Kadaň – Havířov 4:2 (kon.) | Třebíč – Beroun 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:5 (kon.)
Motor ČB – Benátky n/J 1:2 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 2:3 (po pr.)
Olomouc – Most 3:2 (1:0 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HC Stadion Litoměřice
cz Pondelok 03.02.2014, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Litoměřice dokázaly v prodloužení využít přesilovou hru a to když se dokázal trefit dnes dvougólový střelec Bahenský. Litoměřice si tak ze Šumperského stadionu odváží dva body za výhru v prodloužení. (20:28:52)

63:55
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice dokázaly využít přesilovou hru. Po střele Doležala se k puku dostal ZDENĚK BAHENSKÝ který dokázal překonat bezmocného Tomáše Štůralu. Asistence: Tomáš Doležal.

63:32
    Šumperk jde do čtyř. Martin Dudáš dostává dvě minuty za sekání.

63:23
    Úmyslný ofsajd Litoměřic. Vhazuje se po levici Přikryla.

63:01
    Puk za brankou Přikryla, oba týmy střídají.

62:20
    Tesařík poslal puk do středního pásma tam se ho zmocnily Litoměřice.

60:58
    Doležalův pokus zblokovaný.

60:25
    Holík si s Pláškem neporozuměli v rozehrávce a k puku se tak dostali hosté.

60:01

60:00

59:28
    Sedlák posílal puk před branku tam nebyl ale nikdo z domácích hráčů na teč.

58:41
    Žálčíkův bekhendový pokus Přikryl vychytal.

58:41
    Žálčík byl faulovaný a rozhodčí nařídil nájezd.

58:05

57:10
    Čermákovu střelu Štůrala vyrazil před sebe.

56:31
    Sedlák o pár centimetrů minul branku.

56:17
    Litoměřice ve čtyřech.

56:05
    Litoměřice jde do tří. Za vysokou hůl je vyloučen Míka.

55:51
    Pláškovu střelu Přikryl vyrazil.

55:18
    Holíkova střela z modré orazítkovala betony Přikryla.

54:38
    Holík trefil prvního bránicího hráče.

54:17
    Čermák dostává dvě minuty za faul loktem.

54:08
    Tesaříkovu střelu ze středního pásma zneškodnil Přikryl vyrážečkou.

53:18
    Po Haškově střele se k dorážce dostal ZDENĚK BAHENSKÝ který dokázal překonat Štůralu. Asistence: Jaroslav Hašek, Dušan Žovinec.

51:46
    Úmyslný ofsajd Šumperka. Vhazuje se po levici Štůraly.

51:34
    Staňkovi klička neprošla u puku jsou hosté.

50:44
    Semorád přenechal puk Pláškovi jeho střelu Přikryl zneškodnil.

50:13
    Gewieseho pokus ze středního pásma byl zblokovaný.

49:24
    Ofsajd Šumperka.

49:00

48:49
    Sedlákovu střelu dokázal tečovat ještě Moskal. Přikryl chytá.

48:19
    Staňkovu střelu si ponechal Přikryl v lapačce.

48:05
    Sevření puku. Vhazuje se po levici Přikryla.

47:31
    Hosté vyhazují puk do středního pásma.

47:25
    Holíkova střela se k bráně Přikryla nedostala.

47:00
    Bahenský dostává dvě minuty za napadení.

46:39
    Štůrala opouští branku Šumperk bude hrát přesilovku. Zatím je ponechána výhoda.

46:02
    Sedlák posílal puk před branku tam ho ale nikdo z domácích hráčů nedokázal tečovat.

45:15
    Čermákova střela byla nepřesná.

44:59
    Novotný nahodil puk za Přikryla a domácí hráči odjeli střídat.

44:01
    Šumperk byl pod velkým tlakem nakonec se Drakům podařilo vyhodit jen za cenu zakázaného uvolnění.

43:48
    Žovinec teď dostal od domácích hráčů hodně prostoru a tuto šanci dokázal málem využít.

43:05
    Plášek nahodil puk do útočného pásma tam ale nebyl žádný z domácích hráčů který by o puk bojoval.

42:20
    Sevření puku. Vhazuje se po pravici Štůraly.

42:01
    Nepřesná rozehrávka Holíka u puku jsou hosté.

41:45
    Ofsajd Litoměřic.

41:15
    Staněk posílal puk na Dudáše, ten ho v dobré pozici nedokázal trefit.

40:39
    Haškovu střelu drží Štůrala v lapačce.

40:24
    Holíkovu střelu schoval Přikryl do lapačky.

40:12
    Novotný odstavil od puku Doležala.

40:01

Ve druhé třetině dokázali hosté snížit stav utkání po gólu Žovince. K vidění byl i pěstní souboj mezi Kolářem a Haasem oba tito hráči následně dostali tresty do konce utkání.

