Mladá Boleslav – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Třebíč 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 3:4 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 6:2 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Beroun – Litoměřice 3:4 (1:2 po s.n.)
AZ Havířov
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Olomouc
cz Streda 20.11.2013, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • 1. liga (ČR)

Havířov si v domácím prostředí vyšlápl na silného soupeře, který byl jasným favoritem utkání. Utkání se v závěru sice mírně zdramatizovalo sérií vyloučených, ale i přesto AZet zvítězil 3:1. (20:11:06)

60:00

59:49
    Ondruškova bomba letěla mimo branku!

59:12
    Šedivý vyvezl puk, ale prázdnou branku netrefil. Hraje se ve středním pásmu.

58:49
    Olomouc v šesti!

58:45
    Oddechový čas pro hosty. Olomouci se najednou odkryla možnost ze zápasem ještě něco udělat.

58:45
    Jaroslav Koma (HAV), dvě minuty za napadení.

58:16
    Před Danečkem se ztrhla velká mela. Olomouc ještě bojuje. Havířovský brankář puk lapil s velkými problémy.

Dnešní utkání sleduje 1 989 diváků.

56:46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc svou přesilovku přeci jen využila. Přesnou přihrávku vyslal Kucharczyk přímo k volnému PAVLU SELINGROVI u zadní tyčky, který zamířil přímo nad ramena Danečka!
    Asistence: Radim Kucharczyk, Jan Jaroměřský.

56:27
    David Roupec puk bekhendem vyhodil až k Halászovi.

56:01
    Houdkovu střelu Daneček vyrazil do rohu. Olomouc má obrovský tlak.

55:44
    Havířovu se utkání mírně komplikuje. Jaroslav Koma (HAV), dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu.

55:37

54:48
    Havířov hraje ve čtyřech.

54:40
    A máme tady další vyloučení, které vrátí Olomouci na 6 sekund přesilovku. Jiří Krisl (HAV), dvě minuty za sekání.

53:46
    Ondrej Šedivý zkusil vystřelit od mantinelu, ale puk šel přímo do Halásze.

53:34
    A přesilovka Olomouce je u konce. Martin Janáček (OLO), dvě minuty za sekání.

53:19
    Olomouc drží Havířov pod velkým tlakem, ale bez zakončení.

52:46
    Jan Daneček (HAV), dvě minuty za nedovolené bránění.

52:46
    Proti Pekrově střele si Daneček vyjel a bez problémů ji vyrazil.

52:07
    Denis Kindl se zkoušel obtočit zpoza branky, ale puk se o tyčku zastavil a Daneček jej vyrazil.

51:24
    Puk je na hokejkách Olomouce, ale ta se nyní nemůže dostat do útočné třetiny – ofsajd.

50:29
    Olomouc chce na tuto branku rychle zareagovat, ale proti je výborně chytající Daneček.

49:42
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov favorita utkání dokonale zaskakuje. DAVID KLIMŠA si sjel před Halásze a zamířil přímo do teploměru. Halászovi puk nakonec vypadl a pomalu zajel až za brankovou čáru!
    Asistence: Robert Říčka.

49:17
    Daneček teď přerušil pasáž hry, kdy se hosté dostali do několika příležitostí. Naštěstí pro Havířov se ve všech případech nepodařilo hostům Havířov překvapit.

48:09
    Němec se Sztefkem ujížděli na jediného obránce Olomouce. Erik Němec poslal přihrávku Sztefkovi na kruh, odkud vystřelil nebezpečnou ránu, ale Halász zasáhl!

46:13
    Jaroslav Koma si z pozice obránce sjel až před Halásze a jeho přesná střela šla těsně vedle vyrážečky!

45:50
    Klimša nastřelil puk na Halásze a Olomouc může založit další útok.

44:35
    Richard Diviš stál před Danečkem, kam se k němu nakonec dostal i puk. Jeho zakončení bylo velmi nebezpečné, ale naštěstí pro AZet si s ním Daneček poradil.

44:26
    Havířov opět pouze vyhazuje a Olomouc bude mít k dispozici další vhazování před Danečkem.

