Pittsburgh – Toronto 3:1 (kon.) | Columbus – Winnipeg 2:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:2 (po pr.)
Colorado – Dallas 6:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Winnipeg Jets
cz Utorok 17.12.2013, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět s NHL na shledanou. (03:41:19)

Tři hvězdy utkání:
    1. Evander Kane (WPG) 1+1
    2. Fjodor Ťutin (CBJ) 1+0
    3. Mark Scheifele (WPG) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (WPG) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:54

Columbus doma prohrává s Winnipegem po zásluze 2:3. I dnes se projevila značná marodka Blue Jackets, domácí byli horší, Jets si naopak své dva body zasloužili. Winnipeg vedl po brankách Scheifeleho a Littla už 2:0, rozhodující brankou byla nakonec ale až ta poslední ze strany Jets. Tu vstřelil 9 minut před koncem Kane.

60:00

59:40
    Jets perfektně brání střední pásmo a soupeři nic nedovolují.

59:23
    Jokinen ze středního pásma netrefuje prázdnou branku.

59:10
    Puk je ale v obranném pásmu domácích...

58:55
    Columbus odvolává brankáře!

58:35
    McKenna chytá střelu Kanea a přerušuje hru. Teď se Columbusu v klíčových chvílích vůbec nedaří.

58:00
    Wheeler to zkusil od modré, branku ale netrefuje. Hosté teď hrají výborně takticky.

57:37
    Little vedl rychlý brejk Jets, ten je ale zastaven odpískaným ofsajdem.

57:04
    Další icing hostů.

56:38
    Columbus se snaží o rychlé napadání po ztrátě puku, obzvláště tedy v útočném pásmu, do šancí se ale příliš nedostává.

54:25
    Scheifele kombinuje za brankou Columbusu a šetří čas, k zakončení ale hosté svou akci nedotáhli.

53:30
    390 sekund na případné srovnání stavu má domácí Columbus, hra se po několika slepených gólech pořádně rozhýbala.

52:53
    Vhazuje se po levici gólmana hostů.

51:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak závěr dnešního zápasu začíná být pořádně divoký, domácí se dostávají znovu na kontakt. O dorážku volného puku v předbrankovém prostoru se postaral FJODOR ŤUTIN! Asistence: Nick Foligno, Mark Letestu.

50:35
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak to je hodně studená sprcha pro Blue Jackets. Když se domácí nadechovali k vyrovnání, je tu gól na 1:3. EVANDER KANE vezl puk v přečíslení tří na jednoho. Útočník hostů zvolil střelu do levého horního rohu branky a trefil se přesně! Asistence: Mark Stuart.

49:54
    No a hned je to o něčem jiném z domácí strany, Columbus začíná soupeře hodně tlačit.

48:48
    Je sníženo! Pro trápící se Columbus nesmírně důležitá branka. R. J. UMBERGER využil tlaku domácího týmu a s pukem se obtočil zpoza branky, načež rychle překvapil gólmana hostů. Asistence: Matt Calvert, Ryan Johansen.

48:00
    Střelu od modré chtěl tečovat Foligno, s úspěchem se ale nepotkal.

47:02
    I díky 4 minutové přesilovce zatím v této třetině vedou na střely hosté 6:1.

46:29
    Následuje komerční pauza a šance pro domácí tým se trochu vzmátořit.

45:58
    Puk na tribuně, hra přerušena. Columbus se vůbec nedokáže dostat do šancí, natož do tlaku.

45:05
    Teď jsou už na řadě domácí, kteří jsou pozadu o dvě branky. Čisté konto ale stále drží Montoya.

44:28
    Domácí kompletní.

44:27
    A znovu McKenna, tentokrát chytá nahození od modré.

43:39
    Blue Jackets vyhazují další puk do bezpečné vzdálenosti.

42:59
    Přesilovka hostů pokračuje, další zákrok si připisuje McKenna.

42:28
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do dvojnásobného vedení. Dustin Byfuglien vypálil od modré, puk za McKennu tečuje BRYAN LITTLE! Asistence: Dustin Byfuglien, Andrew Ladd.

42:05
    Byfuglien vypálil tahem z levého kruhu, McKenna chytá puk na rameni!

41:37
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

41:16
    Útok Jets ale zastavuje icing.

