Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 2:3 (po pr.)
Rytíři Kladno
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
cz Piatok 15.02.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Mílovými kroky se Tipsport extraliga přiblížila začátku vyřazovacích bojů. Na ty si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat, protože nás čeká posledníh pět kol, které rozhodnou o úspěšné, či neúspěšné, sezoně.

Kladenští Rytíři se před vlastními fanoušky objeví po téměř dvou týdnech a na domácím ledě přivítají Zlín. V loňské sezoně vyzněla bilance mírně pro Středočechy, kteří vyhráli tři ze čtyř zápasů, byť jeden až v prodloužení. Letos jsou zatím úspěšnější Moravané, kteří vyhráli 4:1 na Kladně a 3:2 ve Zlíně. Doma však také jednou prohráli (5:2) a Kladno dnes má šanci sérii srovnat.

PSG Zlín patří mezi pětici týmů, které už s jistotou nemine play off, minimálně tedy předkolo. Účast ve čtvrtfinále ještě jistou nemá, ale o to by jej musela připravit jen hodně špatná forma a velká náhoda. Cílem Moravanů je pochopitelně první čtyřka, která zajišťuje start na domácím ledě. V posledním zápase na Moravě padla i zvedající se Sparta. Berany už čekají jen dva domácí zápasy a tak chtějí sbírat body i venku.

Rytíři Kladno ztrácejí na svého dnešního soupeře 12 bodů. V tabulce náleží domácím 7. místo. Rytíře ještě čeká velký boj. Jistotu play off ještě nemají, byť náskok na 11. Pardubice činí 9 bodů a navíc výhoda vzájemných zápasů. Středočeši v posledním zápase odehráli poměrně dobrou partii v úvodních 30 minutách, jenže pak definitivně odpadli a prohráli v Třinci vysoko 7:2. Výhodou Středočechů může být poměrně solidní los. Kladno hraje třikrát doma, zatímco venku se představí na Slavii a v Litvínově. Především předposlední kolo s hokejisty ze severu Čech bude nesmírně důležité. Pokud tedy tabulkové postavení obou celků vydrží přibližně stejné, jako teď.

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda, Kužel - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda - Dalecký, Melka, Dragoun.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Fořt, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček

Rozhodčí: Turčan, Hodek - Jelínek, Pešek.

00:01

01:02
    Začátek utkání poměrně opatrný, na střelu stále čekáme.

01:41
    Kladenští se chvíli ohřáli v pásmu Zlína, ale už odevzdávají puk a odcházejí střídat.

02:11
    Čech hledal před brankou Holíka, ke kterému se ale puk nedostal.

02:49
    Také Zlín způsobil chvilku rozruchu v obranné třetině Rytířů. Chábera ale zasahovat nemusel.

03:25
    Zakázené uvolnění Kladna.

03:51
    Kladno právě vstřelilo branku!
    První střela Kladna v zápase a je z toho gól. Hosté propadli na modré čáře, Patera si zkušeně počkal na pohyb obránce a pak našel u druhé tyče MILOSLAVA HOŘAVU, který zasunul do prázdné klece. Asistence: Pavel Patera, Koba Jass.

04:46
    Patera znovu hledal před brankou spoluhráče. Jasse ale Zlínští ubránili.

06:07
    Melka pronikl do pásma, ale v prvním střídání čtvrté formace se nic vážnějšího nestalo.

06:30
    Zakázané uvolnění hostů, kteří byli pod tlakem.

07:09
    Látal za brankou Zlína vybojoval kotouč, ale špatně nahrával.

07:52
    Veselý nastartoval na vlastní modré, ale dobrou obrannou práci odvedl Petr Hořava.

08:14
    Hosté se vydávali do přečíslení. Veselý už se chystal vypálit, ale zlínskou akci zastavil ofsajd.

08:47
    Kuchler nastřelil před branku a kotouč našel hůl Valského. Od ní se ale puk odrazil mimo.

09:12
    Na druhé straně řešil nepříjemnou situaci Chábera, kdy vůbec nic neviděl po nahození Tesaříka. Branku ale před dotírajícími hosty uhájil.

10:00
    Dragoun ztratil puk před vlastní modrou a Cháberu prověřil Čech. Domácí brankář přerušil hru po zákroku lapačkou.

10:15
    Po střele Procházky se puk Sedláčkovi zasekl někde pod vyrážečkou, hra je přerušena.