44:07
    S pomocí spoluhráčů odjel na střídačku. Zřejmě půjde o nějaké zranění nohy.

44:07
    Na ledě leží Mikuláš Rimmel.

43:53
    Škumát se dlouho držel na puku, ale zakončení nevybojoval.

43:03
    Hra se opět stěhuje před branku Havířova. AZet nepřesně rozehrál a puk skončil až za brankou Halásze.

42:43
    Olomouc se při přechodu do útoku vystavila ofsajdu.

42:02
    Němec se dostal do zakončení, kdy musel Halász puk vyrážet v obtížné pozici za branku.

41:17
    Hosté už hrají v plném počtu. Jaroměřský vyslal tvrdou střelu od modré čáry, ale Daneček ji dokázal vyrazit do rohu.

40:37
    Havířov pokračuje v přesilové hře. Žádné povedené zakončení, ale nevymyslel.

40:01

I druhá třetina nabídla rychlý a pohledný hokej. Opět jsme mohli vidět několik brankových příležitostí, ale dnes se daří více domácím hokejistům, kteří dokázali navýšit své vedení. Proti favoritovi vede Havířov 2:0, když se ve 29. minutě prosadil Jakub Šlahař. Navíc trefil Ondrej Šedivý tyčku.

Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:00

39:52
    Jiří Klimíček vybojoval puk mezi kruhy, ale přes chumel hráčů nakonec puk k Halászovi nedošel.

39:29
    Šlahař mířil svou střelu cíleně na teč, ale k puku se nikdo nedostal.

39:13
    Roman Rác (OLO), dvě minuty za podražení.

39:05
    Běží poslední minuty druhé třetiny. Po dlouhé době se přerušuje. Puk opustil hrací plochu v prostoru u střídaček.

37:56
    Hra se přesouvá od branky k brance, brankové příležitosti jsme nyní neviděli.

36:29
    Michal Vodný z levého kruhu přestřelil branku

35:31
    Denis Kindl se dostal do dvou pěkných zakončení, ale obě dokázal Daneček vytěsnit!

34:53
    Ondrej Šedivý předvedl nádhernou kličku, kterou se zbavil obránce a nakonec ještě stál úplně sám před Halászem! Nakonec puk orazil pouze tyčku!

34:33
    Herman v souboji s Deutschem vysadil branku. Hra se přerušuje a bude se vhazovat po levici Danečka.

34:00
    David Škůrek využil přesné přihrávky na modrou čáru, vystřelil ale Daneček dobře zasáhnul.

33:11
    Říčka vybojoval puk a posunul ho ještě na Mikuláše Rimmela, ale ten už neměl prostor k zakončení.

32:26
    Před brankou Halásze to byla nyní nepřehledná situace, ale brankář Mory si poradil, puk našel a lapil.

31:54
    Klimíček se dostal po přesně přihrávce ve středním pásmu až do zakončení. Halász puk nakonec vyrazil vyrážečkou do rohu.

31:25
    Hra se opět stěhuje do obranné třetiny Olomouce, tentokráte po icingu.

31:00
    Hosté jeli dva na jednoho. Roman Rác mohl zvolit přihrávku na Vodného, ale rozhodl se pro střelu, která šla mimo branku!

30:05
    Ostřížek mířil někde mezi betony Danečka. Střela byla nakonec mířená moc vysoko a puk trefil Danečka do hrudi.

28:58
    Havířov se dostává do dvoubrankového vedení! JAKUB ŠLAHAŘ si vyjel před branku a vystřelil na Halásze. Volný puk dokázal také sám dorazit za olomouckého brankáře.
    Asistence: Ondrej Šedivý.

28:31
    Erik Němec šikovně tečoval střelu od modré, puk šel těsně mimo branku!

27:34
    Olomouc drží Havířov v obranné třetině. Celou situaci vyřešil Daneček, když udržel nahození Pekra.

26:33
    Matěj Pekr si už připravil puk ke střele, ale jeho zakončení trefil jednoho z bránících hráčů, čímž ztratilo brankové parametry.

25:56
    Říčka srazil puk ke Klimšovi, který ale trefil pouze nohu obránce.

