Philadelphia – Toronto 2:4 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:1 (po s.n.) | Nashville – Dallas 5:4 (po pr.)
Chicago – Edmonton 3:2 (po pr.) | LA Kings – Anaheim 5:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Edmonton Oilers
cz Utorok 26.02.2013, 02:30 • United Center Chicago • NHL

Máme za sebou nádhernou hokejovou bitvu, ve které Chicago nakonec slaví vítězství 3:2 po prodloužení. Rozhodující branku vstřelil ve druhé minutě prodloužení slovenský útočník Marián Hossa.

Chicago tak ani ve svém 19. zápase v letošním ročníku NHL neodešlo s prázdnou a tato úžasná série tak nadále pokračuje.

Tři hvězdy zápasu:

1. Marián Hossa (CHI)
    2. Patrick Kane (CHI)
    3. Nail Yakupov (EDM)

Z mé strany je to pro dnešek vše, opět se budu těšit u dalších onlajn přenosů z NHL. (05:09:09)

61:44
    Chicago právě vstřelilo branku!

Neuvěřitelný závar před Khabibulinem nakonec končí rozhodující brankou, kterou vstřelil MARIÁN HOSSA. Patrik Sharp sám dorážel svou střelu, ale Khabibulin vždy dokázal puk vyrazit. Jenže podruhé už stál před brakovištěm připravený Hossa a ten nadvakrát překonal bezmocného Khabibulina. Asistence: Patrik Sharp

61:11
    Na druhé straně byla střela Gagnera tečována vysoko nad.

60:16
    Kane Wrist byl hned v úvodu prodloužení ve velké šanci, ale Khabibulin neskutečným zákrokem vyráží puk betonem do rohu.

60:01

Chicago ve třetí třetině dokázalo vyrovnat zásluhou Stalberga, jehož gól ze 43. minuty musel potvrdit video rozhodčí. Chicago tak ani ve svém devatenáctém utkání v letošní sezóně neodejde s prázdnou a získá minimálně bod. Série tak stále pokračuje.

Za malý okamžik začne pětiminutové prodloužení a poté příjdou případně na řadu samostatné nájezdy.

60:00

59:53
    Už se zřejmě nic nestane, hosté mají puk za vlastní bránou.

59:26
    Kruger nahodil kotouč na Khabibulina a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

59:15
    Ani jeden z týmů už nikam nespěchá, hlavní je nechybovat.

58:37
    Stále pravděpodobněji se jeví varianta, že dnes uvidíme prodloužení.

57:42
    Khabibulin si pohlídal svou levou tyč a nepustil tím kotouč za svá záda.

57:14
    Emery raději sáhl do střely, která letěla mimo jeho brány. Hra je přerušená a následuje reklamní přestávka.

56:06
    Několik nepřesností na obou stranách, chtělo by to v závěru třetiny více klidu na hokejky.

54:37
    Emery si pohlídal prostor u své levé tyče a nenechal kotouč projít do brány.

52:09
    Carcillo dostal výbornou přihrávku zpoza brány, ale z mezikruží nedokázal výborného Khabibulina propálit.

51:47
    Po zakázaném uvolnění Edmontonu se hra vrací před Khabibulina.

51:16
    Hraje se rychlý hokej plný šancí na obou stranách, tu poslední měl Oduya.

50:02
    Emerymu proklouzl puk a jednu chvíli i nebezpečně kotouč poskakoval po brankovišti, ale nikdo z hostujících hráčů ho nedokázal zasunout do brány.

49:27
    Až na úvodní šanci Yakupova se hosté v přesilovce k ničemu nedostali.

48:51
    Khabibulin musel zasahovat proti Hossovi, který se vydal na výlet do útočného pásma i ve vlastním oslabení.

47:59
    Yakupov nedokázal trefit okrytou část brány po milimetrové přihrávce od spoluhráče. Dokonce to vypadalo, že po jeho střele zvonila tyč!

47:40
    Emery špatně rozehrál a Omuya poté řešil celou situaci seknutím přes hokejku soupeře. Oilers si zahrají přesilovou hru.

46:44
    Hossa si velmi šikovně vyjel od mantinelu až do střelecké pozice, ale ve chvíli, kdy vypálil, tak mu do puku šťouchl protihráč a bylo po šanci.

46:04
    Velmi nebezpečná akce Blackhawks, kterou likviduje výborným zákrokem Khabibulin a drží tak i nadále nerozhodný stav.

45:07
    Zakázané uvolnění Edmontonu, hra se stěhuje před Khabibulina.

44:50
    Sharp se dostal k dorážce, ale puk posílá vysoko nad.

44:23
    Na opačné straně zakončoval bekhendem Gagner, ale Emery byl pozorný.

