Omsk – Novokuzneck 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Vladivostok 5:2 (kon.)
Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | A. Mytišči – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | S.Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – D. Moskva 2:4 (kon.) | Doneck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhreb – Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
HC Sibir Novosibirsk
Piatok 13.12.2013, 14:00 • KGKP Dvorec Sporta Kazachstan • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

PREVIEW

Piatkový program Kontinentálnej hokejovej ligy prinášaj aj súboj Barys Astana – Sibir Novosibirsk, ktorý Vám budem podrobne rozoberať v tomto online prenose.

Barys Astana má v poslednej dobe slušnú formu. Tento klub totiž v posledných piatich zápasoch vyhral až v štyroch prípadoch. A kazachstanský klub má rozhodne dôvod na radosť. Veď je lídrom východnej konferencie so ziskom 73 bodov v 36 zápasoch. Barys ťaží najmä z mimoriadne efektívnej ofenzíve, ktorú má spomedzi všetkých klubov jednoznačne najlepšiu. Veď tento tím nastrieľal v doterajšom priebehu až 133 gólov, čo predstavuje priemer takmer štyri góly na zápas! V podobnej forme chce Astana pokračovať aj v nasledujúcom kole, v ktorom privíta pred vlastným publikom Novosibirsk.

Sibir Novosibirsk sa naopak veľmi trápi. Ruský klub totiž v posledných ôsmich dueloch prehral až sedemkrát. Napriek tomu sa Sibir vo východnej konferencii drží na postupovej 6. priečke, no v prípade, že bude pokračovať v podobnej forme, o túto pozíciu ľahko príde. Novosibirsk má ako jediný tím v KHL vyrovnané skóre (80:80). Síce nepatrí Sibir medzi najlepšie mužstvá v ofenzíve, no ich defenzíva je oproti viacerým celkom o dosť pevnejšia. V najbližšom kole tento tím cestuje do Astany, kde sa bude snažiť vybojovať cenný bodový zisk.

Posledných päť vzájomných zápasov:
    Sibir Novosibirsk - Astana 2:3 (19.10.2013)
    Sibir Novosibirsk - Astana 3:1 (09.01.2013)
    Astana – Sibir Novosibirsk 2:1 (27.09.2012)
    Sibir Novosibirsk – Astana 0:5 (26.01.2012)
    Astana – Sibir Novosibirsk 1:2 (12.01.2012)

V tomto dueli bude hrať iba jediný Slovák. V obrane Novosibirsku nastúpi Kristián Kudroč. Česi nebudú mať žiadne zastúpenie.

HC Barys Astana: Jeremejev (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Litvinenko, Semenov, Barker – Dawes, Bochenski, Boyd – Antropov, Starčenko, Rudenko – Žajlajuov, Upper, K. Romanov – Poliščuk, Rachmanov, Puškarev

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Kutuzov, Lekomcev, Plechanov, Ožiganov, Ignatovič – Kugryšev, Lehterä, Enlund – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Nesterov – Karamnov, A. Romanov, Ignatuškin

Rozhodca: Karabanov, Zyplakov – Medvedev, Šeljanin.

Po odznení ruskej a kazachstanskej hymny je všetko pripravené na štart duelu.

00:01

00:09
    Domáci po vyhratom buly okamžite nahadzovali puk, no ten hostia dokázali pokryť.

00:21
    Jeremejev dobre zapracoval za svojou bránkou, keďže bezpečne vyhodil puk do bezpečia.

00:40
    Sibir sa natlačil do útočného pásma, no odtiaľ nedokázal Jeremeja ohroziť.

01:14
    Barys kombinuje v zadných radoch a rozbieha postupnú akciu.

01:35
    Každopádne má hra v úvode slušný náboj. Obe mužstvá vstúpili do duelu aktívne.

01:53
    Domáci Romanov sa dostal do dobrej pozície, ale už premeškal správny moment na zakončenie.