25:09
    Krisl vyslal Klimíčkovi dobrou přihrávku, ale tomu puk nakonec ujel.

23:38
    Hosté byli na puku hodně silní a Havířov se nemohl dostat z vlastní třetiny. Celou situaci vyřešil nakonec Sztefek a s pukem vyjel.

23:01
    Michal Sztefek dostal puk před branku, ale Němec se k němu nedostal.

22:07
    Olomouc je sice v útočném pásmu, ale nemůže se dostat k zakončení.

21:20
    Jan Daneček se dostal k puku po velké chybě Jaroměřského a stál sám před brankářem Halászem. Hostující brankář dokázal jeho bekhendové zakončení vytěsnit mimo!

20:25
    Michal Sztefek se dlouho držel na puku a nakonec se mu podařilo i zakončit. Puk ale neměl patřičnou razanci, šlo především o to překvapit Halásze, což se nepodařilo.

20:01

V první třetině jsme viděli několik šancí na obou stranách i několik přesilových her. Havířov dokázal využít až tu poslední, a to 6 vteřin před koncem třetiny. Robert Říčka se trefil přesně do horního růžku.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:54
    ROBERT ŘÍČKA využívá přesilovku Havířova. Radim Haas poslal puk na Říčku, který stál na levém kruhu. Odtamtud vyslal tvrdou a rychlou střelu zápěstím přesně do levého horního růžku Halászovy branky.
    Asistence: Radim Haas, David Klimša.

19:24
    Jaroměřský vyhazuje a AZ musí začít od vlastní branky.

18:55
    AZ je usazen v pásmu Olomouce.

18:29
    Alex Rašner (OLO), dvě minuty za nedovolené bránění.

18:14
    Proti střele Ostřížka zasáhl Daneček betonem a puk vykopnul.

17:56

17:21
    Škumát vyhazuje přes všechny čáry.

16:44
    Petr Kanko vyslal z levého kruhu tvrdou ránu na Halásze, který si s pukem poradil a vyrazil ho.

16:25
    Olomouc se v této přesilovce zatím ke střele nedostala. Po ofsajdu se vhazuje se ve středním pásmu.

16:04
    Krisl odstřeluje puk až k brance Halásze.

15:56
    Petr Punčochář (HAV), dvě minuty za sekání.

15:46
    A další zblokovaná střela Havířovských. Sztefek trefil pouze obránce.

15:02
    Olomouc se při přechodu do protiútoku vystavila ofsajdu.

14:12
    Haas poslal přihrávku Klimšovi před branku, ale ten ji nedokázal zpracovat a puk promáchnul.

13:55
    Šlahař zachytil rozehrávku ve středním pásmu a nahodil puk do útočné třetiny.

13:34
    Olomouc špatně rozehrála a bude se vhazovat před brankou Halásze.

12:27
    Střelu Ondruška od modré čáry lapil Daneček, nicméně předchozí střela byla mnohem nebezpečnější. Obě situace dokázal havířovský brankář vyřešit.

12:07
    Houdek zabránil Mikuláši Rimmelovi průchod do útočného pásma.

11:02

10:59
    Mora opět vyhazuje.

10:32
    AZ už hraje pouze přesilovku 5 na 4.

09:55
    Koma vyslal jedovatou střelu od modré čáry, Halász zasáhnul svým ramenem a puk vytěsnil.

09:31
    Olomouc vyhazuje až k Danečkovi.

09:23
    Vosátko si vyměnil puk s Komou a druhý jmenovaný trefil pouze bránícího útočníka.

09:02
    Alex Rašner (OLO), dvě minuty za hákování. Havířov hýří a aktivitou a nyní bude mít k dispozici dvojnásobnou přesilovku.

08:46
    Jaroslav Koma trefil pouze nohu Rašnera!

08:20
    Říčka zatáhnul puk do třetiny, kde Havířov nyní kombinuje.

07:53
    Jan Knotek (OLO), dvě minuty za faul loktem.

07:37

07:04
    Puk je opět v obranné třetině Olomouce.

06:29
    David Roupec se dostal v oslabení do dobré pozice. Dokázal vyvést puk do útočné třetiny a ještě zakončil.

