Buffalo – St. Louis 1:4 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 5:2 (kon.) | Toronto – NY Islanders 5:2 (kon.)
Detroit – Nashville 0:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:2 (kon.) | Montreal – Minnesota 6:2 (kon.)
Colorado – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – Columbus 7:0 (kon.) | Vancouver – Florida 2:3 (0:1 po s.n.)
LA Kings – Tampa Bay 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Tampa Bay Lightning
cz Streda 20.11.2013, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    V sestavě Tampy Bay figuruje třiadvacetiletý obránce Radko GUDAS, stejně mladý Andrej ŠUSTR a útočník Ondřej PALÁT.

Tampa Bay zatím, společně třeba s Coloradem nebo Phoenixem, stále překvapuje svými výkony, které ji vynesly až na první místo v pořadí Atlantické divize. S bodovým ziskem osmadvaceti bodů vedou Lightnings pořadí celé Východní divize! Kings jsou na tom bodově téměř stejně, mají o bod navíc, ovšem ve velmi "našlapané" Pacifické divizi Západní konference jsou aktuálně až čtvrtí za Anaheimem, San Jose a Phoenixem. Na první místo Ducks ztrácejí "Králové" pouze tři body.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Tampu Bay Lightning.

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Wiliams – King, M. Richards, Toffoli – Carcillo, Stoll, Frattin – Pearson, Vey, Lewis

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Carle, Gudas, Salo, Hedman, Brewer, Korobov – Connolly, Killorn, St. Louis – Brown, Filppula, Purcell – Palát, T. Johnson, Pánik – Malone, Thompson, Labrie.

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Cherrey, Heyer.

00:01

01:25
    Hedman rozhehrává, puk nahozený za branku Kings.

01:42
    Scrivens musí zasahovat proti střele Pánika z pravé strany.

02:05
    Hosté forčekují ve třetině Kings.

02:27
    Až Martinez dokázal dostat puk ze třetiny a unavená pětice Kings může střídat.

03:10
    Poprvé se vylučuje a na trestnou lavici putuje český obránce ve službách Tampy Bay, Radko Gudas, přesilová hra pro Kings.

03:20
    Bishop musí zasahovat proti střele Doughtyho od modré.

03:40
    Kings opět ve třetině Tampy, ale hostům se znovu daří vyhodit puk ze třetiny.

04:10
    Minuta přesilové hry Kings uplynula, puk znovu opouští třetinu Lightning.

04:50
    Tak co tentokrát, Kings v přesilovkovém rozestavení, ale střela Toffoliho od modré je zablokována a puk končí ve středím pásmu.

05:10

05:50
    Hosté mají puk na svých hokejkách, ale Carle nedokázal přejít přes střední pásmo.

06:45
    BIshop zaváhal s rozehrávkou za vlastní brankou a hosté se málem dostali k puku.

07:25
    Hosté v útočném pásmu, bojuje se o puk v rohu.

07:45
    Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny, zatím sledujeme velmi opatrné utkání.

09:15
    Bishop zasahuje proti střele Toffoliho, puk mimo branku.

09:28
    Střelu Muzzina již Bishop chytá do své lapačky a raději přerušuje hru.

11:20
    Hosté mají puk a snaží se přejít přes zahuštěné střední pásmo.

11:40
    Povedlo se, Carl se dostal ke střele do modré, ale Scrivens v pohodě vyráží.

12:30
    Puk za brankou Kings, domácí rozvážně rozehrávají.

14:10
    Domácí nahazují puk za branku Bishopa, obrana Tampy nedokázala puk získat.

14:35
    Až nyní hosté vyhazují puk ze třetiny a odchází střídat.

14:58
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ANZE KOPITAR ve spolupráci s Drewem Doughtym, který mu přenechal parádní zadovkou puk na pravé straně, zakončuje přesnou střelou nad vyrážečku Bishopa, puk končí v brance, domácí vedou 1:0. Asistence: Drew Doughty a Justin Williams.

15:12
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází hostující Killorn za hákování a domácí si zahrají přesilovou hru.

15:30
    Kopitar prohrál vhazování ve třetině Tampy, puk opouští třetinu hostů.

