Žilina – Nitra 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Martin 5:0 (kon.) | Poprad – Zvolen 2:3 (po pr.)
Trenčín – Skalica 6:2 (kon.) | Piešťany – Košice 5:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
HC Košice
Piatok 15.02.2013, 19:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Dobrý deň z Piešťan,
    prvý domáci zápas po prestávke zohrajú piešťanskí Havrani proti favoritom z Košíc.

Piešťanom sa momentálne nedarí. Prehrali tri zápasy po sebe, stratili kontakt s prvou trojkou a zo zadných pozícií sa nebezpečne približujú Skalica a Trenčín. Dokážu sa dnes Havrani hecnúť a zdolať silného súpera? Naposledy domáci zápas s Košicami zvládli a vyhrali 2:0. Podarí sa potešiť fanúšikov a vrátiť na tribúny ten nováčikovský zápal? Alebo sa prehĺbi momentálny piešťanský pesimizmus?

4. ŠHK 37 Piešťany, 49 22 3 11 13 125: 115 83b
    Najproduktívnejší: Henrich Ručkay (20+15)
    Brankár: Tomáš Tomek (93.46%)

HC Košice
    Oceliari naopak idú celkom dobre. Usadili sa na druhej priečke tabuľky, na pohľad síce s veľkou stratou na vedúci Zvolen, pri tom, čo však Zvolenčania predvádzajú momentálne, by azda Košičania mohli skúsiť zabojovať ešte aj o prvé miesto po základnej časti. Skôr to však vyzerá na súboj o druhé miesto s Nitrou. Koľko bodov (a či vôbec nejaký) si východniari vezmú dnes domov?

2. HC Košice 49 27 4 4 14 182: 119 93b
    Najproduktívnejší: Richard Jenčík (18+36)
    Brankár: Alexandr Hylák (91.85%)

Vzhľadom na formu sú určite favoritom Košičania. Domáci ale už neraz potvrdili, že práve v čase, keď sa im moc neverilo zapli a zase sa nakopli k zbieraniu bodov. Bude tak aj dnes alebo sa naplnia papierové predpoklady?

Kto teda môže, nech ponáhľa na štadión, netradične na 19:00, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos. Vopred ďakujem a bavme sa hokejom, priatelia.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:25
    Košičania vo viacerých sľubných šanciach hneď v úvode.

01:25
    2 min. Hudec (PIE), napadnutie.

02:10
    Haščák spoza brány až pred Tomeka, ten si pokryl spodnú časť.

02:55
    H. Ručkay sa v strednom pásme pekne uvoľnil a získal nejakú tú sekundu. Buly pred Hylákom.

03:08
    2 min. Deyl (KOS), nedovolené bránenie. A sily na ľade sa nám vyrovnali. Na chvíľu.

03:43
    Presilovka Piešťan, Havrani v pásme.

04:10
    Mertelovi sa do strely od modrej obetavo hodil Chovan.

04:55
    Piešťany dosť v pásme, ale bez väčšieho ohrozenia košickej bránky.

05:45
    Už hráme 5 na 5.

06:02
    Novák od modrej z pravej strany, minul.

06:30
    Na druhej strane Hruškova strela tesne tečovaná.

06:46
    Prvá tutovka domácich, H. Ručkay si nakorčuľoval medzi kruhy a švihom tesne vedľa ľavej tyčky.

07:36
    Odrazený puk potiahol Pašek, Mlynarovič tiesnený zakončil, vedľa. Celkom živý hokej.

08:19
    Jenčík nabral rýchlosť, jeho strela spoza modrej švihom len do brániaceho obrancu.

08:33
    Tomekov zákrok po strele od modrej. Nie moc nebezpečnej treba povedať.

08:46
    Chylo najprv z diaľky nad, potom do Hylákových betónov.

09:00
    2 min. Chylo (PIE), filmovanie.
    2 min. Slovák (KOS), hákovanie

Domácim divákom sa obojstranné vylúčenie nepozdáva. Hrať budeme 5 na 5.

09:30
    2 min. Haščák (KOS), hákovanie. Tentoraz bez filmovania. Aktívny H. Ručkay vyrobil presilovku.

09:50
    Pekná petelica Drgoňa 2x vyplašila Košičanov.

10:14
    2 min. Marcinko (KOS), vysoká hokejka.

Teraz sa hnevajú oceliari. Hrá sa 4 na 3. Je tam nejaký odložený trest. Košičania vyhodili puk.