02:24
    Hráči Astany ohrozili Koskinena, no ten si pripísal úspešný zákrok.

02:51
    Sibir sa nahodením akoby zbavil puku, Barys zakladá novú akciu spoza svojej bránky.

03:10
    Astana sa drží v útočnom pásme a snaží sa ohrozovať Koskinena.

03:24
    Hráči Sibiru prečítali rozohrávku Astany a mieria dopredu.

03:38
    Nahodený puk mieril presne na bránku Jeremejeva, ten pre istotu chytá puk do lapačky.

04:19
    Novosibirsk sa pri útočnej snahe previnil ofsajdom. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

04:38
    Dmitrij Upper napriahol z väčšej vzdialenosti, Koskinen bol v tomto prípade veľmi istý.

04:53
    Kopejkin sa dostal do dobrej pozície, ale pozorného Jeremejeva už neprekonal. Domáci brankár úspešne čelil aj následnej dorážke.

05:24
    Mužstvá si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, no všetky stroskotali najmä na úspešných brankároch.

05:54
    Novosibirsk sa usadil v útočnom pásme a snaží sa vymyslieť niečo zaujímavé.

06:33
    Po prerušení hry nasleduje prvá komerčná prestávka v dueli.

06:57
    Hra má zatiaľ skutočne skvelé parametre. Dúfajme, že v podobnom tempe sa bude hrať aj naďalej.

07:14
    Rýchly brejk hostí stroskotal na pozornom Jeremejevovi, ktorý betónmi skvele zneškodnil prudký pokus.

07:44
    Poliščuk nepríjemne nahadzoval puk pred Koskinena, no ten napokon nemusel zasahovať.

08:34
    Hosťujúci celok je usadený v útočnom pásme.

08:37
    Sibiru sa však proti pozornej defenzíve Astany ťažko niečo vymýšľa.

09:23
    Novosibirsk rozbieha postupnú akciu od zadných radov.

09:41
    Nahodený puk však hráči Astany pokryli a mieria dopredu.

10:30
    Barys Astana dala gól!

Astana sa dostáva do vedenia! Nahodený puk prebral ROMAN STARČENKO a domáci útočník dokonale oklamal dezorientovaného Koskinena, keď skvele obišiel bránku a zakončil do odkrytej časti brány! Asistencie: Maxim Semenov, Cam Barker.

10:58
    Astana sa snažila navýšiť svoje vedenie, no túto akciu zastavil odpískaný ofsajd.

11:29
    Do ofenzívy sa vydali aj hostia, no ich akcia nebola úspešná.

11:45
    Astana sa rútila dopredu, no z útočného pásma sa zbytočne vytlačila kvôli nepresnej prihrávke.

12:28
    Kristián Kudroč prudko napriahol od modrej čiary, no slovenského obrancu vychytal pozorný Jeremejev, ktorý s prehľadom skryl puk do lapačky.

12:50
    Nasleduje druhá komernčná prestávka v tomto zápase.

13:08
    Sme svedkami prvého vylúčenia v zápase. Hosťujúci tím oslabil slovenský obranca Kristián Kudroč za nedovolené bránenie.

13:37
    Astana sa okamžite udomácnila v útočnom pásme a neustále dobýja bránku Koskinena.

13:55
    Starčenkov pokus od modrej čiary Koskinen chytil do lapačky.

14:06
    Sibir sa prvýkrát oslobodil zo svojho obranného pásma.

14:28
    Lehterä teraz dokázal vyviezť puk až ku bránke Jeremejeva, hostia zbierajú cenné sekundy.

14:53
    A vidíme ďalšie oslobodenie Sibiru. Zdá sa, že z prvého oslabenia vyjde ruský tím bez ujmy.

15:08
    Prvá presilová hra Astany sa skončila, Sibir sa dokázal ubrániť a hrá už s piatimi hráčmi.

15:27
    Kazachstanský klub sa aj po skončení presilovky drží v útočnom pásme.