15:55
    Nyní již domácí opět před Bishopem, ale Palát dokázal zachytit střelu od modré a dostat puk ze třetiny, hosté bleskově střídají.

16:27
    M. Richards svou dělovkou z pravé strany netrefuje branku, puk opět mimo třetinu Lightning.

16:49
    Sláva Vojnov pálí od moré, z pravé strany, puk ještě dokázal tečovat před Bishopem zcela osamocený MATT FRATTIN a je to gól! Druhý gól Frattina v této sezóně, první přesilovkový gól Kings v tomto utkání. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Jarret Stoll.

17:16
    Hra se přesouvá do třetiny Kings, kde se vhazuje po pravici Scrivense.

17:26
    T. Johnson se ocitl na ledě po souboji u mantinelu, vylučuje se, za nebezpečnou hru vysokou holí odchází na trestnou lavici domácí Williams.

17:46
    Stollovi se podařilo dostat puk ze třetiny, domácí mohou prostřídat.

18:20
    Střelu Hedmana od modré chytá Scrivens, který přerušuje hru.

18:45
    Hosté se osvobozují, puk ve středním pásmu.

19:00
    Je před námi poslední minuta první třetiny.

19:15
    Scrivens musí znovu zasahovat, tentokrát z levé strany pálí Killorn.

19:26

20:00

První třetina, která právě skončila, nabídla dva góly v síti Tampy. Postarali se o ně Kopitar, který se trefil v patnácté minutě a na 2:0 pro Kings zvyšoval při přesilové hře v 17. minutě Frattin. Hosté měli v samém závěru také výhodu přesilové hry, ale puk za zády domácího gólmana Scrivense neskončil a tak do kabin odcházejí hosté s vědomím dvoubrankové ztráty na svého soupeře.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Los Angeles Kings: 10

Tampa Bay Lightning: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:33 hodin.

20:01

20:38
    Hned v úvodu druhé třetiny se vylučuje, na trestnou lavici odchází hostující Brett Connolly, přesilová hra pro Kings.

21:00
    Kings se drží ve třetině Tampy, ovšem to již neplatí, puk za brankou Scrivense.

21:38
    Minuta z přesilové hry již uběhla a domácí zatím neohrozili Bishopa.

22:05
    Nahozený puk Kings také nevede k úspěchu, obrana Lightning vrací kotouč zpět.

22:38
    Dobrou práci odvedl Doughty, který prokličkoval před branku, nahrává Williamsovi, který se snaží bekhendem překonat Bishopa, puk nakonec končí v brance, ale až po teči jednoho z obránců Tampy, gól připsán JUSTINU WILLIAMSOVI. Asistence: Drew Doughty a Anze Kopitar.

22:58
    Hosté mají puk za vlastní brankou a snaží se rozehrát.

23:45
    Vhazování ve třetině Kings, puk získávají domácí, kteří spěchají do útočného pásma.

23:50
    Další vyloučení a znovu je vyloučen hostující Pierre-Cedric Labrie, tentokrát na čtyři minuty za nebezpečnou hru vysokou holí!

24:25
    Pro Kings výborná příležitost jak navýšit své vedení, dlouhé oslabení Tampy, která se nyní osvobozuje a může střídat.

25:25
    Puk znovu opouští třetinu Lightning, hosté se zatím v pohodě brání.

25:40
    Ani tentokrát se domácím nepodařilo získat útočné pásmo.

26:00
    Mezitím již začala druhá polovina ze čtyřminutového oslabení Tampy.

26:20
    Tak až nyní – domácí v přesilovkovém rozestavení.

26:35
    Jenže hostům se podařilo znovu puk dostat ze třetiny, Bishop zatím nemusel čelit ani jedné střele.

26:52
    Kings mají na ledě Kopitara, Williamse, Browna, Vojnova a MItchella, ale ani jim se zatím nedaří.

27:20
    Poslední půl minuta z dlouhého oslabení Lightning.

27:50

28:00
    Střelu Kopitara z pravé strany dokázal zablokovat St. Louis.

