Dallas – LA Kings 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 5:4 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:1 (po pr.)
Buffalo – Boston 0:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Anaheim Ducks
cz Pondelok 01.04.2013, 00:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:01.

Češi na ledě
    Za Blue Jackets nastupuje v této sezóně sedmatřicetiletý útočník VáclavPROSPAL.
    V průběhu sezóny podepsal jednoletou smlouvu s Ducks útočník Radkem DVOŘÁKEM, který by mohl do dnešního utkání zasáhnout.

23. 03. 2013 Anaheim - Detroit Red Wings 1 : 5

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral osmatřicet bodů za dvanáct gólů a šestadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmé místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ducks je Corey PERRY, který nasbíral osmadvacet bodů s bilancí jedenácti gólů a sedmnácti přihrávek, aktuálně mu patří dvaačtyřicáté místo v bodování NHL.

ANAHEIM MIGHTY DUCKS
    Anaheim v současnosti "trápí" jiné problémy – stíhací jízda na vedoucí tým Západní konference, Chicago. Ducks jsou aktuálně první v pořadí Pacifické divize, když ze čtyřiatřiceti zápasů jich třiadvacet vyhráli a čtyřikrát získali alespoň bod. Sedmkrát odešli z ledu poraženi a bez bodu. V pořadí konference je Anaheim stále druhý, když na vedoucí Chicago, které má navíc o odehraný zápas méně, ztrácí tři body. V posledním měření sil na ledě Blackhawks však Ducks ukázali svou sílu, když dokázali vybojovat vítězství 2:1! Anaheim má, pochopitelně, postup do bojů o Stanley Cup zajištěný. A dá se říci, že i vítězství v divizi, neboť druhé Los Angeles ztrácí již devět bodů, třetí San Jose pak ještě o bod více.

Poslední zápasy Blue Jackets
    30. 03. 2013 Calgary Flames - Columbus 4 : 6
    29. 03. 2013 Edmonton Oilers - Columbus 6 : 4
    27. 03. 2013 Vancouver Canucks - Columbus 1 : 0s
    24. 03. 2013 Nashville Predators - Columbus 5 : 2
    23. 03. 2013 Columbus - Calgary Flames 5 : 1

Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je český útočník Václav PROSPAL , který nasbíral dvacet bodů za deset gólů a deset asistencí a v rámci celé NHL je na stodvanáctém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je s osmnácti body Mark LETESTU, který se může pyšnit bilancí osmi gólů a deseeti přihrávek. V pořadí NHL mu patří až stošestačtyřicátá příčka.

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Columbus je momentálně posledním týmem Centrální divize, když z pětařiatřiceti zápasů čtrnáctkrát vyhrál a sedmkrát prohrál v prodloužení. Čtrnáctkrát odešli hráči Blue Jackets z ledu poraženi a bez bodu. V pořadí Západní konference je Columbus stále ve hře o postup do bojů o Stanley Cup, když na osmé místo, které ještě postup zajišťuje a současně ho "drží" St. Louis, ztrácí pouhý bod. Osmé St. Louis má ale o dva odehrané zápasy méně. Lepší výchozí pozici však mají i další týmy v pořadí před akuálně dvanáctým Columbusem – devátý Dallas má sice stejně bodů, ale také o dva zápasy méně. Desátý Edmonton nasbíral také pětatčicet bodů, odehrál však o zápas méně. Pouze jedenáctý Nashville je na tom s bilancí zápasů a získaných bodů stejně – bude to tedy ještě velká bitva o postup do bojů o Stanley Cup!

Vítejte u onlajn přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Columbus Blue Jackets přivítá na svém ledě Anaheim Ducks.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (Mason) – Johnson, Ťjutin, Erixon, Wisniewski, Prout, Nikitin – Collins, Johansen, Umberger – Prospal, Brassard, Letestu – Calvert, Anisimov, Atkinson – Gillies, MacKentzie, Boll

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Souray, Beauchemin, Fowler, Lydman, Sbisa, Allen – Ryan, Getzlaf, Perry – Palmieri, Holland, Selänne – Cogliano, S. Koivu, Winnik – Etem, Steckel, Dvořák

Rozhodčí: O'Halloran, Burchell – Lazarowich, Murchison.

