Trnava – Prievidza 4:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Senica 1:2 (kon.) | Topoľčany – SR 18 6:2 (kon.)
Detva – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Prešov 1:4 (kon.)
HK DOXXbet Detva
2:1 (0:0, 0:1, 2:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 13.12.2013, 18:00 • Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

V ďalšom kole prvej hokejovej ligy bude hostiť doma Detva v stredoslovenskom derby Liptovský Mikuláš. V tabuľke sú na tom lepšie domáci hokejisti, keď im patrí šieste miesto kým Liptáci sú na ôsmej priečke.
    V tejto sezóne sa spolu stretli v dvoch prípadoch a najprv doma Detva vyhrala po predĺžení 2:1 a v L. Mikuláši sa tešili domáci po výhre 5:2. Aj v tomto stretnutí sa tešíme na zaujímavý hokej.
    Detva v minulom kole doma nestačila na Prešov a prehrala 1:2. V tomto stretnutí to bolo divoké. Diváci videli aj bitku.
    L. Mikuláš sa natrápil naposledy s mladíkmi z reprezentačnej 18-ky a vyhral doma s nimi len po predĺžení 4:3.

HC 07 Detva: Orčík – Hataš, Pač, Neumann, Toth, Tepér, Németh, Georgievský, Nociar – Goga, Hegyi, Srnka – Trochta, Zorvan, Žilka -Buda, Fekiač, Mahdalík

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Školiak, Špila, Bača, Bakoš, Janči, Mezovský, Kubovčík, Klepáč – Bartík, Kuric, Broska – Leskovjansovský, Piatka, Roháč – Matejka, Poliaček, Marcinko – Sťevuliak, Lištiak, Janček.

Rozhodca: Pišťanský – Vido, Mráz.

00:01

00:30
    Domáci ako prvý zakončili zásluhou strely Hegyiho švihom, ale brankára hostí neprekonal.

01:19
    Domáci pri snahej dostať sa do útočného pásma a dopustili postavenia mimo hry.

03:26
    Domáceho brankára prevesil Broska ale ten v pohode chytá.

06:15
    Domáci v ďalšej útočnej snahe, ale nedarí sa im prekonať obranu hostí.

07:40
    Hostia z Mikuláša sa snažia niečo vymyslieť. Puk však len nahodili do pásma.

08:08
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

08:50
    Okrem úvodných striel na bránu ani jeden z brankár nemusel zasahovať.

10:57
    Zorvan bol faulovaný. Rozhodca na prekvapenie udelil 2. min. domácim za protesty. Na trestnú lavicu odišiel Buda.

11:57
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, ale Detva sa výborne bráni.

12:12
    Domáci sa oslobodili puk je za bránou Hollého.

12:57
    Trest pre domáci sa skončil Buda je na ľade.

13:29
    Domáceho hráča natlačili hostia do bránkoviska a je posunutá brána. Musí sa upraviť bránka hostí.

14:49
    Aktivita Detvy je veľmi veľká. Tento raz ich pribrzdilo postavenie mimo hry.

15:07
    Chýba tomu už len gól. Lenže treba si dávať pozor aj na zadné dvierka. Po úniku Kurica zasahuje Orčík.

16:11
    Mikuláš len vyhadzuje puk. Domáciho následne nahadzujú späť.

16:48
    Po príležitosti Leskovjansovkého puk tesne preletel cez bránkovisko.

17:09
    Zorvan je druhým domácim hokejistom na trestnej lavici potom čo mu rozhodca udelil dve minúty za nedovolené bránenie.

18:11
    Domáci budú hrať v trojici. Patrik Fekiač dostal dve minúty za úmyselné vyhodenie puku. Lenže predtým rozhodca nepostrehol faul na domáceho Budu.

18:56
    Domáci vyrazili v dvojici do brejku na jedného a to hrajú len traja.

19:09
    Zorvan sa vrátil a Detva je už so štyrmi korčuliarmi.

19:46
    Domáci zrejme prežijú aj toto oslabenie, ktoré bude rozdelené tretinou.

20:00

Skončila sa prvá tretina. Jej stav je bez gólov 0:0. Videli sme veľmi dobrú hru domáceho celku. Hostia mali prevahu len v početnej výhode. Domáci aj v hre 3 na 5 šli do brejku, ale gól z toho nebol.

20:01

20:11
    Domáci sú v plnom počte.

20:55
    Domáci pribrzdilo ďalšie postavenie mimo hry.

21:42
    Dneska ako by hlavný rozhodca nechcel vidieť nedovolené zákroky hostí.

22:12
    Mladý Števuliak vystrelil a Orčík na dvakrát jeho strelu zneškodnil.

23:15
    Tóth z ľavého kruhu napriahol a trafil do výstroje Hollého.

24:02
    Domáci sú už dlhší čas v koncovke zakliaty. Chcelo by to zrejme nejaký náhodný gól, ktorý by ich nakopol.

24:41
    Hataš dohrával súboj s Jančekom za čo dostál dve minúty – napadnutie.

26:41
    Domáci prežili ďalšie oslabenie.

27:53
    Potom čo sa hrá v plnom počte tak je hre pred Hollým.

28:46
    Nepríjemné strelu pre Hollého, ktorú poslal Srnka.

29:59
    uda dostal puk do jazdy, ale svoj samostatný únik nepremenil gólovo.

30:10
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Na začiatku druhej polovice zápasu padol úvodný gól. Postaral sa oň kapitán hostí Juraj KURIC, keď prekonal Orčíka.

31:08
    Žilka z blízka neprekonal Hollého. Trafil len jeho betóny.

32:46
    Vylučovať sa nebude, ani potom čo Špila úmyselne posnul bránu hostí v šanci domácich. Dneska má hlavný rozhodca zvlášny meter.