40:00

39:22
    Semorád vybojoval puk za brankou poté ho poslal na Pláška který následně oprášil betony Přikryla.

39:13
    Míka s Červenkou bojují o puk u mantinelu.

38:33
    Tomáš Brunec objel branku a snažil se puk dostat za záda Přikryla to se mu ovšem nepovedlo.

38:28
    Dudáš nahodil puk za Přikryla a odjel střídat.

37:46

37:43
    Žálčík nabil puk Sedlákovi jeho následná střela zaplula do lapačky Přikryla.

37:15
    Viděli jsme tu pěstní souboj mezi Haasem a Kolářem oba dva hráči následně vyfasovali pětiminutový trest plus trest do konce utkání.

37:15
    Semorád si vybruslil s pukem před branku a jeho následnou tvrdou střelu Přikryl schoval do výstroje.

36:24

36:12
    Dudáš v dobré pozici přestřelil bránu o chvilku později dokázal bránu přestřelit i Brunec.

35:46
    Drábek si jde odsedět dvě minuty za podražení.

35:28
    Tesařík s pukem za bránou, oba týmy střídají.

35:00
    Oba týmy v plném počtu.

34:44
    Špatnou rozehrávku hostí vystihl Staněk ale Litoměřice se k puku dostaly rychle zpět.

34:01
    Střelu ze středního pásma Přikryl podržel.

33:48
    Drábkova střela ke Štůralovi nedoletěla.

33:00
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Brunec dvě minuty držení protihráče. Miloslav Čermák dvě minuty za držení protihráče.

32:00
    Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazuje se po levici Přikryla.

31:53
    Dudášovu střelu vyrazil Přikryl před sebe a musel tak čelit dorážce Žálčíka ale i s touto dorážkou si hostující gólman poradil.

30:02
    Bahenský se prokličkoval až do útočného pásma tam poté přihrál puk DUŠANU ŽOVINCOVI kterému pouze stačilo nastavit hokejku na to aby překonal Štůralu. Asistence: Zdeněk Bahenský.

29:25
    Sedlákovu střelu zastavil Přikryl maskou.

28:06
    Staněk poslal puk na Žálčíka ten ho následně poslal před branku čehož si všiml Přikryl a puk schoval pod lapačku.

27:22

27:12
    Švagrovský si dokázal vybruslit až před branku Štůraly s jeho následnou střelou si domácí gólman poradil.

26:49
    Míka dostal dobrý puk k pravému kruhu jeho následnou střelu schoval Štůrala do lapačky.

26:34
    V dobré pozici se ocitl Bahenský jen těsně minula branku.

26:00
    Plášek poslal Holíka do dobré šance, ten dokázal trefit pouze připraveného Přikryla.

25:22
    Vyloučen domácí hráč Sedlák za podražení.

24:59
    Ofsajd hostujícího celku.

24:03

23:59
    Doležalovu střelu schoval Štůrala do výstroje.

23:19
    Střela Koláře byla nepřesná.

22:50
    Nepřesná rozehrávka hostů, Draci se opět osvobozují.

22:10
    Šumperk vyhazuje přes všechny čáry.

22:03
    Jan Tesařík dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:58
    Doležal se dostal před branku Štůraly ale jeho následné zakončení už moc přesné nebylo.

21:47
    Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazuje se po levici Štůraly.

20:53
    Žálčík poslal puk před branku, od tama ho do bezpečí odpravil Přikryl.

20:28

20:01

Šumperk se v první třetině ujal rychle vedení. Konkrétně se v padesáté vteřině utkání trefil Semorád. Draci pak přidali ještě jednu branku o kterou se v přesilové hře postaral Moskal. Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:35
    Chybu v rozehrávce se snažil potrestat Marek Haas ale u puku byl dříve hostující gólman.

19:15
    Čermákova střela skončila na hrudi domácího gólmana.

19:01
    Drábkova střela se mezi tři tyče nevešla.

17:57
    Tesařík dlouho rozmýšlel komu nahraje puk, nakonec si vybral Červenku který poslal puk za bránu Přikryla.

17:29
    Staněk vystihl rozehrávku hostí a poté šel Šumperk do přečíslení na jehož konci stál právě Staněk, jeho střelu Přikryl vyrazil.

17:06
    Sedlákovu tvrdou střelu schoval Přikryl do výstroje.

16:47
    Koudelka se snažil vyslat Budínského do úniku v tom mu ale zabránil Novotný.

15:45
    Šulcova střela z modré ke Štůralovi nedoletěla.

15:25
    Popelka protečoval puk do útočného pásma.

14:57

14:08
    Litoměřice vyhodily puk přes všechny čáry.

