Hertha – Norimberk 1:3 (kon.) | Bayern – Frankfurt 5:0 (kon.)
1. FC Norimberk
Nedeľa 02.02.2014, 15:30 • Olympiastadion Berlin • Nemecká Bundesliga

90
    Petrák nakoniec za ruku videl červenú kartu!!! (17:35:39)

Šialený, nádherný, vzrušujúci záver s prekvapivým koncom. Hertha Berlín končí dnešný zápas porážkou 1:3 od Norimbergu. Dnešný zápas ponúkol divákom všetko možné. nudiť sa ani náhodou nemohli. Pre domácich je táto prehra po dvoch góloch od Drmiča v druhom polčase riadne bolestivá. V zápase totiž neboli horším tímom, no nedokázali v prvom polčase využiť obrovské šance na gól a v druhom zase územnú prevahu. Za to boli potrestaní a my tu máme ďalšiu senzáciu od oboch klubov v novom roku. Hertha si pripísala druhú prehru po ktorej sa znovu prepadla v tabuľke nižšie. Naopak Norimberg sa postupne po druhej výhre odpútava od dna. Koniec nám priniesol karty, góly, hádky, penaltu. Hlavne hosťujúci fanúšikovia musia byť v siedmom nebi.

To je odo mňa na dnes všetko. Zo vzrušujúceho zápasu sa s vami lúčim a verím, že sa stretneme nabudúce. Dovidenia!

90+5
    Norimberg dal gól!

K bielemu bodu sa postavil JOSIP DRMIC, ktorý bez problémov nariadený pokutový kop premieňa.

90+3
    Máme tu penaltu pre Norimberg. Veľmi tesne na hranici fauloval Lustenberger Ginczeka. Domáci sú riadne nabrúsení.

90+1
    V nich je poriadne horúco. Žltú kartu uvidel Gebhart a Ramos sa takmer pustil do bitky.

90
    Rozhodca nadstavuje 4 minúty.

90
    Domácim sa vyvrcholenie všetkého vôbec ale vôbec nepáčilo a strhla sa riadna mela. Rozhodca čakal až kým sa to všetko ukľudní.

88
    Máme tu penaltu pre domácich! Dopredu sa rútil Ramos a po jeho strele bola lopta odrazená ďaleko na Ronnyho. Videl, že brankár chýbal v bráne a tak loptu okamžite vystrelil. Zastavil ju až na bránkovej čiare Petrák. Lopta po odrazení bola ešte poslaná do brána a rozhodca nieže neodpískal gól a ani ruku. Nakoniec bola odpískaný ofsajd ešte pred tým všetkým.

87
    Konečne sa nám mohol v predu ukázať aj Pekarík. Na ľavej strane získal loptu a snažil sa ju aj centrovať. Bol však zblokovaný Chandlerom.

86
    O Gebhartovi po nástupe na ihrisko je poriadne počuť. Znovu po získaní lopty tentokrát aj vystrelil a získal roh. Išiel si ho aj kopnúť, no po ňom hostia o loptu prišli.

85
    Domácim už asi úplne došli sili. Po prihrávke na Gebharta sa hráč s desinou na chrbte pustil dopredu. Namiesto toho aby niekto zakročil pred ním hráči len ustupovali a aj sa im to mohlo vypomstiť. V poslednej chvíly jeho prihrávku zachytili.

84
    Uvidíme či podobne ako v predošlých zápasoch, či aj teraz nastúpi Mak až na jeho konci.

83
    Striedanie v tíme 1. FC Norimberg: z ihriska odchádza Kiyotake, prichádza Gebhart.

82
    Zbytočného faulu sa dopustil Lustenberger a vidí za to aj žltú kartu. Po tom ako padol ešte dvihol nohu a kopol do rozkroku spoluhráča.

81
    Znovu po faule hostí v strede poľa prišiel loptu rozohrať až do pokutového územia Ronny. Tam spoluhráča nenašiel.

80
    "Staré dámy" sa snažia ako sa len dá, ale nech robia čo robia. Schäferova brána je bránená ako sa len dá.

79
    Aj teraz center od Ronnyho skončil len na hlave hosťujúceho obrancu, ktorý loptu samozrejme odkopol preč od brány.

78
    Blížime sa ku koncu zápasu a hostia si šancu na gól nevedia pripraviť ani po striedaniach.

76
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Hosogai, prichádza Wagner.