44:14
    Hossa mohl poslat Chicago do vedení, ale Khabibulin jeho dělovku vyrazil a naštěstí pro něj se nikdo z domácích k dorážce nedostal.

43:26
    Nugent-Hopkins nebezpečně kroužil s pukem v útočné třetině a poslal ho na Emeryho, který si však s touto střelou poradil.

42:24

Puk opravdu přešel brankovou čáru a tak se VIKTOR STALBERG a s ním i celé Chicago raduje z vyrovnávací branky. Stalberg dokázal puk zasunout zpoza brány a Khabibulin semkl své betony o něco později než by bylo potřeba. Asistence: Michal Rozsíval

42:24
    Stalberg se už radoval, ale Khabibulin měl kotouč pod betony a není ani zdaleka jasné, zda puk přešel brankovou čáru nebo ne! Rozhodčí ještě celou situaci prozkoumávají na videu.

42:04
    Sharp pálil z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal puk dostat za Khabibulina.

41:21
    Opět musel být Emery ve střehu proti střele Paajarviho od modré čáry. Tu naštěstí pro Chicago nikdo nedokázal tečovat a tak měl Emery úlohu podstatně usnadněnou.

40:59
    Emery si pohlídal prostor u své pravé tyčky a přerušil hru.

40:01

I ve druhé třetině jsme viděli nějakou branku, ale opět to nebylo při hře v plném počtu. Domáci byli celou třetinu lepším týmem, ale přesto se do vedení 1:2 dostali hosté a to ve 35. minutě zásluhou využité přesilovky Yakupova, který zakončil rychlou střelou tlak Oilers.

Před třetí třetinou tak vede Edmonton na ledě Chicaga 1:2 a stále tak není ani zdaleka rozhodnuto.

40:00

39:57
    V samém závěru vystřelil ještě Shaw, ale ani jeho střela nebyla nijak zvlášť nebezpečná.

39:31
    Stalberg nebezpečně vypálil, ale Khabibulin jeho pokus vyráží do rohu kluziště.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Na druhé straně se Edmonton dostal dokonce k přečíslení tři na jednoho, ale Gagner nedokázal přihrát přes obránce a to i přestože to zkoušel chytře zadovkou.

38:05
    Domácí situaci tři na dva nezvládli a nedostali se ani k pořádnému zakončení.

37:28
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět před Emeryho.

36:46
    Až v samotném závěru přesilovky se Edmonton dokázal usadit v útočném pásmu a výsledkem byla jedovatá střela od modré čáry, kterou musel Emery řešit a je třeba dodat, že domácí brankář toho moc neviděl.

35:33
    Chicago se i v oslabení vydalo na výlet do útočné třetiny a moc nechybělo a Hossa by se dostal k přihrávce před bránu, nakonec však Khabibulin zasahovat nemusel.

34:46
    Kapitán Chicaga Jonathan Toews je vyloučen na dvě minuty za hákování a tak je zde další přesilová hra pro Edmonton.

34:17
    Že by to byli právě Oleiers, kteří poprvé v letošní sezóně porazí Chicago v řádné hrací době? Mají k tomu zatím dobře nakročeno, ale do konce zápasu máme ještě hodně času a může se tak stát úplně cokoliv.

34:17
    Edmonton právě vstřelil branku!

Obrovský tlak Oielers v přesilové hře je nakonec proměněn ve druhou branku a hosté tak jdou opět do vedení. Několik rychlých přihrávek a zblokovaných střel bylo v této akci, ale nakonec dostal NAIL YAKUPOV milimetrovou přihrávku od Sama Gagnera a rychlou střelou překonává Emeryho. Asistence: Sam Gagner, Justin Schultz

33:00
    Hosté začínají se založením útoku až z obranného pásma.

32:39
    Saad bojoval o puk až příliš aktivně a výsledkem byla jeho hokejka ve tváři protihráče. Saad (CHI) je za tento počin odměněn dvěma minutami.

31:14
    Eberle se dral před brankoviště a vyslal na Emeryho střelu, kterou však dokázal domácí brankář s vypětím všech sil vyrazit.

30:59
    Frolík se pokusil překvapit Khabibulina bekhendovou střelou a je třeba říci, že se mu hodně povedlo. Khabibulin však vystřelil lapačkou velmi rychle a puk do ní schoval.

29:30
    I hosté zahrozili, ale Emery mohl zůstat v klidu, protože zakončení se k němu nedostalo.

28:04
    Hossa vybojoval puk na modré čáře a po sérii přihrávek se právě slovenský útočník dostal do zakončení, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal puk nadzvednout a poslat do horní části branky. Tu dolní totiž Khabibulin výtečně pokryl.

27:37
    Carcillo nejdříve tvrdě atakoval Yakupova a následně se dostal do obrovské šance, ale v souboji proti Khabibulinovi nebyl úspěšný. Carcillo již neměl moc času, protože ho stíhal jeden z obránců, ale i tak se jednalo o velkou šanci domácích.

