Metallurg Magnitogorsk – Barys 3:4 (0:1 po s.n.) | Ufa – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 1:2 (kon.)
Nižnekamsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Riga – A. Mytišči 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:2 (0:1, 1:0,0:1)
Avangard Omsk
Nedeľa 01.12.2013, 12:00KHL

V 3.tretine sa hral vyrovnaný hokej, ale ten rozhodujúci gól sa podarilo streliť hosťom a tak sa stali víťazom tohto zápasu po výsledku 1:2 ! Minútku pred koncom o tomto osude rozhodol KALININ a zordilo sa teda prekvapivé víťazstvo hostí.

Pekný zvyšok nedele a úspešný štart do pracovného týždňa ešte želá Miroslav Revaj. (14:13:14)

60:00

59:55
    Ten sa gólom neskončil. Puk na hokejkách hostí.

59:45
    Puk sa zastavil tesne pred prázdnou bránkou domácich. Kokujov rozohráva posledný útok domácich.

59:15
    Domácim nič iné neostáva a tak odvolávajú brankára.

58:45
    Avangard Omsk dal gól!
    A minútu pred koncom dávajú hostia gól ! O víťazovi je už asi rozhodnuté. Teraz sa potvrdilo otrepané
    nedáš – dostaneš ! Po veľkej šanci, ktorú spálili domáci prišiel trest v podobe inkasovaného gólu !
    SERGEJ KALININ sa dostal ku puku a pohotovou strelou rozvlnil sieť v bránke domácich.
    Asistencia : Kulyash, Kostitsyn.

58:15
    Tesne pred koncom mohli domáci rozhodnúť ! Strela Glinkina opečiatkovala brvno, následne sa puk odrazil pred bránkovisko, kde však Mezin svojím telom zaľahol. Obrovská škoda pre domácich.

57:55
    Strela Ryabykina bola malinou pre Mezina. Keby bol Ryabykin vyslal tvrdšiu strelu, určite by mal Mezin problémy.

57:00
    Teraz sa hrá opatrný hokej. Ani jeden z tímov nechce inkasovať gólu a radšej hrajú opatrnejšie.

55:45
    Ani Kuznetsov nedokázal svojou strelou uspieť. Mezin ukryl puk vo svojej lapačke.

54:35
    Kalinin sa dostal ku puku, neváhal a ihneď vystrelil. Garnett je však pozorný.

53:45
    Poleshchuk svojou strelou len udržal Garnetta v pracovnej teplote.

53:00
    Hostia v plnom počte. Domáci nedokázali presilovku využiť.

52:30
    Toto bola len veľmi slabá strela v podaní Bulisa. Určite to išlo trafiť lepšie.

52:00
    A asi ani tak skoro nepustia. Hostia teraz dokázali puk vyhodiť preč.

51:45
    Hostia sa však bránia dobre. Domácich zatiaľ do šance na strelu nepustili.

51:00
    Syomin si odpyká trest za hákovanie. Presilovka pre domácich.

50:35
    Tak a domáci mali teraz šťastie ! Len tak tak dokázal Garnett zneškodniť strelu Ivanova. Škoda pre hostí, že to tam nepadlo.

49:55
    Kuryanov vyslal len slabú strelu na Garnetta, ten takéto strely chytí aj so zavretými očami.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 39. Kondratyev (Bulis) – 14. Kulyash (Syomin), 59. Kalinin (Kulyash, Kostitsyn)

Traktor Čeljabinsk: Garnett ( Fokin ) – Bondarev, Kondratyev, Chistov, Bulis, Kuznetsov – Borodkin, Ryabykin, Dugin, Kontiola, Kontiola – Katichev, Artamonov, Popov And., Glinkin, Kokuyov – Klimontov, Khlystov, Osnovin, Mokin, Valeyev.
    Avangard Omsk: Mezin ( Kostin ) – Kulyash, Pivtsakin, Ruzicka, Semin, Kostitsyn – Baranka, Blatak, Popov Alex., Perezhogin, Kazakov – Lyamin, Goncharov, Kuryanov, Shirokov S., Berdnikov – Poleshchuk, Zherebtsov, Kalinin, Pyanov, Ivanov.

Rozhodca: Belov, Buturlin – Palei, Matyusha