11:06
    Miloslav Hořava připravil střeleckou pozici pro Pateru, kterému ale rána nesedla.

11:30
    Hosté zatlačili Kladno do defenzivy a vynutili si první faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Petr Hořava (KLA).

11:43
    Středočeši posílají kotouč za Sedláčka.

12:01
    Domácí čekají velké problémy. Milan Doudera (KLA) po velkých protestech Lešky dostává dvě minuty za zdržování hry.

12:12
    Zámorského ránu vyrazil Chábera.

12:30
    Ou! Zámorského bomba trefila do hlavy Jakuba Valského. Naštěstí pro domácího útočníka to šlo do plexištítku.

12:52
    Další rána Zámorského a znovu Chábera.

13:26
    Třetí pokus Zámorského vyrazil Chábera před sebe, kde hned dotíral Leška. Skákající puk ale do branky nedopravil a Chábera přerušil hru.

13:37
    Zlín právě vstřelil branku!
    Po perfektně ubráněném oslabení 3/5 dostávají domácí branku ve čtyřech lidech. Petr Hořava se už stihl vrátit na led, ale bylo to málo platné. Odražený puk se dostal k Čajánkovi a po zásahu Chábery se puk odrazil přesně před ANTONÍNA HONEJSKA, který neměl větší problém skórovat. Asistence: Petr Čajánek, Ondřej Veselý.

14:17
    Také Kladno si vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Dalibor Řezníček (ZLN).

14:39
    Miloslav Hořava nepropálil hradbu těl před Sedláčkem.

15:27
    Kladnu se po chybě v útočné třetině nedaří zavést.

15:54
    Nahození Růžičky končí v rukavici Sedláčka.

15:54
    A za vzájemné postrkování dostávají dvě minuty Jan Eberle (KLA) a Oldřich Horák (ZLN).

15:58
    Miloslav Hořava si hned po buly udělal prostor, pálil však přesně do Sedláčka.

16:17

17:09
    Lukáč zavezl puk a naservíroval ho Valskému. Jeho první střelu vyrazil Sedláček a dorážku nasměroval Valský od první tyče do druhé a ven. Velká smůla kladenských hokejistů.

17:09
    Petr Zámorský (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

17:42
    Patera si zkušeně počkal na Holíka a odebral mu puk. Miloslav Hořava si poté počkal na KOBU JASSE a adresoval mu přesný pas ke druhé tyči. Lotyšský útočník přesně zakončil. Asistence: Miloslav Hořava, Pavel Patera.

17:42
    Jenže po gólu vznikla mela před brankou. Jasse zalehl Tesařík a ještě k tomu měl nějaké slovní dodatky. Rozhodčí rozdávají tresty následným způsobem: Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty hrubost, Filip Čech (ZLN) 2 + 2 minuty z hrubost a osobní trest do konce utkání, Pavel Patera (KLA) 2 minuty za hrubost. Kladno čeká další přesilovka 5/4, která bude trvat 4 minuty.

18:16
    Zlín vyhazuje k Cháberovi.

18:50
    Růžička střílel od modré a trefil Látalovy brusle. Od těch se ale puk odrazil k modré čáře a tak to zkusil také Procházka. To už ale Sedláček zasáhl.

19:19
    Přesilovka Kladna na dvě minuty přerušena. Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

20:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Jakub Sedláček (ZLN) 9.

Skončila první třetina, která byla poměrně bohatá na góly a navíc i na zajímavé situace. Kladno vede 2:1, když zužitkovalo jednu přesilovku. U obou branek byla druhá formace Středočechů. Hosté vyrovnávali v přesilovce 5/4. Jejich minutu a půl dvojnásobnou přesilovku zvládlo Kladno poměrně solidně ubránit. Druhá třetina začne přibližně v 18:31.

20:01

20:51
    Ve hře čtyři na čtyři se zdají být hosté aktivnější.

21:12
    Miloslav Hořava z dobré pozice minul branku.

21:30
    Kladno už je v pěti, ale zkrácená přesilovka dlouho trvat nebude.

21:52
    Výborný obranný zákrok proti Linartovi vytáhl Piskáček.

22:23
    Látal v úniku faulovaný, trestné střílení pro Kladno.

Látal ale trestné střílení neproměnil. Jeho střelu pod vyrážečku Sedláček zastavil.