00:01

01:13
    Zajímavý začátek utkání, publikum se již radovalo z gólu v síti Ducks, ale sudí nakonec rozpažuje, přesto, že v první okamžik ukázal do brány!

02:15
    Selänneho řada se dostává před Bobrobskyho, ale ten nemusí zasahovat proti jakékoliv střele.

03:05
    Oba týmy střídají, Ducks mají na ledě elitní lajnu vedenou Getzlafem.

03:40
    Zatím velmi opatrný hokej s minimem střel.

04:10
    Radek Dvořák proniká do útočného pásma na levém křídle, ale ke střele se nedostal.

04:38
    Až střelu Allena musí likvidovat Bobrovsky.

05:12
    Branka za Hillerem je posunuta, Johansen byl natlačen do brankoviště, rozhodčí přerušují hru.

06:39
    Domácí zaváží puk do útočného pásma, ale tam obrana Ducks nepouští soupeře do zakončení.

07:58
    Puk na střídačce Ducks, Radek Dvořák odchází na střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:48
    Getzlafovo nebezpečnou střelu z levé strany musí těžce "likvidovat" Bobrovksy, ale zvládl to výtečně.

09:38
    Hosté jsou nyní aktivnější, Columbus se pouze brání.

10:17
    Zakázané uvolnění Blue Jackets, hra se stěhuje před Bobrovskyho.

10:29
    Radeck Dvořák na nic nečekal, vzal si puk ve středním pásmu, projel po pravé straně do útočného pásma, střílí, Bobrovsky chytá.

11:12
    Hraje se ve třetině Blue Jackets, hosté kombinují.

12:03
    Bobrovsky se zapojil do rozehry, ale domácí nedojeli dál, než do středního pásma.

13:04
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Adrian Aucoin, hosté si zahrají přesilovou hru.

13:20
    Domácí vyhazují puk ze třetiny.

13:51
    Perry svádí souboj u levé tyčky domácí branky, ale obrana Blue Jackets nakonec úspěšnější a vyhazuje puk.

14:28
    Puk ve středním pásmu, hostům se při této přesilové hře příliš nedaří.

15:04

15:40
    Dave Steckel střílí z levé strany, Bobrovsky chytá, bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

15:43
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně Anaheimu, Dave Steckel dostává dvouminutový trest, domácí si zahrají přesilovou hru.

15:57
    Souray vyhazuje puk ze třetiny Ducks.

16:25
    Další puk vyhozený ze třetiny Ducks, domácím se při přesilové hře také příliš nedaří.

16:53
    A dokonce Radek Dvořák tam výtečně napadá rozehrávku Blue Jackets, až z toho málem byl samostatný průnik k domácí bráně!

17:43

18:05
    Ducks se v pohodě ubránili a již směřují do útočného pásma, ale Letestu dokázal vyhodit puk do středního pásma a oba týmy střídají.

18:38
    Anisimov byl příliš rychlý při přechodu do útočné třetiny Ducks, ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:22
    Sbisovo střela zblokována, letí nad branku Blue Jackets, ale puk se odráží zpět, Bobrovsky raději přikrývá puk pod svou lapačku.

20:00

První třetina je u konce. Zatím sledujeme velice opatrný hokej, v němž dominují obrany nad útoky a i proto je zatím stále stav bezbrankový. Oba týmy si dokázaly vytvořit po jedné dobré šanci, to je ale na vstřelení branky velmi málo. Věřme, že v dalším průběhu zápasu se branek dočkáme.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Columbus: 9

Anaheim: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 1:02 hodin.

20:01

20:32
    S. Koivu, Dvořák a Winnik je zahajovací útok Ducks ve druhé třetině.

21:03
    Bobby Ryan skvělou zpětnou přihrávkou nachází Perryho, jeho střela končí na horní tyči domácí branky!

22:05
    Hosté začali druhou třetinu tak, jak skončili tu první, tedy tlakem – Staubitz nikým neatakován střílí z levé strany, Bobrovsky chytá.

23:21
    Blue Jackets na návštěvě v útočném pásmu.

