Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – D. Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (kon.) | Ufa – Doneck 2:3 (0:2 po s.n.)
Čeljabinsk – S.Moskva 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Salavat Julajev Ufa
2:3 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
HK Donbass Doneck
Nedeľa 17.11.2013, 12:00 • Ufa Arena • KHL

Vo vynikajúcom stretnutí, ktoré sa skončilo v riadnom hracom čase zaslúženou remízou získali bod naviac hráči Donbassu, ktorí boli úspešnejší v samostatných nájazdoch.
    Ďakujem vám za pozornosť a prejem pekný zvyšok nedele. Dovidenia. (14:27:56)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Donbass Doneck.
    MAXIM YAKUTSENYA krásnym blafákom prekonal Vasilevskeho a hostia víťazia po samostatných nájazdoch.

Teemu Hartikainen strieľa iba do betónov Leightona – 0:1.

Randy Robitaille krásne zavesil pod hornú žŕdku a hostia vedú 0:1.

Denis Khlystov svoj samostatný nájazd nedokázal premeniť, keď ani netrafil bránu Leightona.

Úvodný samostatný nájazd obstarajú hráči Salavatu Julajev Ufa.

Samostatné nájazdy začínajú.

O malú chvíľu budeme v Ufa Arene svedkami samostatných nájazdov, ktoré určia víťaza tohto zápasu.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:57
    Podhradského strela tri sekundy pred koncom znamená ešte jedno vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

64:52
    Zrejme sa už nič neudeje, vhadzuje sa v strednom pásme a budeme svedkami samostatných nájazdov.

64:30
    Hostia ešte budú hrať presilovku, ich tréner si vzal oddychový čas.

64:30
    Vylúčenie Salavat – Alexei Kaigorodov – dve minúty za podrazenie.

63:35
    Hartikainen vystrelil na Leightona, jeho vyrazený puk si aj sám dokorčuľoval, ale v páde už nedokázal zasunúť do siete.

63:02
    Dve minúty pred koncom predĺženia bol domáci Makarov vystavený ofsajdu, vhadzovanie v strednom pásme.

62:40
    Yakutsenia sa snažil vziať zodpovednosť v útočnom pásme na seba, ale jeho strela skončila iba v lapačke Vasilevskeho.

61:27
    Domáci obranca Sopel sa zbytočne dlho zahrával s pukom namiesto toho, aby vystrelil a nakoniec ho stráca, dopredu pôjdu hostia.

60:34
    Wilson sa snažil prekvapiť Vasilevskeho nečakanou strelou spoza hradby tiel domácich hráčov, gólman Ufy vyrazil puk do bezpečia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po šesťdesiatich minútach je stav zápasu nerozhodný 2:2 a bude nasledovať predĺženie, 20-zápasová séria hostí bez remízy sa práve skončila!

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:09
    Donbass získava útočné pásmo pretože nahodený puk Kiiskinena domáci gólman ukrýva pod svoju lapačku.

58:19
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a už to vyzerá na predĺženie.

57:23
    Hartikainen sa dostal pri ľavej tyčke Leightona k odrazenému puk, ale nedokázal ho dotlačiť do siete. Hostia okamžite podnikli protiútok, po ktorom prikrýva puk domáci gólman, zakončoval Blagoi.

56:34
    Aktívny Dadonov zakončoval na Vasilevskeho, ktorý jeho strelu chytá do lapačky, hostia udávajú v tejto tretine tón, ale bez gólového efektu.

55:56
    Oba tímy práve striedajú a Podhradský drží puk za vlastnou bránou, do konca tretej tretiny už ostáva menej ako päť minút.

55:06
    Vasilevsky opäť zachránil domácich po výbornej šanci Dadonova, ktorý si to z pravého krídla hodil medzi kruhy a nepríjemne vypálil.

53:43
    Už sa hrá v plnom počte hráčov na oboch stranách.

53:12
    Kašpar si nakorčuľoval po ľavom krídle a dobre vyskúšal domáceho brankára, ktorý jeho puk vyrazil do rohu klziska.

52:23
    V hre 4 proti 4 sú hostia aktívnejší, ale zatiaľ nedokázali výraznejšie ohroziť domácu bránu.

51:43
    Vylúčenie Salavat – Arturs Kulda – dve minúty za seknutie.
    Vylúčenie Donbass – Ruslan Fedotenko – dve minúty za seknutie.
    Po vzájomnom vylúčení sa bude hrať 4 proti 4.

