Lotyšsko – Švajčiarsko 0:2 (kon.) | Turecko – Malta 4:0 (kon.) | Luxembursko – Gruzínsko 0:3 (kon.)
Maďarsko – Bosna 4:1 (kon.) | Litva – Fínsko 0:1 (kon.) | Holandsko – Škótsko 4:0 (kon.)
Srbsko – Cyprus 2:1 (kon.) | Rakúsko – Španielsko 2:6 (kon.) | Anglicko – Moldavsko 1:0 (kon.)
Francúzsko – Kazachstan 5:0 (kon.) | Taliansko – Belgicko 1:3 (kon.) | Portugalsko – Nórsko 5:1 (kon.)
Portugalsko
5:1 (3:1)
Nórsko
cz Štvrtok 05.09.2013, 22:15 • Cidade de Barcelos • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:15.

Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u sledování dnešního online přenosu. Dnes nás čeká utkání kvalifikace ME U21 mezi Portugalskem a Norskem.

Dnešním favoritem jsou jednoznačně mladí Portugalci.

15.06.2013 Španělsko – Norsko 3:0

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Tobias Welz. Jeho asistenty jsou Holger Henschel a Rafael Foltyn. Všichni tito tři rozhodčí jsou německé národnosti.

Portugalsko: José Sá – Martins, P. Oliveira, Josué, Amorim – S. Oliveira, Carvalho, Gomes – Cavaleiro, Betinho, Silva.

Norsko: Johansen – Haraldseid, Valsvik, Odegard, Jonassen – Berisha, Henriksen, Svensson – Nielsen, Bakenga, De Lanlay.

Rozhodčí: Welz – Henschel, Foltyn.

Každou chvíli nám začne dnešní utkání. Oba národní týmy jsou již na hrací ploše, nyní budou znít obě národní hymny.

1

1
    Tak nám začalo dnešní utkání. Úvodní rozehrávky se ujali domácí Portugalci.

2
    Domácí začali dnešní utkání kombinací na své vlastní polovině a pomaličku si "oťukávají" hosty z Norska.

3
    A máme zde první šanci dnešního zápasu. Silva se dostal k míči ve vápně a vyslal na branku tvrdou střelu. Tu vyrazil Johansen na rohový kop.

4
    Z rohového kopu se však Portugalcům nic většího vytvořit nepodařilo, a tak jsou u míče Norové.

6
    Portugalci jsou nyní u míče a kombinují na útočné polovině. Jejich krátké kombinace však končí většinou u nepřesné přihrávky.

7
    Bakenga mohl jít do slibné šance, přerušil ho ale hvizd hlavního rozhodčího, pro údajný ofsajd.

9
    Portugalci rozehrávali volný přímý kop. Centrovaný míč však ve vápně nikoho nenašel a u míče jsou tak hosté z Norska.

11
    Veliká šance Norů! Bakenga mířil sám na brankáře. Ten však skvěle vyběhl a následnou střelu Bakengy spacifikoval.

14
    Pokutový kop pro Norsko!

14
    Žlutá karta pro Josuého.

15
    Norsko právě vstřelilo branku!
    K pokutovému kopu se postavil MUSHAGALUSA BAKENGA a ten svou střelou skóroval!

17
    Tak o tomto momentu se ještě dlouho bude mluvit, protože faul byl na hranici šestnáctky, zdá se mi, že byl ještě těsně před.

18
    Portugalci se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak Norové dnes zatím dobře brání a k ničemu většímu Portugalce ještě nepustili.

19
    Nepřesné přihrávky, to je dnes ten důvod, proč to Portugalcům zatím moc nejde.

21
    Norové kombinují ve středu hřiště a snaží se hru uklidnit.

23
    U míče jsou stále Norové, ti dnes hrají spíše nakopávanou, ale zatím účinně. Portugalci se snaží hrát kombinačně, avšak produkují až moc nepřesných přihrávek, což je stojí mnoho nedokončených akcí.

25
    S. Oliveira se dostal k odraženému míči a vyslal dělovku na branku. Ta však branku o značný kus minula.

27
    Norové dnes hrají velmi chytře, Portugalci na jejich obranu zatím nenašli recept a každá jejich šance, většinou skončí ještě před šestnáctkou.

30
    Portugalci budou zahrávat volný přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

31
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Veliká hrubka brankáře a je vyrovnáno! Na centr z přímého kopu vyskočil nejvýše Cavaleiro a vyslal hlavičku na branku. Velmi lehkou hlavičku však Johansen neudržel a BETINHO už neměl žádný problém vstřelit branku.

31
    Žlutou kartu uviděl Martins.

34
    Tak a máme vyrovnáno, to je přesně to, co dnešnímu zápasu chybělo, trocha oživení. Máme se určitě ještě na co těšit.

36
    Portugalci jdou do vedení! Tvrdou střelu vyslal na branku IVAN CAVALEIRO a Johansen byl na ní krátký – 2:1.

38
    Tak to je dost studená sprcha pro hráče Norska a Portugalci stále tlačí.

40
    Portugalci jsou při chuti, teď se však Gomesovi nepodařilo přesně ocentrovat, a tak si může obrana Norska alespoň na chvíli odpočinout.