75
    Skjelbred sa pokúšal predrať dopredu. O loptu ho pripravil Chandler.

74
    Práve naopak aj keď domáci diváci pískajú, tak hostia začali pekne zdržovať hru. Loptu si len prihrávali a nechceli ju ani náhodou pustiť z kopačiek.

73
    Modro-bieli sa po inkasovanom góle nechytajú a od vyrovnanie majú pekne ďaleko.

72
    Po faule domácich dostali štandardku "Starí Majstri". Tá nebola poslaná na bránu, ale bola centrovaná do šestnástky. Tam najvyššie vyskočil Ramos a akciu ukončil.

71
    Žltú kartu dostává Feuler (1. FC Norimberg).

70
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Schulz, prichádza Mukhtar.

69
    V posledných minútach sme videli v podstate len domácich, no prišla šanca domácich a úsilie o víťazstvo sa pre domácich asi skončilo.

68

Ani teraz sa mu nepodaril veľmi pekný priamy kop a naopak do kontry sa dostali hostia. Po tom čo loptu prihral Drmic Ginczekovi druhý menovaný s väčšieho uhla nastrelil ľavú tyčku. Lopta sa odrazila na nikým nekrytého JOSIPA DRMICA, ktorý už bez brankára nemal problém zakončiť strelou do stredu medzi dvoch hráčov Herthy.

68
    Tej sa hneď zmocnili domáci, ktorí sa pekne usadili na polovici súpera. Teraz sa im však na rozdiel od prvého polčasu šance na gól nedarí pripravovať. Získali ale priamy kop keď bol faulovaný Schulz.

67
    Zahraný bol pekne do klbka hráčov pred bránou Schäfera. Tam ale mali pravahu hostia a loptu poslali preč od brány.

66
    Teraz nezvolil strelu na bránu, ale prihrávku do prava. Domáci získali roh.

65
    Ďalšiu parádičku sa pokúsil urobiť Ronny. Tentokrát už bol faulovaný a namiesto dokončenia sa postavý k štandardke.

64
    No po zákroku Ronnyho na Frantza sa ocitol na zemi druhý menovaný. Ronny mu strčil ruku do tváre a to sa bez karty nemohlo zaobísť.

63
    Po nepríjemnej zrážke s hlavou ležali chvíľu na zemi otrasený Ramos a Chandlet. Našťastie sú už v poriadku.

62
    Na pravú stranu dostal prihrávku Allagui. On si namiesto centra loptu potiahol k bráne, no spravel zlé rozhodnutie, že nevypálil a namiesto toho prihral Ronnymu. Strelu mu stihli zblokovať.

61
    Veľmi hlúpu chybu si pripísal Ronny. Na Schäfera sa od stredu poľa rútili asi 4 hráči na dvoch brániacich. On nepochopiteľne poslal slabučkú nepresnú prihrávku a aj sám s tým nebol zjavne spokojný.

60
    Druhý polčas zatiaľ zaostáva za prvým. Nevidíme ani zďaleka toľko príležitostí na gól a aj tempo hry opadlo.

59
    Hráči hostí si dlšiu dobu prihrávali loptu, čo sa zjavne nepáči domácim fanúšikom, ktorí modro-bielych vypískali.

Dnes nevidíme na súpiske Josého Campana, ktorý je určite najjagavejšou posilou Norimbergu. Prišiel sem z anglického Crystal Palace na hosťovanie s možnosťou na trvalý prestup. 20 ročný Španiel má už teraz na konte viacero úspechov. Za reprezentáciu U19 sa stal v rokoch 2011 a 2012 majstrom Európy. Pôsobil už aj v Seville, kde nastúpil na 20 duelou a v tejto sezóne nastúpil za Crystal Palace len na 6 zápasov. Verí, že v Nemecku aj ako mladík dostane viacero možností nastúpiť na zápas. Uvidíme, že ako sa tu bude dariť tomuto stredopoliarovi.

57
    Rozohrať ho nemohol nikto iný ako Ronny. Znovu asi z 25 metrov nastrelil len múr z hráčov v červených dresoch. Teraz už ani lopta neprešla ďalej a šanca domácich sa skončila.

56
    Akcia domácich skončila ďalším faulom, ktorých je na začiatku druhého polčasu až až.

55
    Aj po faule v strede poľa riešia situáciu centrom do šestnástky, ktorej je stále autorom Ronny. Po kope sa mu lopta dostala späť a predviedol parádičku ala Zidane.

