Galatasaray – Real Madrid 3:2 (kon.) | Dortmund – Malaga 3:2 (kon.)
Borussia Dortmund
3:2 (1:1)
Malaga CF
Utorok 09.04.2013, 20:45Liga majstrov

Musím zopakovať, čo som spomenul pred malou chvíľkou, boli sme svedkami NEUVERITEĽNÉHO konca stretnutia, ktorý sa stáva raz za pár rokov.
    Po tom, čo Malaga strelila gól na 2:1 sa zdalo, že bez väčších problémov sa ubránia tlaku domácich, no v nadstavenom čase sa ešte len začali diať veci, v prvej minúte vykresal akú takú iskierku nádeje pre domácich Reus, no to nebolo všetko!
    Necelú minútu na to dokonal obral Felipe Santana, ktorý strelil dovolím si tvrdiť svoj životný gól.
    A tak nám do semifinále postupuje nemecký Dortmund, ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (22:43:26)

90+2
    Dortmund dal gól!
    Tak toto je naozaj neuveriteľné!!!
    Dortmund dokázal priam nemožné! V nadstavenom čase, behom dvoch minút otočil stav stretnutia!
    Reus strelil loptu pred bránku, tá sa tam toľko odrážala, až sa odrazila k FELIPEMU SANTANOVI a ten na dva krát dokázal Willyho prekonať. Tak toto je naozaj priam športový zázrak!!

90+1
    A máme vyrovnané, tak predsa len pred koncom stretnutia vykreslal iskierku nádeje pre domácich MARCO REUS.
    Najprv Subotić hľadal Santanu, lopta sa odrazila k spomínanému strelcovi a ten do prázdnej bránky dopravil loptu do siete.

90
    V priebehu pár minút dve postavenia hry pre domácich, najprv Schieber a v zápätí aj Subotić.

88
    Malaga hrá veľmi tvrdo v posledných minútach, čo iné im však zostáva, ak chcú ubrániť tento výsledok, za svoj nešetrný zákrok si Toulalan vyslúžil žltú kartu.

87
    Aj hostia vyčerpali všetky striedania, z ihriska odišiel Joaquin a nahradil ho Portillo.

86
    Domáci to skúšajú zo všetkého možného, Reus to teraz zobral na seba, no jeho strela mieri dosť vysoko na to, aby netrafila bránku hostí.

86
    Dortmund vyčerpal aj svoje posledné striedanie, z ihriska odišiel málo aktívny Ikay Gundogan a nahradil ho Mats Hummels.

85
    Opäť pred pokutovým územím Lewandowski, ten bol ale nedovolene zastavený Sanchezom.

84
    Lewandowski to teraz skúšal hlavičkou, ale loptu si ustrážil Willy.

84

83
    Tréner hostí pripravil aj svoje druhé striedanie, z ihriska odišiel hrdina z predchádzajúcich minút Julio Baptista a nahradil ho Santa Cruz.

82
    Málaga dala gól!
    Tak a zdá sa, že o postupujúcom máme rozhodnuté, keďže domáci ak chcú postúpiť musia streliť ešte dva góly.
    Baptista si pekne nabehol za obranu domácich, tam dostal prihrávku, posunul ju pred odkrytú bránku domácich, kde číhal Eliseu a pre toho už nebol problém dopraviť loptu do siete.

80
    Sahinov center teraz nenašiel nikoho z jeho spoluhráčov a tak bude nasledovať iba kop od hosťujúcej brány.

79
    Z tohoto rohového kopu nám opäť nezapršalo.

79
    Ďalšia obrovská šanca domácich! Gotze si nádherne nabehol za obranu domácich, tam dostal prihrávku a zoči voči Willymu opäť neuspel, ten jeho strelu dokázal kopačkou vytlačil iba na roh.

77
    Isca teraz nepríjemne zasiahol domáci Sahin a tomu sa pochopiteľne nechce veľmi postaviť na nohy, čo sa opäť nepáči domácim divákom.

76
    Tak to je neuveriteľné, čo práve zahodil domáci Reus, po tom, čo dostal prihrávku prakticky na 5 metrov od bránky hostí vystrelil, ale trafil iba výborného brankára hostí Willyho.

74
    Máme tu aj prvé striedanie v tíme hostí, z ihriska odišiel v doterajších minútach asi najaktívnejší Duda a nahradil ho Eliseu.

