Chabarovsk – S.Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doneck 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhreb 0:2 (kon.) | A. Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavľ 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Lev Praha
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Severstaľ Čerepovec
Streda 04.12.2013, 19:00KHL

A máme po zápase! V ňom domáci dokázali otočiť vývoj stretnutia a v konečnom dôsledku si pripísali dôležité víťazstvo 3:1, keď sa o rozhodujúco gól postaral Ridderwall a o gól do prázdnej brány Thornberg. Lev tak pokračuje v dobrých výsledkoch a stále ťahá víťaznú šnúru.
    Odo mňa je to na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť. (21:10:05)

60:00

58:57
    Lev Praha dala gól!
    A dovolím si tvrdiť, že máme rozhodnuté! Puk sa dostal ku MARTINOVI THORNBERGOVI a ten strelou do prázdnej brány pridáva tretí gól domácich. Asistencie: Jiří Novotný, Ondřej Nemec.

58:48
    Vehanen opäť hru prerušuje, teraz si však oddychový čas berie hosťujúci tréner a s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať Severstal so šiestimi hráčmi.

58:11
    Už sa však puku zmocnil Severstal a putuje s ním do útočného pásma. Kasutin zostáva zatiaľ na ľadovej ploche.

57:45
    Po vhadzovaní idú smerom do útoku domáci.

57:30
    Vehanen hru prerušuje, vhadzovať sa bude v jeho obrannom pásme, ale až po oddychovom čase, ktorý si vyžiadal domáci tréner.

56:02
    Do konca stretnutia nám zostáva niečo menej, ako 4 minúty. Dočkáme sa vyrovnania?

55:33
    Tak, žeby toto bol ten rozhodujúci úder? Ten práve Severstalu zasadil CALLE RIDDERWALL, keď dorazil strelu za inak výborne chytajúceho Kasutina. Asistencia: Martin Ševc.

54:01
    Tempo hry nám mierne upadlo. Základná doba sa pomaly, ale isto blíži ku koncu.

52:24
    Kasutin teraz radšej podržal puk a hru prerušuje.

51:33
    Len je stále pri chuti, no hostia odolávajú. V dnešnom stretnutí je tak všetko otvorené a to nám už prebieha 53. minúta.

50:52
    Thornberg nepríjemne vystrelil, no trafil iba pred ním stojaceho protihráča.

50:33
    Ospravedlňujem sa za krátky výpadok prenosu, ktorý bol spôsobený veľmi zlým pokrytím stretnutia z Prahy.

46:40
    Domáci Řepík sa už nemohol pozerať na nemohúcnosť svojich spoluhráčov, zobral to na seba, no ani tentokrát Kasutin zasahovať nemusí.

45:08
    Puk majú na hokejkách domáci hokejisti, tí sa však s rozohrávkou príliš neponáhľajú.

43:28
    Podobne, ako v prvých dvoch tretinách aj v tejto sledujeme rýchly hokej, no hráči oboch mužstiev si nevedia vypracovať ideálnu streleckú príležitosť. Preto je stav stále nerozhodný 1:1.

42:32
    Doplním ešte informáciu pre slovenských fanúšikov. Slovan hrá v rovnakom čase stretnutie s Petrohradom a po 2 tretinách je stav nerozhodný 2:2.

41:10
    To bolo však na úvod druhej tretiny všetko. Hra sa opäť ukľudnila a ani jedno z mužstiev sa nikam neponáhľa.

40:20
    Nikontsev sa hneď na úvod dostal do zakončenia. Vehanen je však pozorný a pripisuje si ďalší zákrok.

40:01

Tak máme za sebou druhú tretinu, v ktorej hrali v početnej výhode domáci, no tím sa presadiť nepodarilo a tak prišiel zákonitý trest v podobe inkasovaného gólu. Odpoveď Levu na seba nenechala dlho čakať a už o necelé 3 minúty sa presadil Vrána. Po 2 tretinách je tak stav stretnutia 1:1.
    Tretia tretina začne približne o 20:35.

40:00

39:44
    Tá sa dohráva v kľudnom tempe, gól už zrejme neuvidíme.

39:01
    Prebieha nám posledná minúta druhej tretiny.

38:00
    A máme vyrovnané! PETRN VRÁNA si vypýtal prihrávku na kruhu, kde ju aj dostal a strelou z prvej nedal Kasutinovi najmenšiu šancu. Asistencie: Martin Thornberg, Jiří Sekáč.

36:30
    Pre domácich to je veľmi studená sprcha. Dokážu sa otriasť z inkasovaného gólu?

35:39
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Obrovská chyba v obrane domácich! PACHRUDIN GIMBATOV sa dostal do úniku, nič nevymýšľal, vystrelil a puk končí za Vehanenom. Asistencia: Pavel Černov.

