Vítkovice – Chodov 4:3 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
FAT PIPE Florbal Chodov
cz Sobota 20.04.2013, 18:01 • O2 arena, Českomoravská 2345/17, Praha 9 • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ

Vítáme Vás u on-line přenosu z O2 areny. Utkání začíná v 18:00 hod.

Příjemný sobotní podvečer z pražské O2 areny, kde za malý okamžik svedou boj o titul mistra AutoCont extraligy 2012/2013 týmy 1. SC WOOW Vítkovice a TJ JM Pedro Perez Chodov. Letošní Superfinále bude druhým v historii, své síly poměří druhý a čtvrtý tým po základní části. V loňském Superfinále přemohl Tatran Omlux Střešovice celek 1. SC WOOW Vítkovice 5:4 po prodloužení.

Superfinále extraligy mužů 2011/2012:

Tatran Omlux Střešovice – 1. SC WOOW Vítkovice 5:4 (0:1, 2:1, 2:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 32. Fridrich (Ondrušek), 39. Fridrich (Ondrušek), 44. Garčar (Von der Pahlen), 46. Natov (Vávra), 63. Fridrich (Podhráský) – 3. Hrubý (Kološ), 33. Kološ (Suchánek), 44. Matúš (Jan Jelínek), 49. Řezanina (Jankulár).
    Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek.
    Vyloučení: 1:3.
    Využití: 1:0.
    Střely na branku: 21:18.
    Diváci: 7 877.

Vítkovice postoupily do letošního Supefinále přes tým itelligence Bulldogs Brno, který zdolali v letošním čtvrtfinále play-off AutoCont extraligy 4:0 na zápasy (výsledky z pohledu Vítkovic: 12:3, 6:0, 4:3, 3:2 po prodloužení). Ve druhém kole vyřazovacích bojů tohoto ročníku zdolali svěřenci Radomíra Mrázka celek BILLY BOY Mladá Boleslav 4:2 na zápasy (výsledky z pohledu Vítkovic: 5:7, 8:7 po prodloužení, 3:5, 8:5, 4:3, 8:5).

Také druhý dnešní finalista neměl ve čtvrtfinále play-off této sezóny nějaké větší potíže, když v úvodním kole vyřazovacích bojů porazil mužstvo FBC ČPP Remedicum Ostrava 4:0 na zápasy (výsledky z pohledu Chodova: 10:5, 9:2, 3:2, 9:2). V semifinále play-off AutoCont extraligy vyřadili florbalisté Chodova loňského mistra a vítěze letošní základní části, Tatran Omlux Střešovice, poměrem 4:2 na zápasy (výsledky z pohledu Chodova: 2:7, 5:6 po prodloužení, 10:4, 9:5, 5:4 po nájezdech, 5:4).

Letošní vzájemná utkání:

11. kolo:
    1. SC WOOW Vítkovice – TJ JM Pedro Perez Chodov 13:7 (2:1, 4:2, 7:4)
    Branky a nahrávky: 17., 33. a 43. Suchánek, 29., 54. a 60. Hájek, 17. Jastřembský, 21. Jankulár, 40. Sladký, 53. Hubálek, 54. Tokoš, 55. Veltšmíd, 59. Řezanina – 17., 42., 48. a 60. Zozulák, 35. Mikeš, 39. Dóža, 49. Klápa.
    Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka.
    Vyloučení: 2:3.
    Využití: 2:2.
    Diváci: 235.

22. kolo:
    TJ JM Pedro Perez Chodov – 1. SC WOOW Vítkovice 6:5 (0:1, 1:2, 5:2)
    Branky a nahrávky: 34., 43. a 51. Wahlgren, 42. Zozulák, 46. Kotlas, 57. Pražák – 15. a 56. Sladký, 21. Žydel, 34. Tokoš, 53. Matúš.
    Rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc.

9. Ondřej Mikeš (TJ JM Pedro Perez Chodov) – 21 zápas, 39 b. (15+24),
    10. Petr Salát (BILLY BOY Mladá Boleslav) – 22 zápasy, 39 b. (11+28).

