Buffalo – Ottawa 4:2 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – Detroit 2:3 (po pr.) | Anaheim – Dallas 1:3 (kon.) | San Jose – Calgary 2:1 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 4:1 (kon.) | Nashville – Chicago 0:1 (kon.) | LA Kings – Edmonton 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets
cz Sobota 06.04.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

59:59
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Vteřinu před koncem se do prázdné branky trefuje PATRIK BERGLUND. Asistence: Jay Bouwmeester.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny, závar před Allenem, který nyní drží šance Blues na vítězství v základní hrací době!

58:07
    Dubinsky v podřepu střílí z levé strany, Allen chytá.

58:20
    Vylučuje se, to je zajímavá situace pro Blue Jackets! Za hákování usedá na trestnou lavici domácí Jackman!

50:39
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Steen a hostující Foligno.

38:45
    Blesková odpověď domácích, v pádu dokázal DAVID BACKES z bezprostřední blízkosti překonat Bobrovskyho a dát svůj pátý gól sezóny. Asistence: Alexander Steen.

38:36
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ovšem ARTEM ANISIMOV se nyní s ničím "nepáral", s pukem za brankou parkrát "zamíchal", vyjel kolem levé tyčky Allenovo branky a střelou zápěstím překonává domácího gólmana a je vyrovnáno! Asistence: Marián Gáborík.

35:58
    Konečně jsme se dočkali prvního gólu! Dávají ho domácí při přesilové hře, když před Bobrovskym "zametl" puk do branky na hranici brankoviště "operující" CHRIS STEWART, pro kterého to je šestnáctý gól v této sezóně. Asistence: Alex Pietrangelo, Jay Bouwmeester.

34:30
    Sotva se z trestné lavice vrátil Atkinson, bude se znovu vylučovat, domácí si opět zahrají přesilovou hru, Wisniewski podráží Vladimíra Sobotku a rozhodčí tento faul trestají dvěma minutami.

32:26
    Při akci byl ale McDonald hákován Atkinsonem, který je vyloučen na dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

32:23
    Fantastický Bobrovsky proti zakončení Berglunda, který se natahoval po přihrávce McDonalda z pravé strany a ještě stačil tečovat puk!

20:52
    Letestu se dostává do samostatného úniku, ale na Allena nevyzrál!

20:31
    V úvodu druhé třetiny se vylučuje, za hákování jde na trestnou lavici Matt Calvert, St. Louis si zahraje přesilovou hru.

19:33
    Do potyčky "zapleten" i Václav Prospal. Nakonec jdou na trestnou lavici domácí McDonald a za Columbus Prospal, který dostává, stejně jako McDonald, dvouminutový trest, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

19:33
    To vypadalo na hromadnou bitku za brankou Bobrovskyho, naštěstí se hráči pouze drží.

07:00
    Opět se vylučuje, potrestaným je tentokrát hráč St. Louis, Tarasenko dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

03:36
    Poprvé se vylučuje, za hákování jde na trestnou lavici český hráč Columbusu Václav Prospal, domácí si zahrají přesilovou hru.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 36. Stewart (Pietrangelo, Bouwmeester), 39. Backes (Steen), 60. Berglund (Bouwmeester) – 39. Anisimov (Gáborík)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Leopold, Shattenkirk, Polák, Jackman – McDonald, Backes, Steen – J. Schwartz, Berglund, C. Stewart – Perron, Sobotka, Tarasenko – Cracknell, Porter, Reaves
    Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (Leighton) – Ťjutin, J. Johnson, Nikitin, Prout, Wisniewski, Aucoin – Prospal, Anisimov, Gáborík – Umberger, Johansen, Foligno – Calvert, Letestu, Atkinson – Gillies, Dubinsky, MacKenzie

Rozhodca: Hebert, Pollock – Kovachik, Cherrey

Diváci: 19224