28:30
    Domácí se drží ve třetině soupeře, Tampa by potřebovala zformovat své řady po dlouhém oslabení.

28:57
    Až ofsajd Kings na útočné modré přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, domácí zatím vedou celkem přesvědčivě 3:0 a zatím to nevypadá, že by se jim cesta k bodům měla nějak zkomplikovat.

30:45
    Souboj o puk v rohu ve třetině Kings.

30:50
    Radko Gudas, syn bývalého reprezentačního obránce Leo Gudase,

muž s mohutným knírem pod nosem, nyní střelou od modré prověřil pozornost Scrivense, ten chytá a přerušuje hru.

32:10
    Scrivens řeší další ošemetnou situaci před vlastní brankou, puk ve středním pásmu.

33:10
    Tampa znovu ve třetině Kings, domácí se nyní dostávají pod tlak.

33:30
    Navíc se bude vylučovat, Bishop je na střídačce, hosté hrají v šesti.

33:46
    Jake Muzzin je potrestán za hru vysokou holí, kdy zasáhl St. Louise do obličeje a jsou to znovu čtyři minuty, dlouhé oslabení Kings.

34:20
    Kings vybojovali vhazování před Bishopem, ale puk získávají hosté.

34:35
    Kterým se zatím ale nedaří získat útočné pásmo.

34:50
    Pánik s pukem za vlastní brankou, hosté to musí zkoušet znovu.

35:08
    Domácí ve dvou dokázali překonat obranu Tampy v čele s gólmanem Bishopem, střelu Lindena Veye z pravé strany tečuje těsně před brankou DWIGHT KING a puk končí mezi betony v brance. Asistence: Linden Vey.

36:17
    Tampa právě vstřelila branku!
    VALTTERI FILPPULA zůstal nepokrytý na pravém křídle, odkud, po přihrávce Hedmana z levé strany, pálí z voleje a překonává Scrivense, který se nestihl přemístit. Asistence: Victor Hedman a Martin St. Louis.

36:35
    Během vyloučení Jake Muzzina jsme tak zaznamenali dva góly, nejprve ve vlastním oslabení skórovali domácí, poté i hosté, kteří tak využili přesilovou hru a snížili na 1:4.

37:14
    Jenže v obraně Tampy to dnes "skřípe"... DUSTIN BROWN využil chyby soupeře v rozehrávce a poté, co se k němu dostal puk na levou stranu, přesnou střelou nad lapačku Bishopa dává pátý gól Kings. Asistence: Matt Frattin.

37:40
    Tampa se sama svými chybami připravuje o lepší výsledek.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

39:20
    Puk za brankou Kings, hosté se ještě v závěru druhé třetiny snaží o zkorigování výsledku.

39:31
    Domácí nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

40:00

Ve druhé třetině se již nic nestane, domácí odchází do kabin s jednoznačným náskokem v poměru 5:1. Za Kings se hned v úvodu, konkrétně ve 23. minutě, trefil Williams. Po třinácti minutách zvýšil vedení Kings King, ovšem hned vzápětí snížil náskok domácího týmu Filppula, který tak "protrhl" střeleckou smůlu Tampy. Na zatím konečných 5:1 pro Kings upravil ve 38. minutě Brown. O výsledku a i o vítězi je tak, s největší pravděpodobností, rozhodnuto.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Los Angeles Kings: 11

Tampa Bay Lightning: 2

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:30 hodin.

40:01

41:15
    Johnosnovu střelu z pravé strany Scrivens chytá a raději nerozehrává, Tampa získal vhazování v útočném pásmu.

41:22
    Slabší chvilka Scrivense? Ano, vypadá to tak! VICTOR HEDMAN nahodil puk od modré zpět na branku Kings a překvapený Scrivens se pouze ohlédl za pukem, který zaplul do branky. Asistence: Tyler Johnoson.

42:23
    Vhazování po pravici Bishopa, hosté získávají puk.

42:48
    Kings mají na ledě svou elitní formaci, který nyní "sevřela" soupeře před jeho brankou.

43:20
    Hosté vyváží puk do střední třetiny, Malone zkouší pozornost Scrivense pokusem z velké dálky, tentokrát domácí gólman vyráží puk.