73
    Zdá sa, že hostia s v tejto časti hry aktívnejší, čo sa čaká práve naopak. Tento krát však Duda mieri ďaleko od domácej brány.

73
    Hneď na to aj druhé striedanie v tíme domácich, z ihriska odišiel Bender a nahradil ho Sahin.

72
    Máme tu aj prvé striedanie v stretnutí, Jurgen Klopp stiahol z ihriska Blaszczykowskeho a na jeho miesto poslal Juliana Schiebera.

70
    Obrovská šanca hostí na zvýšenie náskoku, Duda poslal prihrávku na Toulalana, ten však vyslal iba strelu do stredu bránky Weidenfellera a ten si tak s touto strelou bez problémov poradil.

69
    Nádherná akcia domácich, po centri na Blasczykowského, ktorý predĺžil na Lewandowskeho, no aj túto akciu domácich zastavil postranný rozhodca zdvihnutou zástavkou.

67
    Domáci Reus sa snažil niečo vymyslieť pre svojich spoluhráčov, jeho úmysel však nepochopili a tak sa k lopte dostávajú hostia.

66
    Demichelis sa už už dostával k hlavičke, ale rozhodca mu odmával postavenie mimo hry.

65
    Baptista sa tlačil do šance, zastavil ho ale nedovolene Subotić a tak budeme svedkami ďalšej štandardky hostí.

64
    Nasleduje vhadzovanie Malagy v nebezpečnej blízkosti, pre domácich, Antunes vhadzoval až do šestnástky, tam boli ale pozorný obrancovia Dortmundu.

62
    V krátkom čase vidíme aj tretiu žltú kartu v tomto stretnutí, za simulovanie si ju vyslúžil hráč hostí Gomez, čo sa pochopiteľne nepáči domácim fanúšikom.

61
    Máme tu aj druhú žltú kartu v tomto stretnutí, vyslúžil si ju Schmelzer za nevyberavý zákrok na jedného z prenikajúcich hráčov hostí.

60
    Piszczek sa snažil preniknúť po pravej strane, no jeho polo center bol zblokovaný domácou obranou.

59
    Pokus o peknú akciu domácich, Lewandowski prihral na ľavú stranu Reausovi, ten mu loptu vrátil na stred, no v rozhodujúcej chvíli mu lopta odskočila presne na kopačku obrancovi z Malagy.

57
    Dortmund musí začínať až od vlastného brankára, po tom, čo ich súper tam odkopol loptu, no zdá sa, že ak chcú v tomto zápase pomýšľať na úspech sa ešte veľmi nadrú na ten potrebný postupový gól.

57
    Ani z tohoto rohového kopu sa nepodarilo domácim nič vyťažiť, po odrazenej lopte nasleduje iba vhadzovanie.

56
    Schmelzer postupoval po ľavej strane, snažil sa odcentrovať, no jeho lopta bola zblokovaná a tak aspoň uvidíme rohový kop.

54
    Na ihrisku zostáva ležať jeden z hráčov hostí, prizná sa, že som mu nevidel na číslo dresu, tak neviem identifikovať o koho išlo. No domácim divákom sa to vôbec nepáči a tí pískajú.

53
    Teraz prišla obrovská šanca z kopačky Lewandowskeho, po chybe domácej obrany sa lopta odrazila až k spomínanému útočníkovi, no ten v tesnej blízkosti zoči voči prestrelil bránku.

53
    Domáci opäť pri lopte, no v rozhodujúcej fáze sa im nedarí prekonať obranu domácich.

51
    Isco prenikal po ľavej strane, odcentroval, no lopta z jeho kopačky adresára nenašla.

50
    Pri lopte domáci, no kombinačne sa im veľmi nedarí, doplním ešte informáciu, že pri tomto nerozhodnom stave by postupovali hostia z Malagy.

48
    Podobne ako na konci prvého polčasu nádherne zahraný priamy kop na Baptistu, ten predĺžil hlavou na Joaqiuna, no toho Weidenfeller opäť vychytal.

47
    Baptista pri svojom prieniku bol faulovaný a hostia bude zahrávať priamy kop zhruba 30 metrov od bránky Dortmundu.

47
    Druhý polčas nám začal a hneď na začiatku mal prácu brankár hostí, no s nepríjemnou loptou si poradil.

46
    Začal druhý polčas.

Skončil sa nám prvý veľmi zaujímavý polčas, v ktorom jasne dominovali domáci, hosťom sa podarilo z minima vyťažiť maximum po strelení úvodného gólu, v zápätí domáci ešte viacej ožili a pred prestávkou sa im podarilo vyrovnať. Čaká nás určite veľmi zaujímavý druhý polčas, tak si ho nenechajte ujsť.

