NY Islanders – NJ Devils 5:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 4:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:0 (kon.)
Arizona – Columbus 5:3 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:3 (po s.n.) | Edmonton – Colorado 6:4 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Chicago – LA Kings 3:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Los Angeles Kings
cz Nedeľa 17.02.2013, 21:35 • United Center, Chicago, IL • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:35.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 7 zápasů, v jednom z nich se utká Chicago Blackhawks a Los Angeles Kings.

Chicago míří za absolutním rekordem NHL, neprohrálo všech 14 úvodních utkání letošní sezóny v základní hrací době! Dosavadní rekord drží Anaheim ze sezóny 2006-07, kdy Kačeři posbírali celkem 16 zápasů. Blackhawks jsou tak neotřesitelně suverénním celkem soutěže, s 25 body mají čtyřbodový náskok na druhý Anaheim.

Obhájci Stanley Cupu z Los Angeles naopak nevstoupili do sezóny zrovna dobře, z 12 zápasů posbírali stejný počet bodů a krčí se až na dvanáctém místě Západní konference. Jediným pozitivním bodem pro Kings může být, že v posledních dvou zápasech zvítězili.

Chicago Blackhawks: Emery (Karlsson) - Seabrook, Keith, Leddy, Rozsíval, Oduya, Hjalmarsson - Hossa, Toews, Saad - Kane, Bolland, Sharp - Stalberg, Shaw, Bickell - Mayers, Kruger, Frolík

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) - Doughty, Ellerby, Vojnov, Scuderi, Drewiske, Muzzin - Brown, Kopitar, Gagne - Williams, Carter, Clifford - Nolan, Richards, King - Lewis, Stoll, Penner

Rozhodčí: Kozari, Walsh - Cvik, Grandt.

00:01

00:17
    První nebezpečí před brankou Quicka, Hossova střela ale skončí na chráničích hostujícího brankáře.

00:45
    Quick musí opět zasahovat, tentokrát pálil Jonathan Toews.

01:25
    Hosté se dlouho v útočné třetině neudrželi, Blckhawks jsou následně zastaveni pro ofsajd.

02:05
    Hráči Chicaga vstoupili do utkání mnohem lépe, hostům zatím puk moc nepůjčují.

03:23
    Kruger obkroužil branku a snažil se puk zasunout za přední tyč, poté se k dorážce dostal Frolík, který ale přes padajícího Richardse nedokázal puk dotlačit za brankovou čáru!

03:58
    Toews ujel do brejku, ztratil ovšem rychlost, a tak ho obránce dobruslil a znemožnil mu vystřelit.

05:10
    Až nyní se hráči Kings dostali ke kombinaci v útočné třetině.

05:58
    Zakázané uvolnění hostů.

06:29
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Jestřábi se po vhazování dostali do tlaku, první šanci ještě nevyužili, poté se ale puk odrazil k volnému BRENTU SEABROOKOVI, na kterého zívala prázdná branka, a tak ji domácí obránce bez problému trefil! Asistence: Duncan Keith a Michael Frolík.

07:26
    Icing hostů, hra se opět stěhuje před Quicka.

08:00
    Hosté ještě nevystřelili na branku, nic na tom nezměnil ani Doughty.

09:12
    Hosté hráli zcela evidentně dokonce v sedmi lidech, trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odpykat Dwight King.

10:00
    Drewiske srazil střelu Keitha.

10:23
    Po další Keithově střele dorážel Shaw, Quick byl připraven.

10:32
    Přeci jen už to domácím vyšlo, třetí střelecký pokus Keitha v přesilové hře už končí v brance, do střely domácího obránce přesně vložil hůl JONATHAN TOEWS a jako správný kapitán tak posílá svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Duncan Keith a Brent Seabrook.

10:56
    Richard pálil z úhlu, Emery si připisuje snad první zákrok.

11:32
    Další šance domácích, Sharp s Kanem kombinovali, ke střele ale nedošlo, Kane navíc posunul branku.

12:20
    Ellerbyho střela k Emerymu nedošla.

13:08
    Jonathan Quick přišel o masku, kterou mu nechtěným zákrokem hokejkou sundal Keaton Ellerby.

14:05
    Frolík přišel o puk za brankou Quicka.

14:49
    Bude se vylučovat, hosté si zahrají přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Brandon Bollig.

15:20
    Hosté se sami vyhánějí z útočné třetiny.

15:45
    Brent Seabrook inkasoval tvrdý úder pukem, hra tak musí být přerušena.

16:22
    Justin Williams neuspěl z bezprostřední blízkosti, Emery skvěle zakročil.

17:06
    Tentokrát si přesilovku zahrají domácí, Davis Drewiske si jde sednout za držení.

17:37
    Toews se k dorážce nedostal, Quick včas zalehl kotouč.

18:40
    Hosté vyhazují.

19:06
    Drewiske je na ledě, Kings hrají v plném počtu.

20:00

První třetina nabídla divákům celkem dvě branky, o tu první se postaral v sedmé minutě Brent Seabrook, který dorazil do branky střelu Keitha. Duncan Keith měl prsty i v druhé brance svého týmu, to když v přesilové hře přesně našel hůl Jonathana Toewse, od které se puk odrazil za záda Quicka již podruhé. Chicago má tak nakročeno k patnáctému zápas bez prohry, před námi je ovšem ještě celých 40 minut hry!

20:56
    Domácí i v druhé třetině začínají aktivně, první lajna se usadila v útočném pásmu, Toews nejdříve z úhlu neuspěl, puk se ale odrazil k volnému PATRICKU SHARPOVI, který trefuje prázdnou branku! Asistence: Jonathan Toews a Johnny Oduya.

