Veľká Británia – J. Kórea 1:4 (kon.) | Taliansko – Kazachstan 0:3 (kon.) | Maďarsko – Japonsko 2 1:0 (kon.)
Veľká Británia
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Južná Kórea
cz Sobota 20.04.2013, 12:30 • Papp Laszlo Budapest Sportarena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

59:43
    Clarke nyní neunesl porážku a bezdůvodně se pustil pěstmi do o hlavu menšího Lee Yong Juna. Clarke míří do šaten. Oba dostávají po čtyři minuty za hrubost.

59:05
    Přesto si Asiaté ještě vyžádali oddychový čas.

56:58
    Jim Sang Wook dostával puk před odkrytou klec, ale přihrávku nepřijal!

54:19
    Korejci jeli v tandemu jen na Murphyho! Kim Ki Sung nezpracoval přihrávku! Takhle promarněná šance se jen tak nevidí!

46:36
    Korejci jeli dva na jednoho! Kim Ki Sung to vzal na sebe a Murphy chytá!

43:06
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    S Velkou Británií je zřejmě konec! KIM KI SUNG poslal puk do brankoviště a o brusle jednoho z obránců se puk odráží do sítě! Asistence: Kim Sang Wook, Lee Don Ku.

42:15
    Nell dostává dvě minuty za hákování.

42:15
    Shin Sang Hoon jel sám na branku, ale Murphy měl v této situaci navrch.

41:47
    Weaverova stela před Park Sung Je změnila směr, ale korejský brankář si porazil.

Na konci druhé části byl ještě udělen dvouminutový trest na straně Korei, takže Británie zahájí třetí třetinu v početní převaze. Park Woo Sang dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

39:26
    Po sérii britských šancí se do úniku dostal Lee Yong Jun, ale puk mu poskočil, a tak byl příliš v úhlu. Rozhodl se obtočit okolo branky, ale to už jej odzbrojil Weaver.

38:50
    Clarke znovu u puku a tentokrát si nebruslil mezi kruhy! Jeho střelu zablokoval Kim Woo Young.

38:19
    Nejprve si Kim Woo Jung málem srazil puk do vlastní klece a potom nebezpečně z bezprostřední blízkosti pálil Myers. Park Sung Je chytá a přerušuje hru.

36:48
    Kim Ki Sung promáchl před odkrytou brankou!

34:54
    Sin Sang Woo se dostal do velké šance a Murphy mu nebezpečné zakončení znepříjemnil drobným podražením. Dvě minuty odsedí Weaver.

34:24
    Papp Laszlo Sportarena znovu slaví v rytmu Gagnam style! Korea je blízko úspěchu! BROCK RADUNSKE po přechodu modré čáry vypálil zápěstím a trefil se přesně k tyči! Murphy na puk nedosáhl! Asistence: Kim Sang Wook, Kim Ki Sung.

30:14
    Ohromný závar před Murphym! Kim Sang Wook dorážel do odkryté branky, ale britský brankář se stačil přesunout!

30:02
    Farmer trefuje tyč!

29:31
    Korea je o krok blíže senzaci! YOON JI MAN se prohnal středním pásmem a za modrou zápěstím zamířil přímo nad Murphyho vyrážečku! Asistence: Kwon Tae An.

27:14
    Richardson srazil puk do protipohybu vlastního brankáře! Ke štěstí Britů šel kotouč mimo branku! Následně Britové dokázali vyhodit.

26:21
    Lee Don Kuova střela Murphymu vypadla a puk poskakoval do čáře! Rozhodčí puk přes brankáře neviděl a omlouvá se nyní, že unáhleně přerušil hru!

26:13
    Velká Británie si zadělala na problémy. Myers dostává dvě minuty za hrubost.

25:04
    Korejci jsou jako vyměnění a jako pokaždé po vstřeleném gólu po ledě létají! Nyní totálně motali britské obraně hlavy a na konci série přihrávek stál Brock Radunske sám před Murphym! Zkoušel kličku do bekhendu, ale neuspěl!

23:19
    Korea to nehodlá zabalit! Je vyrovnáno! SHIN SANG HOON vložil hůl do střílené přihrávky Lee Yong Juna a nasměroval puk do sítě! Asistence: Lee Yong Jun.

13:05
    Radunske měl před sebou úplně odkrytou klec a ležící Murphy proti němu neuvěřitelně dokázal přizvednout svůj beton! Právě jsme viděli zákrok turnaje!

12:09
    Johnatan Phillips podrazil korejského kapitána Kim Dong Hwana a dostává dvě minuty. Korea je v prekérní situaci, protože její kapitán si při pádu nepříjemně překroutil a přisedl nohu. Za doprovodu lékařů mizí v útrobách haly a zřejmě na šampionátu dohrál. Korea nyní bude muset zápas dohrát jen s pěti obránci.

07:39
    Dowd při snaze znovu získat kotouč podrazil Kim Woo Younga a bude se hrát 4 na 4.

06:55
    Clarke napřáhl na modré a za Park Sung Je opět zvoní tyč!

06:46
    Zatím vše hraje do karet Velké Británii. Sin Sang Woo si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

05:57
    Myers trefil tyč!

04:56
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    První krok v britské cestě za záchranou dělá ROBERT DOWD, který po přechodu modré čáry vypálil zápěstím a trefil růžek nad Park Sung Jeho lapačkou. Asistence: Daniel Meyers, Johnatan Weaver.

02:41
    Velká šance pro Brity. Lee Yong Jun jde na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

Tomáš Salamon

Góly a asistencie: 5. Dowd (Meyers, Weaver) – 24. Shin Sang Hoon (Lee Yong Jun), 30. Yoon Ji Man (Kwon Tae An), 35. Radunske (Kim Sang Wook, Kim Ki Sung), 44. Kim Ki Sung (Kim Sang Wook, Lee Don Ku)

Veľká Británia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers – Farmer, Dowd, Tait – Weaver, Thomas – Peacock, Shields, Phillips J. – Richardson, Lee – Clarke, Myers, Lachowicz – Boothroyd, Nell – Davies, Owen, Hill
    Južná Kórea: Park Sung Je (Eum Hyun Seung) – Lee Don Ku, Kim Song Hwan – Kim Sang Wook, Kim Ki Sung, Radunske – Kim Woo Young, Kim Yoon Hwan – Kim Won Jung, Sin Sang Woo, Čo Min Ho – Oh Hyon Ho, Yoon Kyung Won – Yoon Ji Man, Ahn Hyun Min, Kwon Tae An – Park Woo Sang, Shin Sang Hoon, Lee Yong Jun

Rozhodca: Bergamelli, Sergejev – Brown, Nemeth