Brankáři:
    1. Michal Rebro (FbŠ pipni.cz Bohemians) – 18 zápasů, 945 minut, 85,48 %,
    2. Tomáš Kafka (Tatran Omlux Střešovice) – 21 zápas, 947 minut, 84,64 %,
    3. Pavel Jurčík (itelligence Bulldogs Brno) – 21 zápas, 704 minuty, 84,40 %,
    4. Martin Novotný (x3m team SSK Future) – 21 zápas, 1 061 minuta, 83,84 %,
    5. Martin Beneš (AC Sparta Praha Florbal) – 16 zápasů, 628 minut, 83,44 %.

Bilance obou týmů v letošní základní části:

1. SC WOOW Vítkovice – 22 zápasy: 15-1-3-3, skóre 169:82, 50 bodů, 2. místo po ZČ,
    TJ JM Pedro Perez Chodov – 22 zápasy: 14-3-0-5, skóre 171:124, 48 bodů, 4. místo po ZČ.

Přehled vítězů play-off v extralize mužů:

1996/1997: 1. SC SSK Vítkovice 2:1 na zápasy (proti TJ Tatran Střešovice)
    1997/1998: Tatran Střešovice 2:1 na zápasy (proti 1. SC SSK Vítkovice)
    1998/1999: Tatran Střešovice 2:1 na zápasy (proti FBC Ostrava)
    1999/2000: 1. SC SSK Vítkovice 2:1 na zápasy (proti Tatranu Střešovice)
    2000/2001: Tatran Střešovice 3:0 na zápasy (proti Akcent Sparta)
    2001/2002: Tatran Střešovice 4:1 na zápasy (proti Torpedo Pegres Havířov)
    2002/2003: Tatran Střešovice 3:2 na zápasy (proti FBC Pepino Ostrava)
    2003/2004: Tatran Techtex Střešovice 3:2 na zápasy (proti FBC Pepino Ostrava)
    2004/2005: Tatran Techtex Střešovice 3:1 na zápasy (proti FBC Pepino Ostrava)
    2005/2006: Tatran Techtex Střešovice 3:1 na zápasy (proti FBC SGB Pepino Ostrava)
    2006/2007: Tatran Střešovice 3:0 na zápasy (proti Torpedo Pegres Havířov)
    2007/2008: Tatran Střešovice 3:1 na zápasy (proti 1. SC SSK Vítkovice)
    2008/2009: 1. SC SSK WOOW Vítkovice 3:2 na zápasy (proti Tatran Střešovice)
    2009/2010: Tatran Střešovice 3:2 na zápasy (proti 1. SC WOOW Vítkovice)
    2010/2011: Tatran Omlux Střešovice 3:2 na zápasy (proti FBC Remedicum Ostrava)
    2011/2012: Tatran Střešovice 1:0 na zápasy (výhra v SUPERFINÁLE proti 1. SC Vítkovice)

1. SC WOOW Vítkovice: Ciompa (Souček) – Suchánek, Veltšmíd, Hubálek, Kološ, Heczko, Jastřembský – Hrubý, Sladký, Tokoš – Žydel, Matúš, Hájek – Jankulár, Mojžíšek, Hrabal – Kubečka, Vežranovský, Řezanina. Trenéři: Radomír Mrázek, Jiří Frömmel, Jan Vavrečka.

TJ JM Pedro Perez Chodov: Binder (Barák) – Kotlas, Christiansson, Bouša, T. Sýkora, Pražan, Cepek, J. Fiala, Flousek – Wahlgren, Jendrišák, Pražák – Schubert, Mikeš, Zozulák – Klápa, Dóža, Podhráský – Běhavý. Hrající trenér: Radim Cepek.

Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek; delegát: Petr Seďa.

Proběhl slavnostní ceremoniál, zpívala se také česká hymna.

Na programu je slavnostní nástup, zápas začne přibližně o dvě minuty později.

00:01

00:27
    První volný úder z vlastní poloviny hřiště budou provádět hosté.

00:54
    Chodov drží míček na svých holích, Ciompa zasahovat zatím nemusel.

01:31
    Ofenzivní akci připravili také hráči Vítkovic, ale ani gólman Binder na balón sahat nemusel.