15:58
    Pred Koskinenom vznikla menšia skrumáž, no bol to práve brankár hostí, ktorý sa v nej najlepšie zorientoval a chytil puk do svojej moci.

16:22
    Tempo hry stále neupadlo, hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu.

16:38
    Najproduktívnejší hráč hostí Jori Lehterä sa individuálne nepresadil a stratil puk.

17:09
    Novosibirsk sa dostal do útočného pásma a snaží sa vyrovnať.

17:50
    Domáci opäť nepríjemne dobýjali bránku Koskinena, no hosťujúci brankár teraz podržal svoj tím.

18:50

Astana zvyšuje svoje vedenie! Sibir stratil puk na modrej čiare, čo domáci využili a založili rýchly brejk! KONSTANTIN ROMANOV bol rýchlejší ako obranca Kutuzov a následným blafákom rutinérsky prekonal bezmocného Koskinena! Bez asistencií.

18:55
    Astana potvrdila, že má jednoznačne najsilnejší útok v KHL. Zaváhanie hostí skvele potrestali druhým gólom.

19:24
    Astana hrá vo veľkej pohode, momentálne sa znova nachádza pri bránke Koskinena.

19:48
    Sibir sa snažil v závere skorigovať stav, ale ich akciu zastavila pozorná obrana Astany.

20:00

Po prvej tretine vedie Astana nad Novosibirskom pomerom 2:0. V prvej dvadsaťminútovke sme videli hokej na slušnej úrovni. Hra bola síce pomerne vyrovnaná, no kazachstanský klub potvrdil obrovskú silu v ofenzíve dvoma gólmi do siete Koskinena. Novosibirsk sa však určite nevzdá a naďalej bojovať bude už v druhej tretine, ktorá začne okolo 14:50.

20:12
    Domáci tím okamžite robí prievan pri bránke Koskinena.

20:41
    Konstantin Romanov sa snažil pridať druhý gól v zápase, no jeho pokus z uhla Koskinen skvele zneškodnil.

21:24
    Astana lepšie vstúpila do druhej tretiny.

21:50
    Antropov nepríjemne vypálil, no Koskinen napokon prekonaný nebol.

22:15
    Prudká strela hostí od modrej čiary minule bránku Jeremejeva.

22:37
    Sibir sa snáď prvýkrát v druhej tretine dlhšie drží v útočnom pásme.

22:58
    Kugryšev sa nepríjemne tlačil ku bránke Jeremejeva, no za toho puk zblízka nedotlačil.

23:30
    Rachmanov sa snažil uniknúť, no hosťujúci obrancovia ho dobre pokryli. Sibir zakladá novú akciu.

23:48
    Nahodený puk chytá Jeremejev na istotu do svojej lapačky.

24:28
    Nahodený puk Astany hosťujúci obrancovia preberajú a zakladajú novú akciu.

24:52
    Druhá tretina má zatiaľ slušné tempo, no nemali sme možnosť vidieť až toľko šancí ako v úvode prvej tretiny.

25:26
    Na hre Novosibirsku je očividné, že sa snaží o vyrovnanie. No na druhej strane hosťujúci celok zatiaľ nič zaujímavé nevymyslel.

25:58
    Sibir stratil puk v útočnom pásme, Astana okamžite založila rýchly brejk. Tentokrát sa však hosťujúca defenzíva včas stiahla a zabránila tak možnému nebezpečenstvu.

26:18
    Po prerušení hry nasleduje krátka komerčná prestávka.

26:53
    Jeden z hráčov hostí leží na ľadovej ploche, no v hre sa stále pokračuje. Zdá sa mi, že sa však avizuje vylúčenie.

27:03
    A skutočne sa vylučuje. Proti pravidlám sa previnil Konstantin Puškarev. Sibir teda čaká prvá presilová hra v zápase.

27:20
    Sibir sa okamžite usadil pri bránke Jeremejeva a snaží sa využiť hneď prvú presilovú hru.

