Wolfsburg – Norimberk 2:2 (kon.) | Fürth – Frankfurt 2:3 (kon.)
2:3 (1:1)
Eintracht Frankfurt
Nedeľa 31.03.2013, 17:30Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Tak, ako je rozhodnuté v nemeckej Bundeslige o držiteľovi titulu, je úplne jasné, že súťaž minimálne na rok opustí nováčik Greuther Furth. Musel by sa stať zázrak, aby sa ešte tím okolo nového trénera Franka Kramera.

Koniec koncov, ľudia v klube už boj o udržanie vzdali po domácej prehre 0:3 s Hoffenheimom a niet sa čo diviť. Veď manko na hoci len barážovú priečku je deväťbodové. V podstate by ešte nič nemuselo byť stratné, ale ostatné výkony nič nenasvedčujú tomu, aby sa mužstvo medzi elitou udržalo aj pre budúci rok.

Remíza z ihriska Werderu Brémy z minulého kola v podstate nič nerieši, ale možno práve teraz, po reprezentačnej prestávke a pred vlastnými fanúšikmi nastane moment, keď sa Furth predsa len pozviecha a do konca sezóny bude podívať také výkony, že na záchranu ešte bude môcť pomýšľať.

Musí ale bezpodmienečne poraziť Frankfurt, no do zápasu pre problémy so zraneniami ešte zrejme nenastúpi Geis a naisto mimo bude Tyrala, ktorý je po operácii.

Frankfurt na tom nie je najhoršie, ale v poslednej dobe sa mu nedarí. Šanca na Ligu majstrov stálie tlie, ale už na Schalke strácajú písaní hostia v tomto zápase tri body. Ostatných šesť zápasov vôbec tímu nevyšlo a získali v nich len tri body za tri remízy. Prosti poslednému Furthu by sa mali pozviechať a ešte o LM zabojovať. V tabuľke hostí ima patrí 8. miesto s bilanciou 8-3-6. Dobrou správou je, že do kádra sa vracia Zambrano, ale mimo ešte bude brankár Trapp. Duel začína o 17:30.

-49

Greuther Fürth: Grun – Zimmermann, Baba Rahmann, Sobiech, Mavraj (K), Petkovič, Furstner, Petsos, Saraes, Djurdič, Nehrig.

Eintracht Frankfurt: Nikolov – Jung, Oczipka, Zambrano, Soares de Oliveira, Schwegler, Aigner, Rode, Meier, Takashi Inui, Lakič.

Rozhodca: .

-2
    Hráči oboch tímov už nastúpili na hraciu plochu.

-1
    Domáci budú hrať v typickej zelenobielej kombinácii dresov a Eintracht v červenočiernej pruhovanej sade.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Výkop mal Frankfurt.

2
    Opäť si ozrejmíme prezývky oboch tímov, aby sme ich lepšie identifikovali. Furth budeme nazývať aj ako Kleeblätter resp. Cloverleaves a hostí Adler.

2
    Prvý útok zakončil v domácom drese Baba, no center mu obrana zblokovala na roh.

2
    Greuther Fürth dal gól! Center preletel po teči obrany hostí až na zadnú žrď a tam pred brankárom stihol loptu do siete usmerniť DJURDIČ.

3
    Furth sa dostal do vedenia bleskovo a ak by mal takéto vstupy do duelov trochu častejšie, nemusel ešte skladať zbrane v boji o záchranu.

4
    Ofsajd hostí zastavuje ich prvú akciu smerom dopredu.

5
    Inkasovanie v 2. minúte na pohode nepridá žiadnemu mužstvu, uvidíme, ako sa s touto situáciou vyrovná Eintracht.

6
    Domáci mali dobrú šancu opäť po ľavej strane. Loptu Baba naservíroval zase Djurdičovi, ale jeho strela bola zblokovaná. V ťažkej pozícii si Nikolov poradil dobre a loptu odkopol do bezpečia.

7
    Domáci sú v úvode jednoznačne lepším tímom a vstup do duelu im jednoznačne vyšiel.

9
    Prvýkrát zaútočili aj hostia, ale center smerovaný do vápna obrana odvrátila na roh.

10
    Hostia dosiahli podobný gól, ako Djurdič v 2. minúte, lenže rozhodca správne odpískal ofsajd.

11
    Dlhý pas dopredu pre Lakiča nebol presný, Grun nemal problém loptu spracifikovať.

11
    Adleri sa čosi s výsledkom snažia urobiť, no zatiaľ sa pred Grunom v regulérnej šanci neocitli.

12
    O loptu sa bojuje najmä v strede poľa, kde ale úradujú domáci.

13
    Frankfurt dal gól! TAKASHI INUI sa dostal k lopte pred pokutovým územím a keďže nevedel čo s ňou, umiestnenou ranou k žrdi vyrovnal.

