Buffalo – Ottawa 4:2 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – Detroit 2:3 (po pr.) | Anaheim – Dallas 1:3 (kon.) | San Jose – Calgary 2:1 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 4:1 (kon.) | Nashville – Chicago 0:1 (kon.) | LA Kings – Edmonton 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets
cz Sobota 06.04.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Češi na ledě
    V sestavě St. Louis figuruje útočník Vladimír SOBOTKA a obránce Roman POLÁK.
    Za Blue Jackets nastupuje v této sezóně sedmatřicetiletý útočník Václav PROSPAL.

Pořadí Západní konference

1. Chicago 57 b.
    2. Anaheim 55
    3. Minnesota 44

COLUMBUS
    Nejproduktivnějším hráčem Jets je český útočník Václav PROSPAL , který nasbíral jedenadvacet bodů za deset gólů a jedenáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená stočtrnácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Jets je Mark LETESTU, který nasbíral dvacet bodů s bilancí devíti gólů a jedenácti přihrávek, aktuálně mu patří stopětatřicáté místo v bodování NHL.

9. St. Louis 38

5. Columbus 37

ST. LOUIS BLUES
    Nejproduktivnějším hráčem Blues je Chris STEWART, který nasbíral devětadvacet bodů za patnáct gólů a čtrnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená devětatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Blues je David PERRON, který nasbíral také dvaadvacet bodů s bilancí devíti gólů a třinácti přihrávek, aktuálně mu patří čtyřiadevadesáté místo v bodování NHL.

15. 02. 2012 Columbus - St. Louis 2 : 1

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Columbus Blue Jackets přivítá na svém ledě St. Louis Blues.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Leopold, Shattenkirk, Polák, Jackman – McDonald, Backes, Steen – J. Schwartz, Berglund, C. Stewart – Perron, Sobotka, Tarasenko – Cracknell, Porter, Reaves

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (Leighton) – Ťjutin, J. Johnson, Nikitin, Prout, Wisniewski, Aucoin – Prospal, Anisimov, Gáborík – Umberger, Johansen, Foligno – Calvert, Letestu, Atkinson – Gillies, Dubinsky, MacKenzie

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Kovachik, Cherrey.

00:01

00:32
    Ofsajd Blues na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

01:19
    Pro změnu zakázané uvolnění Blues, vhazovat se bude před Allenem.

02:10
    Blue Jackets v útočném pásmu, ale puk mají domácí.

02:52
    Na ledě elitní pětka Blue Jackets s Prospalem a Gáboríkem.

03:36
    Poprvé se vylučuje, za hákování jde na trestnou lavici český hráč Columbusu Václav Prospal, domácí si zahrají přesilovou hru.

04:20
    Blues se ale nedaří usadit v útočném pásmu, hosté opět vyhazují puk ze své třetiny.

05:10
    Bobrovsky ještě nemusel zasahovat proti střele Blues, kterým pomalu končí přesilová hra!

05:36

06:33
    Porter si nabruslil do útočného pásma Blue Jackets, jeho střela z levé strany ale míjí branku Columbusu.

07:00
    Opět se vylučuje, potrestaným je tentokrát hráč St. Louis, Tarasenko dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

07:31
    Columbus již v útočném pásmu.

08:04
    Blues vyhazují puk ze třetiny, bránící čtveřice může jít střídat.

08:40
    Ani hostům se příliš přesilová hra nedaří, na ledě Prospal, Gáborík, Anisimov, Nikitin a Ťjutin.

09:00

10:00
    Máme za sebou první desetiminutovku dnešního utkání, na první branku stále čekáme.

10:38
    Steenovu střelu z levého kruhu pro vhazování chytá Bobrovsky, ani z této akce gól nepadl.

11:04
    Ofsajd Blues při přechodu do útočného pásma, rozhodčí hru vykazují do střední třetiny.

11:43
    Blues kombinují ve středním pásmu.

12:08
    Hosté nahazují do útočného pásma, ale puk mají domácí.

13:03
    Na ledě i Roman Polák v dresu St. Louis, ale zaznamenáváme šanci před Allenem, Gáborík střílí z pravé strany, domácí gólman chytá.

13:38
    Hosté se nyní brání ve své třetině, ale Johnsonovi se podařilo dostat puk za modrou.

14:22
    Zatím sledujeme vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách.

14:43
    Allen "hasí požár" po šanci Anisimova z levé strany.

15:28
    Vhazování ve středním pásmu, puk mají hosté.

16:12
    Johansen střílí na Allena z pravé strany, domácí gólman pozorný a chytá.

