Buffalo – St. Louis 1:4 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 5:2 (kon.) | Toronto – NY Islanders 5:2 (kon.)
Detroit – Nashville 0:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:2 (kon.) | Montreal – Minnesota 6:2 (kon.)
Colorado – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – Columbus 7:0 (kon.) | Vancouver – Florida 2:3 (0:1 po s.n.)
LA Kings – Tampa Bay 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Vancouver Canucks
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Florida Panthers
cz Streda 20.11.2013, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Ještě jednou vítejte u dalšího utkání kanadsko-americké NHL. Dnes domácí mužstvo Vancouver Canucks přivítá na svém ledě celek Florida Panthers. Utkání začíná krátce po čtvrté hodině ranní.

Domácí mají zatím po 22 odehraných zápasech na svém kontě 25 bodů, se kterými drží aktuálně 9. příčku tabulky Západní konference. Canucks prožívají špatnou sérii když už čtyři zápasy v řadě nedokázali zvítězit a získali jediný bod za remízu se San Jose.

Hosté mají ovšem ještě mnohem horší bilanci. Z 21 odehraných utkání získali pouhých 14 bodů a drží průběžně předposlední místo ve Východní konferenci. Floridě se ovšem naopak dařit začalo. Z posledních tří utkání dokázala dvakrát zvítězit v základní hrací době. Poprvé porazila favorizovaný Anaheim 3:2 a v posledním kole zvítězila také v Coloradu poměrem 4:1.

Posledních 5 vzájemných utkání

Florida Panthers – Vancouver Canucks 2:1
    Vancouver Canucks – Florida Panthers 2:1
    Florida Panthers – Vancouver Canucks 0:3
    Vancouver Canucks – Florida Panthers 5:3
    Florida Panthers – Vancouver Canucks 4:3 náj.

Češi na ledě

Za hosty nastupuje český útočník Tomáš Fleischmann a slovenský hráč Tomáš Kopecký. Za domácí mužstvo nehraje žádný hráč české či slovenské národnosti.

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Kesler, Santorelli, Higgins – Hansen, Richardson, Kassian – Dalpe, Welsh, Sestito, Booth.

Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Campbell, Gilbert, Kulikov, Gilroy, Mottau, Gudbranson – Huberdeau, Bjugstad, Fleischmann – Kopecký, Goc, Hayes – Upshall, Barkov, Boyes – Hayes, Matthias, Barch..

00:01

00:21
    Zakázané uvolnění Canucks.

00:55
    Hra se přesunula na druhou stranu a vhazovat se bude před Thomasem.

01:51
    Thomas zasahoval po tvrdé střele z levé strany.

02:16
    Znovu rychlé přesunutí hry a pro změnu Luongův zákrok.

02:16
    Jennik Hansen dostává 2 minuty za nedovolené bránění Tima Thomase.

02:55
    Postavení mimo hru hostí.

03:43
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru. Odražený kotouč se dostal k BRADU BOYESOVI, který dává Floridě vedení. Asistence: Alexandr Barkov, Scottie Upshall.

05:28
    Střelu Henrika Sedina chytá Thomas.

05:52
    Thomas si připisuje další zákrok a vhazovat se bude po jeho pravé straně.

06:51
    Hostům se podařilo zamknout Canucks v jejich vlastní třetině.

08:11
    Hra se přesunula na druhou stranu a Thomas musí být v pohotovosti.

09:00
    Brankář hostí si připisuje další zákrok a drží kotouč pod lapačkou.

09:00
    Komerční přestávka.

09:28
    Vhazování před Luongem.

09:49
    Domácí rychle přešli do útočního pásma a Daniel Sedin vypálil z levé strany. Thomas zasahuje.

10:06
    2 minuty za vražení na hrazení dostává Dmitrij Kulikov.

10:58
    Keslerovu střelu zápěstím Thomas chytá.

11:50
    Do samostatného úniku se dostal Marcel Goc, jehož blafák Luonga výborně zneškodnil.

12:06

12:48
    Jason Garrison dostává menší trest za zdržování hry.

13:53
    Hráči Vancouveru vyhazují přes všechny čáry.

14:48

14:52

15:25
    Hosté zabrali útočnou třetinu, ovšem hráči Canucks je nepouštějí ke střele.

17:07
    Brankář hostí si připisuje další zákrok a domácí tak vybojovali alespoň útočnou třetinu.

18:22

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetině je za námi a viděli jsme v ní mírnou převahu domácího mužstva, které zaměstnávalo Thomase jak jen to šlo, ovšem jediná branka padla na druhé straně ve 4. minutě, když se trefil Boyes. Hosté měli ještě jednu vynikající příležitost samostatného úniku při vlastním oslabení, ovšem Luongo zkazil hostům radost.

Další třetina začne přibližně v 5:05.

20:01

20:21
    Vhazování před Thomasem.

20:56
    Hra se přesunula na druhou stranu před Luonga.

21:33
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

22:48
    Hraje se ve velmi rychlém tempu ze strany na stranu.

23:26
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté ztratili kotouč za vlastní bránou, což potrestal CHRIS HIGGINS, který dorazil kotouč za Thomase. Asistence: Mike Santorelli, Dan Hamhuis.

24:36
    Mottau prověřil Luongovu pozornost.

25:59

26:46
    Domácí hráči pokračují v útočné aktivitě.

28:32
    I nadále jsou na ledě více vidět hráči domácího Vancouveru, ovšem Florida hrozí nebezpečnými protiútoky.

29:15

30:46
    Henrik Sedin se pokusil překonat Thomase bekhendem, ten jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

31:39
    Další nebezpečná situace před gólmanem hostí.

32:38
    Komerčn přestávka.

33:01
    Postavení mimo hru Panthers.

33:27
    Domácí vyboovali vhazování v útočné třetině.

33:50
    Po střele od modré čáry se bude vhazování před Thomasem opakovat.

34:47
    Upshallovu střelu Luongo pouze vyráží.

35:35

36:28
    Další Thomasův zákrok.

37:10
    Hosté přesunuli hru na druhou stranu a zasahovat musel Luongo.

38:01
    Domácí se teď musí bránit náporu hostů.

38:27
    Matt Gilroy dostává 2 minuty za hákování.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé části domácí stupňovali svůj nápor a vyplatilo se jim to ve 24. minutě, kdy po závaru před brankou vyrovnával Higgins. Do třetí třetiny tak nastoupíme za nerozhodného stavu 1:1.

Třetí třetina začne přibližně v 6:02.

40:01

40:27

42:02
    Kassian zaměstnal Thomase.

42:22
    Edler vypálil od modré, ale Thomas nemusel zasahovat.

42:45
    Střelou z mezikruží dává domácím vedení JANNIK HANSEN. Bez asistence.

43:46
    Na druhé straně musel Luongo řešit nepříjemnou situace. Vhazovat se bude po jeho levici.

45:21
    Na ledě teď vidíme zejména spoustu nepřesností na obou stranách a žádné mužstvo se nemůže dostat do větší šance.

46:41

47:50
    Kopecký střelou švihem prověřil Luonga.

48:34
    Tvrdou střelou z mezikruží vyrovnává SHAWN MATTHIAS. Asistence: Nick Bjugstad, Tomáš Kopecký.

50:44
    Hosty jejich vyrovnávací branka povzbudila a mají teď více ze hry. Luonga prověřuje střelou švihem Goc.