26:54
    Po delší odmlce se něco zajímavého dělo i před Emerym, ale i přes aktivitu Edmontonu na zakončení nedošlo.

25:53
    Po zakázaném uvolnění Oilers se hra stěhuje zpět před Khabibulina.

25:09
    Kane se dral po levém křídle do útočné třetiny a dostal se až před Khabibulina, který jeho pokus dokázal zneškodnit.

24:25
    Toews si vyjel s kotoučem na střed hřiště a dostal se nechráněný do velmi dobré pozice, ale minul bránu Khabibulina.

23:09
    Fistric poslal velmi tvrdě k zemi Seadbrooka, ale jednalo se o čistý a velmi pohledný hit.

22:24
    Na druhé straně mohl Jones dorazit puk do okryté brány, ale minul!

21:22
    Chicago dokázalo uzavřít soupeře do obranné třetiny a výsledkem bylo hned několik střel, které však Khabibulina nijak zvlášť neprověřily.

20:11
    Hodně nepovedené vyhození jednoho z hostujících hráčů a výsledkem je zakázané uvolnění.

20:01

V první třetině tohoto zápasu jsme viděli dvě branky a obě padli při vyloučení Magnuse Paajarviho z Edmontonu. Nejdříve se v 5. minutě trefil Jeff Petry, který využil zaváhání v obraně Chicaga a poslal svůj tým v oslabení do vedení. O minutu později však Patrick Kane využil přesilovou hru a srovnal na 1:1. Od této chvíle už dalš branka nepadla a to i přestože nebyla nouze o brankové příležitosti.

Druhá třetina přinese jistě velmi zajímavou podívanou a my budeme samozřejmě u toho.

20:00

19:59
    V závěru třetiny ještě jedna střela na Emeryho, ale ta byla nepřesná.

19:11
    Hemský a po něm i Potter se střetou snažili překonat Emeryho, ale první střela Hemského na bránu neprošla a tu druhou od Pottera zlikvidoval právě domácí brankář.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:47
    Hossa dostal dobrou přihrávku a snažil se ještě obejít svého strážce a poslat puk zpět před bránu. Tam však nebyl nikdo z hráčů Blackhawks.

16:54
    V závěru přesilové hry se Emery dvakrát vyznamenal proti nebezpečných střelám.

16:16
    Opět nechybělo mnoho, ale do finální přihrávky na poslední chvíli strčil hokejku jeden z domácích.

15:25
    Puk se po střele od obránce odrazil přímo na hokejku domácího hráče, který puk posílá přes všechny čáry.

15:03
    Yakupov ji zahájil střelou od modré, kterou Emery kryje.

14:56
    Saad Hooking si v útočném pásmu pomohl nedovoleně a odchází na dvě minuty za hákování. Pro Edmonton je zde první přeslová hra.

14:43
    Hjalmarsson to zkoušel od modré čáry a jeho střela nadělala Khabibulinovi více problému než by se původně čekalo. Vše však nakonec brankář Oilers vyřešil.

14:34
    Hossa si to namířil přímo na Khabibulina a slovenský útočník dokázal i zakončit, ale Khabibulin jeho pokus kryje.

14:24
    Máme zde první menší roztržku, ale rozhodčí včas zasahují a emoce uklidňují.

13:47
    Moc nechybělo a Khabibulin by si srazil Leedyho nahození do brány. Leedy z levého křídla přihrával puk před bránu a ten letěl nepříjemně směr brána. Khabibulin puk nejistě vyrazil před sebe, ale následně ho dokázal přikrýt lapačkou.

13:11
    Na opačné straně musel zasahovat Khabibulin proti nepříjemné střele od pravého mantinelu, ale hostující brankář si poradil.

12:44
    Aleš Hemský se dostal až ke střele, ale tu Emery bez větších problémů vyráží. Hraje se ve velkém tempu.

11:41
    Nugent-Hopkins se dral po křídle a dostal se až před Emeryho, ten však nepustil kotouč, který mířil přes jeho brankoviště na volného spoluhráče.

11:27
    Oduya byl první u vyhozeného puku a tak se píská zakázané uvolnění Edmontonu.

11:16
    Brandon Saad si vybruslil zpoza brány a snažil se překvapit Khabibulina, ten však byl u své levé tyčky včas a přerušuje hru.

10:27
    Rozsíval si hezky nabruslil a dostal přihrávku, od modré čáry však minul branku Khabibulina.

09:55
    Nepřesná rozehrávka Edmontonu končí až jako zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před Khabibulina.

08:41
    Přesilovka Chicaga je u konce, ale hosté jsou stále uzavření ve vlastní obranné třetině.

