Real Betis – Rayo Vallecano 2:2 (kon.) | Granada – Sevilla 1:2 (kon.) | Valencia – Osasuna 3:0 (kon.)
Bilbao – Barcelona 1:0 (kon.)
Granada CF
1:2 (0:1)
FC Sevilla
Nedeľa 01.12.2013, 17:00 • Estadio Nuevo Los Cármenes • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

španielskej La Ligy. V jeho rámci bude k videniu aj zápas Granada-Sevilla FC, ktorým Vás prevediem.

Granada
    Domáce sú zatiaľ na 12. priečke tabuľky so ziskom 17 bodov a v prípade výhry sa môžu dotiahnuť na svojho dnešného súpera. Bude však potrebné podať ďaleko lepší výkon, ako minulý týždeň v Barcelone, odkiaľ si Granada odviezla poriadny nášup 0:4.

sevilla FC

Hostia sú na tom lepšie, s 19 bodmi im patrí ôsma priečka. Sevilla minulý týždeň vyhrala, na domácej pôde doslova rozdrvila Real Betis 4:0! Hostia budú chcieť tento kvalitný výkon predviesť aj v Granade. Podarí sa im to?

Granada CF: Roberto – Foulquier, Diakhaté, Murillo, Angulo – Recio, Yebda, Fran Rico – Piti, El-Arabi, Brahimi
    Náhradníci: Karnezis, Nyom, Franz, Fatau, Riki, Buonanotte, Ighalo

FC Sevilla: Beto – Figueiras, Fazio, Carrico, Navarro – M´Bia, Iborra – Reyes, Rakitić, Samperio – Bacca
    Náhradníci: Javi Varas, Cala, Rabello, Coke, Gameiro, Moreno, Cristóforo

Rozhodca: Carlos Del Cerro.

1

1
    Hostia si v ofenzíve nerozumeli, lopta končí iba za postrannou čiarou.

2
    Prízemný center hostí z pravej strany odkopli domáci do bezpečia.

2
    Akcia Sevilly nebola úspešná, dopredu mieria hráči Granady.

3
    José Antonio Reyes fauloval domáceho Recia.

4
    Nakopávaná lopta hostí končí iba v rukách Roberta. Ten dlhým výkopom okamžite hľadá svojich spoluhráčov.

4
    Brahimi sa individuálne nepresadil, loptu si totiž hodil za postrannú čiaru.

5
    José Antonio Reyes sa ocitol vo vyloženej pozície, no zblízka nedokázal prekonať bravúrneho Roberta!

6
    Hostia robiehajú postupnú akciu od zadných radov.

7
    Hra sa teraz odvíja medzi šestnástkami, kde sa mužstvá snažia presadiť kombinačnou hrou.

8
    Recio sa dostal do dobrej streleckej pozície, no spoza šestnástky mieril vedľa bránky Beta.

9
    Domáci hráči majú loptu vo svojej moci, no hostia ich dobre napádajú a nedovoľujú sa im dostať ku Betovi.

10
    Hostia po zisku okamžite nakopávali loptu dopredu, no táto prihrávka bola veľmi nepresná a vypadalo to tak, akoby domácim naspäť darovali loptu.

11
    Nakopávaný center vyhlavičkoval hosťujúci stopér Daniel Carriço na istotu na rohový kop.

12
    Domáci celok však po tejto štandardke hostí nepohrozil.

13
    Reciova strela bola zblokovaná, pri lopte však stále ostávajú domáci.

13
    Hostia založili rýchlu akciu, no tú zastavilo ofsajdové postavenie Baccu.

14
    Spätná prihrávka Brahimiho nenašla žiadneho z jeho spoluhráčov. Lopta preletela cez celú šestnástku až za postrannú čiaru.

