Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – D. Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (kon.) | Ufa – Doneck 2:3 (0:2 po s.n.)
Čeljabinsk – S.Moskva 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Spartak Moskva
Nedeľa 17.11.2013, 12:00 • Traktor Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Už o necelú hodinu štartuje zápas KHL medzi Traktorom Čeljabinsk a Spartakom Moskva, v ktorom Vás bude o všetkých dôležitých udalostiach v tomto online prenose informovať Filip Kubaliak.

Bude sa jednať o súboj deviateho klubu východnej konferencie a ôsmeho klubu západnej konferencie. Tento duel nemá výraznejšieho favorita, ale viac favorizovaný je domáci Čeljabinsk. Ten sa bude snažiť nadviazať na piatkovú domácu výhru 3:0 nad Minskom, hostia z hlavného mesta sa budú snažiť odčiniť debakel 0:5 z nevydareného zápasu v Nižnekamsku.

V tomto zápase bude hrať iba jediný Slovák, za hostí nastúpi útočník Rastislav Špirko. Česko bude mať tiež iba jediného zástupcu, za domácich nastúpi útočník Jan Bulis.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Petrov) – Borodkin, Katičev, Bondarev, Kondratjev, Vasilčenko, Rjabykin, Artamonov, Chlystov – Glinkin, Popov, Kokujev – Bulis, Kuznecov, Čistov – Darzinš, Kontiola, Kosticyn – Valejev, Osnovin, Sajustov

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Sergejev, Quint, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Mamkin, Grišin, Nikolenko – Špirko, Wandell, Anderson – Kozlov, Junkov, Krutov – Nesterov, Nikulin, Volkov – Pešechonov, Bobrov, Voronin

Rozhodca: Kulakov, Zyplakov – Pronskij, Majtak.

Obe mužstvá sú už nastúpené na hracej ploche, nasledovať bude ruská hymna.

Štátnu hymnu Ruska už máme za sebou a do úvodného vhadzovania ostáva iba niekoľko sekúnd.

Traktor Čeljabinsk nastúpi v čiernych dresoch, Spartak Moskva v bielo-červených dresoch.

00:01

00:03
    Úvodné vhadzovanie vyhral domáci tím.

00:48
    Tretia formácia Čeljabinsku rozbehla rýchly útok, no nahodený puk Kontiolu chytil Glass do svojej lapačky.

01:12
    Domáci opäť pohrozili! Kontiola sa ocitol v skvelej pozícii, ale mieril z nej nad bránku Glassa!

01:34
    Hosťujúci Kozlov robil starosti domácim obrancom, no jeho pokus bol nepresný.

02:26
    Hra má od úvodu skvelý náboj, obe mužstvá sa tlačia pred bránku.

03:32
    Hosťujúci hráči sú v útočnom pásme, no Garnetta stále neohrozili.

04:42
    Nepresná prihrávka domácich sa dostala až ku Glassovi, ktorý v kľude spoza svojej bránky rozbieha novú akciu Spartaka.

05:16
    Domáci sa snažili založiť postupný útok, no v útočnom pásme ich obrancovia skvele odstavili od puku.

06:02
    Sajustovu strelu Glass chytá do svojej lapačky. Po jeho zákroku nasleduje reklamná prestávka.

06:22
    Glass opäť musel zasahovať, tentokrát úspešne čelil strele Osnovina.

07:17
    Každopádne je Traktor Arena v tomto stretnutí slušne zaplnená. Predpokladá sa, že zápas sleduje okolo 7000 divákov. Oficiálne číslo však padne neskôr.

07:44
    Hostia sú v útočnom pásme, ale tam domáci hráči skvele pokrývajú priestor.

08:41
    Pešechonov sa dostal ku bránke Garnetta, ale zblízka nedokázal puk usmerniť do jeho bránky.

09:36
    Junkovova strela od modrej skončila mimo bránky Garnetta.

10:00
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav je stále bezgólový.

11:23
    Hostia sa držia v útočnom pásme a snažia sa ohrozovať Garnetta.

12:18
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov. Vhadzovať sa bude po Garnettovej ľavici.

13:03
    Slovenský útočník Rastislav Špirko sa dostal do dobrej pozície, ale jeho pokus Garnett betónmi vyrazil.

13:16
    Po zákroku Garnetta nasleduje ďalšia komerčná prestávka.

13:38
    Hostia sa vytlačili z útočného pásma, musia sa trošku stiahnuť a založiť ďalšiu akciu.

14:24
    Domáci sa rýchlo dostali do útočného pásma, no rýchlo sa z neho aj vytlačili. Stalo sa tak po veľmi nepresnej prihrávke, ktorú domáci obranca nemal šancu zachytiť pred modrou čiarou.