17:08
    O tom, že nesledujeme útočné hody, svědčí i poměr střel – zatím se na obou stranách nastřádalo pouze devět střel!

17:54
    Vhazování po levici Allena, puk mají domácí, kteří okamžitě přechází do protiútoku.

18:15
    Střelu Umbergera z pravé strany Bobrovsky chytá, bude se vhazovat.

18:44
    Bobrovsky opět svírá puk ve své lapačce, vhazuje se po jeho levici, puk mají domácí.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:33
    To vypadalo na hromadnou bitku za brankou Bobrovskyho, naštěstí se hráči pouze drží.

19:33
    Do potyčky "zapleten" i Václav Prospal. Nakonec jdou na trestnou lavici domácí McDonald a za Columbus Prospal, který dostává, stejně jako McDonald, dvouminutový trest, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

20:00

První třetina je u konce a přesto, že jsme branku nezaznamenali, to na ledě "jiskří". Po závěrečném hvizdu tam měli čárový rozhodčí opět plné ruce práce s tím, aby zklidnili rozvášněné hráče ve třetině Columbusu. V první dvacetiminutovce jsme sledovali opatrný hokej, s minimem vyložených šancí, tak věřme, že se jich a hlavně gólů, dočkáme v dalším průběhu hry.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

St. Louis: 5

Columbus: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:02 hodin.

20:01

20:31
    V úvodu druhé třetiny se vylučuje, za hákování jde na trestnou lavici Matt Calvert, St. Louis si zahraje přesilovou hru.

20:52
    Letestu se dostává do samostatného úniku, ale na Allena nevyzrál!

21:31
    Blues se tak musí mít "na pozoru", gól v oslabení by byl velmi nepříjemný!

22:06
    Přesilová hra domácích se pomalu chýlí ke svému konci a Bobrovsky nemusel zasahovat proti jediné střele!

22:31

23:04
    Columbus hraje maximálně pozorně v obraně, to je základ úspěchu v dnešním zápase, což si hosté uvědomují.

24:08
    Puk za Allenem, ale v moci domácích hráčů.

24:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, dnešní hokej plyne v rychlém tempu, jen ty góly zatím nějak schází.

25:15
    Wisnievski se dostává ke střele na levé straně od modré, Allen však má dobrý výhled a chytá.

25:46
    Domácím hokejistům se nedaří vymanit ze sevření ve vlastní třetině.

26:18
    Gáborík proniká do útočného pásma po pravém křídle, ale nedostal se do zakončení.

27:22
    Vhazování před Allenem, úspěšnější hosté, kteří ale "ztrácí" útočnou třetinu.

28:01
    Výtečný obranný zákrok Aucoina proti hrozícímu přečíslení soupeře!

28:41
    Ani Berglund nevyzrál na Bobrovskyho, oba gólmani zatím kralují dnešnímu utkání.

29:21
    Hosté se nyní zlobí, domnívají se, že někdo z domácího týmu vyhodil kotouč do hlediště, což jsou automaticky dvě minuty, rozhodčí jsou ale jiného názoru a vylučovat se nebude.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání a stále platí, že na první gól si musíme počkat.

30:43
    Závar před Bobrovskym, který má ale kotouč ve své moci.

31:47
    Puk za brankou Columbusu, Prout čeká, až mu dostřídají spoluhráči.

32:23
    Fantastický Bobrovsky proti zakončení Berglunda, který se natahoval po přihrávce McDonalda z pravé strany a ještě stačil tečovat puk!

32:26
    Při akci byl ale McDonald hákován Atkinsonem, který je vyloučen na dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

33:05
    Blues ztrácí útočné pásmo díky nepřesné přihrávce.

33:27
    Nyní jsou již domácí opět před Bobrovskym.

33:38
    Ale Dubinsky výborně zasáhl v obraně, puk opouští třetinu.

34:26

34:30
    Sotva se z trestné lavice vrátil Atkinson, bude se znovu vylučovat, domácí si opět zahrají přesilovou hru, Wisniewski podráží Vladimíra Sobotku a rozhodčí tento faul trestají dvěma minutami.

34:45
    Domácí začínají přesilovou hru ve třetině soupeře.

35:07
    Blue Jackets vyhazují puk přes všechny čáry, bránící čtveřice bude mít čas na prostřídání.

35:28
    Ofsajd domácích na útočné modré, hra se stěhuje do středního pásma.