23:55
    Nepřesnou přihrávkou se domácí připravují o pásmo, vzápětí zakázané uvolnění Columbusu.

24:56
    Letestu nachází Brassarda, ten však již nemá dost času na zakončení, Hiller chytá.

25:40
    Opět si útok s Koivem a Dvořákem dokázal vytvořit tlak, český forvard v sestavě Ducks dnes hraje výborně!

26:43
    Vylučuje se, přesilovou hru si zahrají hosté.

27:25
    Ducks v přesilovkovém rozestavení.

27:40
    Ale S. Koivu neudržel puk na modré.

28:00
    Až nyní jsou opět Ducks před Bobrovskym.

28:43

29:34
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets ubránili vlastní oslabení a po výtečné kombinaci před Hillerem se po střele Letestu od modré, prosazuje u tyčky číhající DERICK BRASSARD, který využil odrazu puku od zadního mantinelu a dává první branku utkání. Asistence: Mark Letestu, Václav Prospal.

30:55
    Český útočník ve službách Blue Jackets, Václav Prospal, si připsal asistenci při gólu Brassarda a upevnil si tak vedení v čele produktivity klubu.

31:19
    Vhazování po levici Bobrovskyho, domácí vyhrávají buly a vyváží puk do středního pásma.

31:55
    Anaheimu se nedaří vytvořit si nějakou gólovou příležitost, domácí dobře brání.

32:36
    Nepřesná rozehrávka domácích, Nikitin je otřesen po přesném a tvrdém "hitu" za vlastní brankou od Allena.

33:24
    Winnik ztrácí puk před Bobrovkym, domácí posléze vyhazují puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění.

33:34
    To je zajímavé, lavička Columbusu si bere oddechový čas!

33:52
    Anaheim jako by "přidal plyn", hráčů v bílém je najednou plný led.

34:26
    Až řadě Václava Prospala se podařilo přerušit tlak soupeře a udržet puk alespoň ve středním pásmu.

34:58
    Vhazování ve třetině Columbusu, do zakončení z levé strany se dostává Getzlaf, ale Bobrovsky chytá výborně.

35:38
    Columbusu se nyní nedaří vymanit se z tlaku soupeře, Getzlafovo řada předvedla výborné střídání.

36:18
    Zakázané uvolnění Columbusu, již několikáté v této třetině.

36:42
    Prospal a Letestu opět "řádí" před Hillerem, nakonec od modré střílí Wisniewski, Hiller chytá.

37:25
    Domácí nahazují puk do útočné třetiny, ale Ducks vyhazují zpět.

37:44
    Nakonec zakázané uvolnění Ducks, hra se stěhuje před Hillera.

38:14
    Série nepřesných rozehrávek na obou stranách, již několikátý icing.

38:57
    Umberger (CBJ) inkasoval nepříjemný úder do obličeje, kdy ho doslova "zahodil" Souray v blízkosti branky Ducks, vylučovat se nebude.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Anisimov se nedostal do zakončení, jeho pokus o bekhendovou střelu skvěle "přečetl" bránící Fowler.

40:00

I ve druhé třetině sledujeme především defenzivní výkon obou mužstev. Přesto jsme již zaznamenali branku, a to z hole domácího hokejisty Brassarda, na jehož góle se podílel i Čech Václav Prospal. To však bylo ze strany obou mužstev vše, další branku již nepřidali, a tak trvá stav 1:0 pro Columbus.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Columbus: 4

Anaheim: 5

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 1:55 hodin.

40:01

40:35
    S. Koivu již nastupuje ve formaci se Selännem, trenér Ducks zpřeházel formace, uvidíme, jaký to bude mít odpad.

42:17
    Puk za Hillerem, ale domácí hokejisté ho vzápětí ztrácí.

43:45
    Až řada Václava Prospala se opět dokázala "probít" před Hillera, ovšem bez střeleckého pokusu.

44:37
    Vhazování po levici Hillera, hosté získávají puk.

45:13
    Zakázané uvolnění Ducks, hra se stěhuje opět před Hillera.

45:38
    Palmieri dokázal vybojovat puk v útočném pásmu, ale Coglianovo střele z levé strany postrádala potřebné parametry, přesto hosté zůstávají u puku.