Prvý polčas skončil.

45+1
    Priamy kop zahral Duda, na hlavičku si nádherne nabehol Joaquin Sanchez, no brankára domácich druhý krát v tomto stretnutí prekonať nedokázal.

45+1
    Rozhodca nadstavil jednu minútu tá sa nám zahratí priameho kopu hostí pomaly bude končiť.

45
    Začala sa nám posledná minúta základnej hracej doby prvého polčasu, v šestnástke súpera sa previnil faulom Gotze a tak sa Dortmung musí stiahnuť späť na svoju polovicu.

44
    Gotze dal center na ľavú stranu, no lopta od Reusa bola tečovaná presne do rukavíc brankára Caballera.

43
    Dortmund si teraz nerozumel v rohu ihriska a lopta smeruje od Lewandowskeho iba za bránkovú čiaru a tak budeme svedkami odkopu od hosťujúcej brány.

42
    Domáci ožili a zdá sa, že ešte v tomto polčase chcú odvrátiť hrozbu, že by oni boli tím nepostupujúcim celkom.

40
    A máme vyrovnané!
    Nádherná akcia domácich, ktorá začala na kopačkách Gotze, ten poslal prihrávku na Reusa, ten ju jemne predĺžil na ROBERTA LEWANDOWSKEHO, ten dokázal obísť brankára Caballera a pohodlne zasunul loptu do odkrytej bránky hostí.

37
    Teraz na druhej strane pekná individuálna akcia strelca úvodného gólu, no jeho center nenašiel nikoho z jeho spoluhráčov.

35
    Ten bol však príliš dlhý, smeruje až na druhú stranu do outu, no dokázal ju odkopnúť jeden z hráčov domácich do bezpečia.

35
    Isco dostal peknú prihrávku na ľavú stranu a lopta končí za bránkovou čiarou, kam smerovala od jedného z domácich hráčov a tak budeme svedkami druhého rohového kopu.

32
    Po zahranom rohovom kope sa k odrazenej lopte už dostával Lewandowski, no bol mu odmávaný offsajd.

32
    Gotze to teraz skúšal individuálne, no vybojoval ibarohový kop, ktorý bude sám zahrávať.

31
    Dortmund opäť začína až od svojho brankára, vyčkáva na chybu Malagy, no tá v doterajšom priebehu stretnutia neprišla.

29
    Hostia sa osmelili smerom do útoku, no teraz si Sanchez nerozumel so svojimi spoluhráčmi a tak len odovzdal loptu na kopačky domácich.

28
    Doplním ešte informáciu, keďže sa prvý zápas skončil bez gólovou remízou a dnes sme už boli svedkami gólu, tak dnes sa predlžovať už nebude.

28
    O doterajšej prevahe domácich, svedčí aj fakt o držaní lopty, ktorý je v pomere 63% ku 37%.

25
    Tak to je neuveriteľné, po priam drvivej prevahe domácich, sa k ojedinelému útoku odhodlali hostia, centrovaná lopta sa dostala k Baptistovi, ten je prihral JOAQIUNOVI SANCHEZOVI a ten efektnou strelou po zemi k pravej tyčke strieľa úvodný gól stretnutia.

24
    Lewandowski sa šikovno snažil presadiť v situácii 1 na 1 cez Demichelisa, no loptu si hodil na dlhú kopačku a tak ju nestihol dobehnúť.

23
    Gotze sa už už dostával k centrovanej lopte smerom do šestnástky Malagy, no tá letela príliš vysoko a tak si na ňu siahol aj brankár Caballero.

22
    Malaga sa za mohutného piskotu domácich tribún snaží zaútočiť, no aj obrana domácich je veľmi pozorná.

20
    Reus sa pokúšal nájsť Lewandowskeho, no k tomu v rozhodujúcej chvíli dobre pristúpila obrana hostí a tak Dortmund musí opäť začínať až zo svojej polovice.

19
    Blaszczykowski ťahal postupný útok svojho mužstva, no v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol a lopta z jeho kopačky smeruje mimo ihriska.

18
    Dortmund to opäť skúša, tento krát cez stred ihriska konkrétne cez Bendera, no ten je dobre bránený. A lopta nakoniec končí v náručí brankára Caballera.