15
    Bacca sa tlačil ku bránke domácich, no proti Diakhatému neuspel. Bude sa odkopávať od bránky Roberta.

16
    Fran Rico takticky zastavil akciu hostí a uvidel žltú kartu.

17
    Nepríjemná zrážka Fernanda Navarra s Pitim, obaja hráči ležia na trávniku a potrebujú ošetrenie.

18
    Po krátkom prerušení hra znova pokračuje. Hostia športovo vrátili loptu a domáci zakladajú novú akciu.

19
    Hostia sa dostávali do sľubnej šance, ale zastavil ich útočný faul Baccu.

20
    Fernando Navarro teraz zbytočne odhlavičkoval nepresnú nakopnutú loptu hostí za postrannú čiaru. Zrejme nevidel, že za ním nie je žiadny hráč Sevilly.

21
    Murillo teraz krásnymi nožničkami odkopol loptu do bezpečia.

22
    Domáci hráči sa snažili naraziť si loptu pri bránke Beta, no dobre myslený úmysel predviedli veľmi zle a odkopávať sa bude od bránky Beta.

23
    Sevilla dala gól!
    Hostia sa v polovici prvého polčasu dostávajú do vedenia! CARLOS BACCA využil obrovské zaváhanie domácej defenzívy, ktorá stratila loptu, hosťujúci útočník ju potiahol do voľného priestoru a nechytateľným falšom prekonal bezmocného Roberta!

24
    Granada sa snaží zareagovať na inkasovaný gól. Momentálne rozbieha novú akciu od zadných radov.

25
    Domáci hráči si vybojovali priamy kop, z ktorého bude nasledovať center do pokutového územia.

25
    Žltú kartu uvidel faulujúci Daniel Carrico.

26
    Hráči Granady podľa očakávania nakopávali loptu pred Beta, k strele sa dostal Piti, no jeho pokus bol zblokovaný.

27
    Domáci útok bol neúspešný, hostia razantne odkopli loptu za postrannú čiaru.

28
    Stéphane M'Bia fauloval v stredovom kruhu a uvidel žltú kartu.

29
    El-Arabi nedobre spracoval prihrávku Pitiho, domáci teda prichádzajú o loptu.

30
    Recio si v strede poľa faul nevypýtal, pokračuje sa teda v hre.

31
    Nepríjemný center pred Roberta skvele odkopol Diakhaté do bezpečia.

32
    Domácu akciu hosťujúci hráči ukončili odkopom za postrannú čiaru.

33
    Gól El-Arabiho napokon neplatí! Po dlhšom váhaní zdvihol postranný rozhodca svoju vlajku, pretože správne avizoval tesný ofsajd domáceho útočníka!

34
    Domáce mužstvo sa zbytočne rozčuľuje, o ofsajd sa pri tejto situácii jednalo.

35
    Granada trošku zmätkovala v zadných radoch, no napokon jej hráči dokázali sklepnúť loptu na Roberta.

36
    V doterajšom priebehu sa hrá takmer vždy medzi šestnástkami. Až na pár dôležitých momentov sme nič zaujímavé nevideli.

37
    Akciu Granady paradoxne prekazil hlavný rozhodca, ktorý nechtiac zblokoval ich prihrávku.

38
    Po zblokovanej spätnej prihrávke Brahimiho sa lopta odrazila do skvelej pozície ku Pitimu, ktorého prudký pokus bravúrne zneškodnil Beto!

39
    Hostia si po rohu zrejme pýtali pokutový kop, no hlavný rozhodca ho neodpískal.

40
    Hostia stále držia jednogólový náskok, no domáci hráči podstatne zvýšili aktivitu a sú dosť nepríjemní.

41
    Reyes neuspel v hlavičkovom súboji s Angulom, domáci teda rozbiehajú novú akciu.

42
    Po Reyesovej strate lopty založili domáci ďalšiu akciu. Center Brahimiho z ľavej strany však Fazio razantne odkopol mimo ihriska.

43
    El-Arabi sa dostal do dobrej pozície, ale Beto mal dobre vykrytý uhol a jeho pokus s prehľadom vyrazil na roh.

44
    Domáci sú v závere prvého polčasu aktívnejší, no ich snaha stroskotáva na pozornej defenzíve Sevilly.

45
    Rozhodcovia pridávajú prvému polčasu jednu minútu.

45+1
    Ivan Rakitić sa po peknej akcii Sevilly ocitol v skvelej pozícii, no hosťujúci playmaker mieril z voleja tesne vedľa!