40:39
    Vyloučen je Atkinson na 2+2 minuty, hosty čeká 4 minuty přesilová hra!

40:34
    Montoya přerušuje hru, bude se tak vhazovat po jeho levici.

40:01

Třetí třetina začne cca ve 2:58.

Hodně nezáživné utkání se hraje v Columbusu. Domácí se ani náznakem nedostávají k tlaku, který obvykle na svém kluzišti předvádí. Tým Blue Jackets působí unaveně a hodně málo nebezpečně. Naopak hosté srší pohybem.

40:00

39:29
    Byfuglien napálil puk golfovým úderem z pravé strany, ten se zastavil až o výzbroj gólmana Blue Jackets.

38:36
    Frolík vybojoval puk pro Kanea, ten ale branku domácího Columbusu netrefil.

38:08
    Jets vytváří značný tlak na svého soupeře, kombinaci v útočném pásmu ale schází to podstatné – úspěšná střelba.

37:32
    Domácí se zatím brání velmi dobře, Jets musí v přesilovce střílet z větší vzdálenosti, a to domácím vyhovuje.

36:45
    Setoguchi drží puk za brankou domácího gólmana, Jets rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

36:14
    Hru raději přerušuje Mckenna.

35:53
    Vyloučen je i Atkinson za hákování, hosté hrají 4 na 3!

34:44
    Hraje se ve čtyřech, vyloučeni jsou Little za podražení a Umberger za vysokou hůl.

33:59
    A máme tu konečně také první branku. Domácí se dostali do situace dvou na jednoho. Kane žabkou našel před bránou volného MARKA SCHEIFELA, který z první trefuje pod břevno! Asistence: Evander Kane, Michael Frolík.

33:29
    Velká šance hostů, Trouba střílel volný z pravého kruhu, McKenna vyráží puk lapačkou!

33:18
    Neposedný puk na brankovišti raději přikryje stále stoprocentní Montoya.

33:00
    Výkon obou týmů je hodně vázán taktikou, nikdo nechce první chybovat.

32:14
    Blue Jackets si konečně vytvořili větší tlak, ani teď ale Montoya nenaznačil, že by měl ztratit na své jistotě.

31:24
    Montoya kryje nahození Atkinsona z pravé strany a přerušuje hru. Na větší šance stále čekáme.

29:24
    Vhazovat se bude před brankou McKenny.

28:27
    Columbus jen odevzdává puk a nyní již brání přesilovku soupeře.

27:27
    Hraje se hodně ve středním pásmu, kombinace obou soupeřů sužuje nepřesná kombinace.

26:48
    Hrát se bude ve čtyřech, vyloučen je též Trupp za hákování.

26:31
    Scheifele vyloučen za hru vysokou holí, domácí si znovu zahrají přesilovku.

25:54
    Vhazuje se po levici brankáře Jets.

25:16
    Hra přerušena, na ledové ploše leží poraněný Kane.

24:32
    Jets kompletní.

23:52
    Domácímu obránci utíká puk na modré čáře, Columbus musí vyklidit útočné pásmo.

22:53
    Domácí tým zastavuje ofsajd.

22:32
    První přesilovku si zahrají hokejisté Columbusu. Vyloučen je Thornburn za podražení.

21:47
    Montoya vyráží střelu z úhlu.

20:51
    Domácí začali aktivně, z kombinace v útočném pásmu ale nic nevytěžili.

20:01

Druhá třetina začne cca ve 2:00.

Nezáživná první třetina končí bez branek, 0:0. Domácí sice na konci třetiny dostali puk do branky, videorozhodčí v Torontu však branku neuznali.

20:00

19:15
    A branka není uznána, domácí útočník Calvert údajně nedovoleně bránil brankáře hostů.

19:15
    Teď ale pozor, mohlo udeřit na domácí straně. Videorozhodčí zkoumá, zda-li dosáhli domácí branky v souladu s pravidly.

19:00
    Je před námi poslední minuta hodně nezáživné první třetiny...

18:33
    Vhazuje se ve středním pásmu.

17:48
    Škoda pro domácí, Atkinsonovi se nepodařilo přihrát na volného spoluhráče před brankou.

17:04
    Albert se ocitl sám před McKennou, ten ale vyráží puk betonem!

16:17
    Columbus ztrácí mnoho puků při přechodu středního pásma, toho hosté využili i teď a tlačí soupeře v jeho obranném pásmu.