23:00
    Leška dobře zpoza branky našel Balaštíka. Ten mířil na přední tyč, kde ale zasahoval Chábera.

23:30
    David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

23:54
    Jass chtěl pošetřit čas, ale to se mu moc nepovedlo, Zlín se do pásma hodně rychle vrátil.

24:34
    Přihrávku Lešky domácí srazili a Jass vyhodil.

24:53
    Honejsek dorazil před brankou nahození Tesaříka. Těsně minul, teď mělo Kladno štěstí.

25:30

25:41
    Střelu Zámorského vyrazil Chábera do ochranné sítě.

25:59
    Okál si vyjel před branku, ale z úhlu nenašel skulinu v postoji Chábery.

27:16
    Jass neuvěřitelně vrátil puk před poloprázdnou klec, ale spoluhráči už mu asi příliš nevěřili, protože už všichni byli otočeni směrem vzad.

27:50
    Boj o kotouč na pomezí modré končí ofsajdem Zlína.

28:35
    Honejsek si chystal puk na střelu, jenže kotouč mu sjel z hokejky a šance z toho nebyla.

28:52
    Zasahovat tak musel hostující Sedláček na druhé straně.

29:18
    Sedláček zase pokryl nahození a hostům se nelíbilo, jak domácí dojížděli k brankáři Zlína. Všechno se tentokrát obešlo bez vyloučení.

29:39
    Kuchejda se dostal po kličce před Sedláčka. Střelu z úhlu ale ale hostující brankář zastavil.

30:47
    Teď se dostalo do přečíslení Kladno. Sedláček neudržel střelu Eberleho, který se snažil poprat o puk. Hostující brankář si ale poradil.

31:46
    Kladno čeká další přesilovka. Bedřich Köhler (ZLN) dostává dvě minuty za hákování.

32:08
    Patera hledal před brankou Růžičku, puk ale vyletěl vysoko nad a skončil za brankou.

32:28
    JAN EBERLE se od Tomáše Plekance hodně naučil. Obkroužil branku a zasunul za přesouvajícího se Sedláčka. Asistence: Michal Lukáč.

32:53
    Zlínští jsou znovu zastaveni ofsajdem.

33:27
    Petr Čajánek (ZLN) a David Kuchejda (KLA) si za vzájemné pošťuchování odsedí dvě minuty.

33:53
    Růžička sám dorazil svoji střelu. Dva pokusy z úhlu ale Sedláček pokryl.

34:32
    Miloslav Hořava zkusil podobný manévr jako Eberle. Sedláček ale čáru uhájil.

35:01
    Nahození Lešky ze středního pásma našlo jen rukavici Chábery.

35:17
    Oba týmy v plném počtu.

35:46
    Čajánek zpoza modré prudce pálil. Chábera se natahoval marně, ale puk branku minul.

36:13
    Jass vracel do přečíslení Paterovi, puk se ale zadrhl o brusli jednoho ze zlínských hráčů.

36:27
    Sedláček u přední tyče nešťastně posunul puk k JAKUBU VALSKÉMU a ten stejně jako Eberle obkroužil branku a zasunul na přední tyč. Bez asistence.

37:05
    Bedřich Köhler (ZLN) a Tomáš Linhart (ZLN) dostávají dvě minuty za sekání, respektive držení. Velká šance pro Kladno.

37:40
    Piskáčkovu střelu vyrazil Sedláček mimo.

37:59
    Růžička z dobré pozice minul branku.

38:08
    Sedláček přerušil hru po dalším zákroku. Snaha se domácím upřít nedá, ale něco tomu chybí.

38:19
    Po chybné rozehrávce hosté vyhazují.

38:40
    Piskáček z dobré pozice přestřelil.

39:03
    Střelu Jasse hosté přizvedli do ochranné sítě a přesilovka je téměř u konce.

39:24
    Po kolikáté už se opřel do puku Zámorský. Chábera má další zákrok.

39:54
    Kuchejda nahodil před branku na Petra Hořavu. Ten byl ale tísněn a Sedláček si nemusel zapsat zrovna těžký zákrok.

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 - Jakub Sedláček (ZLN) 10.

Druhou třetinu Středočeši zvládli výborně, přidali další dvě branky a průběh zápasu je poměrně jednostranný v posledních minutách (vyjma přesilovky 5/3, kde logicky přišel tlak). Třetí třetina začne přibližně v 19:27.