02:10
    Domácí se usadili za brankou Bindera.

02:46
    Hrubý pálil z vytočení vedle branky.

03:03
    Pokus Wahlgrena nenadělal domácímu hájci svatyně problémy.

04:18
    Hrubý dorážel z bezprostřední blízkosti, mezi tři tyče ale jeho střela nemířila.

05:05
    Kološ zkoušel své štěstí z dálky, tečovaný balón končí za brankou.

05:40
    Tokoš ze středu trefil bránící hráče Chodova.

06:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Chybu v rozehrávce Chodova trestá LUKÁŠ VELTŠMÍD. Špatnou přihrávku zachytil Martin Tokoš, který předal míček prvně jmenovanému hráči, který ze středu vymetl pavučiny v levém horním růžku branky Jana Bindera. Asistence: Martin Tokoš.

07:41
    Chodov má výhodu standardní situace u branky Romana Ciompy.

08:50
    Vítkovice se snažily přidat druhý gól, obrana Chodova ale pozorná.

09:40
    Binder vytáhl pohledný zákrok proti jedovce Kološe ze středu.

10:35
    Opticky lepším celkem jsou zatím Vítkovice, Pražané mají problémy dostat se před branku Ciompy.

11:14
    Hájek ve slibné příležitosti na gólmana Chodova nevyzrál.

12:46
    Chodov po delší odmlce na útočné polovině, brankové příležitosti se ale diváci nedočkali.

13:57
    Chodovští budou zahrávat standardní situaci ve vzdálenosti zhruba pět metrů od branky.

14:04
    Wahlgren zamířil pouze do vítkovické zdi.

14:24
    Další volný úder zhruba ze stejného místa ve prospěch hostů.

14:30
    Dóža od pravého mantinelu promáchl.

15:18
    Chodov se herně zvedl, aktuálně je lepším týmem.

16:10
    Dóža mohl vyrovnat z akce dva na jednoho. Teč zmiňovaného hráče ale nebyla přesná.

17:41

Chodov se snažil o založení útočné akce, k míčku odraženému od mantinelu se ale nikdo z hostujících hráčů neměl. Přes polovinu hřiště přesprintoval LUKÁŠ VELTŠMÍD (dnes 2+0), který si obhodil obránce Chodova a následně si i vychutnal brankáře Jana Bindera. Bez asistence.

18:54
    Tokoš si na Bindera z bezprostřední blízkosti nepřišel.

19:40
    Úvodní část se dohrává u Binderovy branky.

20:00

Do Superfinále 2013 vstoupily lépe Vítkovice, které po většinu času určovaly tempo hry. Domácí se dokázali prosadit dvakrát, jmenovitě vstřelil obě branky Lukáš Veltšmíd, a to v sedmé a osmnácté minutě. Následovat bude dvanáctiminutová pauza. Další třetina začne přibližně v 18:42 hod.

Střely na branku v první třetině:

1. SC WOOW Vítkovice – 8,
    TJ JM Pedro Perez Chodov – 2.

Během přestávkového programu svedou boj vozíčkáři České republiky a Nizozemska.

Vozíčkáři České republiky právě vstřelili branku – 1:0!

Je vyrovnáno, Nizozemsko skóruje po pohledné akci dva na jednoho – 1:1!

Vozíčkáře doprovádí při hraní skvělá atmosféra!

Vozíčkáři obou celků se rozejdou smírně, utkání končí za stavu 1:1!

Proběhla výměna stran, vše je připraveno k zahájení druhého dějství.

20:01

20:15
    Tokoš nemířil z levé strany přesně.

20:44
    Jendrišák pálil pouze do klečících obránců Vítkovic.

21:30
    Chodov kombinuje na polovině Vítkovic, Ciompa ale stále bez práce.

22:47
    Žydel pronikal mezi obránci soupeře, zakončení ale nebylo podle jeho představ.

23:31
    Chodov právě vstřelil branku!

Martin Zozulák nalezl od levého mantinelu v předbrankovém prostoru nikým nehlídaného TOMÁŠE SÝKORU, který se se střelou do odkryté branky nemýlil. Asistence: Martin Zozulák.