54
    Domáci sa znovu pomaličky dostávajú do zápasu a približujú sa k bráne hostí častejšie.

53
    Hostia sa dopustili ďalšieho menšieho faulu a nepriemi kop išiel rozohrať opäť Ronny. Brankár pred nabiehajúcim klbkom hráčom nechel riskovať a loptu vyboxoval preč od brány.

52
    K lopte sa nakoniec postavil Ronny, ktorý nastrelil len múr. Cezeň lopta zblokovaná prešla, no s malou silou. Skončila v rukách Schäfera.

51
    Teraz však odpískal faul na Ronnyho. Priamy kop asi z 25 metrov pôjde zahrať Ramos.

50
    Zase v akcii hostia. Po páde Ginczeka pred šestnástkou sa hostia dožadovali aj priameho kopu. Rozhodca bol proti.

49
    Domáci zatiaľ z úvodu druhého polčasu nemastní neslaní. Takto gól ťažko dajú.

48
    Za hranicou šestnástky sa predviedol krásnou strelou Japonec Kiyotake. Kraft len s obrovskou námahou loptu nakniec vyrazil preč z brány.

47
    "Starí Majstrí" začali druhý polčas oveľa aktívnejšie ako ten prvý. Podarila sa im aj pripraviť si šancu. Z pravej strany centroval Feuler a nebol ďaleko od toho aby našiel svojho spoluhráča.

46
    Ginczekovi nešťastne ušla loptu a tak o loptu aj prišli.

46
    Výkop v druhom polčase mali hosťujúci futbalisti.

46

Druhý polčas sa začne približne o 16:31.

Herha Berlín : Norimberg po prvom polčase 1:1. O góly sa postarali Ramos zo začiatku zápasu a Feuler z 20. minúty. V prvej časti duelu sme videli zaujímavý futbal s viacerými príležitosťami na gól. Lepším mužstvom je zatiaľ domáci tím, ktorý mal viac z hry a dokázal si pripraviť množstvo gólových šancí. Šťastie zatiaľ stojí pri hosťoch a uvidíme, či u nich zostane až do konca zápasu. Verím, že si to pozriete spolu so mnou.

45+1

45
    Rozhodca v prvom polčase nenadstavil ani minútu. V tej poslednej sme videli faul na Ramosa v strede poľa.

44
    Naopak po získaní lopty zhruba asi z 20 metrov skúsil šťastie Feuler. Jeho pokus nebol zlý, no bránu Krafta aj tak prestrelil.

43
    Blíži sa nám koniec prvého polčasu a už ani tlak domácich nie je veľmi veľký.

42
    V predu sa snažil niečo vymyslieť Ramos s Allaguim. Nakoniec o loptu prišli, keď skončila mimo ihriska.

40
    Teraz hostí zastavil aj rozhodca. Drmicovi odpískal faul.

39
    Aj sa pokúša o postupný útok, no zatiaľ ju Hertha ďaleko pustiť nechce.

38
    Allagui po tvršom strete nebol spokojný s odpískaným faulom. Nič na tom nemení fakt, že loptu získal Norimberg.

37
    Hertha je v tomto polčase lepším tímom, no stále nedokázala reagovať na gól Feulera, pretože svoje príležitosti na gól doslovo pochovala.

36
    Obrana hostí vôbec nestíha na domácich. Uvoľniť na ľavej strane sa opäť podarilo Schulzovi. Po jeho centri loptu odhlavičkoval jeden z hráčov Norimbergu, no hneď na to dorážal Ronny. Na tú strelu nestačil ani brankár a hasiť musel až Pinola z bránkovej čiary.

35
    Domáci začínajú riadne hrýzť a teraz boli poriadne blízko gólu. Loptu si zo stredu poĺa potiahol Schulz. S ním vyštartoval aj Ramos a po prihrávke sa ocitol osamotene pred brankárom. Na hranici šestnástky aj vystrelil, no bránu veľmi tesne prestrelil.

34
    Teraz vymysleli domáci celkom zaujímavú akciu. Loptu na kopačkách mal Ronny, ktorý si obrancov hostí pekne vychutnal. Nakoniec loptu poslal do prava na Allguiho, ktorému chýbalo razantnejšie zakončenie na gól.