Se závěrečnou sirénou byl vyloučen ještě Radim Tesařík (ZLN) a Kladno začne třetí periodu v početní výhodě.

40:01

40:21
    Je po přesilovce. Michal Lukáč (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

41:03
    Holík napřáhl od modré, Chábera vyrazil puk do ochranné sítě.

42:00

42:23
    Domácí v plném počtu a další zásah pro Cháberu.

42:49
    Patera hledal před brankou Miloslava Hořavu, který na puk nedosáhl.

44:19
    Kladno zatím hraje v pohodě, nikam se nezatáhlo.

45:01
    Marně bojovali domácí o puk v útočné třetině.

45:24
    Balaštík se zjevil sám před Cháberou, ale bekhendem nedal.

45:39
    Další šance Balaštíka, Leška se dostával k dorážce, ale Kladno ho k ní nepustilo.

45:51
    Jakub Valský (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Tomáš Linhart (ZLN) za krosček.

46:59
    Střela Ondráčka byla sražena až nad ochrannou síť.

47:51
    Oba týmy kompletní, hraje se znovu pět na pět.

48:23
    Sedláček se vytáhl výborným rozštěpem proti sólu Kuchejdy. Chábera na druhé straně zastavil střelu Lešky v akci dva na jednoho.

48:58
    Eberle hledal Lukáče, ale Köhler se vrátil.

49:53
    Kuchler od mantinelu nahazoval před branku, kde situaci pohlídal Sedláček.

50:18
    Valský před brankou hledal spoluhráče, Sedláček znovu vypomohl.

51:00
    Šlahař pálil až od červené a Chábera nebyl zrovna nejjistější. Puk ale skončil v jeho výstroji.

51:24
    Veselého nahození z rohu vyrazil Chábera do bezpečí.

52:28
    Valský si vynutil další faul. Patrik Urbanec (ZLN) dostává dvě minuty za držení.

52:52
    Eberle nebyl před brankou úspěšný.

53:20
    A další faul hostů. Radim Tesařík (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

53:30
    Parádní zákrok Sedláčka proti kličce Koby Jasse.

53:55
    Martin Hamrlík (ZLN) dostává desetiminutový osobní trest.

54:03
    Jan Piskáček (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

54:29
    Hosté ve čtyřech.

55:03
    Chábera si připisuje zásah proti střele Linharta od modré.

55:20
    Hostém začíná zkrácená přesilová hra.

56:03
    Také Kladno je v pěti, utkání se dohrává.

56:45
    Kladno hezky zakombinovalo. Jassův pěkný bekhend skončil na boční síti. Domácí forvard spálil ve třetí třetině další slibnou šanci.

56:48
    Miloslav Hořava (KLA) dostává dvě minuty za hrubost.

56:58
    Hosté se ještě jednou prosadili. Okál křížným pasem oslovil JIŘÍHO ONDRÁČKA, pro nějž nebyl problém poslat puk za přesouvajícího se Cháberu. Asistence: Zdeněk Okál.

58:14
    Kotouč končí pod jedním z hostujících hráčů. Vhazovat se bude před Sedláčkem.

58:52
    Jan Chábera (KLA) si chtěl z brankoviště odklidit protihráče, což ovšem postřehli rozhodčí, kteří mu udělili dvě minuty za sekání.

Hosté na ledě v šesti, Sedláček na střídačce.

59:14
    Chábera vyráží pokus Zámorského.

59:30
    Hosté ostřelují branku z každé pozice.

59:43
    No a je definitivně rozhodnuto. JAN EBERLE ve středním pásmu přebruslil hostujícího obránce a poslal kotouč do prázdné branky. Bez asistence.

60:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Jakub Sedláček (ZLN) 7.

Hráči utkání: Miloslav Hořava (KLA) - Antonín Honejsek (ZLN).

Třetí třetina se dohrávala poměrně v klidu, byť hosté v závěru ještě sahali po dramatu. Sedláček ve třetí periodě předvedl několik skvostných zákroků, ale tři body zůstávají doma. Ode mne to je vše, z Kladna přeji hezký víkend. (20:04:33)

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 4. M. Hořava (Patera, Jass), 18. Jass (M. Hořava, Patera), 33. Eberle (Lukáč), 37. Valský, 60. Eberle - 14. Honejsek (Čajánek, Veselý), 57. Ondráček (Okál)

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Fořt, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček

Rozhodca: Turčan, Hodek - Jelínek, Pešek