24:01
    Hájek mohl vrátit domácím dvoubrankové vedení, proti byl brankář Binder, jenž se blýskl pohledným zákrokem.

24:19
    Michal Kotlas (CHO) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží dvě minuty za bránění ve hře.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

25:10
    Vítkovice uzamkly svého soka na útočné polovině, větší šance zatím k vidění nebyla.

25:40
    Mikeš s Dóžou se ve vlastním oslabení octli v akci dva na jednoho. Na Dóžu zívala odkrytá branka, místo střely ale volil útočník Chodova nahrávku, kterou už prvně jmenovaný nečekal.

26:02

Využitá přesilovka! Patrik Suchánek adresoval přihrávku na střed LUKÁŠI HRUBÉMU, který bez sebevětších komplikací prostřelil Jana Bindera. Asistence: Patrik Suchánek.

26:40
    Chodov není úplně bezzubý, Pražák promáchl z dobré pozice.

27:58
    Tokoš nenalezl svou dělovkou recept na Bindera.

28:35
    Nervy pracují, vidíme sérii nepřesností na obou stranách.

29:50
    Hosté se snaží něco vymyslet, avšak zatím marně.

31:12
    V areně je parádní atmosféra, Vítkovice kontrolují hru.

32:48

Lukáš Hrubý vyslal do brejku MARTINA TOKOŠE, který si věděl rady s chodovským gólmanem a uklidil míček za jeho záda. Asistence: Lukáš Hrubý.

33:38
    Jendrišák bekhendovým blafákem proti Ciompovi neuspěl.

34:08
    Chodov bude muset něco vymyslet, Vítkovice zatím Pražany do nic vážnějšího nepouštějí.

35:07
    Hra se přerušuje, na hřišti zůstal ležet Petr Kološ.

35:07
    Petr Kološ opouští hřiště po svých za pomoci lékaře.

35:15

Rasmus Christiansson zahlédl na středu neobsazeného MAXE WAHLGRENA, který napodruhé usměrnil balón za brankovou čáru. Roman Ciompa měl zakrytý výhled a byl bez šance. Asistence: Rasmus Christiansson.

36:58
    Wahlgrenovi se nelíbil verdikt rozhodčího. Diváci měli možnost vidět rázný rozhovor v rohu hřiště mezi útočníkem Chodova a arbitrem Jiřím Janouškem.

38:35
    Autor předchozí branky Wahlgren orazítkoval tyč!

39:24
    Ciompa ve střehu, Chodov se usadil na útočné polovině.

40:00

Ve druhé části se publikum dočkalo po dvou trefách na každé straně. Za Chodov nejprve ve 24. minutě snížil Tomáš Sýkora, o necelé tři minuty později vrátil domácím dvoubrankové vedení Lukáš Hrubý. Na 4:1 vstřelil gól ve 33. minutě Martin Tokoš, Pražané odpověděli brankou za necelé dvě a půl minuty. Po čtyřiceti minutách mají blíže k vítězství florbalisté Vítkovic, kteří vedou nad Chodovem 4:2. V hale je skvělá atmosféra, k vidění byla už i mexická vlna. Další třetina začne přibližně v 19:25 hod.

40:01

40:20
    Chodov vstoupil do třetího dějství hodně aktivně.

40:38

Tomáš Sýkora (dnes 1+1) si vyměnil balón s PATRIKEM DÓŽOU, který z deseti metrů překonal Romana Ciompu. Asistence: Tomáš Sýkora.

41:20
    Sladký ve vyložené šanci pálil jen do výstroje Bindera.

42:01
    Tokoš měl namířeno sám na Bindera, za vteřinu dvanáct se ze střídačky vyřítil Christiansson, který zblokoval pokus vítkovického křídelního útočníka do zázemí.

43:58
    Sladký po nahrávce Veltšmída střílí vedle branky.

44:50
    Žydel propagační střelou prověřil pozornost gólmana Chodova.

