Pittsburgh – Toronto 3:1 (kon.) | Columbus – Winnipeg 2:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:2 (po pr.)
Colorado – Dallas 6:2 (kon.)
Ottawa Senators
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
St. Louis Blues
cz Utorok 17.12.2013, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je pro dnešek z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci! (04:28:05)

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:52

Tři hvězdy utkání:
    1. Cody Ceci (OTT) 1+0
    2. Bobby Ryan (OTT) 1+1
    3. Erik Karlsson (OTT) 0+1

V prodloužení byli aktivnější Senátoři a nakonec v něm i strhli vítězství na svou stranu. Přesilovou hru 4 na 3 domácí ještě nevyužili, ale 61 vteřin před koncem nastavení propadlo za záda Elliota nahození Codyho Ceciho, který se tak ve svém třetím duelu v NHL v kariéře dočkal prvního gólu i bodu v soutěži.

Střely na branku v prodloužení – 5:1, celkem – 32:32

63:59
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí minutu před koncem prodloužení rozhodují! Hrdinou se stává mladý obránce CODY CECI, který střílí svůj premiérový gól v NHL! Ceci nahodil od modré kotouč na branku a ten zapadl za záda Elliotta, který přes stínící hráče vůbec nic neviděl.

63:30
    Hostující gólman podobně zastavuje i ránu Ceciho.

63:23
    Dělovka Spezzy končí v klíně dobře postaveného Elliotta.

63:12
    Hosté oslabení ustáli a jsou kompletní.

62:42
    Pietrangelo opět odpaluje puk přes všechny čáry.

62:29
    Hosté vyhazují!

62:13
    Další blok Pietrangela, ten si teď zachytal více než brankář Elliott.

61:59
    Hraje se v obranném pásmu hostí, ale ti zatím odolávají, pokus Spezzy zablokoval Pietrangelo.

61:11
    Velká šance pro domácí rozhodout! Derek Roy zahákoval Spezzu a Senators budou hrát přesilovou hru 4 na 3!

60:42
    Karlsson se od modré čáry protlačil až do rohu kluziště, odkud nahodil puk do brankoviště. Tam číhal Michálek, ale k teči se nedostal.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině – 6:12, celkem – 27:31

60:00

59:59
    Vhazování hosté vyhráli a Oshie se ještě dokonce tlačil do zakončení. Dobře ale zapracoval Phillips, který ohrožení své svatyně nedopustil.

59:52
    Oshie zahrál na icing, buly před brankou St. Louis.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Pageau (Ryan, Karlsson), 46. Ryan (Turris, Zibanejad), 64. Ceci – 37. Stewart (Roy), 40. Stewart (Roy, Morrow)

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Cowen, Corvo, Wiercioch, Ceci, Phillips – Condra, Spezza, MacArthur – Ryan, Turris, Conacher – Neil, Pageau, Greening – Zibanejad, Smith, Michálek. Trenér: Paul MacLean
    St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Colaiacovo – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Roy, Morrow – Tarasenko, Berglund, Pääjärvi – Cracknell, Lapierre, Porter. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodca: Hebert, Kowal – Cherrey, McElman