33
    V predu sa snažil opäť predrať Ramos. Brankár Schäfer bol proti a po vybehnutí má loptu vo svojom náručí.

32
    Frantz po zákroku na Hosogai, ktorý nevyzeral veľmi nebezpečne vidí žlté napomenutie.

31
    Tentokrát sa mu už taký úspešný center ako zo 4. minúty nepodaril kopnúť. Lopta skončila na vzdialenejšej tyčke kde mali prevahu hostia.

30
    Domáci získali priamy kop, ktorý išiel opäť zahrať Ronny.

29
    Teraz to Chandler pri snahe získať loptu trochu prehnal a bol mu odpískaný útočný faul.

28
    Ten bol poslaný po zemi na Chandlera, ktorý z pozície za šestnástkou zvolil strelu na bránu. Lopta skončila nekoniec tesne vedľa ľavej tyčky.

27
    Hostia sa dostali späť a podaril sa im vybojovať priamy kop.

26
    Obrancovia Herthy zase trochu zaváhali. Po tom ako Schulz poslal loptu na ľavú stranu bola centrovaná do šestnástky. Tam vyzerali neisto s odkopom a mali šťastie, že sa s k nej nedostal žiadny hráč v červenom. Až potom ako lopta prešla okolo brány ju odkopli do bezpečia.

25
    V doterajšom priebehu vidíme celkom slušný behavý futbal z jednej strany na druhú, ktorý sa fanúšikom musí páčiť.

24
    Domáci získali priami kop, ktorý hostí neohrozil. Hráč Norimbergu loptu pokojne poslal preč od brány.

Náš reprezentant Peter Pekarík prestúpil do Berlína BSC ešte v roku 2012, keď pôsobil v druhej nemeckej lige. Spolu s ňou vybojoval aj postup do Bundesligy a stal sa oporou obrany. V tejto sezóne nastúpil na 16 duelov počas ktorých zaznamenal 3 asistencie. Na prvý gól v nemeckej najvyššej súťaži však ešte stále čaká. Rodák zo Žiliny pôsobil na Slovensku v Dubnici a v Žiline odkiaľ prestúpil do Wolfsburgu. Rok hosťoval v Kayserispore a potom sa vrátil späť do Nemecka.

22
    Tréner na obrovskú chybu Bergha reagoval striedaním. Pre nás určite príjemným. Na trávnik prišiel Peter Pekarík.

21
    Po necelej pólke prvého polčasu tu teda máme remízu. Je viac menej zaslúžená, pretože prevahu nemá ani jedno mužstvo. Možno o niečo lepšie je na tom domáci tím.

20

Je vyrovnané. Po centri z ľavej strany sa domácim hráčom nepodarila odkopnúť lopta a práve naopak. Bergh ju presne prihral na kopačky MARKUSA FEULERA. Napriahol a strelou po zemi do ľavej strany brankárovi nedal šancu.

19
    Po prihrávke z vlastnej polovice sa podarilo uvoľniť Drmicovi. O loptu prišiel až tesne pred bránou Krafta.

18
    Po získaní lopty sa pustili dopredu aj domáci. Ďaleko sa však nedostali. O loptu prišiel Lestenberger.

17
    Chvíľu sa pred šestnástkou domácich aj zdržali, no vystreliť sa im nepodarilo.

16
    K lopte sa však opäť dostali hostia a postupne sa dostávajú dopredu.

15
    Príležitosť na gól si pokúšal vytvoriť Norimberg. Petrák nepresnou prihrávkou snaženie ukončil.

14
    Po páde Chandlera v pokutovom územii si hosťujúci fanúšikovia pýtali penaltu. Povedal by som, že možno aj právom.

13
    Hrdina domácich opäť v akcii. Tentokrát dostal loptu na pravú stranu odkiaľ centroval do vápna. Tam sa k lopte už dostali hostia a akciu ukončili.

12
    Po menšom faule sa chvíľu spamätával Lustenberg. Ešte však nemá dôvod veľmi ležať na trávniku a tak sa po chvíly opäť začalo hrať.

11
    Práve naopak do kontry sa dostal Berlín a znovu dostal pred bránou loptu na kopačky Ramos. Brakár hostí mal jediné šťastie a to, že Ramos pálil do stredu.

11
    Ten bol zahraný nakrátko a bránu domácich Norimberg neohrozil.

10
    Tentoraz sa už dostali aj pred brankára, kde z trochu väčšej diaľky vystrelil Plattenhardt. Získal len roh.

9
    Bergh sa dopustil zbytočného faulu v strede poľa a po ňom majú loptu hostia.

8
    Ukončila ho vysunutím Ramosa kolmicou, ktorý sa sám rútil na brankára. teraz Schäfer dobre zareagoval a po vybehnutí loptu získal.