27:35
    Barys počas vlastného oslabenia založil rýchly brejk! Najproduktívnejší hráč domácich Brandon Bochenski však zoči-voči Koskinenovi neuspel!

28:01
    Sibir bude hrať presilovku 5 na 3! Brandon Bochenski totiž podrazil jedného z hráčov hostí a odsedí si dvojminútový trest na trestnej lavici.

28:30
    Novosibirsk vytvára obrovský tlak, no tomu Astana stále odoláva...

29:03
    Sibir nevyužil presilovku 5 na 3, no minútu si ešte zahrá v presilovej hre 5 na 4.

29:10
    Ďalší odvážny brejk Astany v oslabení, no znova Koskinen podržal hosťujúci celok.

29:37
    Astana veľmi pozorne bráni a všetko nasvedčuje tomu, že Sibir neskoriguje stav počas tejto presilovky.

30:01
    Novosibirsk nedokázal uspieť ani v tejto presilovke a sily sú na ľade už vyrovnané.

30:15
    Hostia teraz zahodili obrovskú príležitosť na skorigovanie stavu. Ich neefektivita počas tejto presilovky ich možno bude mrzieť.

30:21
    Sibir má ďalšiu skvelú príležitosť na strelenie kontaktného gólu. Nikolaj Antropov bol za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou potrestaný dištancom 2+10.

31:05
    Sibir sa veľmi snaží, no defenzíva domáceho celku je mimoriadne pevná.

31:54
    Astana sa po niekoľkýkrát oslobodila, Sibiru sa nedarí zúžitkovať početnú výhodu.

32:21
    Novosibisk nevyužil ďalšiu presilovú hru, Astana si udržala čisté konto a hrá už s piatimi hráčmi.

32:55
    Po prerušení hry nasleduje v poradí štvrtá komerčná prestávka.

33:20
    Hra má v týchto momentoch skvelý náboj. Obe mužstvá hrajú veľmi aktívne.

33:52
    Vjačeslav Belov je vylúčený za nedovolené bránenie. Astana môže navýšiť svoj náskok.

33:59

Astana v neuveriteľne rýchlom čase využíva presilovú hru! Domáci tím vyhral vhadzovanie pri bránke hostí, Bochenski posunul puk na DUSTINA BOYDA a ten presnou strelou od modrej čiary zvyšuje na rozdiel triedy! Asistencie: Brandon Bochenski.

34:22
    Tento inkasovnaý gól musí Novosibirsk veľmi mrzieť. Astana ukázala, ako sa využívajú presilové hry.

34:59
    Novosibirsk sa snaží streliť gól, no dnes im to v ofenzíve príliš neklape.

35:24
    Astana hrá s obrovským prehľadom a vo zvyšných minútach zápasu sa bude snažiť kontrolovať svoje vedenie.

35:54
    Koskinen teraz úspešne čelil rýchlemu útoku kazachstanského klubu.

36:22
    Astana potrebovala prestriedať a naslepo vyhodila puk ku bránke Koskinena. Hostia už vymýšľajú scenár novej akcie.

37:16
    Novosibirsk dal gól!

Novosibirsk koriguje stav stretnutia! IGOR IGNATUŠKIN dokázal na dvakrát prekonať ako prvý hráč Sibiru dosiaľ stopercentného Jeremejeva! Asistencie: Vitalij Karamnov, Alexander Romanov.

38:04
    Tento gól veľmi povzbudil hosťujúci celok. Teraz akoby sme videli úplne iný tím Sibiru, aký hral doteraz.

38:50
    Sibir má momentálne viac z hry, Astana je pod tlakom.

39:10

Hráči Sibiru sa zakrátko radujú aj z druhého gólu! Ignatuškinovu strelu vyrazil Jeremejev iba pred seba, kde bol skvele postavený ALEXEJ KOPEJKIN a ten už zblízka nemal problém doklepnúť puk do bránky! Asistencie: Igor Ignatuškin.