45:55
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! EMERSON ETEM dokázal využít zmatkující domácí obrany a převzal si puk v levém kruhu pro vhazování, střílí z levé strany, Bobrovsky je krátký. Asistence: Andrew Cogliano, Bryan Allen.

47:38
    Bobrovsky nyní musí řešit nebezpečné šance hostů, naštěstí pro domácí, to zvládá.

48:12
    Po vyrovnávací brance se hra trochu "rozpohybovala".

49:16
    Anaheim zatím aktivnější i v této třetině, což vyjadřuje průběžný stav statistiky střel na branku – 4:0 pro Ducks.

49:45
    Ryan střílí z mezikruží, výborný zákrok Bobrovskyho.

50:18
    Ťjutin prováhal okamžik na střelu, poté jeho bekhendová střela skončila na hokejce bránícího Getzlafa.

50:49
    Icing Blue Jackets, hra se stěhuje před Bobrovskyho.

51:25
    Další vyhozený puk domácí obranou, tentokrát to zakázané uvolnění nebude, hosté mohou rozehrávat.

52:35
    Sbisovo střela z levé strany končí na tyči! Puk se odráží zpět do "pole", další střela na Bobrovskyho, ten chytá. Obě střely Sbisy měly gólové parametry!

53:08
    Opět zafungovala spolupráce Brassard, Prospal, Letestu, kdy prvně jmenovaný přihrává najíždějícímu Prospalovi, ten tečuje, ale Hiller chytá.

54:10
    Johnsonovi se nyní nepovedlo vyhodit puk ze třetiny, Ducks svírají domácí před Bobrovskym.

54:22
    Až nyní sevřel Bobrovsky puk do své lapačky, domácí mohou při komerční přestávce načerpat potřebné síly.

54:54
    Znovu se rozezněla tyč, tentokrát za zády Hillera, kterému propadla střela Nikitina od modré mezi lapačkou a pravým betonem!

55:25
    Prospal prodlužuje za branku Ducks, ale hrají hosté.

56:14
    Icing Anaheimu, hra se stějue k Hillerovi.

57:01
    Palmieri vrací před branku Blue Jackets z pravé strany, ale tam není nikdo, kdo by tečoval puk do branky.

57:45
    Utkání nám pomalu, ale jistě, spěje do prodloužení, případně do rozhodujících nájezdů.

58:28
    Oba týmy maximálně pozorné v obraně.

58:54
    Ducks ve třetině soupeře.

59:00
    Začíná poslední minuta řádné hrací doby této třetiny.

59:22
    Střela Lovejoy z pravé strany je zblokována mimo bránu, hraje se dál, bez přerušení.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Columbus: 1

Anaheim: 17

Až neuvěřitelně působí statistika střel po třetí třetině. Že by si domácí vystřelili pouze jednou, tomu se snad ani nechce věřit. Kažopádně, my tu máme pětiminutové prodloužení a pokud ani to nerozhodne o vítězi, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

60:17
    Jen připomínám, že prodloužení se hraje pouze ve čtyřech hráčích na obou stranách. Vhazování po levici Hillera.

60:51
    Souray rozehrává za vlastní bránou, Cogliano sprintuje po pravém křídle, dostává puk a zaváží ho do útočného pásma.

61:32
    Ducks z toho ale nic nevyužili, dobrá obrana Columbusu.

62:08
    Umberger s Wisnievskim se dostávají do protiútoku, ale na prvně jmenovaného nedoputovala přihrávka z hole Wisnievskiho.

62:49
    Atkinson dvakrát po sobě měl možnost vstřelit rozhodující branku, ale bezúspěšně, skvělý Bobrovsky.

63:22
    Ducks nikam nespěchají, hlavně při rozehrávce nechtějí udělat chybu.

64:00
    Přesně jednu minutu před koncem prodloužení dává rozhodující branku MARK LETESTU, ke kterému se dostal puk z pravé strany a Letestu si již na levé straně věděl s pukem rady, střelou zápěstím dává rozhodující branku. Asistence: Nikita Nikitin, Dalton Prout.