33:25
    Tak predsa len je hra prerušená. Tentokrát boli Levy skôr v útočnom pásme, ako samotný puk.

32:30
    Prerušenia sme sa nedočkali už dlhšiu dobu. Pri puku sú teraz domáci, tí sa ale s rozohrávkou príliš neponáhľajú.

31:03
    Levy stále v útočnom pásme a teraz si dokázali vypracovať enormný tlak, ktorý vyústil V Klepišovu žrdku!

30:19
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

30:10
    Máme za sebou polovicu stretnutia. V ňom sme zatiaľ gól nevideli.

29:10
    Domáci hrajú aj túto presilovka veľmi zle.

28:40
    Hostia však nazbierali dôležité sekundy a puk je v obrannom pásme Levu.

28:18
    A ďalšie vylúčenie a opäť na strane hostí. Kazakovcev dostáva 2 minúty za hákovanie.

27:58

27:33
    Tak to je neuveriteľné, čo zahodili domáci teraz. Konkrétne Jaakola, tomu sa nestihol presunúť brankár a bola pred ním takmer odkrytá bránu, no trafil iba brvno!

26:12
    Puk je však v strednom pásme. Domáci sa budú snažiť dostať do súperovej tretiny.

25:57
    Lev má ideálnu možnosť na strelenie gólu. Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Žerdev.

25:50
    Domáci opäť roztočili kolotoč v súperovej tretine. No pred bránku Kasutina sa tlačia iba sporadicky. Je to spôsobené hlavne dobre sformovanou obranou Severstalu.

24:45
    Na druhej strane to skúsil obranca Jaakola, Kasutin puk vytlačil iba očami. Zasahovať tentokrát nemusí.

24:10
    Hostia zvýšili v druhej tretine svoju aktivitu a hneď je to na ľade aj vidieť.

23:42
    Opäť sa iba potvrdili moje slová. Severstal získal puk vo vlastnej tretine, zaútočil, no puk končí opäť iba na Vehanenovi.

22:30
    Od úvodu sa hrá veľmi atraktívny a hlavne rýchly hokej. Dočkáme sa úvodného gólu?

21:25
    ...Popov skúsil ohroziť Vehanena, no ten je pozorný

20:59
    Domáci ale o svoje pásme prišli...

20:30
    A tí nakoniec vyhadzujú puk iba na zakázané uvoľnenie.

20:17
    Pri puku Lev, hostia sa teraz musia brániť.

20:01

Aj sa tak stalo. V prvej tretine sme gól nevideli, hoci domáci si dokázali vypracovať pár dobrých príležitostí, no všetky končia na výborne chytajúcom Kasutinovi, ten je zatiaľ veľkou oporou pre svoj tím.
    Druhá tretina začne približne o 19:50.

20:00

19:49
    Tak predsa ešte jedna príležitosť domácich, do ktorej sa dostal Azavedo, Kasutin si však poradil aj s touto príležitosťou a v prvej tretine už zrejme gól neuvidíme.

19:32
    Lev stále pri chuti a najmä pri puku. Do konca tretiny nám zostáva už iba pár sekúnd.

19:01
    Začala sa nám posledná minúta prvej tretiny.

17:52
    Ale pozor! Teraz mám taký pocit, že po Ridderwallovej strele zvoní žrdka na Kasutinovej bráne. Tak to je obrovská smola pre domácich.

17:31

16:57
    Sekáč dostal dobrú prihrávku na strelu z prvej, no tá mu vôbec nesadla.

16:21
    Domáci sa až teraz usadili v útočnej tretine a tam kombinujú.

16:00
    Podobná situácia sa zopakovala a puk je opäť pri Vehanenovi.

15:40
    Ihneď po buly sa však puk dostal k hosťujúcim hráčom a tí ho vyhadzujú cez všetky čiary.

15:30
    Tak prvú presilovú hru v dnešnom stretnutí si zahrajú aj domáci. Gimbatov odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

14:40
    Favorit stretnutia sa zatiaľ trápi. Čerepovec predvádza solídnu obrannú hru a Kasutin okrem pár striel nemusel zasahovať vo vážnejšej príležitosti.

13:22
    Vehanen si po dlhšom čase siahol na puk. Teraz vyráža puk po strele Vidella.

12:43
    Lev akoby po oslabení opustil od svojej hry a tá sa nám pomaly vyrovnáva.

12:07
    Hra je však prerušená po tom, čo puk končí na hráčskej lavici.

11:55
    Pri puku hostia, tí budú útočiť.

11:07
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

10:20
    Domáci hrajú oslabenie veľmi dobre, súpera si držia na dištanc a nepúšťajú ho do žiadnej šance.

