Michalovce – Lipt. Mikuláš 10:4 (kon.) | SR 18 – Bardejov 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Detva 3:2 (1:0 po s.n.)
Topoľčany – Prešov 1:2 (kon.) | Senica – Trnava 3:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Prievidza 0:0 (18:00)
HC Dukla Senica
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HK Gladiators Trnava
Piatok 22.11.2013, 18:00 • Zimný štadión Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (21:00:37)

Rozhodcovia museli zápas ukončiť z technických príčin, ľad na štadióne je poškodený.

57:19
    Hráči oboch tímov odchádzajú do kabín, uvidíme, čo sa bude diať ďalej...

57:19
    Tak úprava ľadu trvá dlhšie než by sme chceli, dúfajme, že hra začne čo najskôr.

57:19
    Menšia úprava ľadovej plochy, o chvíľu pokračujeme.

57:18
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa vráti pred Peksu.

55:35
    Vzájomné vylúčenie, na strane domácich odchádza Šedivý, na strane hostí Bachratý.

55:35
    Trnava v tlaku, Peksa teraz niekoľkými zákrokmi drží svoj tím.

54:42
    Čunderlíkova strela zo stredného pásma, Peksa chytá.

53:37
    Baranova strela z medzikružia, Peksa však vyráža betónom a domáci vyhadzujú.

53:24
    Hostia si zahrajú presilovku, na trestnú lavicu odchádza Salajka.

52:30
    Vaškovičova strela spomedzi kruhov, Hála vyráža do bezpečia.

48:58
    Senica dala gól!
    MICHAL ŠALKA premieňa nariadené trestné strieľanie, keď pekným blafákom nedal Hálovi v bránke hostí žiadnu šancu.

48:58
    Šalka v úniku, napokon bol zastavený hráčom hostí a rozhodca nariaďuje trestné strieľanie.

48:44
    Loydlova strela od modrej, Peksa síce s problémami, ale napokon chytá.

48:00
    Opäť štvrtý útok domácich, ten dnes hrá naozaj dobrý zápas.

45:10
    Seničania stále v pásme, niekoľko pekných striel teraz letelo na Hálu.

43:55
    Štvrtý útok domácich robí Trnave problémy, Kalináč však mieril vedľa.

42:43
    Trnava dala gól!
    Hostia znižujú na rozdiel jedného gólu zásluhou DÁVIDA SCHMIDTA, ktorý z pravého kruhu prekonal Peksu v bránke domácich. Asistencie: Martin Čunderlik, Martin Kovaľ

41:32
    Máme tu prvé vylúčenie tretej tretiny, na stretnú lavicu odchádza domáci Šúrek

40:01

V druhej tretine sme videli dva góly, oba v sieti Miroslava Hálu. Skóre otvorili domáci v 29. minúte, keď tvrdou strelou od modrej vymietol ľavý horný roh bránky Ivičič. Do dvojgólového vedenia dostal svoj tím Šúrek, ktorý na konci tretiny využil presilovku, domáci teda po druhej tretine vedú 2:0. Tretia tretina začne približne o 19:44.

40:00

39:11
    A domáci idú do dvojgólového vedenia zásluhou MICHALA ŠÚRKA, ktorý využíva presilovú hru. Asistencie: Martin Ivičič

37:36
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí, za podrazenie odíde na dve minúty Čunderlík.

36:25
    Mikoláškova prihrávka pred bránku, Vaškovič na ňu však nedočiahol a tak puk získavajú hostia.

35:39
    Hlinkov pokus prekonať Peksu blafákom, opäť sa však vyznamenal domáci gólman.

35:19
    Kovaľova strela z pravého kruhu, Peksa stále zostáva pozorný.

33:35
    Demova strela od modrej, ktorú Peksa vyrazil, pred bránkou však nečakal nikto na dorážku.

32:20
    Súboje o puk v rohoch klziska, hrá sa zo strany na stranu, no v tejto časti zatiaľ bez vážnejšej šance.

30:46
    Domáci po strelenom góle ešte zvýšili aktivitu, tlačia súpera v jeho pásme.

28:14
    Domáci sa dostávajú do vedenia zásluhou MARTINA IVIČIČA, ktorý po Jarolínovej prihrávke tvrdou strelou od modrej prestrelil Hálu v bránke hostí. Asistencie: René Jarolín

26:37
    Vylúčený Ivičič už na ľadovej ploche a okamžite sa zapája do hry.

