Gent – Oostende 1:1 (kon.) | Charleroi – Cercle Brugge 2:0 (kon.) | Mechelen – Mons 4:2 (kon.)
Lierse – Kortrijk 2:0 (kon.)
KAA Gent
1:1 (0:0)
KV Oostende
cz Sobota 21.09.2013, 20:00 • GHELAMCO-arena (Gent) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

KAA Gent je v tabulce nejvyšší belgické soutěže sedmý. Zatím stihl tři výhry, dvě remízy a dvě prohry. Dosavadní skóre týmu je 8:11, tedy záporné. S jedenácti body ztrácí tým KAA na první Lutych už deset bodů! Forma týmu navíc není kdovíjaká, po remíze v Brugách přišla hubená domácí výhra 1:0 s Mons a venkovní porážka 0:3 v Kortrijku.

Oostende na tom není o moc lépe. Spíš naopak. Domácí zápas s Waregem dopadl 25. srpna remízou 1:1, tým poté prohrál v Lokerenu 0:1. Poslední zápas Oostende byla domácí porážka s Lutychem – 2:4. V tabulce je Oostende poslední, tým má jen dva body za dvě remízy.

Dnes je jasným favoritem domácí tým. Jak si se svou rolí poradí? Sledujte onlajn reportáž...

KAA Gent: Boeckx – Arzo, Diogo, Asare, Hubert, Lepoint, Neto, Kage, Van der Bruggen, Pedersen, El Ghanassy.
    Náhradníci: Nahayo, Dejaegere, Kola, Cendros, Soumahoro, Padt, Privat.

KV Oostende: Berthelin – Brouckaert, Hempte, De Schutter, Dessaer, Brillant, Wilmet, Van Imschoot, Berrier, Siani, Depoitre.
    Náhradníci: Luissint, Jonckheere, Foket, Martens, Fernando, Lukaku, Dumesnil.

Rozhodčí: Colemonts – Berbiers, Rys.

1

3
    V úvodu drží míč domácí a připravují si útočný tlak.

5
    Domácí vhazují na útočné půli, Oostende zatím soustředěno hlavně na defenzivu.

7
    Domácí zatím aktivnější, pěknou kombinaci středem předvedli Neto s Pedersenem.

9
    Gent se dostal k zahrávání přímého kopu, obrana hostů míč ale bezpečně odvrací.

14
    Domácí zatím drží míč častěji a kombinují především po křídlech. Prosadí se favorit v úvodu, nebo se hosté z Oostende dokáží probojovat k bodovému zisku?

17
    Šance zatím k vidění nejsou, oba týmy zatím výborně brání, prosadit se zatím dá jen hodně těžko.

19
    Přímý volný kop El Ghanassyho jde vysoko nad. Od branky tak bude rozehrávat Berthelin.

21
    Dosavadní poměr držení míče: 57% : 43%.

24
    Boeckx vyráží nebezpečnou a tvrdou ránu Depoitreho. Výborný zákrok si teď připsal domácí gólman.

26
    Výkon ani jednoho z obou dnešních soupeřů není zdaleka ideální. Oostende hraje na rychlé brejky, pár jsme jich už viděli, a příliš úspěšné nebyly. Od domácích se čekalo o mnoho více, tým KAA Gentu by měl rozhodně přidat – především tedy v ofenzivní části.

28
    El Ghanassy kopal další přímý kop, dobrý zákrok si připsal Berthelin v brance hostů.

31
    Domácí Arzo potrestán žlutou kartou, míč získávají hosté.

33
    Domácí vytváří velký tlak, do zakončení se ale nedostávají. Obrana Oostende hraje velmi disciplinovaně a obětavě.

36
    Pěkný ťukec mezi Ghanassym a Bruggenem, domácí pokračují v tlaku.

39
    Boeckx špatně rozehrál, míč se dostal k Sianimu. Jeho zakončení ale úspěch neslavilo.

42
    Lepoint včas zastavil rozehrávku hostů, kdyby se mu to nepovedlo, šli by hráči Oostende do smrtícího přečíslení.

44
    Dlouho se hrálo na obranné půli domácích, Siani pálí nepřesně.

První půle končí 0:0, domácí fanoušci jsou hodně nespokojeni s výkonem favorita Gentu a dávají to najevo. Oostende obětavě brání a snaží se o rychlé protiútoky. Šance na body pro hosty rozhodně žije...