7
    Hertha je aktívna aj po góle a opäť prevzala iniciatívu. Snaží sa o postupný útok.

Adrián Ramos je 28 ročný kolumbíjsky útočník, ktorý zažíva snáď jeho životnú sezónu. V doterajšom priebehu nastúpil na všetkých 18 zápasov a zaznamenal v nich 12 gólov. Vďaka tomu je lídrom tabuľky kráľa strelcov Bundesligy. Po góle zo 4. minúty sú za ním aj dvaja hráči z Dortmundu, ktorí však majú o zápas viac.

5
    Nurberg sa však nedal zaskočiť úvodným gólom a okamžite sa snaží vyrovnať.

4
    Hertha dala gól!

Fantastický začiatok zápasu pre domácu Herthu. Rohový kop išiel zahrať Ronny. Loptu poslal na bližšiu žrď, kde stál ADRIÁN RAMOS. Predbehol Chandlera cez ktorého sa mu podarilo hlavičkovať priemo do brány. 1:0!

3
    Ramos vysunul do ľavej strany Schulza a on vybojoval rohový kop.

2
    Hneď v 2. minúte tu máme prvé žlté napomenutie. Po nešikovnom sklze na Feulnera vidí žltú kartu Bergh.

1
    Úvodný výkop zápasu mali domáci futbalisti a hneď sa pokúsili dostať do útoku. Neúspešne.

1

Hráči už nastúpili na ihrisko. Domáci sa predstavia v bielo-modrých dresoch a hostia zápas odohrajú v tradičných červených dresoch.

Hertha BSC: Kraft – Ndjeng, Lustenberger (C), Langkamp, Bergh, Allagui, Schulz, Hosogai, Skjelbread, Ronny, Ramos.
    Náhradníci: Gersbeck – Janker, Pekarík, Niemeyer, Wagner, Kobiashvili, Mukhtar.

1. FC Norimberg: Schäfer (C) – Pinola, Petrák, Chandler, Plattenhardt, Kiyotake, Drmic, Hlousek, Feulner, Frantz, Ginczek.
    Náhradníci: Rakovsky – Mak, Gebhart, Dabanli, Pekhart, Gärtner, Angha.

Rozhodca: Weiner – Grudzinski, Henschel..

- 20
    Už teraz pred zápasom pre vás mám smutnú informáciu. Pekarík a aj Mak dnes v základnej jedenástke nenastúpia.

1. FC Norimberg obsadzuje pred 19. kolom až predposlednú priečku. V doterajšom priebehu si totiž pripísal len 1 víťazstvo a aj to prišlo až v poslednom kole. K tomu 11 zápasov remizovali a pripísali si 6 prehier pri skóre 21:33. Bodov si do dnes nazbierali len 14. Od dna tabuľky ich delia len 2 body a na druhej strany stráca len 3 body od miesta, ktoré by znamenalo záchranu v lige a nie je ďaleko ani od pólky tabuľky. Na desiaty Hannover stráca 7 bodov.

Posledné zápasy "Starých majstrov" samozrejme nedajú pozitívny obraz o klube. Víťazstvo v lige slávil až po vyše 8 mesiacoch, čo je riadne negatívna séria. Tú však prerušili prvým vážnym duelom v novom roku, kde úplne prekvapili snáď aj všetkých milovníkov tohto klubu. Na domácej pôde totiž roztrieskali Hoffenheim 4:0 a na tento výsledok budú chcieť určite nadviazať. K tomuto výsledku im určite dopomohli aj 3 priateľské zápasy, ktoré odohrali počas prestávky. Pripísali si totiž 3 výhry. Ak bude aj tu platiť ako na nový rok, tak po celý rok, tak Norimberg sa má na čo tešiť. Ako im však pomôže víťazstvo po tak dlhom období ukáže až čas. Zatiaľ totiž skončili negatívnu sériu len na domácom ihrisku. Na hosťujúcom je to stále strašidelné. Tam sa tešili z víťazstva 11. mája keď porazili domáci Dusseldorf 1:2. Podarí sa mu vymazať aj táto negatívna séria?

