Pittsburgh – NJ Devils 3:2 (kon.) | Florida – Washington 3:2 (4:3 po s.n.) | Vancouver – Edmonton 4:0 (kon.)
Buffalo – Calgary 1:2 (po pr.) | Ottawa – LA Kings 2:5 (kon.) | Winnipeg – Dallas 4:6 (kon.)
Ottawa Senators
2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Los Angeles Kings
cz Sobota 14.12.2013, 20:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Přeji krásný zbytek sobotního večera, dobrou noc a na shledanou! (22:47:31)

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:37

Tři hvězdy utkání:
    1. Dwight King (LAK) 1+2
    2. Anže Kopitar (LAK) 2+0
    3. Drew Doughty (LAK) 0+1

Utkání je u konce. Los Angeles Kings byli od začátku lepší tým a za delší konec provazu tahali od začátku. Vítězství jim zařídila především první útočná formace: King, Kopitar, Carter.

60:00

59:19
    Vyloučen Muzzin za nedovolené bránění. Hraje se 4 na 3.

59:10
    Kopitar sebral puk obránci a střelou se snažil dokonat hattrick.

58:52
    Vyloučeni Carcillo a Smith za hrubost.

58:38
    LA Kings nikam nespěchají a dohrávají toto utkání.

57:41
    Ottawa je zlomená, jejich odhodlání otočit toto utkání už neexistuje.

56:42
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Opět se ukázala sehranost první formace. Po ose Carter-King-ANŽE KOPITAR se puk dostal na levý kruh odkud měl Kopitar snadnou úlohu. Asistence: Dwight King, Jeff Carter.

56:12
    Carter se dostával do šance, ale byl zastaven obráncem.

55:56
    Slava Vojnov tvrdě vypálil, ale pouze do připraveného Lehnera.

55:32
    Ottawa rychle vyhazuje.

55:20
    Corvo (OTT) je vyloučen za držení. Nyní to s domácí Ottawou nevypadá už vůbec dobře. Kings mají šanci definitivně rozhodnout utkání.

54:43
    Senators rozehrávají v obranném pásmu. U puku je Karlsson.

54:00
    S domácími to nevypadá nejlépe. Do konce třetiny máme 6 minut a prohrávají opět o dva góly.

53:18
    Doughty předvedl parádní sólo. Z vlastního pásma se nacpal až před bránu Lehnera. Jeho střelu ještě brankář Ottawy vyrazil, ale dorážku JARETTA STOLLA chytit nedokázal. Asistence: Drew Doughty, Jake Muzzin.

53:07
    Akci domácích borců zastavuje ofsajd.

52:03
    Greening s Neilem způsobili dokonalý zmatek v obraně hostů, ale nedokázali zakončit za zmateného Jonese.

Slavomír Jansa

Góly a asistencie: 34. Corvo (Conacher, Spezza), 45. Karlsson (Turris, Wiercioch) – 1. King (Carter, Muzzin), 5. Carter, 13. Kopitar (Vojnov, King), 54. Stoll (Doughty, Muzzin), 57. Kopitar (King, Carter)

Ottawa Senators: Anderson (5. Lehner) – Karlsson, Corvo, Phillips, Ceci, Gryba, Wiercioch – Zibanejad, Spezza, MacArthur – Ryan, Turris, Conacher – Neil, Pageau, Greening – Condra, Smith, Michálek.
    Los Angeles Kings: Jones (Scrivens) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Martinez, Mitchell – King, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Toffoli, Richards, Clifford – Carcillo, C. Fraser, Nolan.

Rozhodca: Jackson, VanMassenhoven – Cherrey, Cvik

Diváci: 17140