51:30
    Robitaille sa ihneď po naskočení z trestnej lavice zapojil do útočenia a prinútil Vasilevskeho k zákroku.

51:07
    Je po presilovke domácich, hostia sa ubránili a do konca tretej tretiny už ostáva menej ako desať minút.

50:13
    Leighton musel vyrážať nebezpečnú strelu Igora Mirnova a vzápätí opäť brankár Donbassu pri šanci Pihlstroma.

49:37
    Domáci hokejisti sa v útočnom pásme dlho neudržali, hostia vyhadzujú a Ufa to musí skúsiť spoza vlastnej brány.

49:07
    Vylúčenie Donbass – Randy Robitaille – dve minúty za podrazenie.

49:04
    Naďalej vidíme v Ufa Arene svižný hokej a možno trocha prekvapujúco sú v tretej tretine aktívnejší hosťujúci hokejisti Donbassu Doneck.

48:13
    Bartulis to skúšal od modrej čiary, keď mu puk posunul Kvitchenko, strela obrancu hostí si nenašla priestor Vasilevskeho svätyne.

47:23
    Pankov zakončoval na bránu Donbassu veľmi nepresne a k puku sa dostávajú opäť hosťujúci hokejisti.

46:11
    Ufa je po dlhšej dobe na návšteve v útočnej tretine Donbassu, ale k zakončeniu to zatiaľ nevedie.

44:58
    Výborna práca hosťujúceho Dadonova, ktorý v rýchlosti prešiel do útočnej tretiny a peknou kľučkou sa zbavil obrancu, možno mohol sám aj zakončovať, ale snažil sa ešte hľadať prihrávkou spoluhráča, čo však už Dadonovovi nevyšlo.

44:27
    Lapačka Vasilevskeho zapracovala po bombe Podhradského od modrej čiary. Hosťujúci Leighton ešte v tejto tretine nemusel zasahovať.

43:28
    Úvod tretej časti sa nesie v znamení tlaku hosťujúceho tímu, Ufa práve vyhodila puk na zakázané uvoľnenie, bude sa pokračovať pred domácim brankárom.

41:53
    Opäť Robitaille v nebezpečnej pozícií pred domácim brankárom, hostia sa tlačia do ofenzívy.

41:33
    Domáci v plnom počte. Presilovka hostí ostala nevyužitá, ale Donbass ju zahral dosť nebezpečne, boli to horúce chvíle pre domácich hokejistov.

41:16
    Piganovich pálil od modrej čiary, hostia naďalej ostávajú v útočnej tretine.

40:51
    Robitaille dlho držal puk na svojej hokejke a nakoniec sa odhodlal k strele na Vasilevskeho, ktorý dobre zasiahol.

40:01
    Donbass začína tretiu tretinu presilovou hrou, ktorá bude trvať ešte minútu a dvadsaťsedem sekúnd.

40:01

Pred začiatkom 3. tretiny ešte jedna štatistická zaujímavosť: Donbass Doneck neremizoval už 20 zápasov za sebou a uvidíme či bude táto séria dnes prerušená alebo či ju hostia ešte predĺžia.

Po gólovo úrodnej prvej časti hry sme v tej druhej nevideli žiadny gól a stav sa nám tak nezmenil. V Ufe však máme možnosť sledovať kvalitný a rýchly hokej a budeme zvedaví ako sa zápas bude vyvíjať v tretej tretine, ktorá začne približne o 13:39.

40:00

39:33
    Vylúčenie Salavat – Alexei Glukhov – dve minúty za krošček.

39:06
    Na začiatku poslednej minúty druhej tretiny nahodil Podhradský puk do útočného pásma, ale ten sa rozhodcom stratil z dohľadu a vhadzuje sa v stredovom kruhu.

38:02
    Po krásnej sťahovačke okamžite pálil domáci Mirnov a Leighton musel jeho strelu vyraziť pravým betónom.

37:15
    Hosťujúci Kvitchenko iba odovzdáva puk domácim, ktorí sa okamžite presúvajú do útočnej tretiny.

36:33
    Protiútok domácich zakončil opäť Kulda, jeho strela však nemierila na bránu hostí. Vzápätí už presnejšie vystrelil Glukhov a Leighton prerušil hru.

35:26
    Donbass ostane v útočnom pásme pretože strelu Zakharova tečovali domáci mimo ľadovú plochu.

