Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – D. Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (kon.) | Ufa – Doneck 2:3 (0:2 po s.n.)
Čeljabinsk – S.Moskva 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.)
CSKA Moskva
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 17.11.2013, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes pre Vás onlajny.eu prinášajú kompletné kolo Kontinentálnej hokejovej ligy. Moje meno je Martin Platko a ja budem pre Vás komentovať zápas, kde si sily zmeria domáca CSKA Moskva a hosťujúci Avtomobilist Jekaterinburg. Stávkové kancelárie favorizujú domáce mužstvo. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred samotným začiatkom si ešte poďme predstaviť aktérov.

CSKA Moskva

Zverenci trénera Torchettiho sa v posledných zápasoch vyburcovali k slušným výkonom a po nie najlepšom začiatku sezóny prišlo evidentné zlepšenie. Bývalému armádnemu klubu patrí v tabuľke Západnej konferencie 4.miesto so ziskom 43 bodov pri skóre 64:62. Doposiaľ CSKA dosiahlo 16 víťazstiev a 11 prehier.Z posledných piatich zápasov si domáci pripísali až 12 bodov, keď vyhrali 4 zápasy v riadnom hracom čase. Prehra prišla len na ľade Kazane a to 1:4. V poslednom zápase Moskovčania na svojom ľade zdolali Barys Astana 3:0, po perfektnej záverečnej tretine. Najproduktívnejším hráčom tímu je Nikolaj Prochorkin, ktorý má na svojom konte 18 kanadských bodov za 12 gólov a 6 asistencií.

Hostia na tom tiež nie sú zle. Aktuálne patrí Avtomobilistu v tabuľke Východnej konferencie 8.miesto so ziskom 37 bodov pri skóre 63:74. Doposiaľ dokázali hostia vyhrať 13 zápasov a 14 prehrali. Z posledných piatich zápasov si zapísali 9 bodov. V posledných dvoch zápasoch však prehrali. Najprv získali bod v Prahe po prehre 2:2 po predĺžení s Levom a v poslednom zápase prehrali s bratislavským Slovanom 1.3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Fjodor Malychin, ktorý má na svojom konte 23 kanadských bodov za 11 gólov a 12 asistencií.

CSKA Moskva: Proskurjakov – Mišarin, Zajcev – Rylov, Eminger, Denisov, Jegoršev – Grigorenko, Radulov, Frolov – Fefelov, Saprykin, Morozov, Nemirovsky, Něprjajev, Ljubimov – Gimajev, Fjodorov, Zajnullin.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepisto, Antonov, Žuvarljov, Postnikov, Rybnackij – Lewandowski, Stewart, Jefimov, Černov, Malychin, Lazarev – Demagin, Simakov, Jemelejev – Golyšev, Střelcov, Deveaux.

Rozhodca: Gašilov, Gofman – Střelcov, Tarasov..

00:01

01:58
    Černov strieľal, avšak svoj pokus poslal len tesne vedľa ľavej tyče.

03:02
    Demagin sa pokúšal prejsť cez kĺbko protihráčov. V presile však nemal nárok na úspech.

04:37
    Grigorenko svojim ďalekonosným pokusom preveril pozornosť Kovářa.

05:18
    Domáci vyslali na brankára hostí doposiaľ 2 strely, Avtomobilisti vystrelil na Proskurjakova len raz.

06:33
    Zatiaľ sa hrá v pokojnom tempe, o niečo aktívnejší sú domáci.

06:58
    Kovář pokryl strelu Jegorševa od modrej čiary.

07:41
    Lazarev sa pokúšal nebezpečne tečovať pred bránkou CSKA. Puk ale neprešiel medzi tri tyče.

08:53
    Prvú veľkú šancu zápasu mal Fjodorov. V svojej šanci však zlyhal. Stav je aj naďalej bezgólový.

09:39
    Proskurjakov musel zasahovať proti strele Demagina, ktorý vystrelil z pravej strany.

