné třetiny, byl však sám proti třem a k zakončení se tak nedostal.

34:38
    Krejčí obešel obránce a vybídl Luciće, jehož pokus z pravého kruhu ale minul pravý horní růžek hostující branky.

33:45
    Ottawa mohla snížit! Michálek v situaci dva na jednoho bekhendem přihrával Conacherovi, jemuž se ale kotouč v rozhodující chvíli svezl po čepeli a nedokázal tak puk dostat do branky.

33:16

32:50
    Kotouč u domácí branky, Bruins musí začínat od znova.

32:11
    Veliký závar před Andersonem! Lucić s Iginlou se pokoušeli dostat kotouč za brankovou čáru, to se jim však nepovedlo.

31:16
    Michálek dostává dvě minuty za držení a domácí budou hrát opět v početní převaze.

31:05
    Campbellův pokus v síti neskončil.

30:18
    Kelly tečoval Boychukovo nahození, gólman Ottawy ale dokázal kotouč chytit do své lapačky.

29:58
    Hezky to teď udělal Michálek, který se v útočném pásmu zbavil obránce a následně přihrával Spezzovi, jenž ale o chvíli později o kotouč přišel.

28:57
    Boychuk nebezpečně pálil od modré, hostující brankář vyrazil betonem do rohu.

27:02
    Boston mohl vstřelit další gól! Bergeron se rychlou otočkou zbavil obránce a následně přihrál Marchandovi, jenž střelou z první z pozice mezi kruhy dal pořádně zabrat Andersonovi, aby udržel stávající stav.

26:50
    Domácí dostávají kotouč z obranného pásma.

25:52
    Příležitost Ottawy ke snížení stavu. Kelly se odchází zchladit na trestnou lavici.

24:55
    Domácí se dostávají už do tříbrankové vedení! PATRICE BERGERON se zjevil po přihrávce Marchanda zcela sám před hostujícím brankářem a nerozpakoval se, objel ho a bekhendem zakončoval do už odkryté branky. Asistence: Brad Marchand a Dougie Hamilton.

24:14
    Hosté v přečíslení tři na dva kvůli nepřesné přihrávce nakonec ani nedokázali zakončit.

23:13
    Campbell si na Andersona svým pokusem od pravého mantinelu nepřišel.

22:56
    Ottawa v plném počtu.

22:20
    Hosté vyhazují kotouč až k Johnsonově brance

21:54
    Domácí dlouho kombinoval v útočném pásmu. Nakonec vyslal dělovku od modré Warsofsky, kotouč ale za Andersonova záda naprošel.

20:56
    K mému překvapení se trestné střílení nepojede, Milan Michálek dostává pouze dvě minuty za podražení.

20:56
    Krug s Krejčím jeli úplně sami na brankáře hostí! Než Krug stihl přihrát českému hokejistovi, byl sražen Michálkem. Uvidíme, jestli rozhodčí nenařídí trestné střílení.

20:10
    Jelikož Senátoři dohrávají početní výhodu z předchozí třetiny, ihned se snaží nastěhovat do obranného pásma domácích.

20:01

V úvodu první třetiny se hrál vyrovnaný hokej. Až postupem času začali být Bruins mírně aktivnějším týmem a ve dvanácté minutě také otevřeli skóre. V sedmnácté minutě navíc skórovali ještě jednou a do druhé třetiny si tak nesou dvougólový náskok. Senators budou na začátku prostřední části dohrávat ještě 44 sekund z přesilové hry.

Druhé dějství startuje v cca 22:05.

20:00

19:55
    A zase. V první třetině už hosté skórovat nestihnou.

19:32
    Opět domácí dostávají kotouč ven z obranného pásma.

19:08
    Bartkowski vyhazuje kotouč až k hostující brance.

18:44
    Kelly dostává dvě minuty za hákování. Hosté si tím pádem zahrají přesilovou hru.

18:30
    Ottawa se snaží v závěru třetiny vstřelit kontaktní gól, to se jí ale zatím nedaří.

17:18
    Smith (OTT) a Miller (BOS) se do sebe pustili, v bitce byl nakonec úspěšnější bostonský hokejista. Oba dostali trest za bitku.

16:26
    Boston přidává druhou branku do hostující sítě! CHRIS KELLY tečoval bekhendem v mezikruží Warsofskyho střílenou přihrávku přesně mezi Andersonovy betony. Asistence: David Warsofsky a Loui Eriksson.

15:40
    Hamilton teď bruslemi zblokoval nahození Wierciocha mimo branku hostí.

14:43
    Luciće obral o kotouč za hostující kleci Cowen.

13:53
    Hosté se snaží odpovědět. Teď na chvíli zamkli Bruins v jejich obranném pásmu, k ohrožení Johnsonovy branky se ale nedostali.

12:52
    Opět v akci Bergeron. Tentokrát jeho rána do sítě neprošla.

11:36
    Domácím se přesilovka vůbec nedařila, ale nakonec se v ní přeci jen prosazují! PATRICE BERGERON vtrhl s kotoučem do útočného pásma, přihrál ho doleva Soderbergovi, ten ho pohotově vrátil Bergeronovi do jízdy, jenž už sám před brankou dokázal dostat kus černé pryže nad levý beton brankáře Andersona. Asistence: Carl Soderberg a Loui Eriksson.

11:06
    Domácím se prozatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

10:35
    Hosté dostávají kotouč pryč z obranného pásma.

10:26
    Boston je v posledních chvílích mírně aktivnějším týmem a za svoji snahu je taky odměněn první přesilovou hrou. Za hákování vyloučen Condra.

09:34
    Lucić byl odzbrojen od puku hostujícími beky u útočné modré.