15:20
    Domáci hráči držia puk a snažia sa postupne prepracovať až ku bránke Glassa.

15:53
    Kontiola napriahol spoza modrej čiary, ale jeho ďalekonosný pokus Glass vyrazil.

16:37
    Hosťujúci hráči nahadzovali puk na Garnetta, ktorý pod tlakom radšej chytil puk do lapačky.

17:12
    Osnovin sa ocitol s pukom už za modrou čiarou, píska sa teda ofsajd.

17:48
    Blížime sa k záveru prvej tretiny, stav sa od úvodného vhadzovania stále nezmenil.

18:24
    Kuznecov sa snažil individuálne presadiť, ale hosťujúci hráči ho pripravili o puk.

19:02
    Hostia rozbiehajú jednu z posledných akcií v prvej tretine.

19:15
    Domáci však útok hostí skvele pokryli a okamžite založili protiútok. Do streleckej pozície sa dostával Katičev, ale ten v rozhodujúcom momente prišiel o puk.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej sme sa gólu nedočkali. Hrá sa síce hokej na slušnej úrovni, ale svoje akcie zatiaľ nedokázal ani jeden tím dotiahnuť do úspešného konca. Dúfajme, že gólov sa už dočkáme v druhej tretine, ktorá začne okolo 12:50.

20:20
    Zakázané uvoľnenie hosťujúcich hráčov, vhadzovať sa bude po Glassovej pravici.

20:48
    Glass trošku riskantne vybehol za svoju bránku, no napokon si aj pod menším tlakom nedovolil zaváhanie.

21:44
    Kontiola sa dostal do skvelej pozície, no Glass si pripísal po jeho prudkej strele skvelý zákrok!

22:23
    Bobrov predviedol peknú prácu s pukom. Počas jeho individuálnej akcie spadol po zákroku domáceho hráča na ľad, ale vylučovať sa nebude.

22:49
    Chlystov čaká za vlastnou bránkou, kým sa jeho spoluhráči prestriedajú. Následne v kľude zakladá novú akciu Traktora.

23:58
    Spartak Moskva dal gól!

Hostia sa tešia z úvodného gólu stretnutia! Do dobrej pozície dostal VJAČESLAV KOZLOV, ktorý dobre miereným pokusom zasunul puk od modrej čiary za Garnetta! Bez asistencií.

24:37
    Domáci sa okamžite po inkasovanom góle snažili zaútočiť, ale ich útok hostia skvele pokryli.

26:12
    Po prerušení hry nasleduje reklamná prestávka.

27:15
    Nádejnú akciu domácich zastavil správne avizovaný ofsajd.

27:40
    Vylučuje sa hneď dvojnásobne. Za hrubosť si posedí domáci Igor Valejev a hosťujúci strelec gólu Vjačeslav Kozlov.

28:03
    Volkov sa tlačil pred bránku Garnetta, ten puk radšej chytil do svojej lapačky.

28:57
    Akciu hostí zastavil ofsajd.

29:40
    Obaja hráči opúšťajú trestné lavice, bude sa hrať klasicky 5 na 5.

30:55
    Osnovin sa dostal do dobrej pozície, ale bekhendom mieril vedľa bránky.

31:27
    Domáci si v útočnom pásme vôbec nerozumeli a napokon sa oň aj pripravili.

32:56
    Andrej Sergejev odchádza na trestnú lavicu, domáci si zahrajú presilovú hru.

33:19
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Domáci okamžite využívajú prvú presilovú hru v zápase! O vyrovnávajúci gól sa postaral PETRI KONTIOLA! Asistencie: Alexej Vasilčenko.

34:15
    Domácich vyrovnávajúci gól veľmi nakopol a momentálne hrajú s obrovskou chuťou.

36:06

Domáci okamžite otáčajú stav vo svoj prospech! O druhý gól sa postaral PETRI KONTIOLA! Asistencie: Jevgen Kuznecov.

37:02
    Domáci dokázali v krátkom časovom úseku otočiť skóre vo svoj prospech. Vedú teda 2:1 a hrajú veľmi aktívne! Hostia sú naopak po dvoch rýchlych inkasovaných góloch dosť zaskočení!

37:26
    Hostia predviedli peknú akciu so sľubným zakončením, no Garnett podržal svoj tím skvelým zákrokom!

38:44
    Hostia mieria dopredu zo svojho obranného pásma a zakladajú rýchlu akciu.

39:41
    Kuznecov sa dostal do dobrej pozície, ale prízemnou strelou neprekvapil Glassa.

39:54
    Andrej Sergejev sa vylučuje po druhýkrát v tomto zápase, tentokrát si dve minúty posedí na trestnej lavici za zbytočné podrazenie.