11:10
    Prvé vylúčenie zápasu. Na trestnú lavicu odchádza Žuvarljov.

11:38
    Vzápätí ale vyhodil Trjamkin puk za mantinel a dostáva za zdržovanie menší trest.

11:38
    Nebude to však dvojnásobná presilovka , keďže CSKA oslabuje Morozov.

12:13
    CSKA Moska dala gól!
    Domáci dokázali využiť početnú výhodu 4 na 3 a dostávajú sa do vedenia. Presadil sa YAKOV RILOV. 1:0. Asistencie: Alexander Radulov, Alexander Frolov.

12:21
    Faulom sa previnil domáci Oleg Saprykin a odchádza si posedieť na dve minúty na trestnú lavicu.

13:44
    Simakov sa pokúšal preveriť Proskurjakova, ale Zaitsev ešte pred ním strelu zblokoval.

14:21
    CSKA hrá v plnom počte a tak sa hosťom nepodarilo využiť presilovku na vyrovnanie.

15:51
    Radulov korčuľoval tak rýchlo ak osa len dalo, ale prihrávku Grigorenka nedostihol.

17:55
    Demagin odchádza na trestnú lavicu za sekania. Šanca pre domácich na zvýšenie skóre.

18:40
    Stewart išiel v oslabení 1 na 1, ale v tomto súboji neuspel a nič nevymyslel.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:55
    Jekaterinburg hrá v plnom počte.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. Padol v nej len jeden gól a postarali sa o neho domáci v početnej výhode, keď sa v 13. minúte presadil Rylov. Druhá tretina začne približne o 14:46.

20:01

20:49
    Trjamkin sa pokúsil prekvapiť domáceho gólmana strelou zo strednej vzdialenosti. Avšak neuspel.

21:35
    Avtomobilist vstúpil do druhej tretiny aktívnejšie.

22:49
    V hre domácich je badať viacero nepresností narozdiel od prvej tretiny.

23:19
    Jemelejev strieľal z ostrého uhlu, Proskurjakov chytil puk do lapačky.

24:26
    Jekaterinburg je pevne nasťahovaný v útočnom pásme a snaží sa prekvapiť domácu defenzívu.

24:55
    Wiklund sa prezentoval výbornou strelou od modrej, avšak aj v tomto momente vynikol Proskurjakov.

25:59
    Žuvarljov strieľal taktiež od modrej, Černov jeho pokus ešte tečoval a puk skončil tesne nad brvnom.

26:31
    Radulov sa dostával do nebezpečného priestoru pre hostí, ale svoj postup nakoniec spomalil a hostia ho obsadili.

28:05
    Denisov držal puk pri mantineli v útočnom pásme, nakoniec sa ho vzdal po dobrej práci hostí pri pravom mantineli.

28:32
    Jegor Žuvarljov dostáva dve minúty a domáci môžu zvýšiť svoj náskok.

29:14
    Kovář na strelu Radulova dobre videl a puk chytil do lapačky.

30:32

30:52
    Teraz je tu pre zmenu vylúčenie na domácej strane. Na trestnú lavicu odchádza Oleg Saprykin za faul lakťom.

31:22
    Hostia sa nevedia počas početnej výhody prepracovať do pásma na dlhší čas.

32:39
    Malachin nevyužil veľkú šancu na vyrovnanie skóre!

32:52
    CSKA hrá v plnom počte.

33:43
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich. Nikita Zaitsev dostáva menší trest za vyhodenie puku.

34:24
    Proskurjakov sa včas presunul do pravého rohu bránky a zasiahol proti strele z ostrého uhla.

35:43
    Hostia nedokázali v tejto presilovke nič svetoborného vymyslieť a tak sa domáci ubránili.

35:58
    Proskurjakov predviedol niekoľko nádherných zákrokov po ďalekonosných strelách.

36:40
    Jekaterinburg je veľmi aktívny, Moskovčania sa nevedia vymaniť spod tlaku.