14
    Tesne pred vyrovnaním sa Djurdič predral po pravej strane a skúšal ešte nájsť Nehriga. Centrovaná lopta napokon skončila v náručí Nikolova.

15
    Prvá štvrťhodina musí byť pre nezainteresovaného diváka veľmi pútavá.

15
    Domáci získali priamy kop, centrovaná lopta bude smerovať do pokutového územia.

15
    Dlhý pas napokon nikoho v zelenobielom drese nenašiel.

16
    Rozhodca pískal ostrejší faul kapitána hostí Schweglera, ale kartou to zatiaľ neriešil.

17
    Napriek zápasu, v ktorom najmä domácim už prakticky o nič nejde, je atmosféra na štadióne veľmi dobrá a fanúšikovia sa nenechajú zahanbiť ani náhodou.

18
    Momentálne sa viac fauluje a prerušuje, ako hrá, no i tak môžeme byť spokojní, že sme už videli dva góly a diváci sa majú na čo pozerať napriek tomu, že proti sebe nastúpili málo atraktívny súperi.

18
    Adleri vybojovali priamy kop, do vápna posielal center Schwegler. V trme-vrme sa ale nikomu v červenom do dobrej príležitosti dostať nepodarilo. Spred brány následne vykopol do bezpečia Lakič.

19
    Po vyrovnaní sú hostia oveľa aktívnejší a ak by mali konečne zabrať a začať vyhrávať, ideálnejšia príležitosť ako proti poslednému tímu tabuľky sa im už asi nenaskytne.

20
    Zelenobiely sa zatiaľ k ničomu vážnemu od skórovania v úvode duelu nedostali a aj to je dôvod, prečo už v zápase nevyhrávajú.

21
    Rozhodca prerušuje hru na každom kroku, takže šanca na to, aby sme pred jednou či druhou bránou videli čosi zaujímavé je momentálne veľmi nízka.

23
    Hostia mohli vyhrávať! Rýchla akcia po ľavej strane bola zakončená vďaka centru Oczipku hlavičkou Lakiča. Mieril ale nad bránu, pohladil len hornú sieť.

25
    Tempo hry nám trochu opadlo a ako sa vraví, s jedlom rastie chuť. Iste by bolo vhodné, ak by sme videli ďalšie gólové šance, najlepšie na oboch stranách. Verme, že k tomu ešte príde aj v prvom polčase.

28
    Po dlhšom čase si zachytal aj Nikolov, ale za úlohu mal len skrotiť nie príliš podarený center Petsosa.

29
    Aigner sa pred šestnástkou skúšal uvoľniť, no proti početnej presile sa mu to nepodarilo a vinou toho o loptu prišiel a ani nevystrelil.

30
    Momentálne sa nedarí ani jednému tímu založiť pohľadnejšiu akciu, z ktorej by sem sa dvíhali zo sedadiel.

31
    Rýchle akcie Furthu sa už tak ľahko cez obranu hostí nepreklenú, obrana si dáva pozor.

32
    Center do vápna na Djurdiča si pýtal utešenú hlavičku, ale napokon Nikolov ani nemusel zasahovať. Útočník loptu minul.

33
    Lakičovi opäť chýbali centimetre k tomu, aby lepšie zakončil, resp. usmernil loptu tak, ako by si prial.

34
    Cloverleaves sú čoraz častejšie pred bránou Gruna, ale dlhý nákop od Rodeho riešil brankár s prehľadom.

35
    Pas smerom na Nikolova od Furstnera bol nepresný. Djurdič sa teda k lopte v dobrej pozícii nedostal.

36
    Frankfurt bude zahrávať ďalší priamy kop, faul si vypýtal Lakič.

37
    Dlhý pas na Lakiča stiahol brankár Grun. Loptu poslal následne do poľa na svojich spoluhráčov.

38
    Aj na druhej strane mal brankár len povinnosť z povolania, pozbierať málo razantnú loptu po centri Sobiecha.

39
    Lakič mal na hlavu jasný gól, ale zatiaľ mu súdený nie je. Jednoduchá akcia po osi Inuiho zakončil hlavičkou tesne vedľa!

