Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 2:3 (po pr.)
Rytíři Kladno
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
cz Piatok 15.02.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Jakub Sedláček (ZLN) 7.

Hráči utkání: Miloslav Hořava (KLA) - Antonín Honejsek (ZLN).

Třetí třetina se dohrávala poměrně v klidu, byť hosté v závěru ještě sahali po dramatu. Sedláček ve třetí periodě předvedl několik skvostných zákroků, ale tři body zůstávají doma. Ode mne to je vše, z Kladna přeji hezký víkend. (20:04:33)

60:00

59:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    No a je definitivně rozhodnuto. JAN EBERLE ve středním pásmu přebruslil hostujícího obránce a poslal kotouč do prázdné branky. Bez asistence.

59:30
    Hosté ostřelují branku z každé pozice.

59:14
    Chábera vyráží pokus Zámorského.

Hosté na ledě v šesti, Sedláček na střídačce.

58:52
    Jan Chábera (KLA) si chtěl z brankoviště odklidit protihráče, což ovšem postřehli rozhodčí, kteří mu udělili dvě minuty za sekání.

58:14
    Kotouč končí pod jedním z hostujících hráčů. Vhazovat se bude před Sedláčkem.

56:58
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě jednou prosadili. Okál křížným pasem oslovil JIŘÍHO ONDRÁČKA, pro nějž nebyl problém poslat puk za přesouvajícího se Cháberu. Asistence: Zdeněk Okál.

56:48
    Miloslav Hořava (KLA) dostává dvě minuty za hrubost.

56:45
    Kladno hezky zakombinovalo. Jassův pěkný bekhend skončil na boční síti. Domácí forvard spálil ve třetí třetině další slibnou šanci.

56:03
    Také Kladno je v pěti, utkání se dohrává.

55:20
    Hostém začíná zkrácená přesilová hra.

55:03
    Chábera si připisuje zásah proti střele Linharta od modré.

54:29
    Hosté ve čtyřech.

54:03
    Jan Piskáček (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

53:55
    Martin Hamrlík (ZLN) dostává desetiminutový osobní trest.

53:30
    Parádní zákrok Sedláčka proti kličce Koby Jasse.

53:20
    A další faul hostů. Radim Tesařík (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:52
    Eberle nebyl před brankou úspěšný.

52:28
    Valský si vynutil další faul. Patrik Urbanec (ZLN) dostává dvě minuty za držení.

51:24
    Veselého nahození z rohu vyrazil Chábera do bezpečí.

51:00
    Šlahař pálil až od červené a Chábera nebyl zrovna nejjistější. Puk ale skončil v jeho výstroji.

50:18
    Valský před brankou hledal spoluhráče, Sedláček znovu vypomohl.

49:53
    Kuchler od mantinelu nahazoval před branku, kde situaci pohlídal Sedláček.

48:58
    Eberle hledal Lukáče, ale Köhler se vrátil.

48:23
    Sedláček se vytáhl výborným rozštěpem proti sólu Kuchejdy. Chábera na druhé straně zastavil střelu Lešky v akci dva na jednoho.

47:51
    Oba týmy kompletní, hraje se znovu pět na pět.

46:59
    Střela Ondráčka byla sražena až nad ochrannou síť.

45:51
    Jakub Valský (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Tomáš Linhart (ZLN) za krosček.

45:39
    Další šance Balaštíka, Leška se dostával k dorážce, ale Kladno ho k ní nepustilo.

45:24
    Balaštík se zjevil sám před Cháberou, ale bekhendem nedal.

45:01
    Marně bojovali domácí o puk v útočné třetině.

44:19
    Kladno zatím hraje v pohodě, nikam se nezatáhlo.

42:49
    Patera hledal před brankou Miloslava Hořavu, který na puk nedosáhl.

42:23
    Domácí v plném počtu a další zásah pro Cháberu.

42:00

41:03
    Holík napřáhl od modré, Chábera vyrazil puk do ochranné sítě.

40:21
    Je po přesilovce. Michal Lukáč (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

40:01

Se závěrečnou sirénou byl vyloučen ještě Radim Tesařík (ZLN) a Kladno začne třetí periodu v početní výhodě.

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 - Jakub Sedláček (ZLN) 10.

Druhou třetinu Středočeši zvládli výborně, přidali další dvě branky a průběh zápasu je poměrně jednostranný v posledních minutách (vyjma přesilovky 5/3, kde logicky přišel tlak). Třetí třetina začne přibližně v 19:27.

40:00

39:54
    Kuchejda nahodil před branku na Petra Hořavu. Ten byl ale tísněn a Sedláček si nemusel zapsat zrovna těžký zákrok.

39:24
    Po kolikáté už se opřel do puku Zámorský. Chábera má další zákrok.

39:03
    Střelu Jasse hosté přizvedli do ochranné sítě a přesilovka je téměř u konce.

38:40
    Piskáček z dobré pozice přestřelil.

38:19
    Po chybné rozehrávce hosté vyhazují.

38:08
    Sedláček přerušil hru po dalším zákroku. Snaha se domácím upřít nedá, ale něco tomu chybí.