39:42
    Domáci útočník Brandon Bochenski sa opäť vylučuje, tentokrát je posadený na trestnú lavicu za hrubosť.

39:55
    Sibir sa snažil bleskovo využiť presilovku, no to sa im nepodarilo.

40:00

Druhá tretina síce v úvode veľa krásy nepriniesla, no s pribúdajúcimi minútami tempo hry stúpalo. Koncom prvej polovice zápasu sa Sibiru nepodarilo využiť dokonca ani presilovku 5 na 3 a zdalo sa, že Novosibirsk sa už do zápasu vráti len ťažko. Ich šance ešte viac znížil v 34. minúte Dustin Boyd, ktorý zvýšil na rozdiel triedy. Po tomto momente by už málokto čakal, že Sibir sa dostane do hry. Lenže hráči Novosibirsku v priebehu necelých dvoch minút vďaka gólom Ignatuškina a Kopejkina znížili na rozdiel jediného gólu! Týmito zásahmi hostia zdramatizovali duel, ktorý bude v tretej tretine, ktorá začne okolo 15:43, rozhodne veľmi zaujímavý!

40:21
    Sibir sa okamžite usadil v útočnom pásme. Ruský klub sa snaží využiť túto presilovú hru a vyrovnať stav.

40:50
    Sibir sa stále drží v útočnom pásme, no Jeremejeva stále priamo neohrozili.

41:18
    V týchto momentoch sa však Astana dobre bráni, Novosibirsk nedokáže vytvoriť väčší tlak.

41:42
    Bochenski sa vrátil na ľadovú plochu, Astana hrá už s piatimi hráčmi.

42:22
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude pri bránke Koskinena.

42:41
    Nesterov nepríjemne nahadzoval puk pred Jeremejeva, no ten napokon nemusel zasahovať.

42:53
    Na druhej strane sa snažil hosťujúcu bránu ohroziť Rudenko, no ten si svojimi spoluhráčmi príliš nerozumel.

43:11
    Hra má teraz veľmi dobrú úroveň. Obe mužstvá majú o čo hrať a preto sa snažia o využitie svojích šancí.

43:42
    Plechanov zachytil nepresne nahodený puk domácich a zakladá novú akciu Sibiru.

44:18
    Akciu Novosibirsku zastavil ofsajdový verdikt.

44:45
    Ignatuškin sa snažil ohroziť Jeremejeva z otočky, no hosťujúci útočník nedokázal trafiť bránu domáceho gólmana.

45:09
    Budeme svedkami hry 4 na 4. Za hrubosť boli súčasne vylúčení Cam Barker a Alexander Romanov.

45:31
    Hosťujúci útočník Jori Lehterä sa rútil dopredu a svoju akciu aj zakončil, no jeho pokus bol zblokovaný.

46:15
    Po prerušení hry nasleduje komerčná prestávka.

46:39

Novosibirsk sa dočkáva vyrovnávajúceho gólu! Monjovu strelu vyrazil Jeremejev znova iba pred seba, kde bol znova skvele postavený IGOR IGNATUŠKIN a ten strieľa už svoj druhý gól v zápase! Asistencie: Dmitrij Monja.

47:09
    Sily na ľade sú už vyrovnané.

47:33
    Nielen hráči, ale aj samotní fanúšikovia Astany sú z priebehu zhrození. Astana za niekoľko minút prišla o trojgólové vedenie...

48:15
    Nádejná kombinácia hostí napokon stroskotala na pozorných obrancoch Barysu Astana.

48:44
    Astana sa previnila zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa teda bude po pravici Jeremejeva.

49:18
    Akciu domáceho celku zastavil odpískaný ofsajd.

49:50
    Tempo hry trošku upadlo, no záver zápasu bude určite poriadne dramatický!

50:28
    Nahodený puk chytil Koskinen pre istotu do lapačky. Hosťujúci brankár bol totiž nepríjemne napádaný.