40
    Loptu k priamemu kopu si postavia aj domáci.

40
    Center do vápna však obrana Eintrachtu odvrátila do bezpečia.

41
    Snaha domácim v útokoch na Nikolova nechýba, no je ešte vo finálnej fáze potrebná rozvaha a pokoj.

42
    Červenočierni obliehajú pokutové územie neúnavne a odmenou im za to je aspoň priamy kop z dobrej pozície.

43
    Frankfurtu ale center nevyšiel a rozhodca odpískal ofsajdové postavenie.

44
    Čosi podobné sa píska aj na druhej strane, hráči sa už zrejme vidia v kabínach.

44
    Oba tímy hrajú najmä v strede poľa maximálne koncentrovane a konsolidovane a tak na hrubé chyby či vyložené šance z nich vyplývajúce môžeme nateraz zabudnúť.

45
    Možno sa ale súperi osmelia v ďalšom priebehu duelu a uvidíme ešte hotový gólostroj.

45
    Rozhodca nebude k prvému polčasu nadstavovať ani minútku.

Prvý polčas skončil.

Úvod duelu bol raketový, už v 2. minúte sa presadil po rohovom kope presnou hlavičkou Djurdič. Hostí to príliš nezaskočilo, pretože o desať minút zásluhou strely Takashiho Inuia vyrovnali tvrdou strelou k žrdi. Následne sa tímy púšťali do boja o každý centimeter ihriska, no skóre sa viac nemenilo. Blízko ku gólu bol najmä hosťujúci Lakič. Druhý polčas začne približne o 18:33.

O chvíľu začne druhý polčas, pretože hráči sa už trúsia na trávnik.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Výkop mali tentoraz domáci hráči.

47
    Zdá sa, že ani jeden z trénerov cez prestávku nestriedal. Pokračujeme teda v pôvodných zostavách.

48
    Frankfurt získal rohový kop, ale center sa medzi červenočiernymi neujal.

49
    Dobrá prihrávka kolmo za obranu od Mavraja sa k nikomu v zelenobielom drese nedostala. V opačnom prípade by prípadný únik na Nikolova mohol znamenať zaujímavú šancu.

50
    Furth sa opäť chcel presadiť rýchlou akciou z pravej strany, ale hráčom chýba pokoj pri rozohrávke, resp. vo finálnej fáze.

50
    Petkovič sa z diaľky pokúsil o veľmi dobrý pokus, jeho projektil šiel len tesne nad!

51
    Z doterajšieho predvedeného výkonu domácich sa nám vôbec nezdá, žeby bol na hracej ploche posledný tím súťaže s obrovským mankom na prvú priečku zaručujúcu udržanie.

51
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, ale brankári nemuseli riešiť v druhom polčase ešte nič významné. Obom tímom chýba pri snahe niečo rozvinúť ten povestný posledný krok.

52
    Lakič sa už-už dostával do sľubnej pozície, ale v poslednej chvílu mu spred noy odkopol loptu do bezpečia Zimmermann.

53
    Akcia domácich 3 na 2 sa neskončila ani len nahrávkou na voľného Nehriga, Furstner totiž loptu cez obranu práve k nemu nemal ako prepasírovať.

54
    Domáci chcú a snažia sa, lenže proti dobre organizovanej obrane sa im presadiť stále nedarí.

55
    Fanúšikovia Greutheru si pýtali pokutový kop, no rozhodca mlčí. Podľa neho bol únik Nehriga s následným pádom vo vápne v poriadku.

56
    Chvíľu sa vinou otraseniu Junga nehrá.

57
    Jung je ošetrovaný priamo na hracej ploche a už odchádza po svojich. Iste bude v poriadku.

57
    V hre sa opäť pokračuje, pri lopte sú hostia.

58
    Pekná, no komplikovaná akcia hostí končí nepresnou strelou nad z hranice vápna. Po spätnej nahrávke Junga ju vyslal Rode.

59
    Frankfurt dal gól! Predchádzajúca nepremenená šanca Eintracht mrzieť nemusí. Hneď na to sa totiž dostal do vápna ďalší center, ktorý preletel až ku AIGNEROVI a ten mal dostatok času na to, aby si loptu pripravil a poslal ju tvrdou strelou pod brvno.