05:57
    Denis Kindl už mířil přihrávku křižně na svého spoluhráče u tyče, ale Daneček mu puk vypíchnul.

05:37
    David Klimša (HAV), dvě minuty za napadení.

05:25
    Olomouc hraje v ponechané výhodě.

04:26
    Jiří Klimíček se rozjel parádní rychlostí směrem k Halászovi. Jeho zakončení z výborné pozice skončilo ve výstroji olomouckého brankáře.

03:44
    Po souboji ve středním pásmu opustil puk hrací plochu.

03:03
    David Škůrek vystřelil tvrdou ránu od modré čáry, puk letěl těsně mimo branku!

01:56
    Robert Říčka přihrál po parádní otočce puk Radimu Haasovi, který přejel modrou čáru a zkusil vystřelit zpoza obránce. Puk letěl mimo branku.

01:17
    David Ostřížek se vymotal od mantinelu a dostal se až před Danečka, kde se snažil zasunout puk mezi betony. Lukáš Daneček v prvním testu uspěl.

00:41
    Zatím čekáme na první střelu utkání.

00:01

Ještě jednou příjemný večer z Havířova, kde se v 18 hodin odehraje další kolo 1. hokejové ligy. Hráči právě dokončují předzápasové rozbruslení.

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Bezuška, Vosátko "A", Punčochář, Krisl "C", Koma, Graca, Roupec, Deutsch – Šedivý, Němec, Sztefek – Říčka, Haas, Klimša – Daneček J., Šlahař, Klimíček – Kanko, Škumát, Rimmel M.

HC Olomouc: Halász (Kochta) – Ondrušek "A", Houdek, Jaroměřský, Janáček, Staněk, Rašner, Škůrek – Kindl, Řípa "C", Pekr – Herman, Ostřížek, Kucharczyk – Selingr "A", Knotek, Rác – Vodný, Diviš, Jergl – Králík

Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý.

HC Olomouc

Havířovský soupeř z Hané si v posledním kole vyšlápnul na silnou Mladou Boleslav a vrátil se na druhé místo v tabulce, právě za tohoto soupeře.

Olomouc patří k největším favoritům na postup do extraligové baráže. O kvalitách tohoto celku jasně hovoří i statistika posledních 10 zápasů. V nich dokázala Olomouc hned osmkrát vyhrát a pouze ve dvou případech padla. Nejprve doma s Jihlavou a později na venkovní ledě s celkem Benátek nad Jizerou.

Olomouc se právem řadí mezi favority. V tomto utkání bude Kohoutům patřit role favoritů. Uvidíme, co Havířovský celek na Olomoucké připraví.

AZ Havířov

Havířovu se v poslední době nedaří sbírat body, což může ovlivňovat jak marodka, tak ale i síla soupeřů. Od utkání s Mladou Boleslaví se AZet utkává se silnými soupeři z horních pater tabulky.

Poslední 3 utkání Havířovští prohráli. Doma padli s Mladou Boleslaví, na venkovní kluzišti podlehli Kadani a poté i Litoměřicím. Je čas ukončit sérii porážek, a to v Havířově moc dobře ví. Zápas s Olomoucí bude mít jistě velký náboj, v posledním vzájemném měření sil prohrál AZet s Morou vysoko 0:7.

Vrátí Havířov Olomouci porážku? Nebo se bude opět radovat favorit utkání?

Příjemný večer z havířovské K&K PNEU Arény, kde se právě dnes odehraje další kolo 1. hokejové ligy. Proti sobě nastoupí dva soupeři, kteří k sobě mají na mapě poměrně blízko, ne však v tabulce. Tento atraktivní zápas s Olomoucí se v Havířově hraje po posledním velkém domácím utkání s Mladou Boleslaví. To znamená, že se mají diváci na co těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Nudera

Góly a asistencie: 20. Říčka (Haas, Klimša), 29. Šlahař (Šedivý, Klimíček), 50. Klimša (Říčka, Koma) – 57. Selingr (Kucharczyk, Jaroměřský)

Rozhodca: Úlehla – Čížek, Křivohlavý

Diváci: 1 989