37:49
    Kovář musel teraz zasahovať proti dvom strelám domáceho Nemirovského zblízka.

38:17
    Hostia vyslali na Proskurjakova v druhej tretine až 15 striel, pričom domáci na Kovářa len 4.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

V druhej tretine sme sa žiadného gólu nedočkali. Videli sme viacero presiloviek a šancí domácich ale skvelý Proskurjakov zatiaľ drží jednogólové vedenie CSKA.

40:01

41:19
    Hostia vstúpili aj do tretej tretiny aktívnejšie. Proskurjakov musel teraz dvakrát po sebe zasahovať proti strele zblízka.

43:08
    Jekaterinburg si zahrá presilovú hru. Zajcev dostáva dve minúty za sekanie.

44:25
    Demagin z modrej čiary netrafil bránku.

45:08
    Domáci v plnom počte. Zajcev je už na ľade.

46:57
    Radulov sa pokúsil prejsť pozdĺž mantinelu. Cez brániaceho protihráča sa ale nedostal a o puk prišiel.

47:08
    O niečo neskôr nebol úspešný ani Rylov.

47:55
    Rilov nahadzoval na bránku. Puk smeroval tesne nad brvno!

48:29
    Saprykin trafil len Kovářa do hrude.

49:06
    CSKA opäť zvyšuje aktivitu, akoby chceli hostia poistiť svoje vedenie, keďže na jednogólové víťazstvo sa hrať nedá.

50:39
    Stewart sa sám prebíjal po ľavej strane, ale nakoniec prišiel o stabilitu a aj puk.

51:01
    Domáci veľmi dobre bránia tesný náskok.

51:48
    Jeden z hráčov hostí zasiahol Proskurjakova do masky.

52:29
    CSKA trikrát vystrelilo od modrej čiary – Kovář všetky pokusy len vyrazil.

52:48
    Proskurjakov skrotil puk po nepríjemnej strele Malychina.

53:10
    Zaujímavú príležitosť si vytvorili hostia. Konkrétne Jemelejev a Lazarev. Druhý spomínaný strieľal z medzikružia.

54:34
    Sľubná šanca pre Jekaterinburg. Proskurjakov vyhodil puk cez plexisklo a dostane menší trest, ktorý si za neho odsedí Zajnulin.

55:57
    Domáci Grigorenko dostáva 2+10 minút za hrubosť a hostia budú hrať presilovku 5 na 3.

55:57
    Tréner hostí si berie oddychový čas.

56:32
    Jekaterinburg dal gól!
    Hostia dokázali vyrovnať na 1:1! V dvojnásbonej presilovke sa presadil ARTEM ČERNOV. Asistencie: Tobias Wiklund a Sami Lepisto.

56:37
    Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Sergej Demagin za seknutie.

57:45
    Domáci tréner Torchetti si vzal oddychový čas.

57:57
    CSKA hrá v plnom počte, teraz začína ich presilovka.

58:12
    A domáci ju dokázali rýchlo využiť! Prvá formácia sa rozostavila v útočnom pásme a po prihrávke Radulova na modrú sa do puku oprel NIKITA ZAJCEV, ktorý prekonal Kovářa. Asistencie: Alexander Radulov, Georgij Mišarin.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, hosťom už veľa času nezostáva.

59:30
    Avtomobilist sa odhodlal ku hre bez brankára!

60:00

Jekaterinburg už vyrovnať nedokázal. V tretej časti ale hostia konečne využili presilovú hru. V 57.minúte Černov vyrovnával na 1:1. Lenže vzápätí sa ku presilovke dostali domáci, vzali si oddychový čas a zásluhou Zajceva ju využili a zabezpečili tri body.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu. (16:13:00)

Martin Platko

Góly a asistencie: 13. Rylov (Radulov, Frolov), 59. Zajcev (Radulov, Mišarin) – 57. Černov (Wiklund, Lepisto)

Rozhodca: Gašilov, Gofman – Střelcov, Tarasov.