Čeljabinsk – A. Mytišči 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Petrohrad 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 8:3 (kon.)
Nižnekamsk – Jaroslavľ 1:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
8:3 (4:1, 1:0, 3:2)
Severstaľ Čerepovec
Piatok 18.10.2013, 15:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (17:26:50)

Skončil zápas medzi Salavatom Julajev Ufa a Severstalom Čerepovec v ktorom domáci vyhrali vysoko, 8:3. Domáci boli po celý zápas lepší vo všetkých herných činnostiach a spravodlivo si odnášajú tri body. V tretej tretine padlo 5 gólov, z toho 3 strelili domáci a dva dali hostia. Hostia totálne zaspali úvod zápasu a nedokázali dnes hrať zo súperom vyrovnanú partiu a obdržali slušný debakel. V tretej tretine to už nezvládol hosťujúci brankár Štepánek a nechal sa po ôsmom góle vo svojej sieti vystriedať Grigorievom.

60:00

59:46
    Domáci s pukom na svojich hokejkách kontrolujú záver zápasu.

59:28
    Domáci v plnom počte.

58:30
    Bušujev tvrdo pálil ale Vasiljevskiji chytá.

57:28
    Kajgorodov (UFA) vylúčený za sekanie.

57:17
    Klimenko individuálne unikol po ľavej strane ale na Vasilevskijiho už nedozrel a ten jeho bekhendový pokus likviduje.

57:00
    Domáci aj napriek dvom inkasovaným gólom pohodlne vedú a kontrolujú záver zápasu.

55:14
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Domáci chybovali za vlastnou bránou a hostia sa chopili šance, pekne zakombinovali a pred osamotenou bránou sa po prihrávke Kazakotceva presadzuje PAVEL BUCHNEVIČ. Asistencia: Nikolaj Kazakotcev, Evgeny Kovyršin.

52:54
    Hostia získali útočné pásmo a puk sa dostal až k ALEXANDROVI JEVSEJENKOVI, ktorý tvrdou strelou príklepom od pravého mantinelu znižuje na 8:2. Asistencia: Linus Videll.

52:24
    Štepánka strieda v bráne Grigoriev.

52:05
    Salavat Ufa dala gól!
    Po nahodenom puku od modrej čiary sa šikovným tečom prezentoval IGOR MIRNOV a stav je tak 8:1! Asistencia: Alexej Kajgorodov, Jefim Gurkin.

50:00
    Posledných desať minút tretej tretiny a dovolím si povedať že aj zápasu.

48:35
    Pankov opäť v šanci ale nevyťažil nič zo svojich dorážok.

48:17
    Antipov pálil na druhej strane ale Vasilevskijiho lapačka je pozorná.

47:50
    Pankov sa predieral do zakončenie ale neudržal sa na ľade a padá.

46:26
    Obojstranné vylúčenie Fedosejeva (CER) a Filatova (UFA) po strkanici pred bránou hostí a bude sa pokračovať v hre 4 na 4 .

46:25
    Hostia sa márne snažia o zníženie dnes jednoducho na svojho súpera nemajú.

44:30
    Ufa naďalej valcuje svojho súpera.

43:05
    A je to už 7:1. Krásna útočná akcia keď Filatov nahrával na Makarova, ktorý jeden rukou pretečoval na osamoteného TEEMUHO HARTIKAINENA a ten prekonáva Štepánka do odkrytej brány. Asistencia: Dmitrij Makarov, Nikita Filatov.

42:43
    Po strele zápästím od modrej čiary sa šikovným tečom prezentoval ALEXANDER PANKOV a puk zapadol za chrbát Štepánka. Asistencia: Jefim Gurkin, Anton Babčuk

42:20
    Ufa v útočnom pásme.

41:25
    Klimenko to skúšal z veľkého uhlu ale Vasilevskij nemusel zasahovať.

41:00
    Domáci od úvodu tretej tretiny kontrolujú puk na svojich hokejkách.

40:01
    Začala tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina a domáci vedú už 5:1. V druhej tretine padol iba jeden gól a postaral sa oň Stepanov a priblížil tak svoj tím na dosah k trom bodom. Ak sa v tretej tretine výrazne nezmení obraz hry, tak by domáci nemali mať problém doviesť zápas do víťazného konca. Hostia majú už len posledných 20 minút na otočenie zápasu v ktorom sú zatiaľ jasne horším celkom. Tretia tretina začne približne o 16:35.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:48
    Tretina sa už len dohráva a domáci kontrolujú hru.

38:37
    ALEXANDER STEPANOV teraz dostal krásnu prihrávku spoza brány, pred bránu hostí a vo vyloženej pozícii sa nemýlil aj keď bol tiesnený obrancom. Asistencia: Jefim Gurkin.