11:00
    A znova oslobodenie. Piešťany v plnom počte.

11:30
    Peško napriahol, ale netrafil bránu. Košičania už štyria.

11:55
    Presilovka je tuším stále pre domácich skôr slabina.

12:12
    Icing Piešťan. Ešte 49 sekúnd presilovky.

12:30
    Hlásateľ už ohlásil 5 Košičanov, ale to mu nevyšlo. Napriek tomu, že hostia len štyria, držia puk za Tomekovou bránou.

13:05
    Až teraz všetci v plnom počte.

13:22
    Piešťany dali gól!
    A máme tu úvodný gól. Z pravého rohu sa vymotal MAREK MERTEL, vystrelil z ostrého uhla a mne sa zdalo, že možno jeho pokus lízol ešte hokejku cloniaceho Václava Stupku. Gól pripísaný Mertelovi. Asistencia: Stupka.

15:01
    Piešťany zase v pásme. Je tam boj o puk jak sa patrí.

15:48
    Peškove nahodenie na bránu teraz hosťom spôsobilo viac ťažkostí ako hádam aj sám Peško dúfal.

16:29
    Košická strela nad Tomekovu bránu.

16:55
    Jokeľ potiahol po ľavej strane, ale v podstate len odovzdal puk.

17:16
    Ďalší puk celkom blízko Tomekovej brány. Také zastreľovanie Košičanov.

18:21
    Matis sa slušne rozbehol, ale v pásme z toho nič nevyťažil a domáci beci mu puk vzali.

18:50
    Buly pred Hylákom, ktorý radšej podržal puk v lapačke.

19:30
    Obaja Ručkayovci povozili puk po pásme, a azda naťahujú čas, keďže domáci "radi" inkasujú do šatne.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine celkom svižný hokej. Zo začiatku aktívnejší Košičania, Havranov do zápasu vrátili presilovky. Hoc nevyužité, a ani nie bohvieako zahrané. Tretinu okorenil Mertelov gól a Piešťany tak zatiaľ vedú o ten gólik. A snažia sa, to sa im uprieť nedá, hoci hrajú bez Cuníka, Brňáka či Šišovského.
    Drua tretina začne asi o 19:43.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:29
    Po krátkej návšteve Košičanov v pásme, to na seba zobral Melichárek, prešiel ihriskom, krížom na ľavý kruh, bekendom poslal pomerne slabý pokus, Hylák ho len vyrazil a dôrazný junior FILIP HUDEC ho dorazil do siete. Jeho prvý seniorský gól ak sa nemýlim. Trochu na Hylákov vrub. Asistencia: Melichárek, Nemec.

21:45
    Pokus z diaľky, Tomek vyráža. Košičania v pásme. Budú musieť otvoriť hru ešte viac.

22:41
    Štvrtá piešťanská lajna zatlačila hostí, tlak prerušil ofsajd. Tesný, keď Škadra neurdžal puk v pásme.

23:05
    Havrani stále v pásme. Nažhavení a nabudení Hudecovým gólom.

23:27
    Tak teraz pokus Košičanov založiť útok. Končí na piešťanskom "betóne".

24:09
    Piešťany zase na dlhšie v pásme, prevažne za bránkou.

24:40
    Stupka na ľavej strane teraz 2x pekne vyzvŕtal Kolbu a aj ohrozil Hyláka. Ten jeho pokus z uhla vyrazil.

25:15
    Nepresnú Filipovu rozohrávku zachytili hostia a na chvíľu sa ocitli v piešťanskom obrannom pásme. Ale nič nebezpečné nevyprodukovali.

25:55
    Zato teraz hej, strela Šedu od modrej sa zatrepotala na bočnej sieti, aj následný závar bol dosť nebezpečný, domáci nebezpečie zažehnali.

26:46
    Hudec teraz obral o puk jedného z obrancov hostí, od červenej išiel 2 na 1 spolu s Nemcom, Hudec to zobral na seba a z pravého kruhu príklepom rovno a presne do Hyláka. Toto nevyriešil ideálne.

27:15
    Icing domácich.

27:40
    Pekný bekendový lob Jakuba Ručkaya do pásma, na brata, Henrich skoro aj spracoval.

28:12
    Stupkov pokus sa odrážal do výšky a dosť nebezpečne. Všetko končí posunutou bránou Alexandra Hyláka.