33:20
    Strela Brosku trafila len hokejku Fekiača.

23:54
    Na chvíľu hostia zavrel Detvu pred ich bránu, ale tí sa dokázali dostať vonku z pásma.

34:40
    Potom, čo Goga prihral puk spoza brány opäť jeden z hostí posunul vlastnú bránu.

34:51
    Prvé vylúčenie hostí. Za napadnutie odišiel na dve minúty Filip Mezovský.

35:37
    Domáci sa ťažko dostávali do pásma. Dostali sa Zorvan vystrelil, ale našiel pripraveného Hollého.

36:15
    Nepresná prihrávka a domáci sa sami vyhnali z útočného pásma.

36:46
    V závere oslabenia zaútočil Bača a vystrelil na Orčíka. Ten puk skrotil a založil ďalšiu domácu akciu.

36:51
    Mezovský sa vrátil na ľad.

38:28
    Rozhdoca nechal pokračovať v hre aj napriek tom, že na ľade ležal domáci Buda. Po prerušení, keď puk skončil v hľadisku ho diváci vrátili na ľad. Skoro rozhodca puk inkasoval na svoje telo, ale na chybe si bol sám lebo si naň nakorčuľoval.

Za svoju chybu rozhodca upozornil divákov, že aby nehádzali cudzie predmety na ľad, ale tu išlo o vrátenie puku.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Máme za sebou druhú tretinu stretnutia. V druhej tretine sme sa dočkali aj gólu, o ktorý sa postaral kapitán hostí Kuric v 31. min.

40:01

40:13
    Hneď v úvode Buda sa rútil sám, ale bol faulovaný, ale rozhodca opäť nereaguje.

41:26
    Strelu Zorvana Hollý lapačkou vyrazil.

42:39
    Žilka z otočky zakončuje, ale Hollý opäť chytá.

43:21
    Rýchly prechod hostí, ale tí si nedali pozoro na postavenie mimo hry.

44:08
    Veľká snaha domáceho celku o vyrovnanie, ale zatiaľ im to tam padnúť nechce.

45:06
    Hostia sa oslobodili aspoň za cenu zakázaného uvoľnenia.

45:11
    Hostia vyhodili uk za mantinel, ale bol tečovaný. Vylučovať sa nebude.

46:25
    Potom, Tóth prišiel o puk sa bude vylučovať. Matúš Leskovjanský dostáva dve minúty za faul kolenom.

46:41
    Veľká príležitosť domáci v presilovke, ale gól to nieje. Puk minul bránu.

48:25
    Hostia sa ubránili a hrajú v plnom počte.

49:09
    Domáci sa ženú pred Hollého bránu. Musia si však dať pozor na postavenie mimo hry. Aj teraz sa ho dopustili.

49:51
    Domáci sa našťahovali pred Hollého. Hostia puk však vyhodili cez všetky čiary.

50:25
    Orčík zasahuje po nepríjemnej strelu Majteku., ktorý si nakorčuľoval aj na dorážku, ale nedostal sa ku nej.

50:45
    Marcinko zahral domácemu bránkovy na nervy keď ho schladil snehom. začo dostal hráč hostí "masáž" od domácich zadákov.

51:52
    Po zsahu Holléo po stree Budu domáceho hráča natlačili hostia do bránkoviska.

51:58
    Detva dala gól!

Domáci sa dočkali vyrovnania. MARTIN TROCHTA využil prihrávaku od Patrika Fekiača a odkiaľ čaro Hollého.
    Asistencia: Patrik Fekiač.

53:00

Individuálnou akciou dostáva Detvu do vedenia Slavomír Buda.

53:10
    Jakub Bača dostáva za podrazenie Gogu dve minúty.

53:54
    Aj Detva bude hrať 5 na 3. Na trestnú lavicu odišiel Tomáš Janči za napadnutie.

55:02
    Domáci ľadajú v hodnú pozíciu na zakončenie, ale Hollý odoláva.

55:20
    Stav na ľade sa vyrovná po podrazení si ide sadnúť na trestnú lavicu Hegyi.

55:54
    Hostia majú možnosť vyrovnať hrajú presilovku.

56:35
    Domáci v oslabení vyvážajú puk. Diváci sa búria po zákroku na jedného z domácich hokejistov, ale vylučovať sa nebude.

Dnešné stretnutie sleduje 218 divákov.

57:12
    Orčík je bez hokejky, ale spoluhráči mu pomohli.

57:20
    Domáce mužstvo je v plnom počte.

58:31
    Bartík sa rozčuľuje potom, čo mal potyčku s Marekom Pacom a obaja idu na trestnu lavicu.

58:57
    Oddychový čas domácich.

58:57
    Domáci budú hrať presilovku potom, čo dve minúty dostal MatusLeskovjansky.

59:47
    Domáci sú usadený v útočnom pásme. Po strele Tepéra musel zasahovať Hollý.

60:00

Hokejisti Detvy predviedli v záverečnej tretej tretiny výborný obrat, najskôr v 52.minúte vyrovnal na 1:1 Martin Trochta a následne v 53.minúte strhol víťazstvo na ich stranu Slavomír Buda. Ďakujeme za pozornosť a želáme príjemne strávený víkend. (20:18:58)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 31. Juraj Kuric, 52. Martin Trochta (Patrik Fekiač), 53. Slavomír Buda

HK DOXXbet Detva: Orčík – Hataš, Pač, Neumann, Toth, Tepér, Németh, Georgievský, Nociar – Goga, Hegyi, Srnka – Trochta, Zorvan, Žilka -Buda, Fekiač, Mahdalík

Rozhodca: Pišťanský – Vido, Mráz