38:01
    Hostia v plnom počte. Domáci nedokázali využiť ďalšiu presilovú hru.

37:30
    Domácim sa presilová hra zatiaľ darí, majú svojho súpera pod tlakom a smrdí to gólom.

36:01
    Kazakotcev (UFA) fauloval a to je opäť šanca pre domácich na zvýšenie vedenia.

35:20
    Hostia ale pokračujú v presilovkovom tlaku a s pukom skvele v útočnom pásme pracuje Povyršin.

35:02

34:30
    Domáci vyhadzujú puk von zo svojej tretiny.

34:15
    Hostia kombinujú v útočnom pásme ale domáci sa dobre, aktívne bránia a nedávajú im priestor na streľbu.

33:02
    Záborský (UFA) je vylúčený za zdržovanie hry.

32:44
    Krásnu individuálnu otočku pred Štepánkom predviedol Pankov ale bol už veľmi blízko a nemal už priestor na lepšie zakončenie.

32:10
    Ufa naďalej kontroluje priebeh hry.

31:13
    Hostia v plnom počte.

31:00
    Čerepovec sa oslobodzuje cez všetky čiary.

30:35
    Domáci majú rozložený presilovkový vzorec a dobre si prihrávajú.

29:13
    Ďalšie oslabenie hostí, tentokrát sa previnil proti pravidlám Popov (CER), nedovoleným bránením.

28:53

28:10
    Domácim sa presilová hra vôbec nedarí, dokonca ich súper teraz kontroloval puk a nahnal množstvo užitočných sekúnd.

26:53
    Dedunov (CER) teraz vyhodil puk za mantinel, začo obdržal dve minúty na trestnej ľavici.

26:47
    Gluchov teraz vyhral vhadzovanie dopredu a pretlačil sa aj s poskakujúcim pukom pred Štepánka, ktorý bol nútený opäť prerušiť hru.

26:39
    Štepánek opäť musel zasahovať a potom ako zaľahol puk sa pred ním strhla menšia strkanica.

26:12
    Gimbatov sa teraz dostal do zakončenia na opačnej strane ale jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.

25:15
    Štepánek je v neustálej permanencii a puky naňho lietajú zo všetkých strán.

24:30
    Filatov teraz vyhral buly v útočnom pásme a domáci sú pri chuti a naďalej útočia na súperovu bránu.

23:48
    Pankov pekne prenikal po ľavom krídle, dostal sa aj do zakončenia ale Štepánek vytiahol zákrok betónom.

23:25
    S pukom na hokejkách teraz disponuje Ufa a rozohráva ďalšiu útočnú akciu.

22:05
    Mereškin sa hneď zapojil do útočnej akcie a predieral sa do prieniku z pravej strany ale obranca Laakso si naňho dal pozor.

21:56

21:20
    Hostia sa už usadili v pásme ale chýba tomu streľba.

20:35
    Hosťom sa nedarí usadiť sa v pásme a presilovkové sekundičky ubiehajú.

20:01
    Začala druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina v ktorej padlo až 5 gólov. Absolútnu hernú prevahu mali od úvodu domáci a rýchlimi gólmi decimovali súpera už v úvode zápasu. V piatej minúte zápasu bol stav už 3:0 a po góle Záborského z jedenástej minúty to vyzeralo s hosťami zle nedobre. Hostia sa však dokázali v schopiť a v pätnástej minúte znížil Kovyršin. Hostia budú navyše na začiatku druhej tretiny začínať presilovou hrou a majú tak možnosť znížiť nepriaznivé skóre. Druhá tretina začne približne o 15:50.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:56
    Alexander Mereškin (UFA) teraz predviedol tvrdý zákrok, začo si vyslúžil dvojminútový trest.

19:20
    Domáci kontrolujú záver prvej tretiny v ktorej absolútne herne dominovali.

18:35
    Chlystovova strela rozvlnila sieť ale len tú bočnú.

17:10
    Mirnov šikovne strieľal z poza obrancu ale neprekvapil Štepánka.

16:25
    Hostia sa k záveru tretiny konečne herne prebrali a Čáslavov pokus končí len v ochrannej sieti.

14:25
    Hostia sa predsa len dočkali aspoň zníženia, zásluhou EVGENYHO KOVYRŠINA, ktorý zakončil pohľadnú kombináciu hostí na ktorej začiatku bol Buchnevič. Asistencia: Nikolaj Kazakotcev, Pavel Buchnevič.

13:30
    Filatov sa individuálne presadil pred bránou hostí a dostal sa do zakončenia bekhendom ale Štepánek teraz podržal konečne svoj tím.