Pomôcť k tomu by mu mohli aj dvaja nováčikovia v tíme, ktorých získali počas zimného prestupového obdobia. Do klubu prišiel Campana z Crystal Palace a Petrák zo Slávie Praha. Na druhej strane klub opustili Korczowski, ktorý posilnil Wolfsburg, Ildiz zamieril do Gaziantesporu, či Esswein je novou akvizíciou Augsburgu.

Aj hostia hlásia zranených. Hasebe, Pogatetz, Starka, Balitz sa dnes na ihrisku neukážu. Otázny je aj štart Nilssona. "Starí Majstri" sa však určite budú spoliehať na ich najlepšieho útočníka a to Josipa Drniča, ktorý v doterajšom priebehu strelil 8 gólov. Tréner Verbeek pokračuje aj s tímom v ťažkom boji o zotrvanie v najvyššej nemeckej súťaže a aj preto dnes bude brať každý bod. Podarí sa mu získať aspoň jeden?

Hertha BSC Berlín sa nachádza po 18. odohraných kolách na 7. pozícii a prekvapivo bojuje o európske poháre. Vôbec sa nenachádza ďaleko napríklad ani od Ligy Majstrov. Na 4. miesto, ktoré zaručuje kvalifikáciu do najprestížnejšej európskej súťaži stráca len 5 bodov. V doterajšom priebehu sezóny 2013/2014 je v Bundeslige ako nováčik jedným z najpozitívnejších prekvapení. Svoju 7. priečku si vybojoval po 8 víťazstvách 4 remizach a 6 prehrách za čo získali 28 bodov. Skóre majú 27:21.

Forma starých dám z Bundesligy je dosť dobrá, veď napríklad posledné kolo pred zimnou prestávkou na hosťujúcej pôde porazil Dortmund a predtým si pripísal ešte ďalšie 2 výhry. Potom prišli priateľské zápasy, ktoré určite pre nich neskončili najpozitívnejšie a mierny pokles sebavedomia ich stál aj trochu prekvapivý vstup do odvetnej časti nemeckej najvyššej súťaži. Na začiatku druhej časti ligy si zmerali sily s domácim podpriemerným Eintrachtom Frankfurt. Prekvapivo podľahli svojmu súperovi 1:0.

To však ešte určite nezmazalo pozitívny dojem, ktorý túto sezónu o sebe vytvoril a aj preto sa včera tešil novinke, ktorá im môže pomôcť. Do tímu z hlavného mesta Nemecka vstúpil nový investor z Ameriky, ktorý odkúpil približne 10% klubu a zaviazal sa, že do Herthy vloží za 7 rokov 61,2 milióna eur.

U domáceho mužstva prestupové obdobie veľmi rušné nebolo. Hlásia len jednu posilu a to Jarsteina z nórskeho Stavangeru a na druhej strane Berlín opustil Sahar, ktorý si to namieril do nemeckej druhej ligy.

Okrem toho dnes nepomôžu "Starým dámam" ani niekoľký zranený hráči. Hlavná stránka klubu hlási, že dnes neuvidíme Baumjohanna, Brooksa, Jarsteina, Kluga, Franza, Hollanda a ani Bena-Hatiru. Verme však, že na druhej strane na zápase budeme môcť pozorovať Pekaríka. Tréner Luhukay po zbabranom minulotýždňovom zápase si ide jednoznačne po víťazstvo. Ukáže sa novému investorovi v pozitívne?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Čaká nás 19. kolo nemeckej Bundesligy medzi tímami Hertha Berlín a Norimbergom. Pre slovenského fanúšika to môže byť aj súboj Pekarík : Mak. Podľa tabuľkového postavenia je favoritom zápasu jednoznačne domáci BSC, no v konečnom dôsledku a hlavne podľa posledných výsledkov tomu môže byť inak. Budeme svedkami prekvapenia? Verím, že si to nenecháte ujsť.

Oba celky sa túto sezónu už spolu stretli. V augustovom zápase sa zrodila remíza 2:2. To však bol z posledných 5 duelov jediný úspech domácich. V ostatných štyroch dueloch sa zrodili víťazstvá hostí.

Nurnberg 2-2 Hertha Berlin 18/8/2013
    Nurnberg 2-0 Hertha Berlin 21/1/2012
    Hertha Berlin 0-1 Nurnberg 6/8/2011
    Hertha Berlin 1-2 Nurnberg 13/3/2010
    Nurnberg 3-0 Hertha Berlin 17/10/2009