Po prvom polčase vyhráva Sevilla na pôde Granady 1:0. Hostia svoju aktivitu z úvodu stretnutia potvrdili gólom Baccu, ktorý efektívne využil obrovské zaváhanie domácej defenzívy. Po tomto momente sa však hostia mierne stiahli a priestor sa teda otvoril domácim, ktorí boli najmä v závere prvého polčasu dosť aktívni. Ich snaha však nebola odmenená vyrovnávajúcim gólom, ktorého sa domáci možno dočkajú v druhom polčase, ktorý začne okolo 18:02.

46

46
    Domáci rozbehli po úvodnom výkope rýchlu akciu, no prihrávka do behu na Angula nebola presná.

47
    Bacca si vypýtal faul pri pokutovom území domácich a vybojoval tak sľubnú štandardku pre hostí.

48
    Rakitičov center našiel hlavu Fernanda Navarra, ale ten mieril vedľa bránky.

49
    Stéphane M´Bia má zdravotné problémy, hra je momentálne prerušená.

50
    Hosťujúci stredopoliar v sprievode lekárov opúšťa ihrisko.

51
    Foulquier ťahal akciu po svojej pravej strane, no individuálne sa nepresadil.

52
    Prudký center domácich z pravej strany dostali hostia do bezpečia.

53
    Úvod druhého polčasu lepšie zachytili hráči Granady, ktorá sa snaží streliť vyrovnávajúci gól.

54
    Sevilla sa neprezentuje vôbec atraktívnym štýlom. Hostia svoje tesné vedenie bránia vďaka stiahnutej defenzíve, ktorá po zisku lopty okamžite naslepo odkopáva lopty.

55
    Nepresná prihrávka hostí skončila až pri brankárovi Robertovi, ktorý okamžite výkopom nakopáva loptu dopredu.

56
    Hostia urobili prvé striedanie vo svojej zostave. Coke nahradil Josého Antonia Reyesa.

57
    Center domácich z pravej strany a hostia tradične odkopávajú loptu za postrannú čiaru.

57
    Ivan Rakitić úmyselne zahral rukou a hosťujúci hráč uvidel žltú kartu.

58
    Iborra pred vlastnou šestnástkou fauloval El-Arabiho, domáci budú zahrávať priamy kop zo skvelej pozície!

59
    Jairo Samperio neposlúchol pokyny hlavného rozhodcu, ktorý ho v múre posúval dozadu. Carlos Del Cerro nemal trpezlivosť a udelil mu žltú kartu.

59
    Fran Ricov pokus bol zneškodnený pozorným Betom.

60
    Hostia hrali vo svojom pokutovom území rukou a uvidíme pokutový kop!

61
    Granada dala gól!
    Loptu si na biely bod postavil YACINE BRAHIMI, ktorý túto príležitosť s prehľadom premenil a postaral sa tak o vyrovnanie!

62
    Domáci si pri kombinácii nerozumeli, lopta skončila za postrannou čiarou.

63
    Granadu vyrovnávajúci gól očividne nakopol.

63
    Druhé striedanie hostí, Jaira Samperia nahradil Alberto Moreno.

64
    Hostia si vybojovali rohový kop.

65
    Sevilla z tejto štandardky nepohrozila, no krátko na to môže ohroziť Granadu po priamom kope.

66
    Rakitičov center z priameho kopu si domáci postrážili a mieria dopredu.

67
    Hostia po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, no domáci sú v defenzíve veľmi pozorní.

68
    Úvodné striedanie domácich, El-Arabiho nahradili Riki.