16
    Lewandowski dostal peknú prihrávku do stredu ihriska pred šestnástku Malagy, v situácii 1 na 1 sa odhodlal prelobovať brankára, no jeho lopta končí tesne nad hornou žrdkou.

15
    Domáci sa dostali na dlhšiu dobu pred šestnástku súpera, no hneď ako sa odhodlali niečo vymyslieť, ich zastavil verdikt rozhodcu pre postavenie mimo hry.

14
    Lewandowski z ľavej strany centruje, no s jeho ľahkou loptou si obrana Malagy bez problémov poradila.

13
    Borusia sa snažila opatrne rozohrať svoju akciu, keď sa odhodlali vysunúť svojich útočníkov, prišla na rad nepresnosť a tak vhadzovanie pre hostí.

12
    Domáci kombinujú na svojej polovici, zo začiatku sa nám hrá veľmi opatrne, ani jeden tím sa k ničomu neponáhľa a vyčkáva na chybu svojho súpera.

11
    Pokus o ďalšiu nakopnutú loptu na Baptistu, no svoju šestnástku si pozorne postrážil brankár domácich.

10
    A máme tu hneď prvú žltú kartu v stretnutí, Sanchez sa dostal k lopte a nešetrne ho zastavil Bender.

9
    Pokus o peknú akciu zo strany domácich, z vrchu pokutového územia Gotze nahrával Lewandowskemu, no ten bol iba v postavení mimo hru.

8
    Piszczek to skúšal po pravej strane, no lopta z jeho kopačky končí v rukaviciach hosťujúceho brankára.

7
    Hostia to skúšali centrovanou loptou na Baptistu, no na ňom bola pozorná obrana domácich.

5
    Dortmund začína zakladať útok až od svojho brankára Weidenfellera, no Malaga veľmi dobre bráni stred ihriska a tak sa im prechádza veľmi ťažko.

4
    Hostia majú hneď od začiatku omnoho častejšie loptu na svojich kopačkách, teraz im však nevyšlo prenesenie na ľavú stranu, kde si nedokázal loptu dobre spracovať Isco.

3
    Boli sme svedkami, úvodného faulu na domáceho hráča, Dortmund tak bude zahrávať priamy kop, no na šťastie pre hostí, z ich vlastnej polovice.

1
    Stretnutie práve začalo, pri lopte Malaga, no už keď sa odhodlali niečo vymyslieť, lopta končí za bránkovou čiarou a tak nasleduje iba odkop od domácej bránky.

1
    Stretnutie práve začalo.

Poďme ale priamo ku dnešnému odvetnému štvrťfinále. Prvý zápas na pôde španielskeho klubu sa skončil bezgólovou remízou a preto nás čaká určite veľmi zaujímavý zápas, v ktorom môže byť rozhodujúci každý jeden gól.
    Stávkové kancelárie, rovnako ako aj ja, favorizujú za mierneho favorita domáci tím, ktorý má k dispozícii také strelecké esá ako napríklad Lewandowski, Gotze, ktorým sa v tomto roku veľmi darí.
    Uvidíme teda, či sa možno aj práve týmto hráčom podarí prelomiť vynikajúco fungujúcu obranu hostí a či sa dokáže presadiť hrdina z osemfinále Santa Cruz a vystrieľa historický postup pre Malagu.
    Prajem Vám príjemný športový zážitok.

Ich dnešný súper z Malagy nastúpil v predchádzajúcom kole proti portugalskému FC Posto, v prvom zápase síce prehral 0:1, no v odvete bol úspešnejší a vyhral pomerom 2:0, keď v 77. minúte rozhodol o postupe Santa Cruz.

Ja pre Vás komentovať odvetný zápas medzi Borussiou Dortmundom a CF Malagou.

Borusia si v osemfinále poradila s ukrajinským Šachťarom Doneck. Po tom čo v prvom zápase remizovali tieto dva tímy pomerom 2:2, v tom druhom už jasne dominoval nemecký zástupca a zmietol z ihriska svojho súpera pomerom 3:0.

Prajem príjemný futbalový večer.
    Dnes máme na programe prvé zápasy odvetného kola ligy majstrov.

V tureckom Galatasarai nastúpia "baletky" z Madridu na svoje odvetné stretnutie, po prvom zápase, ktorý zvládol španielsky veľkoklub bravúrnu a zvíťazil hľadku 3:0 sa nič iné ako postup neočakáva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.