34:52
    Aktivita Donbassu pokračuje aj naďalej a Kiiskinen prinútil Vasilevskeho k ďalšiemu zákroku. V tejto tretine sme zatiaľ gól nevideli, ale hostia majú mierne navrch.

34:11
    Morozov sa dostal na ľavom krídle po peknej individuálnej akcii až pred Vasilevskeho, ktorý teraz podržal domáci tím.

33:20
    Khlystovova aktivita v útočnej tretine, domáci hráč dostal puk na modrú čiaru, kde bol pripravený Kulda, ale jeho strela neprešla na Leightona.

32:34
    Yakutsenya sa snažil prekvapiť domáceho brankára, ale nedokázal to namieriť medzi tri žrde a s nahnevaným výrazom tváre odchádza striedať.

31:36
    Donbass sa ubránil a domáci si okrem možnosti Kaigorodova už ďalšie šance nedokázali vytvoriť.

30:33
    Výborná kombinácia Ufy, Pihlstrom prihrával na Kigorodova, ktorý vystrelil z prvej na bránu Donbassu, ale Leighton dobre zasiahol a dokázal nepríjemnú strelu vyraziť.

29:36
    Vylúčenie Donbass – Oskars Bartulis – dve minúty za krošček.

28:32
    Koltsov zbytočne dlho váhal so strelou na Leightona, keď dostal vynikajúcu prihrávku medzi kruhy pred hosťujúcou bránou, nakoniec sa k strele predsa len odhodlal, ale obrancovia Donbassu ho už zblokovali.

27:44
    Ďalší zákrok Vasilevskeho po strele švihom od Zakharova, hostia sú teraz aktívnejším tímom.

27:13
    Laine tvrdo bojoval o puk za bránou domácich, nakoniec sa mu podarilo dostať aj do zakončenia, ale domáci gólman si s jeho pokusom poradil.

26:43
    Zápas má vynikajúce tempo a prerušuje sa iba miminálne, stalo sa tak teraz po zakončení útočníka Donbassu Randyho Robitaillea, ktorého strelu Vasilevsky v pokľaku chytá a nasleduje prvá reklamná pauza v tejto tretine.

25:08
    Kiiskinen vo vynikajúcej pozícií na ľavom krídle nedokázal dostať puk za chrbát domáceho brankára a vzápätí mal ešte jednu príležitosť, pri ktorej ho opäť domáci Vasilevsky vychytal.

24:09
    Vidíme viacero súbojov pri mantineloch a až teraz musel hosťujúci Leighton zasahovať po dobrej strele Kaigorodova, ktorému pekne posunul puk do jazdy Kulda.

23:14
    Skončila sa presilovka Donbassu, mužstvá opäť hrajú v plnom počte hráčov.

22:34
    Fedotentko ohrozil Vasilevskeho strelou tesne nad ľadom, ale domáci gólman vyráža puk až do stredného pásma.

22:03
    Domáci hokejisti znova vyhadzujú puk, hosťom zatiaľ táto presilovka nevychádza.

21:54
    V druhej presilovkovej formácií vidíme na modrej čiare aj Petra Podhradského, ktorého zatiaľ v tomto zápase nie je veľmi vidieť.

21:21
    Až v 22. minúte vidíme prvé vylúčenie v tomto zápase, hostia hrajú presilovku a domáci práve dokázali vyhodiť puk až za Leightona.

21:14
    Vylúčenie Salavat – Dmitry Makarov – dve minúty za podrazenie.

20:42
    Piganovich sa snažil nachytať domáceho brankára strelou od modrej čiary, ale ten sa nedal prekvapiť a so strelou hosťujúceho hráča si dokázal poradiť.

20:01
    V prvej časti hry bol pomer striel na bránu 13-9 pre domáci tím Salavatu Julajev.

20:01

Hostia viedli 0:2, keď sa dokázali presadiť v rozpätí piatich minút. Domáci sa z toho chvíľu spamätávali, ale potom dokázali vyrovnať dvomi gólmi, ktoré delilo iba 24 sekúnd. Po prvej tretine je stav v Ufa Arene nerozhodný.
    Druhá tretina začne približne o 12:51.

20:00

19:59
    Ufa ešte v závere tretiny zavrela hostí vo vlastnej tretine a spolu so sirénou zakončil obranca Sopel, ale jeho pokus netrafil bránu hostí.

19:00
    Začala sa posledná minúta prvej časti hry, hostia zakladajú útočnú akciu spoza vlastnej brány.

18:06
    Donbass sa vymaňuje z tlaku domácich iba za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa opäť presunie pred Leightona.