60
    Nedá sa povedať, že by boli Adleri v druhom polčase výrazne lepší, ale premenili jednu z množiacich sa akcií pred Grunom na vedúci gól.

61
    Frankfurt sa teda dostal týmto gólom na delené 5. miesto, o skóre za Schalke.

62
    Hráčom v červenočiernych dresoch by iste padol vhod každý ďalší gól, pretože momentálne majú skóre v pluse len o 3 góly.

62
    Máme tu prvé striedanie, do hry sa v domácom drese dostane Schmidtgal a vymení Nehriga.

63
    Dobrú loptu do behu dostal Inui, ale v rozhodujúcej chvíli mu odskočila a tak ani nemal možnosť vystreliť.

63
    Schmidtgal vybojoval pre svoje farby rohový kop.

64
    Po rohovom kope sa zdalo, že do dobrej streleckej pozície sa dostane Saraes, ale v trme-vrme sa nakoniec k lopte nedostal.

65
    Schmidtgal loptu do šestnástky neposlal, ale ešte vďaka jeho bojovnosti Furth získal ďalší roh.

65
    Domáci sú pri chuti, inkasovaný gól ich nabudil. Po tečovanej strele budú zahrávať ďalší roh. Tesne vedľa pálil Pekovič.

66
    Domáci teraz svojho súpera trochu zatlačili a mali už neraz pripravenú dobrú pozíciu na strelu...

66
    ...ani z ďalšieho pokusu po rohovom kope sa skóre meniť nebude. Djurdič v ťažkom uhle vinou dobrej obrany nevystrelil.

67
    Séria rohových kopov domácich nekončí, Frankfurt je teraz pod neustálym tlakom...

67
    ...ale obávať sa zatiaľ nemusí, lopty pred Nikolova lietali len minimálne. Všetko vyriešila spoľahlivá obrana.

68
    Navyše sa pískal ofsajd a tak sa hra presunie niekam pred Gruna. Adleri si môžu vydýchnuť.

68
    Na druhej strane posielal loptu pred Gruna Meier, ale nič zaujímavé z toho napokon nebolo.

69
    Frankfurt dal gól! O osude troch bodov je definitívne rozhodnuté. Do otvorenej obrany opäť unikal aktívny Inui a aj keď sa mu vystreliť nepodarilo, loptu akosi prestrčil aj vinou teču ku MEIEROVI. Ten sa s loptou nemaznal a tvrdou strelou ju poslal do siete.

70
    Grun bol len v úlohe štatistu a na strelu nemal žiaden nárok.

70
    Na druhej strane sa do lopty z uhla oprel Zimmermann, ale perfektne ho vychytal Nikolov! Z následného rohu jeho bránu nikto neohrozil.

73
    Greuther Fürth dal gól! Cloverleaves sa predsa len ešte iskierky nádeje dočkali! Rýchla akcia po ľavej strane skončila na nohe SARAERA a peknou strelou aj s pomocou žrde znižuje na 2:3.

74
    Štvrťhodinu pred koncom duelu to ešte môže byť zaujímavý priebeh stretnutia.

75
    Furth si za predvedený výkon a aktivitu určite gól zaslúžil a zrejme by vôbec nikto nemohol namietať, ak by sa dnes body aj delili. Sme svedkami naozaj dobrého futbalu, ktorý chutí a vôbec nie je poznať, že hrá posledný s mužstvom, ktorý bojuje o EL.

75
    Parádna bomba Djurdiča skončila z uhla len na žrdi! Už mohlo byť vyrovnané, domácemu útočníkovi ale pri pokuse chýbal kúsok šťastia.

76
    Greuther sa ešte nevzdáva a iste o body ešte bude chcieť zabojovať. Po kontaktnom góle ožil, lenže musí si dávať pozor aj v obrane. Hostia teraz vybojovali rohový kop.

76
    Frankfurt pripravuje úvodnú zmenu v zostave, namiesto Lakiča príde na ihrisko Celozzi.

77
    Inuiho center hráči v zelenom odvrátili do bezpečia.

77
    Opäť vidíme atraktívne prelievanie hry z jednej strany na druhú a náboj momentálnemu priebehu zápasu vôbec nechýba.