26:39
    Poláčkova strela od modrej, Peksa ju však betónom vyráža až na ochrannú sieť.

25:35
    Domáci znova vyhadzujú, Reho zakladá útok až z hĺbky vlastnej tretiny.

24:52
    Seničania sa okamžite po vhadzovaní oslobodzujú.

24:44
    Vylúčenie na strane domácich, na dve minúty odchádza Ivičič.

23:50
    Dudáš skúšal zasunúť puk popri ľavej žŕdke, Peksa pozorný.

23:09
    Závar pred bránkou hostí, domáci ani na dvakrát nedokázali prekonať Hálu!

22:58
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa vráti pred Hálu.

21:34
    Domáci presilovku nevyužili, Trnava v plnom počte.

20:11
    Lantošova strela z ľavého kruhu triafa tyčku Hálovej bránky.

20:01

V prvej tretine hráme zatiaľ bez gólov, no hrá sa pomerne rýchly a aktívny hokej, ani jeden z tímov sa však doteraz nedokázal presadiť. Uvidíme, ako tomu bude v ďalšej tretine, ktorá začne približne o 18:49.

20:00

19:45
    Strela Salajku od modrej, tú však Hála vyrazil, rovnako ako aj Klučiarovu dorážku.

19:26
    A uvidíme ešte jednu presilovku domácich, na dve minúty odchádza Baran.

19:16
    Súboje o puk v rohu klziska, prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:01
    Baran sa po prihrávke mohol dostať do úniku, jeho pokus však zastavil Šedivý.

17:11
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí, za podrazenie odíde Hluch.

16:59
    Signalizované vylúčenie, domáci v šestici.

16:39
    Vhadzovanie v útočnom pásme hostí, domáci však získavajú puk a zakladajú útok.

15:35
    Aj domáci už sú v plnom počte, pokračujeme v piatich.

14:32
    Trnava v plnom počte, zahrajú si približne minútovú presilovku.

13:34
    Sily na ľade sa vyrovnajú, na dve minúty odíde Lantoš.

13:02
    Šedivého strela vyrazená iba na ochrannú sieť.

12:32
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu, na dve minúty odchádza hosťujúci Čunderlík.

12:17
    Hanovi po prihrávke pred bránku skĺzol puk, našťastie pre domácich, inak z toho mohla byť nepríjemná situácia.

11:34

09:56
    Opäť Trnava v príležitosti, Kovaľ obral o puk Šedivého, ale napokon z toho nič nebolo.

08:34
    Hostia vo veľkej šanci po zlej rozohrávke domácich, puk však sieť nerozvlnil.

07:45
    Trnava v pásme, Hroncova strela ale konči v Peksovej lapačke.

06:30
    Šedivý chcel rozohrať z pásma, trafil však iba Dema, ktorý sa rútil na Peksu, netrafil ale bránku.

05:15
    Vaškovič sa po zlej rozohrávke dostal do brejku, spoľahlivý zákrok Hálu.

04:59
    Trnava v pásme, Jurákova individuálna akcia za bránkou však nenašla adresáta pred ňou.

04:20
    Hrá sa rýchly hokej, zatiaľ však bez vážnejšej šance.

02:30
    Senica v pásme, Kalináčovu strelu Hála vyráža pred seba.

01:20
    Strelu z hokejky Janíka Hála bez problémov skrýva v lapačke.

01:00
    Zápas začali oba tímy pomerne aktívne, vidíme rýchly hokej.

00:01

Hráči už sú na ľade, domáci sa predstavia v žltých dresoch, hostia budú hrať v červeno-čiernej kombinácii.

Poďme sa teda pozrieť na úvodné zostavy zápasu:

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Šedivý, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Vaškovič, Méry, Jarolín, Lantoš, Penák, Kluka, Mikolášek, Daráš, Surovka, Kalináč, Šúrek, Šalka

HK Gladiators Trnava: Hála – Šišmič, Hronec, Macháč, Demo, Loydl, Reho, Poláček – Hano, Dudáš, Hluch, Kovaľ, Baran, Čunderlík, Jurák, Schmidt, Bachratý, Rosa, Achs, Hlinka, Domaev

Rozhodca: Adamec – Valo, Mĺkvy.

V zostave domácich sa po prvý raz po zranení predstaví Vladimír Lantoš, ktorý pauzoval pre zranenie kolena.

Pozdravujem všetkých fanúšikov prvej ligy, na štadióne v Senici už prebiehajú posledné úpravy ľadovej plochy, zápas začne približne o päť minút.