15:37
    Puk na tribuně, hra přerušena. Následuje komerční pauza.

15:09
    Jenner zakombinoval na pravém křídle s Anisimovem, domácí ale nic nebezpečného vymyslet nedokázali.

14:16
    Ani Blue Jackets si nevedli lépe, zatím je to dnes ofenzivní trápení.

13:19
    Jets neudrželi útočné pásmo a musí bránit protiútok domácích.

12:31
    Vhazuje se před brankou Jets.

11:40
    Foligno a Pardy vyloučeni za vzájemnou bitku.

11:27
    Ten ale úspěchem nekončí, hra je přerušena pro další bitku...

10:38
    Do rychlého brejku přecházejí Jets...

10:00
    Máme za sebou polovinu třetiny, v Columbusu se zatím hraje hodně líný hokej bez šancí. O něco aktivnější jsou domácí, soupeře ale pod tlakem nedokáží udržet.

09:30
    Z hranice kruhu vypálil Savard, branku ale netrefil.

08:34
    Velkých šancí v zápase zatím moc není, nyní se o tlak pokouší domácí.

07:51
    McKenna chytá střelu Thornburna od modré a přerušuje hru.

06:27
    Columbus se také neudržel v útočném pásmu, ani jeden z obou gólmanů zatím moc práce nemá.

05:46
    Hraje se v obranném pásmu domácích, McKenna ale zatím zasahovat nemusel.

04:22
    Puk na tribuně, hra přerušena.

03:59
    A domácí gólman si připisuje další pohotový zákrok, po kterém hru přeruší.

03:22
    Hostům se zatím nedaří probojovat se do útočného pásma, Blue Jackets dobře brání střední pásmo.

02:48
    Hru přerušuje zatím klidný McKenna.

02:16
    Hraje se ve středním pásmu, oba soupeři dělají řadu nepřesností.

01:39
    Trouba a Calvert vyloučeni za vzájemnou bitku.

01:09
    Z pravého kruhu těsně minul Atkinson.

00:01

Columbus Blue Jackets: McKenna (Smith) – Ťutin, Johnson, Murray, Savard, Prout, Nikitin – Umberger, Johansen, Foligno – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Jenner – Tropp, MacKenzie, Letestu.

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Enstrom, Byfuglien, Trouba, Stuart, Clitsome, Pardy – Wheeler, Little, Ladd – Setoguchi, Jokinen, Thornburn – Frolík, Scheifele, Kane – Peluso, Albert, Wright.

Rozhodčí: Peel, Dwyer – Kovachik, Nelson.

Dnešní duel začíná v 1:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Češi a Slováci v utkání

Marián Gáborík: 17 zápasů – 5+6
    Michael Frolík: 33 zápasů – 8+10

Vzájemné duely

Z posledních pěti vzájemných duelů vyhráli Winnipeg jen jednou, Columbus hned čtyřikrát. A to včetně posledního duelu, který ovládl 2:1.

Jets patří k nejhorším týmům Západní konference. To je trochu zkreslující pojmenování, protože má o bod více, než jeho dnešní soupeř. Západní konference je letos ale výrazně úspěšnější, proto je i těžší se prosadit. Winnipeg je až 12. s třiatřiceti body. Z posledních zápasů však Jets vyhráli jen dvakrát, nad Tampou a Rangers. Naposledy hráli doma s Dallasem, se kterým prohráli 4:6.

Columbus se nachází na 10. příčce Východní konference NHL. Tedy na nepostupové pozici do play-off. To se ale může změnit, tým nemá výraznou ztrátu. Z posledních sedmi zápasu Blue Jackets čtyřikrát vyhráli a třikrát prohrál. Naposledy hráli doma se St. Louis, se kterým prohráli 3:4 po prodloužení. Columbus nehraje špatně, především na domácím kluzišti sbírá body.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácího Columbusu Blue Jackets s Winnipegem Jets! Pojďme si k oběma soupeřům říci více.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 49. Umberger (Calvert, Johansen), 52. Ťutin (Foligno, Letestu) – 34. Scheifele (Kane, Frolík), 43. Little (Byfuglien, Ladd), 51. Kane (Stuart)

Rozhodca: Peel, Dwyer – Kovachik, Nelson

Diváci: 18 144