Vigo – Levante 0:1 (kon.) | Bilbao – Villarreal 2:0 (kon.)
Celta Vigo
0:1 (0:0)
Levante UD
Pondelok 21.10.2013, 20:00 • Estadio de Balaídos • Španielska LaLiga

A je koniec, výsledný stav je naozaj prekvapivý a to 0:1. Prekvapivý najmä preto, že v podstate sa celý zápas hral iba na jedinú bránu a to bránu Levante. Domáci ale množstvo šancí nedokázali využiť, no na opačnej strane v 89. minúte z jedinej strely na bránu dokázal Diop skórovať a tým aj určil konečný výsledok. Hráči domáceho tímu sa v záverečných minútach snažili o vyrovnanie, to už ale neprišlo.

Po dnešnom dueli poskočí Levante minimálne o 4 priečky nahor, zatiaľ čo Celta Vigo zostane na nelichotivej 19. priečke v tabuľke.

Odomňa je to dnes všetko, ďakujem za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (22:10:16)

90+4
    Domáci hráči to skúšali cez stred, tam je ale priestor naozaj prehustený, čo Levante iba vyhovuje.

90+4
    Priamy kop nebol nebezpečný pre domácu bránu, hostia sa okamžite stiahli na vlastnú polovicu s cieľom ubrániť tesný výsledok.

90+3
    Naopak, na súperovu polovicu loptu vyviezol David Barral, ktorý si vypýtal faul a môže tak nazbierať cenné sekundy.

90+2
    To sa im ale nedarí, hostia zvolili taktiku totálne obrany, súpera do ničoho nepúšťajú.

90+1
    Domáci hráči sa ešte zúfalejšie snažia o gól, ktorý by znamenal aspoň vyrovnanie a zisk jedného bodu.

90
    Zdá sa, že máme hrdinu zápasu. Tomu však ešte nieje koniec, štvrtý rozhodca nadstavuje 4 minúty nad rámec riadnej hracej doby.

89
    Levante dalo gól! Neuveriteľné! Z vôbec prvého ohrozenia domácej brány v druhom polčase prichádza gól Levante! Priamy kop zahrával Juanfran, ten iba nastrelil múr tiel pred sebou. Od neho sa lopta odrazila k PAPAKOULI DIOPOVI, ktorý strieľa prvý gól stretnutia!

88
    Orellana vidí za svoj zákrok aj žltú kartu.

88
    Ten paradoxne môže prísť na opačnej strane! Na ojedinelý útočný výpad sa vybral David Barral, toho zozadu nešetrne k zemi poslal Orellana a hostia získavajú priamy kop z veľmi výhodnej pozície.

86
    Jeho náprotivok Yoel sa v podstate v druhom polčase ani lopty nedočkal. Do konca riadneho hracieho času nám zostáva menej ako 5 minút, Celta Vigo neustále tlačí na súpera, gól ale stále neprichádza.

85
    Po ľavej strane sa až príliš jednoducho do šestnástky dostal Orellana, ktorý smerom na bránu vyslal niečo medzi strelou a prihrávkou. Nech už to bolo čokoľvek, bránu to netrafilo a tak bude rozohrávať Navas.

84
    Následne prichádza druhá žltá karta v zápase, tentokrát pre hráča Levante, konkrétne sa faulom previnil Xumetra.

83
    V tom istom čase prichádza posledné striedanie v zápase, z ihriska odchádza Santi Mina, toho nahradí David Rodríguez.

83
    Na opačnej strane Rafinha nepekne fauloval súpera sklzom, za čo uvidí vôbec prvú žltú kartu v zápase.

82
    Hugo Mallo sa dostával do pokutového územia, kde bol tiesnený Xumetrom. Domáci hráč preletel cez súpera, pýta si pokutový kop, no rozhodca to odmieta.

81
    Obranca Levante nakoniec opúšťa hraciu plochu v opatere lekárov, nevyzerá to s ním ale vážne.

80
    Do strely sa oprel Orellana, ktorý však iba nepríjemne napálil Davida Navarru do hlavy. Ten zostáva po inkasovanom zásahu ležať na trávniku.