Metallurg Magnitogorsk – Barys 3:4 (0:1 po s.n.) | Ufa – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 1:2 (kon.)
Nižnekamsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Riga – A. Mytišči 1:2 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Nedeľa 01.12.2013, 14:00KHL

V tretej tretine sa žiadny obrat v podaní Jugry nekonal, naopak domáci potvrdili svoje víťazstvo dvoma presnými zásahmi. V 44. minúte zvyšoval na rozdiel triedy Martin Cibák a gólový účet uzatvoril v presilovej hre piatich proti trom svojim druhým gólom v zápase Rybin. Od tohto momentu sa zápas vyložene dohrával. Mne neostáva nič, len sa vám pekne poďakovať za pozornosť a rozlúčiť sa s vami. Prajem ešte peknú zvyšok nedele a zajtra úspešný vstup do nového pracovného týždňa. (16:19:59)

60:00

59:00
    Začala sa posledná minúta zápasu, ktorý jasne vyznel v prospech Neftechimiku. Nižnekamsk pokračuje v skvele forme na domácich klziskách.

58:30
    Hostia skúsili aspoň znížiť, no Šitnikov so svojou dorážkou neuspel.

57:44
    V posledných minútach veru nie je pomaly ani o čom písať. Zápas sa vyložene dohráva a čaká sa na záverečnú sirénu.

56:00
    Ďalší efektívny zákrok strážca hosťujúcej svätyne, ktorý chce zabrániť ešte väčšiemu debaklu.

55:00
    Zľava nebezpečne vystrelil Belusov, ktorého pokus Birjukov kryje.

54:02
    S blížiacim sa koncom zápasu poľavila už aj koncentrácia jednotlivých hráčov, čo vyústilo v množstvo nepresností.

53:25
    Je to síce trošku skoro, no dnešný zápas sa už len dohráva. Domáci majú puk v držaní a nikam sa s nim neženú. Hostia by sa už tiež najradšej videli v kabíne.

53:01
    Žukov osekával brankára domácich, čo sa obrane Neftechimiku nepáčilo a vznikla menšia šarvátka, ktorá napokon ostala bez vylúčenia.

52:16
    Nižnekamsk dal gól!
    MAXIM RYBIN si nakorčuľoval medzi kruhy, odkiaľ príklepom prepálil Birjuka pomedzi betóny. Asistencia : Renat Mamašev.

50:29
    Alexej Kručinin je vylúčený. Hostia sa budú brániť v trojici.

49:54
    Scenár tejto presilovej hry je stále rovnaký. Domáci zavezú puk do útočného pásma, kde oň prídu a z defenzívy môžu zakladať ďalší útok. Tento stav im za aktuálneho stavu vyhovuje.

48:34
    Nižnekamsk je usadený v pásme, no štvrtý zásah za chrbát Birjukova sa im nepodarilo dostať.

48:00
    Jugra sa oslobodila a puk vyhodila do bezpečia. Dovolím si však tvrdiť, že tento zápas je už rozhodnutý.

47:23
    Maxim Turjonov dostal hokejkou do tváre, na ľade sa objavil aj krv. Hosťujúci hráč dostáva päť minútový trest plus do konca zápasu.

45:50
    Domáci brankár Sudnitsin predviedol úspešný zákrok a drží čisté konto.

44:57
    Do konca zápasu je síce ešte pätnásť minút, no hostia už akoby zápas vzdali. Domáci naopak hrajú s veľkou chuťou a aktivitou aj napriek náskoku.

43:31
    Po skrumáži pred bránou sa k odrazenému puku dostal MARTIN CIBÁK, ktorý ho bez problémov dopravil do site. Asistencie Dmitry Kosmačjov, Oskar Osala.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 2. Pavel Kulikov (Martin Cibák), 3. Maxim Rybin (Maxim Berezin, Igor Polygalov), 44. Martin Cibák (Dmitry Kosmačjov, Oskar Osala), 53. Maxim Rybin (Renat Mamašev)

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Beljakov, Bělov, Mamašev, Jarullin, Romanov – Tolpeko, Cibák, Kulikov, Osala, Rybin, Koukal, Šošrjakov, Kolář, Taratušin, Trunjov, Milovzorov, Polygalov, Bělousov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Pepeljajev, Trončinský, Shefer, Sokolov, Chvostov, Djakov, Starosta – Dixon, Buljansky, Krysanov, Šitnikov, Žukov, Magogin, Petrov, Smoleňák, Jakubov, Kručinin, Knjazev, Savinainen, Gusev.

Rozhodca: Odins, Ravodin – Golovljov, Nazarov