69
    Alberto Moreno má po súboji s Diakhatém zdravotné problémy, ale hosťujúci hráč by mal byť v poriadku.

70
    Domáci rozbiehajú postupnú akciu, s rozohrávku sa hráči Granady nikam neponáhľajú.

71
    Piti bol v strede poľa takticky faulovaný Navarrom.

72
    Nedorozumenie domácich v ofenzíve, Pitiho úmysel Brahimi nepochopil.

73
    Roberto bol pod menším tlakom, v dôsledku ktorého odkopával loptu iba za postrannú čiaru.

73
    Bacca si v pokutovom území krásne zasekol obrancu a následnou strelou natiahol Roberta!

74
    Domáci po vyrovnávajúcom góle povolili z tempa, do hry sa viac dostávajú hráči Sevilly, ktorí sa snažia znova dostať do vedenia.

75
    Dlhý odkop Beta presne našiel Baccu, no ten proti presile nedokázal uspieť.

76
    Domáci kombinujú a snažia sa postupne prepracovať pred Beta.

77
    Piti predviedol krásnu individuálnu akciu, no tú zakončil trestuhodne nad bránku Beta!

78
    Piti predviedol krásnu strelu svojou ľavačkou z hranice šestnástky, no jeho točený pokus Beto bravúrne zneškodnil!

79
    Yebda fauloval a následne nepochopiteľne odkopol loptu, za čo dostal žltú kartu. A pomerne zbytočnú žltú kartu.

80
    Posledné striedanie hostí. Kevin Gameiro nahradil Iborru.

81
    Lopta sa za šestnástkou odrazilo k M´Biovi, ktorý strelou z voleja mieril vedľa bránky.

82
    Figueiras potiahol za dres prenikajúceho Brahimiho a hosťujúci obranca zaslúžene videl žltú kartu.

83
    Ešte pred zahratím priameho kopu nasleduje druhé striedanie Granady. Ihrisko opustil Recio, ktorého nahradil Buonanotte.

83
    Center domácich z priameho kopu bol veľmi nebezpečný, no hostia sa napokon dokázali oslobodiť.

84
    Buonanotte nafilmoval pád v pokutovom území a za nevydarený herecký výkon dostal trest v podobe žltej karty.

85
    Roberto fantasticky čítal hru. Zachytil nakopávanú prihrávku pred napádajúcim hráčom Sevilly, ktorého si navyše provokačne obhodil.

86
    Hra má v záverečných minútach slušný náboj, obe mužstvá sa chcú v závere presadiť.

87
    Hostia sa v závere dostávajú do vedenia! Dlhý nákop Beta predĺžil Bacca hlavou na KEVINA GAMEIRA, ktorý vydareným volejom prekonal bezmocného Roberta!

88
    Domáci sa budú v záverečných minútach spoliehať predovšetkým na ofenzívu. Svedčí o tom aj posledné striedanie. Stopéra Diakhatého totiž nahradil útočník Ighalo.

89
    Nigérijský útočník sa okamžite zapojil do hry. No určite nie podľa predstáv – inkasoval totiž žltú kartu za nepekný zákrok na M´Biu.

90
    Nadstavuje sa až päť minút!

90+1
    Hostia založili rýchly protiútok do otvorenej obrany domácich! Bacca ponúkol skvelú šancu pre Rakitiča, no ten zoči-voči Robertovi neuspel!

90+2
    Hostia rozohrali rohový kop na krátko a zdržujú hru pri rohovej zastávke.

90+3
    Hostia zahodili ďalšiu obrovskú šancu! Vo vyloženej pozícii sa ocitol Bacca, no jeho zakončenie tesne minulo Robertovu bránku!

90+4
    Brahimi sa dostal do dobrej pozície, no jeho následný pokus bol zblokovaný.

90+5
    Po nakopávanej lopte od polovice ihriska domáci hlavou zakončili, ale Beto nemal najmenšie problémy.

Je dobojované! Sevilla dokázala uspieť na pôde Granady, kde sa jej podarilo vyhrať pomerom 2:1. Hostia síce prišli v 61. minúte o jednogólové vedenie z prvého polčasu, no v nasledujúcich minútach zvýšili aktivitu a za tú boli v 87. minúte odmenení gólom striedajúceho Gameira. Po dnešnom triumfe si teda Sevilla pripisuje cenné tri body.

Odo mňa je to z tohto prenosu všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa! (18:54:09)