78
    Aktívny Inui si položil obrancu a skúsil z uhla vystreliť. Obrana ale jeho pokus zneškodnila.

79
    Máme sa ešte na čo tešiť, príde zaslúžené vyrovnanie? Alebo si tri body poberie domov Eintracht Frankfurt? Dozvieme sa v záverečných desiatich minútach.

80
    Pekovič posielal do vápna loptu takmer spoza čiary akrobaticky a čosi podobné skúšal aj Djurdič. Loptu ale netrafil, skôr len protihráča.

81
    Do hry sa v domácom drese dostane v druhom striedaní Klaus. Vymenil Pekoviča.

82
    Inui sa opäť pokúsil o zaujímavú strelu. Krížnym pokusom mieril tesne vedľa!

83
    Furth je pri lopte, oblieha vápno, dostáva sa do nádejných pozícií, lenže Nikolov zasahuje minimálne.

84
    Výmenu číslo dva v radoch hostí zabezpečí namiesto Schweglera Lanig.

85
    Rozhodca kúskuje hru kvôli faulom a hostia vedia, prečo sa im nechce hneď rozohrávať a pokračovať v hre.

86
    Pas na Meiera nebol presný a preto loptu do poľa bude odkopávať Grun.

87
    K strele sa dostal opäť aktívny Djurdič, ale tentoraz poslal svoj projektil mimo brány a navyše s minimálnou razanciou.

87
    Posledné striedaní hostí znamená koniec hry pre Aignera, nahradí ho Russ.

88
    Strela Rodeho šla vysoko nad, Grun sa vzrušovať nemusel.

89
    Veľa času domácim na vytúžené vyrovnanie neostáva a na možnosť dostať sa ešte aspoň na barážovú priečku zrejme dnes definitívne stratili.

90
    Dobrý center do vápna, zmarená hlavička a pád na zem. Domáci si pýtali penaltu, ale rozhodca bol proti.

90
    Furth sa popri prehustenej obrane nedokáže presadiť, no možno jeho šanca príde po následnom rohovom kope.

90
    Rozhodca nadstaví ešte 3 minúty.

90+1
    Frankfurt je zrejme natoľko skúsené mužstvo, že tri body si dnes už ustráži.

90+1
    Greuther ešte pokračuje v zúfalom tlaku, ale na deľbu bodov to už, pri všetkej úcte k zelenobielym, nevyzerá.

90+2
    Rozhodca si priazeň domácich vôbec nezíska, teraz odpískal ofsajd Djurdičovi.

90+2
    Za následné protesty mu udelil aj žltú kartu.

90+3
    Zdá sa, že sa v tomto dueli už nič podstatné nestane, pretože do konca nadstaveného času ostáva už len posledná minúta.

90+3
    Lopta je ďaleko od brány Nikolova, Eintracht sa tlaku súpera ubránil umne a bez ujmy na inkasovaní.

Diváci sa v druhom polčase rozhodne nenudili, boli sme svedkami gólového uragánu, ako sa patrí. Najprv sa po hodine hry do siete Gruna presadil Aigner, keď napálil pod brvno tvrdý projektil z mierneho uhla. Neskôr pridal poistku ďalšou utešenou parádou Meier a zdalo sa, že bude rozhodnuté. Lenže v 73. minúte ešte znížil aj s pomocou žrde peknou strelou Saraer a dráma mala pokračovanie až do konca duelu. Domáci sa snažili, mali viac z hry, otvorili obranu, ale vyrovnať sa im napokon nepodarilo. Zo zápasu neberú ani bod napriek tomu, že sa vedenia ujali už v 2. minúte. Tri body si tak odnesie domov Eintracht Frankfurt a posilnil svoje šance na pohárovú Európu. Dnes je to odo mňa všetko, ale zajtra sa stretneme pri zápase Bilbao – Granada od 20:00. Dovtedy dopísania! (19:21:27)

Góly: 2. Djurdič, 73. Saraer – 13. Takashi Inui, 59. Aigner, 69. Meier

Karty:   90+2. Djurdič (FUR)

Greuther Fürth: Grun – Zimmermann, Baba Rahmann, Sobiech, Mavraj (K), Pekovič (81. Klaus), Furstner, Petsos, Saraes, Djurdič, Nehrig (62. Schmidtgal)
    Eintracht Frankfurt: Nikolov – Jung, Oczipka, Zambrano, Soares de Oliveira, Schwegler (K) (84. Lanig), Aigner (87. Russ), Rode, Meier, Takashi Inui, Lakič (76. Celozzi).