08:44
    Paille nedokázal zpracovat Campbellovu přihrávku a Senátoři vyvážejí kotouč z vlastního obranného pásma.

07:58
    Soderbergova nepřesná nahrávka vyhnala Bruins z útočného pásma.

07:05
    Bergeron dostal přihrávku přes celou šířku kluziště, jeho následná rána však minula hostující branku.

06:33
    Boston mohl jít do vedení! Kellyho však v samostatném úniku Anderson vychytal.

05:39
    Osobní souboj dvou českých hráčů ve středním pásmu vyhrál Krejčí, který dokázal Michálka obrat o kotouč.

05:06
    Campbell zkoušel překonat hostujícího brankáře nahozením od zadního mantinelu. Ottawský gólman se však překvapit nenechal.

04:23
    Boychuk vypálil od modré na hostující branku, puk však skončil v lapačce připraveného Andersona.

04:00
    Buly po Raskově levici.

03:43
    Bruins sice na chvíli zamkli Ottawu v jejím obranném pásmu. Ke střele se však nedostali a hosté nakonec dokázali dostat kotouč do střední části kluziště.

02:58
    Krug dlouho držel kotouč u vlastní branky a přemýšlel, komu by nahrál. Nakonec zapojil do hry Warsofskyho.

02:36
    Neil dostal kotouč ve středním pásmu, vjel s ním rychle do útočné třetiny a provětral Johnsonovu lapačku.

01:38
    Senators jeli v přečíslení tři na dva. Ryan ale poté nepřesnou přihrávkou daroval kotouč domácím.

00:49
    Marchand z dobré pozice mířil pouze do Andersonovy hrudi.

00:08
    Úvodní buly vyhrál Krejčí a domácí se hned ženou s pukem do obranného pásma hostí.

00:01

Start utkání je sice stanoven na 21 hodin, ovšem v NHL zápasy začínají zhruba s desetiminutovým zpožděním. Ani tento duel by neměl být výjimkou, a tak počítejme se začátkem ve 21:10!

Boston Bruins: Rask – Hamilton, Miller, Boychuk, Bartkowski, Warsofsky, Krug – Iginla, Krejčí, Lucić, Smith, Bergeron, Marchand, Eriksson, Kelly, Soderberg, Thornton, Campbell, Paille.

Ottawa Senators: Anderson – Karlsson, Cowen, Gryba, Methot, Ceci, Wiercioch – Michálek, Spezza, Greening, Condra, Turris, MacArthur, Ryan, Zibanejad, Conacher, Neil, Smith, Kassian.

Rozhodčí: Charron, Furlatt – Mach, Murphy.

Veškeré připomínky nebo dotazy k online přenosu pište na Twitter komentátora.

Vzájemná utkání

Boston s Ottawou se letos utkaly už třikrát. Dvakrát zvítězili Senators, Bruins si připsali pouze o jednu výhru méně.

15. listopadu, Senators – Bruins, 4:2
    27. prosince, Bruins – Senators, 5:0
    28. prosince, Senators – Bruins, 4:3

V letošní sezoně mezi těmito dvěma týmy platí tedy pořekadlo: "Můj dům, můj hrad." Jestli se to dnes změní, nebo opět vyhraje domácí tým, se dozvíme ve 21 hodin, kdy padne úvodní buly dnešního duelu!

Senátoři jsou na desáté pozici Východní konference a bojují o postup do play-off.

Ottawa zvítězila v obou svých posledních zápasech, když porazila St. Louis (5:4 po SN) a Buffalo (3:2).

Nejvíce kanadských bodů nasbíral obránce Erik Karlsson, jenž vládne s 54 body (15+39) zadákům celé ligy. Z útočníku je nejlepší Jason Spezza, který nastřádal 44 bodů (15+29).

Obránce Chris Phillips a útočník Mark Stone – to jsou hráči, jenž jsou na marodce Ottawy.

Za Senators válí český olympionik Milan Michálek.

Bruins patří k nejlepším týmům celé ligy a jsou na druhém místě Východní konference.

Boston v minulém kole po dvou výhrách nad Vancouverem (3:1) a Edmontonem (4:0) prohrál 2:3 po prodloužení se St. Louis .

Týmové produktivitě Bostonu vládne český centr David Krejčí, který nastřílel 13 gólů a přidal 35 přihrávek, což dělá dohromady 48 bodů. Mezi obránci je na prvním místě Torey Krug, jenž má na svém kontě 31 bodů (12+19).

Jediným zraněným hráčem Bruins je zadák Adam McQuaid. Do utkání však nenastoupí ani Zdeno Chára, jenž jako vlajkonoš Slovenska odjel na olympiádu dříve než ostatní hokejisté z NHL.

Co se týče českých a slovenských hráčů v Bostonu, jsou jimi již zmiňovaní Krejčí a Chára.

Hezký sobotní večer všem! Vítejte u toho nejlepšího hokeje – u kanadsko-americké NHL! V tomto on-line přenosu se zaměříme na utkání Boston Bruins – Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Góly a asistencie: 12. Bergeron (Soderberg, Eriksson), 17. Kelly (Warsofsky, Eriksson), 25. Bergeron (Marchand, Hamilton), 39. Iginla (Krejčí, Krug), 44. Lucić (Iginla, Krejčí), 49. Marchand (Smith, bergeron), 57. Soderberg (Smith, Marchand) – 38. Ryan (Turris, Conacher), 56. Wiercioch (Karlsson, Spezza)

Boston Bruins: Johnson – Hamilton, Miller, Boychuk, Bartkowski, Warsofsky, Krug – Iginla, Krejčí, Lucić, Smith, Bergeron, Marchand, Eriksson, Kelly, Soderberg, Thornton, Campbell, Paille

Rozhodca: Charron, Furlatt – Mach, Murphy