Wales – Fínsko 1:5 (kon.) | Albánsko – Rakúsko 0:1 (kon.) | Island – Bielorusko 4:1 (kon.)
Slovinsko – Estónsko 0:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Írsko 1:4 (kon.) | San Maríno – Litva 0:1 (kon.)
Slovinsko
0:1 (0:1)
Estónsko
cz Streda 14.08.2013, 20:00 • Stadion Ob Jezeru, Velenje. • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přeji příjemný dobrý den. Dnes pokračuje kvalifikace o fotbalové ME hráčů do 21 let, na pořadu je šest zápasů, mezi nimi i duel Slovinska s Estonskem.

Domácí tým vstupuje do zápasu jako velký favorit. Ve své skupině se sice nachází na poslední pozici, ovšem bude to teprve jeho první utkání v kvalifikaci. V tomto roce se ale mladým Slovincům zatím příliš nedaří, ze čtyř odehraných, zatím jen přátelských, zápasů vyhráli jen jednou, jednou remizovali a dvakrát odcházeli ze hřiště jako poražení. V jednom případě se jejich přemožitelem stala i ČR.

Estonsko narozdíl od svého soupeře už odehrálo dva zápasy a odneslo si z nich jeden bod. Nejprve podlehlo těsně Dánsku 0:1, poté remizovalo s Andorrou 1:1. Oproti svému protivníkovi má na svém kontě v tomto roce i více odehraných duelů, rovných osm. Avšak z nich pouze jedno jediné vítězství. V rámci CIS Cupu 24. 1. porazilo Turkmenistán 2:1.

Oba týmy proti sobě dnes stanou poprvé.

Slovinsko: Jug – Kous, Dobrovoljc, Mitrovic, Trajkovski – Derviševič, Blažič – Vučkič, Bratanovič, Jelenič – Šporar.

Estonsko: Meerits – Podholjuzin, Mets, Baranov, Kulinitš – Pikk, Antonov, Raudsepp, Pikk, Lipin – Anier, Rättel.

Rozhodčí: Anatolii Zhabchenko – Mykola Levko a Serhiy Bekker (všichni Ukr.).

1

1
    Hned tady máme první střelu, Jelenič však bránu netrefil.

5
    Po kratší odmlce další dobrá možnost pro domácí, Blazic ale podobně jako jeho spoluhráč také mezi tři tyče nezamířil.

6
    Šporar si nepohlídal své postavení, máván i pískán ofsajd.

10
    Hosté zatím hodně dobře brání, nyní si vynutili faul a soupeř se tak musí stáhnout na svoji polovinu.

13
    Šporar tentokrát už přinutil brankáře k zákroku, jeho ránu vyráží Meerits na roh.

14
    Z něj domácí nezahrozili, hosté míč vykopávají do bezpečí.

17
    Zahrozit mohlo i Estonsko, ale Lipina zastavuje ofsajd.

20
    Hosté zahrávali standardní situaci, Antonov zkusil ohrozit branku přímo, ale minul.

22
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je docela překvapení. Raudsepp našel centrem do pokutového území ARTURA RÄTTELA a ten trefil volnou část branky.

26
    Hosté dál útočí, autor asistence Raudsepp se však chytil do ofsajdové pasti.

29
    Ke střele se dostal Lipin, ale byl hodně nepřesný. Domácí jsou po inkasované brance jako opaření.

31
    Po dlouhé době konečně akce Slovinců, Vučkič ale také končí v ofsajdové pasti.

33
    Další střelecký pokus Lipina, tentokrát byla jeho rána zblokována.

34
    Standardní situace pro hosty, k exekuci se postavil kdo jiný než Lipin, zkusil přímý kop, ale branku minul.

38
    V současné chvíli se na hřišti nic vážného neděje, domácí útočí, ale Estonci velmi dobře brání.

42
    Ofsajd zastavuje hostujícího Raudseppa, už podruhé v zápase.

43
    Vzápětí míjí branku Antonov.

44
    Podobně si počínal o chvíli později i Anier.

45+1
    Minuta se bude nastavovat.

Zpočátku první půle byli aktivnější domácí, ale byli to překvapivě hosté, kteří skórovali a ujali se vedení. Poté už toho favorizovaní Slovinci při hře dopředu moc nepředvedli, naopak soupeř byl jak politý živou vodou, nadále ostřeloval Juga, avšak skóre už zůstalo do hvizdu signalizující konec první půle nezměněné.

Pro domácím mužstvem ovšem stojí těžký úkol, Estonci budou nyní ještě víc zatažení před svojí brankou. Podaří se jim těsný náskok udržet? To ukáže druhá půle.

46

46
    Ještě před začátkem druhé půle došlo ke změně na domácí straně. Blažiče nahrazuje Črnic.

47
    Hned v úvodu byli Slovinci hodně blízko ke srovnání, Šporar pořádně protáhl Meeritse, míč nakonec končí v zámezí, bude to roh.

48
    Ovšem nyní už úřadovala hostující obrana.

50
    První žlutá karta, jejím držitelem se stal Kulinitš.

51
    Derviševičův střelecký pokus byl zblokován.

57
    Nyní je hra převážně ve znamení faulů, nejprve fauloval Trajkovski Lipina, nyní pro změnu Rättel Jeleniče.

61
    Derviševič z přímého kopu branku netrefil.

63
    Šporarův pokus Meerits jednoduše zneškodňuje.

64
    Svého spoluhráče o chvíli později napodobil Vučkič, ale počínal si téměř stejně.

Střídání na straně Estonska. Odchází Rättel a zahraje si Mool.

66
    Žlutou kartou je potrestán Jelenič.

71
    Druhé střídání Slovinců. Bratanovič odchází a zahraje si Pučko.

72
    Trajkovski pálil jen do hráče před sebou.

73
    Podobně se vedlo i novému hráči na hřišti Pučkovi.

74
    Trajkovski mezi tři tyče nezamířil.

76
    Stejný hráč se nyní dostal do o poznání lepší střelecké pozice, míči v cestě stál připravený Meerits.

77
    Aniera zastavil ofsajd.

79
    Šance hostů, Podholjuzinův pokus byl zblokován, následně se k míči dostal Antonov, který byl už přesnější, avšak domácí podržel Jug.

81
    Druhá změna v sestavě Estonska. Pikka nahrazuje Elhi.

82
    Slovinci byli znovu blízko vyrovnání, Šporar v dobré šance nechal vyniknout jen Meeritse. To může domácí hodně mrzet, obzvlášť deset minut před koncem.

83
    Poslední změna na straně Slovinska. Ploj střídá Dobrovoljce.

85
    Vučkič byl nyní dvakrát za sebou faulován, nejprve Podholjuzinem, poté Elhim, ani jeden však žlutou kartu nevidí.

87
    Jelenič v dobré šanci minul branku. Čas se domácím neúprosně krátí.

88
    Vučkič vidí žlutou kartu.

90+1
    Derviševič chtěl svému týmu vystřelit aspoň remízu, ale narazil na dnes vynikajícího Meeritse.

90+4
    Taktické střídání. Mütt nahrazuje Lipina.

Estonci nakonec svůj těsný náskok uhájili a radují se z vítězství a tří bodů do tabulky. Naopak favorizování Slovinci mají o čem přemýšlet, trenér je dnes asi příliš nepochválí.

Díky za pozornost a hezký večer. (21:55:26)