28:27
    Košice dali gól!
    Po pomerne krátkej porade hlavný ukazuje do stredu. Gól to bol aj podľa mňa hneď. MATÚŠ CHOVAN si pripisuje gól, keď jeho strelu stlmil Tomek, padajúci obranca však nešťastne dostal puk do siete. Asistencia: Boltun.

29:35
    Dobre zapracoval teraz mladý Hudec vpredu, Melichárek sa aj dostal do šance. Zblokované.

30:16
    Slovák od pravého mantinelu nahodil na Tomeka, k vyrazenému puku sa dostal Jokeľ, ale z tejto pozície nemohol skórovať.

30:57
    Cebák rovno 2x trafil brániaceho tuším Mertela.

32:00
    Saliji na Stupku, Stupka na Hyláka, Hylák vyrážačkou do rohu.

32:52
    Kolník s Bučkom teraz zamotali hlavy sami sebe a dostali do šance Košičanov, strelu z dobrej pozície stihol zblokovať mimo ihriska Mišura.

33:30
    Tlak Košičanov v pásme. Domáci to mali dobre pokryté, aj keď sa mi zdali už trochu rozhádzaní a dezorientovaní. Tieto minúty patria hosťom.

34:14
    Henrich Ručkay v samostatnom nájazde od modrej. Nešpekuloval, skúsil strelu švihom a netrafil bránu.

34:47
    Kolník práskol do puku na verímvboha na modrej. Netrafil bránu.

35:27
    2 min. Saliji (PIE), podrazenie.

Domácim sa toto vylúčenie naozaj nezdá, inak slušný fanclub počastoval rozhodcu a kapitán Filip sa tiež dožadoval diskusie. Rozhodca pred nim v podstate ušiel.

35:38
    Prvé piešťanské oslobodenie, Košičania ale rýchlo nazad v pásme. Na chvíľu.

36:08
    Fú, teraz to Nemec schytal napriamo. Bude sa vylučovať a hostia sa zbytočne teraz čudujú. Nemec v opatere lekára nevyzerá ktovieako.

36:08
    5 min. plus DKZ Kolba (KOS), napadnutie.

36:30
    4 na 4 ešte nejakú tú chvíľu.

37:00
    Najprv Haščákov teč tesne vedľa, na druhej strane brejk 2 na 1, ktorý "vyriešil" Filip strelou do Hyláka.

37:58
    Pomerne rýchlo využitá presilovka. Melichárkove nahodenie Košičania neupratali dôrazne, puk sa dostal k MARTINOVI ŠKADROVI, ktorý z prvej prekonal ešte dezorientovaného Hyláka. Asistencia: Melichárek.

38:10
    No a ešte 3 minúty presilovky.

38:43
    Smolu mal teraz Bučka, ktorému puk na modrej vyskočil po hokejke a prefackal ho.

39:13
    Znovu nejaké tieňové bránenie predviedli Košičania. Pomalý puk dostal na kruhoch na hokejku JAKUB RUČKAY a krásne švihom do šibenice zavesil. Time out hostí a striedanie v bráne Asistencia: Peško, H. Ručkay.

39:38
    2 min. Bučka (PIE), vysoká hokejka.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Jednu z najlepších, resp. najefektívnejších tretín predviedli Piešťany. Vyhrali ji 3:1, výrazne nabudili tribúny a nakročili k trom bodom. Kľúčovými pre vývoj zápasu bol Hudecov gól, ustátie tlaku Košíc a napokon dva góly v presilovke. To sa Piešťanom dlho nepodarilo. Košičania však kožu lacno nepredajú a určite sa ešte pokúsia niečo so zápasom urobiť.
    Tretia tretina začne asi o 20:35.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:18
    Marcinko skúsil Tomeka, ale netrafil bránu.

41:19
    H. Ručkay sa dostal do pásma, ale bol tam sám, tak toho moc vymyslieť nemohol. Mám tucha, že Piešťany sa dopredu moc drať nebudú. A ono, vlastne bola presilovka hostí.

42:28
    Kolník pekne vypichol puk Pašekovi. Košičania musia zabrať, ak chcú ešte bodovať.

43:15
    Haščákov efektný prienik, ale málo efektívny.

44:06
    H. Ručkay nabil Drgoňovi na modrú, ten ktovie prečo nepálil na bránu, ale poslal prihrávku do rohu nikomu.

44:34
    Icing hostí.