50:43
    Lehterov pokus minul bránku Jeremejeva. Domáci gólman teda nemusel zasahovať.

51:22
    Akciu Astany opäť zastavil ofsajdový verdikt.

51:54
    Obe mužstvá hrajú o niečo opatrnejšie. Tušia totiž, že v prípade potrestanej chyby by sa zbytočne dostali pod tlak.

52:46
    Semjonov si nerozumel so svojimi spoluhráčmi, píska sa ďalší ofsajd Astany.

53:14
    Astana sa drží v útočnom pásme a chce sa znova dostať do vedenia.

53:31
    Sibir sa po dlhšej dobe oslobodil zo svojho obranného pásma. Vyhodením puku však akoby naspäť darovali puk Astane.

53:51
    Do útočnej tretine sa tentokrát natlačili hráči Novosibirsku.

54:07
    Monjov pokus mieril nad bránku Jeremejeva.

54:55
    Domáci sa nedokázali nahodeným pukom presadiť. Puk získali do moci hostia a mieria dopredu.

55:28
    Astana sa snaží presadiť nahodenými pukmi, no tento recept na hosťujúcu defenzívu neplatí.

56:12

Novosibirsk sa dostáva do vedenia! Odrazený puk sa po strele Ignatuškina odrazila k DMITRIJOVI MONJOVI, ktorý už bez problémov dokázal dostať svoj tím po prvýkrát do vedenia! Asistencie: Igor Ignatuškin.

56:57
    Domáci hráči sú v šoku. Nezostáva im však nič iné, ako zabojovať aspoň o predĺženie.

57:35
    Astana stupňuje tlak, Novosibirsk čakajú poriadne pekelné sekundy!

58:12
    Lundinov pokus Koskinen zneškodnil. Najlepšia ofenzíva v KHL robí prievan v útočnom pásme!

58:38
    Novosibirsk si vzal oddychový čas. Hostia si potrebujú prebrať taktiku na posledné sekundy duelu.

58:38
    Astana odvoláva brankára Jeremejeva a bude hrať so šiestimi hráčmi!

58:55
    Astana sa okamžite usadila v útočnom pásme a snaží sa vyrovnať stav.

59:18
    Hostia vyhodili puk z obranného pásma, píska sa zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude pri Koskinenovi.

59:18
    Oddychový čas si pre zmenu vzal Barys Astana.

59:33
    Novosibirsk sa dokázal uvoľniť z obranného pásma, no k zakončeniu sa už nedostal.

59:44
    Hostia sa opäť oslobodzujú! Astane už veľa času neostáva!

59:51
    Sibir skvele drží puk čo najďalej od svojej bránky.

60:00

Je dobojované! Astana síce vyhrávala o tri góly, no Novosibirsk predviedol kolektívny výkon a vďaka nemu famózne otočil zápas vo svoj prospech! Sibir si teda pripisuje prekvapujúce víťazstvo na ľade lídra východnej konferencie! Za pozornosť Vám ďakuje komentátor tohto stretnutia Filip Kubaliak! Vidíme sa pri ďalších onlajnoch!

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 11. Starčenko (Semenov, Barker), 19. K. Romanov, 34. Boyd (Bochenski) – 38. Ignatuškin (Karamnov, A. Romanov), 40. Kopejkin (Ignatuškin), 47. Ignatuškin (Monja), 57. Monja (Ignatuškin)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Litvinenko, Semenov, Barker – Dawes, Bochenski, Boyd – Antropov, Starčenko, Rudenko – Žajlajuov, Upper, K. Romanov – Poliščuk, Rachmanov, Puškarev
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Kutuzov, Lekomcev, Plechanov, Ožiganov, Ignatovič – Kugryšev, Lehterä, Enlund – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Nesterov – Karamnov, A. Romanov, Ignatuškin

Rozhodca: Karabanov, Zyplakov – Medvedev, Šeljanin