12:30
    Makarov pekne pálil ale prevetral iba lapačku Štepánka.

12:00
    Hostia sa naďalej nevedia dostať do zápasu a ich útočná snaha je mizivá a končí na dobre brániacom vale domácich hráčov.

10:11
    TOMÁŠ ZÁBORSKÝ sa dostal k odrazenému puku a po jeho dorážke sa puk aj s prispením teču jedného z brániacich hráčov dostal za chrbát Štepánka a Čerepovec je zrelý na uterák. Asistencia: Denis Chlystov, Brent Sopel.

08:33
    Domáci naďalej bez zľutovanie drtia súpera a ten sa nevie dostať do zápasu.

07:15
    Mirnov prenikal s pravej strany ale trafil iba bočnú sieť.

05:28
    Hostia sú totálne mimo ako keby ostali hlavami niekde v autobuse a Ufa systematicky drtí svojho súpera.

04:14
    Oddychový čas hostí.

04:14
    Tak to je neuveriteľné Ufa pridáva aj tretí gól a deklasuje súpera hneď v úvode zápasu. ANTTI PIHLSTROM dostal puk do samostatného úniku a zakončením na bekhend prekonáva Štepánka. Asistencia: Igor Mirnov, Alexander Mereškin.

01:17
    Ufa v krátkom slede strelila hneď aj druhý gól o ktorý sa na dvakrát postaral ALEXANDER MEREŠKIN po dobrej práci pred bránou súpera. Asistencia: Ivan Višněvskij, Denis Chlystov.

00:45
    Tak to je bleskový úvod v podaní domácich hráčov, ktorý sa hneď v úvode ujímajú vedenia po góle DMITRIJA MAKAROVA, ktorý dostal prihrávku pred Štepánkovu bránu a pretlačil puk pod jeho betón. Asistencia: Nikita Filatov, Teemu Hartikainen.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Kulda, Sopel, Isangulov, Višněvksij, Kolcov, Zubarev, Gurkin, Babčuk – Hartikainen, Filatov, Makarov – Mereškin, Chlystov, Záborský – Kajgorodov, Philstrom, Mirnov – Pankov, Gluchov, Stepanov.

Severstal Čerepovec: Štepánek (Grigoriev) – Laakso, Kiselvevič, Jevsejenkov, Čáslava, Stašenko, Andersen, Popov – Bušujev, Nikoncev, Videll – Berdnikov, Antipov, Klimenko – Kazakotcev, Kovyršin, Buchnevič – Gimbatov, Fedosejev, Gogyljev.

Rozhodca: Anisimov, Odins – Morozov, Ščichanov.

Po šestnástich zápasoch je na štvrtom mieste Východnej konferencie, zo ziskom 30 bodov. V poslednom zápase Ufa vyhrala na domácom ľade nad Lokomotivom Jaroslavľ, 3:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Dmitry Makarov, ktorý nazbieral 14 kanadských bodov (0+14). V tíme pôsobí aj slovenský útočník Šteafan Ružička, ktorý má na svojom konte po siedmich odohratých zápasoch, 4 body (2+2).

Severstal Čerepovec

Po sedemnástich zápasoch je na desiatom mieste Západnej konferencie, zo ziskom 24 bodov. V poslednom zápase Severstal vyhral na ľade Neftechimiku Nižnekamsk, 2:1. Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú, Linus Videll a Nikolaj Bušujev, keď obaja doposiaľ nazbierali 10 kanadských bodov (5+5 obaja).

Vítam Vás, pri on-line prenose z KHL. V tomto zápase proti sebe nastúpia domáci, HC Salavat Julajev Ufa, proti Severstalu Čerepovec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 1. Makarov (Filatov, Hartikainen), 2. Mereškin (Višněvskij, Chlystov.), 5. Philstrom (Mirnov, Mereškin), 11. Záborský (Chlystov, Sopel), 39. Stepanov (Gurkin), 43. Pankov (Gurkin, Babčuk), 44. Hartikainen (Makarov, Filatov), 53. Mirnov (Kajgorodov, Gurkin) – 15. Kovyršin (Kazakotcev, Buchnevič), 53. Jevsejenko (Videll), 56. Buchnevič (Kazakotcev, Kovyršin)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Grigoriev) – Laakso, Kiselvevič, Jevsejenkov, Čáslava, Stašenko, Andersen, Popov – Bušujev, Nikoncev, Videll – Berdnikov, Antipov, Klimenko – Kazakotcev, Kovyršin, Buchnevič – Gimbatov, Fedosejev, Gogyljev.

Rozhodca: Anisimov, Odins – Morozov, Ščichanov