07:33
    Seabrook si vyměnil puk s Hossou a první jmenovaný tvrdou střelou prověřil Khabibulina, který si výtečně vyjel proti této střele a dokázal ji ztlumit.

07:17
    Sharp pálil od modré čáry a puk se velmi nepříjemně odrazil před Khabibulina, který si však za pomoci obránců se situaci poradil.

06:41
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a odchází střídat.

06:15
    Na ledě přesilovková formace Chicaga, která využila i první přesilovku.

06:15
    Situace na ledě se neuklidňuje ani po vyrovnávající brance. Boarding (EDM) si počínal nedovoleně v souboji s Frolíkem a je vyloučen na dvě minuty.

05:30

Vedení Edmontonu moc dlouho nevydrželo. Po inkasvané brance se domácí natlačili do útočné třetiny a využívají přesilovou hru. PATRICK KANE si najel před bránu a bekhendem překonává Khabibulina. Asistence: Marcus Kruger, Nick Leddy

04:28

Obrovská chyba Chicaga, po které se Lennart Petrell říti sám na Emeryho. Petrellovo zakončení ještě Emery vyrazil, ale proti střele JEFFA PETRYHO už zakročit nedokázal. Petry střílel do okryté branky a dává branku v oslabení. Asistence: Lennart Petrell

03:45
    Máme zde první vyloučení, na dvě minuty za vyhození kotouče odchází Magnus Paajarvi (EDM).

03:20
    Toews se dral přes obránce a dostal se až před Khabibulina, který jeho střelu vyráží za bránu.

01:44
    Aleš Hemský dostal krásnou přihrávku do jízdy a český útočník se ocitl na malou chvíli sám před Emerym, jenže z blízka nedokázal brankáře Chicaga překonat.

00:53
    Schultz se dostával před Emeryho, ale ten opět odolává nátlaku Edmontonu a přerušuje hru.

00:30
    Smyth (EDM) to zkoušel z bekhendu, ale Emery jeho střelu vyráží.

00:16
    Bylo vhozeno úvodní buly a domácí se okamžitě tlačili do útočné třetiny, ale neúspěšně. O založení útoku se tak mohou pokusit hráči Edmontonu.

00:01

Stadionem se rozléhá kanadská hymna, za malý okamžik bude následovat i americká.

Hala je ještě potemnělá, ale utkání za malý okamžik začne.

Chicago Blackhawks: Emery (Crawford) - Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddz, Rozsíval - Saad, Toews, Hossa - Sharp, Kruger, Kane - Bickell, Shaw, Stallberg - Carcilo, Mayers, Frolík

Edmonton Oilers: Khabibulin (Dubnyk) - J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Potter, Fistric - Eberle, Nugent-Hopkins, Smyth - Hemský, Gagner, Paajarvi - Hall, VaneVelde, Yakupov - Jones, Belanger, Eager

Rozhodčí: Sutherland, Vanmassenhoven - Heyer, Murray.

Jistě zajímavé střetnutí začíná ve 2:30 ráno a já Vás zvu ke sledování podrobného onlajn přenosu.

To Olejáři z Edmontonu jsou na tom o dost hůře. Odehráli sice o jeden zápas méně, ale i tak nasbírali zatím jen 17 bodů a to je řadí na 13. příčku Západní konference, horší jsou pouze hráči Colorada a Columbusu.

Pro Edmonton dnes začíná šňůra devítí venkovních zápasů v řadě a chybět by hostům měl ještě Taylor Hall, který si dnes odpykává poslední zápas, na který dostal trest.

Edmonton se v posledním zápase na domácím kluzišti rozloučil výhrou 3:2 po samostatných nájezdech nad Phoenixem a to i přestože po polovině zápasu prohrával 0:2.

Chicago hraje v letošním ročníku neuvěřitelně a ve všech 18 odehraných zápasech dokázali Blackhawks bodovat! Z toho logicky vyplývá i jednoznačné první místo ve Západní konferenci se ziskem 33 bodů. Chicago je s tímto bodovým přídělem vůbec nejlepším týmem celé NHL.

Dnešním zápasem navíc Blackhawks ukončují osmizápasový maratón domácích zápasů a jistě se budou chtít rozloučit jak jinak než vítězně. V posledním zápase vyhrálo Chicago doma 1:0 nad Columbusem, když se o jedinou branku zápasu postaral ve 39. minutě Andrew Shaw.

Dnes v noci je naplánováno opět několik zápasu NHL a jedním z nich je i souboj mezi Chicagem Blackhawks a Edmontem Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jozef Valenčík

Góly a asistencie: 6. Kane (Kruger, Leddy), 43. Stalberg (Rozsíval), 62. Hossa (Sharp) - 5. Petry (Petrell), 35. Yakupov (Gagner, Schultz)

Rozhodca: Sutherland, Vanmassenhoven - Heyer, Murray