NY Islanders – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Winnipeg – Washington 1:6 (kon.) | Columbus – Calgary 5:1 (kon.)
Anaheim – Detroit 1:5 (kon.) | Ottawa – Tampa Bay 5:3 (kon.) | Minnesota – San Jose 2:0 (kon.)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Přesně se závěrečnou sirénou poslal puk do odkryté klece PASCAL DUPUIS. Asistence: Sidney Crosby, Tomáš Vokoun.

58:21
    Islanders to zkoušejí s šesti hráči v poli! Nabokov pouze na střídačce!

56:39
    Orpik je vyloučen na 2 minuty za hákování a domácí mají velkou možnost na vyrovnání.

54:08
    Bailey je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a bude se hrát malou chvíli ve čtyřech.

52:27
    Dupuis je vyloučen na 2 minuty za hákování.

41:46
    Penguins jdou poprvé v utkání do vedení, když Cooke našel přesnou přihrávkou hůl BRANDONA SUTTERA, který puk jemnou tečí usměrnil do branky. Asistence: Matt Cooke, James Neal.

39:46
    Tučňáci před koncem druhé třetiny vyrovnávají, když Crosby přihrál na střed útočného pásma na CHRISE KUNITZE, který střelou mezi betony překonal Nabokova. Asistence: Sidney Crosby, Pascal Dupuis.

37:18
    Islanders právě vstřelili branku!
    Vokoun předvedl výborný zákrok proti střele Tavarese, ale na následnou střelu JOSHE BAILEYHO už byl krátký. Asistence: John Tavares, Travis Hamonic.

35:50
    Vokoun předvedl ohromný zákrok, když v leže dokázal vychytat Reasonera, který měl před sebou odkrytou celou horní část branky.

28:11
    Máme vyrovnáno, když přečíslení dva na jednoho zakončil střelou pod břevno JOE VITALE. Nabokov byl zcela bez šance. Asistence: Craig Adams.

20:15
    Mohlo být vyrovnáno, když Neal trefil střelou z mezikruží tyč!

19:04
    Martin je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Pittsburgh bude hrát přesilovou hru.

7:46
    Tentokrát už Vokoun nedokázal zasáhnout, když od modré čáry vystřelil MARK STREIT a vymetl přesně pravou šibenici Vokounovi branky. Asistence: Matt Carkner, Frans Nielsen.

3:31
    Máme za sebou první bitku v utkání, když se do sebe pustili Martin s Adamsem a oba si nyní posedí na trestné lavici 5 minut.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 8. Streit (Carkner, Nielsen), 38. Bailey (Tavares, Hamonic) – 29. Vitale (Adams), 40. Kunitz (Crosby, Dupuis), 42. Sutter (Cooke, Neal), 60. Dupuis (Crosby, Vokoun)

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Hamonic, MacDonald, Carkner, Streit, Višňovský, Finley – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Cizikas – Grabner, Reasoner, Martin
    Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Orpik, Martin, Niskanen, Eaton, Engelland, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Jeffrey, Bennett – Smith, Sutter, Cooke – Adams, Vitale, Glass

Rozhodca: Devorski, LaRue – Nansen, Racicot

Diváci: 14,888