46

46
    Privat nahrazuje Kageho.

46
    Domácí tým střídá dvakrát na začátku druhé půle. Van der Bruggena nahrazuje Soumahoro.

49
    Na domácích je znát zvýšená aktivita, Oostende se začíná dostávat pod tlak.

52
    Střela Pedersena postrádala přesnost.

54
    Gent právě vstřelil branku!
    Domácí využívají svůj tlak na začátku druhého poločasu a dávají důležitý první gól. Nutno ale dodat, že s velkou dávkou štěstí. Vlastní gól si totiž dal NIELS DE SCHUTTER, který se špatně orientoval ve zmatku před vlastním gólmanem.

56
    Brillant potrestán žlutou kartou.

58
    Pedersenův přímý kop jde hodně mimo – škoda pro domácí, tohle byla nadějná pozice pro zahrávání standardní situace.

60
    Domácí aktivní, vše je ale stále otevřené, vyhrát mohou oba soupeři.

63
    Hosté střídají. Wilmeta nahrazuje Matos.

66
    Asare krásnou individuální akcí prošel přes obranu soupeře. Ke střele se dostal střídající Soumahoro, jeho pokus byl ale příliš slabý.

68
    Přímý kop El Ghanassyho stahuje připravený Berthelin.

71
    Hubert potrestán žlutou kartou.

72
    Pedersenova střela z dobré pozice jde hodně nad.

74
    Pokuso o diagonální pas nevyšel, El Ghanassy se omlouvá spoluhráčům. Dnes je ale aktivní a patří k nejlepším na hřišti.

76
    Hosté stahují Imschoota, místo něj jde na hřiště Lukaku.

78
    Depoitre dnes hraje velmi dobře, teď zahrál pohlednou patičkou a dopřál tak hostům pokračování v tlaku.

79
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Dnešní outsider srovnává deset minut před koncem utkání! Tak tohle se nečekalo, hosté si ale za svůj výkon srovnání stavu určitě zaslouží. Výbornou práci odvedl Depoitre, míč se dostal Barrierovi. Na konci pohledné akce stál FERNANDO CANESIN MATOS! Brazilský fotbalista tak srovnává skóre.

82
    Canesin nahrál na naběhnutého Depoitreho, ten ale míří nepřesně. Míč jde vedle pravé tyče.

85
    Depoitre zahazuje další šanci, tentokrát namířil ze střední vzdálenosti, míč se ale do branky nevešel. Povede se hostům obrat favorita o body?

87
    Hosté takticky střídají. Hřiště opouští Siani, nahrazuje ho Jonckheere. Siani patřil k velmi platným hráčům hostů.

88
    El Ghanassy v závěru ještě stíhá inkasovat žlutou kartu, domácí špatně nesou vývoj utkání.

90
    Rozběhl se nám nastavený čas, hosté směřují k senzačnímu výsledku.

90+1
    Už se ale nejspíše nic nestane...

KAA Gent absolutně nezvládl roli favorita a s předem odepisovaným Oostende remizoval 1:1. Z tribun se ozývá pískot, dnešní výkon týmu KAA se fanouškům v Ghelamco areně vůbec nelíbil. Tým hostů může být naopak maximálně spokojen.

Domácí šli do vedení v úvodu druhé půle, smolný vlastní gól si dal Schutter. Oostende ale dokázalo srovnat, což se pro výsledek ukázalo jako klíčové. Za záda Boeckxe se trefil Canesin, útočník z Brazílie.

Pro dnešek je to vše, s konstatováním, že zápas skončil spravedlivou remízou se s Vámi loučím, příště opět na shledanou. (21:56:54)