17:44
    Ufa dokázala zmazať dvojgólové vedenie Donbassu a domácim narástli krídla, hrá sa predovšetkým v obrannom pásme hosťujúceho tímu.

16:38
    Salavat Ufa dala gól!
    Presne 24 sekúnd po kontaktnom góle vyrovnáva ALEXANDER PANKOV, keď prestrelil Leightona strelou z ľavej strany útočného pásma. Asistencia: Yegor Dubrovsky.

16:14
    ANTTI PIHLSTROM krásnou bekhendovou strelou prekonáva Leightona, keď ho na medzikruží vynikajúco našiel Shchitov. Asistencie: Nikita Shchitov a Alexei Kaigorodov.

15:22
    Hartikainen priviezol puk k dvojici svojich obrancov na modrej a inak ako stratou puku sa to ani nemohlo skončiť, hokejisti Ufy pôsobia v týchto chvíľach dosť bezradným dojmom.

13:39
    Glukhov a Pankov si vymieňali puk za Leightonom, ale hostia hrajú v defenzíve pozorne a nepustili domácich útočníkov do zakončenia.

13:02
    Výborná kombinácia Ufy v útočnej tretine a Kaigorodov v dobrej pozícií nedokázal prekonať Leightona.

12:12
    Donbass si tento zápas rozohral dobre hoci úvodná aktivita bola na hokejkách domácich hráčov, ktorí však nedokázali skórovať a naopak hostia skórovali už dvakrát.

11:21
    Donbass Doneck dal gól!
    ALEXANDER TORYANIK sa dostal k odrazenému puku priamo pred Vasilevskym a pomedzi betóny brankára domácich posiela puk do siete. Hostia už vedú o dva góly. Asistencia: Viktor Zakharov.

10:29
    Máme za sebou úvodnú desaťminútovku zápasu a hra je prerušená po zakázanom uvoľnení Donbassu Doneck, hra sa presúva pred brankára Leightona.

09:19
    Hostia už mohli viesť o dva góly! Vasilevsky vôbec nevedel kde má puk po strele Dadonova, na šťastie pre domácich, hokejisti Donbassu nedokázali puk dotlačiť do brány.

08:21
    Domácich zaskočil úvodný gól hostí a v ich hre teraz vidíme veľa nepresností, Donbass si presnejšie prihráva a dokáže podržať puk v útočnom pásme.

07:32
    Fedotenko ohrozil Vasilevskeho, keď sa po dobrej kombinácií hostí dostal z pravého kruhu k zakončeniu, brankár domácich tentokrát úspešne zasahuje.

06:59
    Výbornú rýchlu akciu hostí zakončuje Čech LUKÁŠ KAŠPAR, ktorý po prihrávke Blagoia nekompromisne zavesil puk za chrbát Vasilevskeho. Asistencie: Roman Blagoi a Oleg Piganovich.

05:43
    Pokračuje aktivita domácich v útočnej tretine, Ufa do týchto momentov častejšie zamestnáva hosťujúceho Leightona.

05:24
    Ďalšia akcia dvojice Hartikainen – Zinovyev, druhý menovaný vystrelil, ale puk bol zrazený mimo ľadovú plochu.

04:12
    Veľká šanca Ufy, keď sa Kulda vybral na ofenzívny výlet a dostal sa až do tesnej blízkosti Leightona, ktorý teraz hostí podržal a Kuldovo zakončenie dokázal zneškodniť.

03:55
    Khlystov ešte atakoval hosťujúceho gólmana, ktorý už mal puk vo svojej moci a okamžite tam vznikla šarvátka medzi hráčmi oboch tímov.

03:21
    Akcie sa prelievajú z jednej strany na druhú a tentokrát sme videli zákrok domáceho Vasilevskeho pri zakončení Laineho.

02:50
    Alexander Pankov prenikol do útočného pásma na pravom krídle a poslal nebezpečnú strelu švihom, ktorú brankár Donbassu zneškodnil svojou lapačkou.

01:45
    Aj domáci Vasilevsky si po prvýkrát v zápase siahol na puk po ľahkom nahodení jedného z obrancov Donbassu Doneck.

01:06
    Hartikainen posunul puk pred Leightona, kde bol pripravený Makarov a veľa nechýbalo, aby domáci útočník prihrávku Hartikainena spracoval a mohol nebezpečne zakončiť.