44:55
    Dobrá práca Hrušku na útočnej modrej, nedovolil Košičanom založiť útok.

46:24
    2 min. Macejko (KOS), držanie.

46:42
    Domáci môžu buď Košice doraziť, alebo sa aspoň o 2 minúty priblížiť výhre.

47:26
    Ofsajd Košíc, po trochu krkolomných pokusoch o rozohrávku z domácej strany.

47:55
    Teraz to zatiaľ na využitú presilovku nevyzerá, aj keď Hruškova bomba bola tvrdá. Ale nie presná.

48:37
    5 na 5. Mertel v šanci, ale akoby nemal síl lepšie spracovať.

49:45
    Blíži sa posledná 1O minútovka. Veľké šance sa teraz nerodia ani na jednej strane. Na tej domácej ani nemusia.

50:38
    Nič extra sa nedeje. Domáci už nemusia, hostia akosi nevedia teraz.

51:04
    Melichárek sa takmer ocitol v šanci, na puk nedosiahol.

51:36
    Ofsajd hostí.

51:50
    Propagačná strela od modrej v podaní Cebáka. Tomek sa ani nespotil.

52:05
    Košice budú hrať presilovku.

52:23
    2 min. Filip (PIE), napadnutie.

Tak azda posledná šanca Košíc na návrat do hry.

53:00
    Košičania rozostavení, ale zatiaľ nič nebezpečné.

53:30
    Puk teraz za Riečickým. Teraz bránia Havrani dobre.

53:54
    Haščák to skúsil tak profesorsky, ešte profesorskejšie ho vyškolil Melichárek a puk mu vypichol.

54:45
    Šeda skúsil Tomeka z uhla, ten si dal pozor. Košice vplyvom presilovky zvýšili obrátky, piešťanský "betón" teraz ale funguje spoľahlivo a žiadne veľké šance z toho nie sú.

55:49
    Matúš Chovan teraz dával do tandemu. A prihral rovno domácemu kapitánovi Filipovi. Zlý prehľad teraz ukázal Matúš.

56:51
    Teraz skoro Peško z ničoho nič nachytal driemajúceho Riečického. Také plácnutie do puku sa zastavilo o tyčku.

57:05
    A je to hotovo. Svoj dobrý výkon korunuje TIBOR MELICHÁREK, ktorý si skúsene počkal pred bránkoviskom a využil závar pred bránkou. Asistencia: Hudec, Nemec.

57:40
    Dobrá strela Macejka od modrej. Tomekova vyrážačka.

57:52
    Z ničoho nič je znížené, puk za Tomeka dostal strelou z diaľky RICHARD JENČÍK, z pravej strany Asistencia: Cebák, Marcinko.

59:00
    Chylo mohol potresať zlú rozohrávku, po peknej Peškovej prihrávke ale trafil iba bočnú sieť. Niektorí diváci kričali góól.

59:20
    2 min. Slovák (KOS), seknutie.

59:54
    Melichárek zakončil stretnutie strelou vedľa.

60:00

Pekný výkon domáceho tímu, od polky zápasu matný výkon hostí. Piešťany potešili divákov nezvyklými piatimi gólmi a zaslúžene zvíťazili. Po dlhšej dobe podali plnokrvný výkon a dnes sú všetci diváci, aj tí najkritickejší spokojní.

Najlepší: (1) Melichárek (2) Škadra (3) Hudec

Z Piešťan do čítania v utorok, keď príde Poprad. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný víkend. (21:06:45)

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 14. Mertel (Stupka, Saliji), 21. Hudec (Melichárek, Nemec), 38. Škadra (Melichárek), 40. J.Ručkay (Peško, H.Ručkay), 58. Melichárek (Hudec, Nemec) - 29. Chovan (Boltun), 58. Jenčík (Cebák, Marcinko)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, Drgoň, Filip (C), Hruška, Kolník, Svetlík - Hudec, Nemec, Melichárek, J. Ručkay, Peško, H. Ručkay, Saliji, Mertel, Stupka, Chylo, Mišura, Haring
    HC Košice: Hylák (4O. Riečický) - Cebák, Macejko, Kolba (C), Takáč, Novák, Deyl, Šeda, Chovan Mart. - Haščák, Marcinko, Jenčík, Svitana, Slovák, Jokeľ, Matis, Chovan Mat., Boltun, Mlynarovič, Pašek

Rozhodca: Lokšík - Brath, Holienka