14:00
    Sedlákova střela z modré skončila na vyrážečce Přikryla.

13:15
    Střelu Moskala vyrazil Přikryl betony.

12:57
    Dvě minuty a krosček si půjde odpykat Budínský.

12:14

11:56
    Sedlákovo nahození ze středního pásma schoval Přikryl pod lapačku.

10:52

10:21
    Budínského střelu zblokoval Dudáš.

09:01
    Dudáš viděl volného Cinka který mohl jet sám na branku jenže nedokázal zpracovat rychlý puk.

08:24
    Rubeš nahodil puk za bránu Štůraly, tam ho jako první dojeli domácí hráči kteří následně založili útok.

07:28
    Šumperk se drží v útočném pásmu ale nedaří se mu dostat ke střele.

07:04
    Bekhendový pokus Dudáše k bráně nedoletěl.

06:20

06:15
    Čermákovu střelu z velkého úhlu vyrazil Štůrala betony.

06:04
    Novotného střela z modré byla nepřesná.

04:23
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá přesilovou hru. Po nahrávce Sedláka se k puku dostal PATRIK MOSKAL který tvrdou střelou z pravého kruhu prostřelil Petra Přikryla. Asistence: Tomáš Sedlák.

04:10
    Střela Dudáše byla zblokovaná vysoko nad branku.

04:00
    První vyloučení zápasu. Hostující Žovinec dostává dvě minuty za držení protihráče.

03:40
    Proti střele Žovince zasahoval Štůrala betonem.

03:05
    Po buly se ke střele dostal Míka. Jeho pokus Štůrala schoval do výstroje.

02:59
    Dudáš vyhodil puk přes všechny čáry a píská se tak zakázané uvolnění.

02:12
    První střelu na Štůralu v tomto zápase vyslal Zdeněk Doležal.

00:50
    Pláškovu střelu Přikryl vyrazil ale na následnou dorážku JANA SEMORÁDA byl již krátký a Šumperk se tak rychle ujímá vedení. Asistence: Aleš Holík, Karel Plášek.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hostující hráči.

00:01

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý – Semorád, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Cink, Langr, Brunec – Červenka, Půhoný, Popelka

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Král) – Kolář, Šulc, Skřivánek, Míka, Žovinec, Drábek, Málek – Doležal Z., Koudelka, Čermák – Chlapík, Hašek, Budínský – Doležal T., Švagrovský, Bahenský – Škop, Rubeš, Racek

Rozhodčí: Mrkva – Barteček, Vengřín.

Vzájemné zápasy ze sezóny 2013/2014:

2.10.2013 Litoměřice – Šumperk 3:4 sn
    11.11.2013 Šumperk - Litoměřice 2:1 pr.
    18.12.2013 Litoměřice – Šumperk 5:0

Po dvou domácích výhrách ( 2:1 proti Třebíči a 3:0 proti Havířovu ) zajížděl Šumperk o body bojovat do Kadaně. Tam byl stav dlouho vyrovnaný a góly tam začaly padat až v druhé polovině zápasu. Domácí hráči se pak dokázali během tří minut překonat třikrát Tomáše Štůralu. Ve třetí části ještě Kadaň vstřelila dvě branky a dokázala tak poprvé v téhle sezóně porazit Šumperk výsledkem 5:0.
    Draci se v tabulce nachází na devátém místě se ziskem šestapadesáti bodů.

Nejproduktivnější hráči po 46. kole:
    1. Tomáš Sedlák 34b. (11+23)
    2. Patrik Moskal 32b. (10:22)
    3. Aleš Staněk 30b. (13+17)

Litoměřice dokázaly v sobotu ukončit sérii čtyř proher v řadě ( Litoměřice – Mladá Boleslav 2:3, Olomouc – Litoměřice 6:0, Litoměřice – Č. Budějovice 2:3 a Havlíčkův Brod – Litoměřice 3:1 ) a to když doma dokázaly porazit Třebíč 2:1 po samostatných nájezdech. V tomto utkání se za Litoměřice trefil Šulc a rozhodující nájezd pak přidal Čermák.
    Litoměřice se nachází na páté pozici se ziskem sedmdesáti dvou bodů.

1. Miloslav Čermák 46b. (26+20)
    2. Martin Novák 27b. (9+18)
    3. Jaroslav Hašek 24b. (6+18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kateřina Glogarová

Góly a asistencie: 1. Semorád (Holík, Plášek), 5. Moskal (Sedlák) – 31. Žovinec (Bahenský.), 54. Bahenský (Hašek, Žovinec), 64. Bahenský (Doležal T.)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý – Semorád, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Cink, Langr, Brunec – Červenka, Půhoný, Popelka

Rozhodca: Mrkva – Barteček, Vengřín