Srdečne vítam všetkých fanúšikov slovenskej prvej ligy pri prenose zo zápasu 22. kola, v ktorom líder tabuľky Senica hostí tretiu Trnavu. Zápas sľubuje napínavú bitku nielen z pohľadu krajského derby, ale zároveň majú oba tímy v tejto sezóne dobrú formu a určite by chceli podať čo najlepší výkon aj v tomto zápase a prípadne si pripísať do tabuľky aj ďalšie body.

HC Dukla Senica sa teda po 21 odohratých zápasoch nachádza naprvej priečke tabuľky so ziskom 49 bodov za 15 víťazstiev v riadnom hracom čase, 2 výhry po predĺžení, resp. po nájazdoch a 4 prehry. Čo sa týka aktuálnej formy, tak v posledných 5 zápasoch si Seničania pripísali celkovo 11 bodov, keď v 3 zápasoch bodovali naplno, v jednom brali dva body po výhre v predĺžení a iba v jednom nestačili na svojho súpera – konkrétne v súboji o lídra tabuľky zakopli na ľade Bardejova, ktorému podľahli vysoko 1:7. Od tejto prehry však Dukla ťahá trojzápasovú sériu výhier, z toho posledné dve víťazstvá prišli na ihriskách súperov – 5:4 v Topoľčanoch a naposledy o víťazstve 3:2 rozhodol gólom v predĺžení Vaškovič.

Najproduktívnejším hráčom domácich je už spomínaný Ľubomír Vaškovič s 27 bodmi (8+19), za ním sa nachádza René Jarolín s 21 bodmi (8+13) a trojicu najproduktívnejších hráčov Senice uzatvára Tomáš Méry s 19 bodmi (6+13). Bodovanie obrancov Dukly vedie Martin Ivičič s 11 bodmi (3+8), tesne za ním sa nachádzajú deväťbodoví Jozef Salajka (2+7) a Ondrej Janík (3+6). Jednotkou v bránke je Marek Peksa, ktorý odchytal 21 stretnutí s 91,27% úspešnosťou zákrokov a inkasoval 2,34 gólu na zápas.

HK Trnava sa v tabuľke nachádza na treťom mieste, pričom však má odohraný o zápas viac ako jeho dnešný súper. Trnavčania si v tejto sezóne doteraz pripísali 42 bodov za 13 víťazstiev v riadnom hracom čase, jednu výhru v predĺžení, jednu prehru v predĺžení a 7 prehier v riadnom hracom čase. V posledných 5 zápasoch má Trnava skôr kolísavú formu, v týchto zápasoch dvakrát ťahali za kratší koniec, dva body si pripísali za víťazstvo v predĺžení proti Detve a v dvoch zápasoch si pripísali plný bodový zisk, a čo je zaujímavé, ani v jednom z týchto zápasov nedovolili streliť súperovi ani gól. Najprv zdolali Považskú Bystricu rozdielom triedy, keď pred vlastnými divákmi triumfovali 4:0, a rovnako na svojom ľade zdolali Michalovce po futbalovom výsledku 1:0.

Najproduktívnejším hráčom hostí je Martin Baran, ktorý si v 22 odohraných zápasoch pripísal 19 bodov (5+14), za ním sa nachádzajú 13-bodoví Miroslav Hlinka (3+10) a Dávid Schmidt (4+9). Najproduktívnejším obrancom tímu je Jozef Reho s 9 bodmi (3+6), jednotkou v bránke je Miroslav Hála, ktorý kraľuje prvoligovým štatistikám v počte inkasovaných gólov (1,83 gólu na zápas), v počte vychytaných núl (4 zápasy bez inkasovaného gólu) a má aj najvyššiu úspešnosť zákrokov v lige (94,29%).

V prebiehajúcej sezóne na seba oba celky narazili zatiaľ iba raz, a to na zimnom štadióne v Trnave. Vtedy sa z výhry tešili Seničania, avšak až po samostatných nájazdoch, v ktorých o druhom bode pre svoj tím rozhodol Kluka. V tomto zápase sa asi ťažko dá určiť favorit, v každom prípade sa v Senici očakáva vyrovnaný súboj. Kto z neho vyjde ako víťaz, môžete sledovať od 18:00, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Monika Krutá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 29. Ivičič (Jarolín), 40. Šúrek (Ivičič), 49. Šalka – 43. Schmidt (Čunderlík, Kovaľ)

Rozhodca: Adamec – Valo, Mĺkvy