21:30
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, rána Drewiskeho končí na Emeryho betonu.

21:57
    Stalberg byl při svém úniku podražen, Davis Drewiske ale míří na trestnou lavici, i když tento zákrok přímo volal po trestném střílení.

25:00
    Frolík v dobré pozici napálil puk pouze do Quicka.

25:51
    Kane se dostal k dorážce, střelu ale nenamířil mezi tři tyče.

26:38
    Quick kryje střelu Stalberga.

27:08
    Viktor Stalberg se pokusil o další střelu, Quick i s problémy udržel puk ve své lapačce.

27:24
    Quick je v posledních chvílích ve velké permanenci, nyní musel likvidovat pokus Brandona Saada.

28:00
    Hossa předložil kotouč Seabrookovi, jehož střelu Quick vyráží.

28:45
    V pozoru musí být i Emery, Gagne s Kopitarem na něj nepříjemně doráží.

29:50
    Králové se opět dostali do útočné třetiny.

30:30
    Máme po polovině zápasu, Chicago vede na střely 22:12.

31:45
    Scuderiho střela se odrazila od jednoho z obránců.

32:23
    Sharp vyřešil přečíslení 2 na 1 střelou, Quick byl připraven.

33:43
    Kyle Clifford míří na trestnou lavici za zdržování hry, útočník Kings až příliš dlouho držel kotouč ve své rukavici.

34:52
    Toews jemně tečoval Hossovu pobídku, k dorážce se ještě cpal Shaw, Quick ale vše ustál bez újmy.

35:15
    Hosté se osvobozují.

35:43
    Clifford je na ledě, Kings hrají v plném počtu.

35:50
    Carter už střílel do odkryté klece, puk ale ještě dokázal zastavit padající Oduya!

36:47
    Emery si sebral neposedný kotouč před jeho brankou.

37:35
    V posledních momentech hry vidíme řadu nepřesností na obou stranách.

37:53
    Zakázané uvolnění Chicaga posílá hru zpátky před Emeryho branku.

38:40
    Hráči Blackhawks se snaží něco vymyslet v útočné třetině.

39:16
    Odpískán další icing Chicaga.

39:56
    Emery kryje Doughtyho střelu od modré čáry.

40:00

Ve druhé třetině Blackhawks navýšili své vedení ještě o jeden zářez, který zaznamenal už po 56 vteřinách druhé třetiny Patrick Sharp. Po 40ti minutách tak Chicago vede 3:0 a kráčí si tak pro další vítězství!

40:43
    Penner pálil pouze doprostřed branky, Kings si ale zahrají přesilovku, za hákování je vyloučen Patrick Sharp.

40:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A hosté jsou zpátky ve hře, přesilovou hru využívají Kings již po třinácti vteřinách! MIKE RICHARDS napřáhl od modré a puk si našel cestu až do sítě! Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

41:34
    Seabrookova střela sražena do ochranné sítě.

42:15
    Hra je přerušena, Rob Scuderi inkasoval nepříjemný zákrok pukem do helmy.

43:15
    Quick raději pokryje kotouč pod svou lapačkou, nebude si zbytečně nadělávat problémy.

44:05
    Domácím hráčům se už nedaří ve třetí třetině udržet útočné pásmo jako v předešlých periodách.

45:18
    Nepříjemné nahození od modré čáry musí likvidovat Emery.

46:01
    Emery vyráží střelu Drewiskeho od modré čáry.

46:56
    Patrick Kane uklidňuje hru, domácí začnou od vlastní branky.

48:00
    Ve třetí třetině není k vidění moc střeleckých pokusů, Chicago hraje hodně úsporně ze zatažené obrany.

49:30
    Kane lítá z jedné strany kluziště na druhou, nyní ale ztratil puk a musí se tak opět vracet.

49:53
    Patrick Sharp je vyloučen za sekání, Jarret Stoll za filmování, hraje se tak 4 na 4.

50:58
    Quick nebude riskovat s rozehrávkou, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

51:15
    Bollandova střela končí těsně vedle.

51:58
    Přesilová hra pro Kings, Jonathan Toews je vyloučen za hru vysokou holí, kterou i když nechtěně zavadil o obličej Doughtyho.

52:30
    Carter se snažil tečovat nabídku Richardse, domácí hráči se následně osvobozují.

52:50
    Jako přes kopírák - přesilovka pro hosty, tvrdá rána od modré v podání MIKA RICHARDSE a máme to už pouze o jednu branku! Asistence: Drew Doughty a Justin Williams.

53:40
    Toews s Kanem se snaží vybojovat kotouč v rohu kluziště.

53:52
    Tentokrát půjde na trestnou lavici hráč Kings, Jake Muzzin je vyloučen za nedovolené bránění.

54:10
    Hosté vyhazují do středního pásma.

54:45
    Puk opět až za brankou Emeryho, domácím se tato přesilová hra zatím vůbec nedaří.

55:52
    Muzzin skáče na led, Kings hrají v plném počtu.

56:32
    Gagne vyřešil přečíslení 4 na 2 střelou z velké dálky, která byla navíc tečována do ochranné sítě.

57:26
    Kings se ženou za vyrovnáním, Doughty zakládá další akci.

58:20
    Hráči Blackhawks zatím drží puk v dostatečné vzdálenosti od Emeryho branky.

58:55
    Quick je na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

58:59
    Johnny Oduya je vyloučen za sekání, předtím ovšem Williams bránil Quickovi v chytání, až potom Oduya vystartoval.

58:59
    Hostující kouč Sutter si bere oddechový čas.