45:25
    Zákrok do Zlaté helmy! Mikeš se Zozulákem mohli vyrovnat! Prvně uvedený hráč hledal z pravé strany u levé tyčky Zozuláka, jehož brankovou příležitost vychytal neskutečně Ciompa.

Dnešní utkání sleduje 10 451 divák. Takové návštěvy nedosáhla dosud ani švédská extraliga.

47:25
    Vítkovice brání těsné vedení a drží míček co nejdále od své branky.

48:55
    Chodov dlouho čeká s rozehrávkou, čas se ale hostům krátí nesmírně rychle.

49:57
    U míčku znovu pro změnu Vítkovice, oba týmy hrají nyní velmi dobře do obrany.

51:15
    Dóža hledal zprava u levého mantinelu Zozuláka. Střelecký pokus z dálky nadělal Ciompovi menší problémy, balónek ale končí v jeho moci.

52:19
    Vítkovice drží balónek na svých holích.

53:20
    Sladký nevyzrál na maskovaného muže Chodova ze středu hřiště.

53:23
    Gólman Binder zůstal na hřišti ležet, na hřiště je povolán lékař.

53:23
    Binder ošetřen a ve hře bude pokračovat. Následuje vhazování v rohu.

53:23
    Vítkovice vrátily z buly v rámci fair-play balónek Chodovu.

54:10
    Nepřehledná situace před Ciompou, brankář Vítkovic ale míček za svá záda nepustil a brankovou čáru uhájil.

55:24
    Zozulák v dobré příležitosti, proti ale stál gólman Vítkovic, který balón s přehledem chytá.

56:30
    Hráči Chodova kombinují a se snaží něco vymyslet na polovině soupeře. Na zvrat utkání zbývá hostům už jen tři a půl minuty.

57:45
    Vítkovicím se podařilo vyvézt míček za půlící čáru.

58:18
    Heczko po standardní situaci nastřelil jen bránící hráče Pražanů.

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

58:47
    Chodov rozehrává volný úder z poloviny hřiště, hosté bez brankáře.

59:12
    Standardní situace z rohu ve prospěch Chodova.

59:31
    Vítkovice zatopily hostům, do prázdné branky se ale nikomu zasunout míček nepodařilo.

59:55
    Chodov zakládá poslední akci.

60:00

Vítězem AutoCont extraligy 2012/2013 se stává tým 1. SC WOOW Vítkovice!

Na hřišti vypukly oslavy, na týmu Chodova jde vidět velké zklamání.

Statistiky utkání:

Vyloučení: 0:1.
    Střely na branku: 22:17.

Ceny od Radka Hory přebírají rozhodčí dnešního utkání, Petr Černý a Jiří Janoušek.

Florbalisté Chodova míří pro stříbrné medaile, na hráčích je stále vidět smutek.

Hráčům i realizačnímu týmu Vítkovic náleží zlaté medaile, odměnou je také šek na 200 000,- Kč.

Vítkovice obdržely také mistrovský pohár.

Vítkovice budou slavit dlouho do rána, ode mě je to z Prahy pro dnešek vše. Těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:11:10)

Góly a asistencie: 7. Veltšmíd (Tokoš), 18. Veltšmíd, 27. Hrubý (Suchánek), 33. Tokoš (Hrubý) – 24. Sýkora (Zozulák), 36. Wahlgren (Christiansson), 41. Dóža (Sýkora)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ciompa (Souček) – Suchánek, Veltšmíd, Hubálek, Kološ, Heczko, Jastřembský – Hrubý, Sladký, Tokoš – Žydel, Matúš, Hájek – Jankulár, Mojžíšek, Hrabal – Kubečka, Vežranovský, Řezanina. Trenéři: Radomír Mrázek, Jiří Frömmel, Jan Vavrečka.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Binder (Barák) – Kotlas, Christiansson, Bouša, T. Sýkora, Pražan, Cepek, J. Fiala, Flousek – Wahlgren, Jendrišák, Pražák – Schubert, Mikeš, Zozulák – Klápa, Dóža, Podhráský – Běhavý. Hrající trenér: Radim Cepek.

Rozhodca: Petr Černý, Jiří Janoušek; delegát: Petr Seďa

Diváci: 10 451