40:00

Druhá tretina priniesla hneď tri góly. Hostia sa najprv v 24. minúte ujali vedenia po góle Kozlova, ale domáci po polhodine hry v priebehu necelých troch minút dokázali vďaka dvom gólom Kontiolu zvrátiť stav na svoju stranu! Tento skvelý obrat Traktor veľmi nakopol a hrá s obrovskou chuťou. Domáci navyše do záverečnej tretiny, ktorá začne okolo 13:37, vstúpia s takmer dvojminútovou presilovkou, keďže v závere sa zbytočne po druhýkrát vylúčil Sergejev.

40:32
    Čistov sa pekne prekľučkoval pomedzi hosťujúcich hráčov a prudkou strelou preveril Glassa!

40:46
    Prudká strela Kuznecova bola zneškodnená betónom Glassa.

41:19

Domáci zvyšujú svoje vedenie po skutočnej krásnej kombinácii! Kuznecov peknou prihrávkou presne našiel STANISLAVA ČISTOVA, ktorý vo vyloženej pozícii nemal problém doklepnúť puk do prázdnej bránky! Asistencie: Jevgen Kuznecov, Jan Bulis.

41:19
    Glass pre zranenie končí v dnešnom zápase! Na jeho miesto nastupuje Ivanov.

42:25
    Domácich tento gól ešte viac povzbudil a hrajú veľmi aktívne.

43:11
    Glinkin prudko napriahol na Ivanova, no ten si napriek tomu, že je nerozchytaný, pripísal úspešný zákrok.

44:32
    Hostia sa snažia urobiť niečo so zápasom, ale v útočnej fáze sa im príliš nedarí.

45:26
    Hostia sú usadení v útočnom pásme.

46:24
    Alexej Vasilčenko mieri na dve minúty na trestnú lavicu. Hostia si zahrajú presilovú hru.

46:59

Hostia strieľajú počas presilovky dôležitý kontaktný gól! Moskovskí hráči predviedli krásnu kombinačnú akciu s úspešným zakončením MICHAJLA JUNKOVA! Asistencie: Denis Bodrov, Jevgen Kulik.

48:08
    Hostia vycítili šancu na zdramatizovanie zápasu a po kontaktnom góle podstatne zlepšili svoju hru.

49:12
    Hosťujúci hráči sa nachádzajú v útočnom pásme, kde sa snažia o strelenie vyrovnávajúceho gólu.

50:00
    Do konca zápasu ostáva presne 10 minút. Domáci tesne vyhrávajú 3:2, no tento stav ich absolútne nemôže uspokojiť. Hostia totiž zvyšujú svoju aktivitu a budú sa snažiť o vyrovnanie.

51:23
    Dnešné stretnutie sleduje 7500 divákov.

52:02
    Bránka Ivanova opustila svoje miesto, hra sa preto musí prerušiť.

53:58
    Darzinš sa ocitol v dobrej pozícii, ale Ivanov bol na správnom mieste.

54:48
    Kokujev mohol zvýšiť vedenie domácich, ale Ivanov dokázal podržať svoj tím.

55:35
    Domácu akciu zastavil ofsajd.

56:22
    Wandellov prudký pokus Garnett zneškodnil.

56:40
    Kosticyn sa po odrazenom puku dostal do skvelej pozície, ale z nej nedokázal prekonať ležiaceho Ivanova!

57:31
    Strela Popova bola zblokovaná hosťujúcim hráčom.

58:11
    Pešechonov nebezpečne nahadzoval puk ku Garnettovi, no domáci dokázali napokon vyhodiť puk do bezpečia.

59:03
    Hostia hrajú v šestici bez brankára Ivanova!

59:37
    Šance Spartaka sú zrejme pochované, na trestnú lavicu totiž odišiel Andersen.

59:56
    Prízemnú strelu Garnett vyrazil a víťazstvo si Traktor už s najväčšou pravdepodobnosťou udrží.

60:00

V tretej tretine zvýšil Čeljabinsk po niekoľkých sekundách svoje vedenie na 3:1, no v 47. minúte strelil kontaktný gól hostí Junkov a týmto zásahom poriadne zdramatizoval zápas. Traktor napokon dokázal udržať svoje tesné vedenie a pripisuje si teda na svoj účet tri cenné body!

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu! Vidíme sa pri ďalších onlajnoch! (14:16:58)

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 34. Kontiola (Vasilčenko), 37. Kontiola (Kuznecov), 42. Čistov (Kuznecov, Bulis) – 24. Kozlov, 47. Junkov (Bodrov, Kulik)

Rozhodca: Kulakov, Zyplakov – Pronskij, Majtak