44:30
    Domácí se nyní musí bránit, Tampa získává mírnou převahu.

44:55
    Z reakcí hokejistů přímo na ledě, nové pravidlo o posuzování icingů, které platí od této sezóny, dělá všem stále velké problémy.

45:25
    Až nyní se píská icing Kings, hra se stěhuje před Scrivense.

46:10
    Regehr zaváží puk do útočného pásma, ale domácí se nyní těžko dostávají do střeleckých pozic.

46:35
    Naštěstí pro Kings, totéž platí i pro soupeře.

48:00
    Carle nahazuje puk do útočného pásma, kde ho zachycuje Mitchell, ale ten nedokázal odehrát. Nakonec musí před dotírajícím St. Louisem zasahovat Scrivens.

48:46
    Zakázané uvolnění Kings, hosté mají zřetelnou herní převahu.

49:25
    Puk za brankou Kings, naštěstí se k němu hosté nedostali a obrana vysouvá hru ze třetiny.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny, domácí brání tříbrankový náskok.

50:45
    Ani jeden z týmů si nedokáže nyní vytvořit šance.

51:15
    Hosté kombinují ve třetině Kings, ale je to o sobojích u mantinelu či v rozích.

52:15
    Domácí čekají na svého soupeře ve středním pásmu, kde zachytávají protiútoky Tampy.

52:45
    Carter proniká po pravém křídle do třetiny soupeře.

52:52
    Bishop však jeho, i střelu Doughtyho od modré, chytá.

54:31
    Hraje se nyní "nahoru – dolů", obě mužstva jako by s blížícím se závěrem zapomněla bránit.

54:58
    Pánik zkouší bekhendem překonat Scrivense z pravé strany, ten chytá.

55:00
    Poslední pětiminutovka před námi, vhazování po levici Scrivense, domácí jsou blízko dvěma bodům za vítězství.

55:43
    Za krošček dostává nyní dvouminutový trest domácí Carcillo, přesilová hra pro Tampu Bay.

55:50
    Hosté se drží před brankou Kings zásluhou vyhraného vhazování.

56:07
    Puk opouští třetinu Kings, domácí bleskově střídají.

56:45
    Hosté s pukem ve vlastní třetině, tam jsou pro branku Scrivense nejméně nebezpeční.

57:13
    Ještě půl minuty se budou domácí bránit při vlastním oslabení.

57:34
    Purcell si sjíždí z levé strany blíže k brance Kings, střílí, ale jeho střelu přizvedl bránící Doughty vysoko nad branku.

57:43

58:10
    Tampa se drží v útočném pásmu, ale hosté dnes marně hledají recept na dobře fungující obranu Kings.

58:44
    Byť nyní musí Scrivens zasahovat proti pokusu Maloneho, který chtěl gólmana Kings překvapit pokusem zpoza branky.

59:00
    Posledních šedesát vteřin tohoto zápasu, puk mají na hokejkách hosté.

59:38
    Kings již pouze vyhazují kotouče z vlastní třetiny, je rozhodnuto, diváci skandují.

59:54
    Navíc nyní musí Bishop zasahovat proti střele Toffoliho z pravé strany, vhazování po jeho levici.

60:00

Je dobojováno. Třetí třetinu sice vyhráli hosté 1:0, jedinou branku této části vstřelil ve 42. minutě Hedman, který ztrapnil domácího gólmana Scrivense pokusem z modré čáry, kdy spíše puk nahazoval na branku, ale ten přesto skončil v brance. Na víc, než na zkorigování konečného skóre to však již nestačilo a tak dnes hosté odjíždí z Los Angeles s prázdnou, bez bodu.

Dnešní utkání sledovalo 18 118 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:14:39)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 15. Kopitar (Doughty, Williams), 17. Frattin (Vojnov, Stoll), 23. Williams (Doughty, Kopitar), 36. King (Vey), 38. Brown (Frattin) – 37. Filppula (Hedman, St. Louis), 42. Hedman (T. Johnson)

Rozhodca: Furlatt, St. Pierre – Cherrey, Heyer

Diváci: 18 118