35:58
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Konečně jsme se dočkali prvního gólu! Dávají ho domácí při přesilové hře, když před Bobrovskym "zametl" puk do branky na hranici brankoviště "operující" CHRIS STEWART, pro kterého to je šestnáctý gól v této sezóně. Asistence: Alex Pietrangelo, Jay Bouwmeester.

37:13
    Ani jedna střela Columbusu neznamenala nyní vážné ohrožení domácí branky.

37:38
    Letestu vyhrává vhazování před Bobrovskym, puk mají hosté.

38:13
    Domácí se nyní osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Allenem.

38:36
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ovšem ARTEM ANISIMOV se nyní s ničím "nepáral", s pukem za brankou parkrát "zamíchal", vyjel kolem levé tyčky Allenovo branky a střelou zápěstím překonává domácího gólmana a je vyrovnáno! Asistence: Marián Gáborík.

38:45
    Blesková odpověď domácích, v pádu dokázal DAVID BACKES z bezprostřední blízkosti překonat Bobrovskyho a dát svůj pátý gól sezóny. Asistence: Alexander Steen.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Anisimov bojuje o puk v rohu třetiny Blues.

39:42
    Přišel mu na pomoc i Prospal, ale puk mají domácí.

40:00

Druhá třetina již byla mnohem zajímavější, i díky třem vstřeleným gólům, které padly v rozmezí posledních pěti minut této části. Vývoj utkání také "rozproudil" doposud ztichlé publikum a v závěru třetiny bylo rozhodně na co se dívat!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

St. Louis: 11

Columbus: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:00 hodin.

40:01

40:26
    Vhazuje se po levici Allena, hosté získávají puk.

40:45
    Obrana Blues je ale nepustila do větší šance.

41:38
    Reavesova střela z pravé strany zblokována mimo branku.

42:25
    St. Louis nyní nepouští svého soupeře do třetiny.

42:50
    Dubinsky vyhrál další vhazování ve třetině soupeře, hosté mají puk.

43:32
    Na druhé straně Backes střílí z pravé strany, Bobrovsky vyráží.

44:11
    Domácím se úvod třetí třetiny povedl, jsou aktivnější a častěji drží puk na svých hokejkách.

45:08
    Tečovaný puk končí mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:38
    Prout vybízí dlouhou přihrávku Letestu, Columbus se dostává do třetiny Blues.

46:02
    Ale obrana St. Louis nepustila soupeře do zakončení.

46:40
    Hostům se sice podařilo vstřelit branku, ale pro faul na Allena nebyl uznán!

47:05
    Blues bojují o puk v útočném pásmu.

47:51
    Hrají hosté, Gáborík bruslil s pukem na holi ve třetině soupeře, ale neměl prostor na střelu.

49:11
    Hraje se ve středním pásmu, domácí mají puk ve své moci.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, povede se hostům vyrovnat?

50:39
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Steen a hostující Foligno.

51:07
    Oba týmy hrají ve čtyřech, na ledě je tak více místa pro kombinaci.

51:50
    Blues napadají rozehrávku soupeře v jeho třetině a tato taktika má úspěch!

52:40
    Obě mužstva jsou v plném počtu, hraje se pět na pět.

53:08
    Blíží se závěr třetí třetiny, sledujeme opatrný hokej, ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.

54:15
    Puk za brankou Bobrovskyho, to svědčí hlavně domácím.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny, hosté stále prohrávají o jeden gól.

55:18
    Prospal netrefuje branku z levé strany.

56:53
    Blue Jackets zvyšují "obrátky", domácí obrana se musí mít na pozoru.

57:41
    Columbus má nyní problémy s přechodem přes útočnou modrou čáru.

58:20
    Vylučuje se, to je zajímavá situace pro Blue Jackets! Za hákování usedá na trestnou lavici domácí Jackman!

58:20
    Oddechový čas pro domácí.

58:07
    Dubinsky v podřepu střílí z levé strany, Allen chytá.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny, závar před Allenem, který nyní drží šance Blues na vítězství v základní hrací době!

59:06
    Blue Jackets vyhrávají jedno vhazování za druhým, přesto se domácím podařilo vyhodit puk – hosté hrají bez brankáře!

59:50
    Posledních deset vteřin, puk opouští třetinu Blues.

59:59
    Vteřinu před koncem se do prázdné branky trefuje PATRIK BERGLUND. Asistence: Jay Bouwmeester.

60:00

Dnešní dramatické utkání je za námi, nakonec se ještě domácím podařilo dát branku do prázdné branky, ale zřejmě to již bylo těsně po závěrečném hvizdu, rozhodčí branku neuznává, a tak se domácí musí spokojit s výhrou 2:1.