09:53
    Pomaly máme za sebou polovicu prvej tretiny. Gól sme zatiaľ nevideli. Aktívnejším mužstvom sú domáci, no tí sa nevedia presadiť. Naopak ich súper pôsobí zaspatým dojmom a do tempa sa dostať nevie.

09:06
    Na ľade sa nám strhla menšia potyčka! Vylučovať sa bude na oboch stranách, kým hosťujúci Gimbatov dostáva 2 minúty, domáci Nemec inkasuje 2+2 a hostia si tak zahrajú početnú výhodu.

09:00
    A opäť v akcii Levy! Tentokrát všetko na seba zobral Klepiš, jeho strela však úspech podobne, ako jeho spoluhráčov neslávi.

07:50
    Mladík Sekáč si vytvoril sľubnú gólovú šancu, keď sa natláčal pred Kasutinovu bránu, ten však ani teraz zasahovať nemusí.

07:01
    Domáci sú zatiaľ aktívnejší. Tí sú podporovaní aj celkom slušne zaplnenou arénou.

06:15
    Řepíkova strela nebola vôbec zlá. No gól sme stále nevideli.

05:59
    K puku sa dostali opäť domáci. Tí budú útočiť.

04:55
    Teraz to skúša aj Severstal, no tomu sa zatiaľ Vehanenovu bránu ohroziť nepodarilo.

03:33
    Strelu domácich hostia aspoň tečovali von z vlastného pásma. Pri puku sú však stále Levy, tí sú doposiaľ aktívnejší.

03:12
    Cingel to teraz nemyslel vôbec zle. Jeho strela však mieri tesne vedľa.

02:50
    Pri puku domáci, tí sa snažia ohroziť Kasutinovu bránu.

02:33
    Hostia sa snažili o rýchly protiútok, no je z toho iba zakázané uvoľnenie.

01:10
    Pri puku sú hostia. Obe mužstvá striedajú.

00:45
    Lev sa síce dostal do tretiny súpera, no zatiaľ bez ohrozenia Kasutinovej brány.

00:15
    Stretnutie je zahájené. Na úvodnom boli síce boli úspešnejší hostia, no tí o puk ihneď prišli.

00:01

HC LEV Praha: Vehanen (Lukáš) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Vrána, Klepiš – Birner, Cingel, Řepík – Matai.

Severstal Čerepovec: Kasutin (Štěpánek) – Andersen, Guskov, Popov, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenko, Sviazov – Videll, Berdnikov, Nikontsev – Žerdev, Antipov, Stoljarov – Kazakov, Kovyršin, Buchnevič – Pachrudin, Černov, Aumagin – Zemčenko..

Vítam Vás pri stretnutí ruskej KHL. Dnes budem pre Vás komentovať stretnutie medzi česým zástupcom LEV Praha a Severstalom Čerepovec. Priblížme si v krátkosti situáciu, v akej sa nachádzajú pred dnešným duelom obe mužstvá.

HC LEV PRAHA
    Domáci sú v tomto ročníku rozhodne príjemným prekvapením sezóne. Po 32 odohraných zápasoch majú na svojom konte 55 bodov, začo im patrí solídna 6. priečka. Z hľadiska formy sú na tom tiež veľmi dobre, keďže z posledných 5 zápasov prehrali iba v tom poslednom proti aktuálne najlepšiemu mužstvu ligy a to proti Petrohradu aj to po samostatných nájazdoch, keď sa rozhodlo až v 6. sérii.

SEVERSTAL ČEREPOVEC
    Hostí trápia presne opačné problémy. Po 31 odohraných zápasov, im v kolonke bodov svieti číslo 38, čo im stačí na 12. miesto západnej konferencie, pričom za nimi je už iba Slovan Bratislava a posledný Minsk.
    Severstal získal z posledných 5 duelov "iba" 5 bodov za výhru s Mytišči 4:0 a nad Dynamom Moskva 3:2 po nájazdoch. V poslednom stretnutí Severstal prehral na ľade slovenského zástupcu 3:2, keď rozhodujúci gól inkasovali v 59. minúte.

Čaká nás teda zaujímavé stretnutie, v ktorom je favorit jasný, no ako sme sa už často presvedčili, sú to iba papierové predpoklady a o všetko sa rozhodne na ľade.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 38. Vrána (Thornberg, Sekáč), 56. Ridderwall (Ševc), 59. Thornberg (Novotný, Nemec) – 36. Gimbatov (Černov)

Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Vrána, Klepiš – Birner, Cingel, Řepík – Matai.
    Severstaľ Čerepovec: Kasutin (Štěpánek) – Andersen, Guskov, Popov, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenko, Sviazov – Videll, Berdnikov, Nikontsev – Žerdev, Antipov, Stoljarov – Kazakov, Kovyršin, Buchnevič – Pachrudin, Černov, Aumagin – Zemčenko.