West Bromwich – Swansea 0:2 (kon.) | Liverpool – Manchester United 1:0 (kon.) | Arsenal – Tottenham 1:0 (kon.)
Liverpool FC
1:0 (1:0)
Manchester United
Nedeľa 01.09.2013, 14:30 • Anfield Road • Anglická Premier League

Príťažlivý duel je na konci, tri body berie Liverpool! Rozhodol o tom jediný gól Sturridgea a to už vo 4. minúte zápasu. Odvtedy sa skóre nemenilo a to ani v druhom polčase. Liverpool ubránil svojho súpera a nedovolil mu po celý čas duelu takmer nič. V závere mohol síce vyrovnať Van Persie po Aggerovej chybe, ale napokon mieril mimo. Na druhej strane mal De Gea minimum práce a aj preto sme viac, ako jeden gól nevideli. Tri body zaslúžene ostávajú doma, The Reds zaznamenali aj v treťom zápase výhru 1:0 a ešte neinkasovali! Sme radi, že ste boli s nami pri tom, teším sa na ďalší duel už od 17.00 a to pri španielskej La lige medzi Espanyolom a Betisom Sevilla. Dovtedy dopísania! (16:25:04)

90+6
    S rozohrávkou sa domáci nikam neponáhľajú, zrejme je už rozhodnuté.

90+5
    Enrique ale útok Naniho zastavil a vyzval do šance Sterlinga. Ten tvrdou strelou natiahol De Geu, bude to roh pre The Reds!

90+5
    Plynie posledná nadstavená minúta, zrejme ešte bude nasledovať posledný útok Manchestru.

90+4
    Domáci fanúšikovia už spievajú klubovú hymnu, ale stále nie je koniec. Manchester ale loptu pred vápnom súpera nedrží, Sturridge vybojoval v strede poľa cenné sekundy po faule.

90+4
    VIdič vzápätí loptu v rohu získal a rýchlo posiela svojich dopredu.

90+3
    Liverpool útočí a dostal sa k rohovej zástavke. Welbeck tam ešte zahral do autu, takže to hrá do karát hráčom domácich.

90+2
    Hostia nezískali roh po akcii Hernandeza, do poľa tak odkopne Mignolet.

90+1
    Rozhodca nadstavuje neuveriteľných 5 minút.

90+1
    Van Persie mieril len na hlavu Enriqueho, The Reds si vydýchli.

90+1
    Manchester má jednu z posledných šancí na vyrovnanie, získal priamy kop naozaj z výbornej pozície, z uhla na pravej strane.

90
    Lucas fauloval Cleverleyho, bude to priamy kop z nepríjemnej vzdialenosti.

89
    Domáci zvládli závar pred bránou na výbornú a vyrazil dopredu. Sturridge tam drží loptu a upokojil celý Liverpool.

89
    Sturridge na opačnej strane nepálil na bránu, obrana mu strelu zblokovala.

88
    Van Persie z ničoho mohol vyrovnať! Hernandez ho našiel dobrou nahrávkou do vápna, kde ho Agger ignoroval a radšej dvíhal ruku a chcel ofsajd. Z uhla ale Holanďan napokon mieril vedľa brány.

88
    5 rokov to trvalo, kým Liverpool začal sezónu aspoň 2 výhrami za sebou. Dnes môže prísť už tretia a opäť s čistým kontom. Škrteľovci sú k tomu veľmi blízko, musia však ešte ustáť záverečný nápor.

87
    Do konca duelu už veľa času neostáva, obhajca stále prehráva. Nerozumie si pre zmenu v obrane ani Ferdinand s De Geom a fanúšikovia domácich oslavujú tento kiks s radosťou.

Góly: 4. Sturridge

Karty:   35. Aspas (LIV), 90. Lucas (LIV) – 36. Cleverley (MU), 39. Van Persie (MU), 43. Carrick (MU), 60. Young (MU)

Liverpool FC: Mignolet – Johnson (80. Wisdom), Enrique, Škrteľ, Agger, Lucas, Henderson, Gerrard (K), Aspas (61. Sterling), Sturridge, Coutinho (83. Coutinho).
    Manchester United: Des Gea – Jones (38.Valencia), Evra, Ferdinand, Vidič (K), Cleverley, Young (64. Nani), Carrick, Giggs (74. Hernandez), Van Persie, Welbeck.

Rozhodca: Andre Marriner

Diváci: 45 276