00:34
    Donbass začal zápas aktívne v útočnom pásme domáceho tímu, ale prvý zákrok si po zakončení Zinovyeva pripísal hosťujúci Leighton.

00:01

Brankári tímov: Andrei Vasilevsky (Ufa) – Michael Leighton (Doneck)

Pekné nedeľné predpoludnie pri sledovaní on-line prenosu z Kontinentálnej hokejovej ligy. V Ufa Arene ja na programe duel medzi domácim Salavatom Julajev a hosťujúcim Donbassom Doneck. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov stretnutia bude aj Slovák Vladimír Baluška. V mužstve hostí sa v druhej obrannej formácií predstaví ďalší Slovák Peter Pohradský, kým v zostave domáceho tímu chýba Tomáš Záborský ako aj dôležitý útočník Nikita Filatov, do zostavy Ufy sa vracia po zranení Sergei Zinovyev.

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevsky (V. Volkov) – Shchitov, Babchuk, Glukhov, Khlystov, Stepanov – Sopel, Kulda, Zinovyev, Makarov, Hartikainen – Zubarev, Koltsov, Mirnov, Kaigorodov, Pihlstrom – Isangulov, Gurkin, Dubrovsky, Pankov, Mereskin

HK Donbass Doneck: Leighton (Shevchuk) – Kolář, Piganovich, Fedotenko, Laine, Kiiskinen – Wilson, Podhradský, Dadonov, Yakutsenya, Belukhin – Bartulis, Razin, Robitaille, Kašpar, Blagoi – Silnitsky, Kvitchenko, Zakharov, Toryanik, Y. Morozov

Rozhodca: Baluška Vladimír, Vasilyev Alexei – Alyoshin Pyotr, Ivanov Yury.

Kontinentálna hokejová liga pokračuje ďalším hracím dňom a my budeme prostredníctvom tohto on-line prenosu svedkami súboja medzi HC Salavat Julajev Ufa a HK Donbass Doneck.

Ufa sa momentálne nachádza v dosť zložitej situácií pretože posledné štyri stretnutia prehrala a získala v nich iba 2 body za prehry po predĺžení resp. samostatných nájazdoch. V piatkovom zápase na domácom ľade proti Medveščaku Záhreb Ufa prehrala 2:3, keď v priebehu druhej tretiny prehrávala už 0:3. V tabuľke Východnej konferencie je Ufa na 5. mieste so ziskom 44 bodov z 25 zápasov. Najproduktívnejším hráčom tímu je útočník Dmitry Makarov, ktorý v doterajšom priebehu sezóny nazbieral 21 bodov za 4 góly a 17 asistencií. V poslednom stretnutí proti Medveščaku chýbal v zostave Ufy slovenský reprezentant Tomáš Záborský, ktorý prišiel do Salavatu Julajev v priebehu tejto sezóny z Avangardu Omsk.

Ukrajinský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige si v tejto sezóne brúsi zuby na play-off, ktoré mu minulú sezónu ušlo iba veľmi tesne. Donbass je aktuálne na 6. priečke Západnej konferencie so ziskom 40 bodov a na prvé miesto pod čiarou postupu do play-off, na ktorom je Atlant Mytišči má náskok 5 bodov. Doneck sprevádza v tomto období vzácne vyrovnaná bilancia, pretože v posledných 10 stretnutiach Donbass päťkrát vyhral a päťkrát prehral. Ukrajinský tím zaznamenal v tejto sezóne iba 2 remízy a už 20 zápasov za sebou neremizoval. Najproduktívnejším mužom v tíme Donbassu Doneck je Maxim Yakutsenya, ktorý zazanamenal 6 gólov a 11 asistencií.

V Ufa Arene môžeme očakávať vyrovnaný duel a ťažko hľadať favorita zápasu. Domáci hokejisti budú chcieť prelomiť šnúru štyroch prehier za sebou, naopak hostia podávajú dosť vyrovnané výkony a môžu byť v lepšej psychickej pohode.

Ako tento pre oba tímy dôležitý zápas nakoniec dopadne a kto sa bude tešiť z víťazstva vás pozývam sledovať aj prostredníctvom nášho on-line prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 17. Pihlstrom (Shchitov, Kaigorodov), 17. Pankov (Dubrovsky) – 7. Kašpar (Blagoi, Piganovich), 12. Toryanik (Zakharov), rozh. náj. Yakutsenya

Rozhodca: Baluška Vladimír, Vasilyev Alexei – Alyoshin Pyotr, Ivanov Yury

Diváci: 7 540