42
    Berisha vybojoval rohový kop pro Norsko.

43
    Na centr z rohového kopu vyskočil nejvýše Valsvik. Jeho hlavička minula branku jen o kousek.

44
    Bakenga šel sám na brankáře, byl mu ale odpískán ofsajd.

45
    Portugalci si vytvářejí závěrečný tlak prvního poločasu.

45+1
    Tak tohle je opravdu již na sprchu pro Johansena. Ten pouští svou chybou již druhou branku. Nyní propustil za svá záda střelu, která mířila doprostřed brány. Skóroval SERGIO OLIVEIRA.

Tak máme za sebou první poločas dnešního zápasu. První půlku první poločasu ovládli Norové, avšak po brance Betinha, kterou vstřelil ve 31. minutě ovládli hru již Portugalci. Následně se trefili Cavaleiro a Oliveira. Značný podíl na vedení Portugalska má i brankář Norska Johansen, který udělal dvě velké hrubky a stálo ho to inkasování dvou branek. Druhý poločas nám začne zhruba ve 23:18.

46

46
    Právě nám začal druhý poločas dnešního utkání.

48
    Norové se snaží chytit druhý poločas hned ze začátku a kombinují na útočné polovině.

50
    Tak druhý poločas se zatím hraje v hodně velkém tempu, zatím jsme však šanci neviděli.

52
    Portugalci rozehrávali volný přímý kop. Centr z něj však našel pouze norského obránce, který míč poslal do bezpečí.

54
    Nielsen teď zbytečně kličkoval ve vápně a prováhal nejlepší možnost ke střele. Nakonec by o míč obrán.

56
    Portugalci jsou u míče a kombinují na útočné polovině.

57
    Tvrdý souboj Bakengy s brankářem Portugalska. José Sá tento souboj vyhrál a Bakenga udeřil hodně tvrdou ránu. Nyní leží otřesen na hřišti.

59
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Bakenga, přichází Wikheim.

59
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Svensson, přichází Ulvestad.

60
    A máme tu další přerušení hry. Nyní po střetu leží na trávníku Betinho.

61
    Hra pokračuje volným přímým kopem Portugalců.

61
    Centr z něj však našel pouze hráče Norska a ti jdou s míčem směrem vpřed.

62
    Pokutový kop pro Portugalce!

63
    Žlutou kartu za svůj faul vidí střídající Ulvestad.

63
    K pokutovému kopu se postavil WILLIAM CARVALHO a ten s přehledem skóruje.

68
    Tak si myslím, že dnes již máme hotovo. Norům by v tomto momentu pomohl snad už jen národní střelec Breivik.

69
    Na stadionu panuje skvělá atmosféra. Nyní probíhá mexická vlna.

71
    Norové se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak obrana Portugalska je proti.

72
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Betinho, přichází Ricardo.

74
    Portugalci jsou u míče a snaží se ještě vstřelit nějakou tu branku.

74
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází S. Oliveira, přichází Mario.

76
    Volný přímý kop zhruba ze dvaceti metrů pro Norsko.

77
    Z volného přímého kopu si však Norové nic nevytvořili, a tak jsou u míče opět Portugalci.

78
    Rohový kop pro Portugalsko.

78
    Tak to je kanonáda! K míči se po centru do vápna dostal střídající RICARDO a ten svou dělovkou k tyči skóruje.

80
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází De Lanlay, přichází Berntsen.

Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Silva, přichází Tiago.

81
    Máme před sebou zhruba posledních deset minut a myslím si, že Norové by nejraději chtěli, aby tento zápas již skončil.

83
    Portugalci jsou stále při chuti a snaží se přidat ještě nějakou tu branku. Nyní kombinují před šestnáctkou Norska.

84
    Po centru do vápna se dostal do zakončení střídající Ricardo. Jeho střelu však pohotově vyrazil Johansen.

87
    Portugalci již zápas dohrávají a kombinují.

88
    Střela Ricarda byla jen takový malý propagační pokus, který vůbec netrefil branku.

90
    Johansen byl teď v souboji proti Ricardovi úspěšnější, a tak se skóre nemění.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.

90+3
    Na hřišti už toho k vidění moc není, zápas se již jen tak dohrává.

Máme za sebou dnešní zápas. Ten jasně ovládli mladí Portugalci, a tak si do tabulky zaslouženě připisují tři body za výhru 5:1. To je ode mne dnes vše, dobrou noc. (00:08:07)

Kateřina Kovářová

Góly: 31. Betinho, 36. Cavaleiro, 45+1. S. Oliveira, 63. Carvalho (pen.), 78. Ricardo – 15. Bakenga (pen.)

Karty:   14. Josué (POR), 31. Martins (POR) – 63. Ulvestad (NOR)

Portugalsko: José Sá – Martins, P. Oliveira, Josué, Amorim – S. Oliveira (74. Mario), Carvalho, Gomes – Cavaleiro, Betinho (74. Ricardo), Silva (80. Tiago).
    Nórsko: Johansen – Haraldseid, Valsvik, Odegard, Jonassen – Berisha, Henriksen, Svensson (59. Ulvestad) – Nielsen, Bakenga (59. Wikheim), De Lanlay (80. Berntsen).

Rozhodca: Welz – Henschel, Foltyn