37:59
    Růžička z dobré pozice minul branku.

37:40
    Piskáčkovu střelu vyrazil Sedláček mimo.

37:05
    Bedřich Köhler (ZLN) a Tomáš Linhart (ZLN) dostávají dvě minuty za sekání, respektive držení. Velká šance pro Kladno.

36:27
    Sedláček u přední tyče nešťastně posunul puk k JAKUBU VALSKÉMU a ten stejně jako Eberle obkroužil branku a zasunul na přední tyč. Bez asistence.

36:13
    Jass vracel do přečíslení Paterovi, puk se ale zadrhl o brusli jednoho ze zlínských hráčů.

35:46
    Čajánek zpoza modré prudce pálil. Chábera se natahoval marně, ale puk branku minul.

35:17
    Oba týmy v plném počtu.

35:01
    Nahození Lešky ze středního pásma našlo jen rukavici Chábery.

34:32
    Miloslav Hořava zkusil podobný manévr jako Eberle. Sedláček ale čáru uhájil.

33:53
    Růžička sám dorazil svoji střelu. Dva pokusy z úhlu ale Sedláček pokryl.

33:27
    Petr Čajánek (ZLN) a David Kuchejda (KLA) si za vzájemné pošťuchování odsedí dvě minuty.

32:53
    Zlínští jsou znovu zastaveni ofsajdem.

32:28
    JAN EBERLE se od Tomáše Plekance hodně naučil. Obkroužil branku a zasunul za přesouvajícího se Sedláčka. Asistence: Michal Lukáč.

32:08
    Patera hledal před brankou Růžičku, puk ale vyletěl vysoko nad a skončil za brankou.

31:46
    Kladno čeká další přesilovka. Bedřich Köhler (ZLN) dostává dvě minuty za hákování.

30:47
    Teď se dostalo do přečíslení Kladno. Sedláček neudržel střelu Eberleho, který se snažil poprat o puk. Hostující brankář si ale poradil.

29:39
    Kuchejda se dostal po kličce před Sedláčka. Střelu z úhlu ale ale hostující brankář zastavil.

29:18
    Sedláček zase pokryl nahození a hostům se nelíbilo, jak domácí dojížděli k brankáři Zlína. Všechno se tentokrát obešlo bez vyloučení.

28:52
    Zasahovat tak musel hostující Sedláček na druhé straně.

28:35
    Honejsek si chystal puk na střelu, jenže kotouč mu sjel z hokejky a šance z toho nebyla.

27:50
    Boj o kotouč na pomezí modré končí ofsajdem Zlína.

27:16
    Jass neuvěřitelně vrátil puk před poloprázdnou klec, ale spoluhráči už mu asi příliš nevěřili, protože už všichni byli otočeni směrem vzad.

25:59
    Okál si vyjel před branku, ale z úhlu nenašel skulinu v postoji Chábery.

25:41
    Střelu Zámorského vyrazil Chábera do ochranné sítě.

25:30

24:53
    Honejsek dorazil před brankou nahození Tesaříka. Těsně minul, teď mělo Kladno štěstí.

24:34
    Přihrávku Lešky domácí srazili a Jass vyhodil.

23:54
    Jass chtěl pošetřit čas, ale to se mu moc nepovedlo, Zlín se do pásma hodně rychle vrátil.

23:30
    David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

23:00
    Leška dobře zpoza branky našel Balaštíka. Ten mířil na přední tyč, kde ale zasahoval Chábera.

Látal ale trestné střílení neproměnil. Jeho střelu pod vyrážečku Sedláček zastavil.

22:23
    Látal v úniku faulovaný, trestné střílení pro Kladno.

21:52
    Výborný obranný zákrok proti Linartovi vytáhl Piskáček.

21:30
    Kladno už je v pěti, ale zkrácená přesilovka dlouho trvat nebude.

21:12
    Miloslav Hořava z dobré pozice minul branku.

20:51
    Ve hře čtyři na čtyři se zdají být hosté aktivnější.

20:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Jakub Sedláček (ZLN) 9.

Skončila první třetina, která byla poměrně bohatá na góly a navíc i na zajímavé situace. Kladno vede 2:1, když zužitkovalo jednu přesilovku. U obou branek byla druhá formace Středočechů. Hosté vyrovnávali v přesilovce 5/4. Jejich minutu a půl dvojnásobnou přesilovku zvládlo Kladno poměrně solidně ubránit. Druhá třetina začne přibližně v 18:31.

20:00

19:19
    Přesilovka Kladna na dvě minuty přerušena. Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

18:50
    Růžička střílel od modré a trefil Látalovy brusle. Od těch se ale puk odrazil k modré čáře a tak to zkusil také Procházka. To už ale Sedláček zasáhl.

18:16
    Zlín vyhazuje k Cháberovi.

17:42
    Jenže po gólu vznikla mela před brankou. Jasse zalehl Tesařík a ještě k tomu měl nějaké slovní dodatky. Rozhodčí rozdávají tresty následným způsobem: Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty hrubost, Filip Čech (ZLN) 2 + 2 minuty z hrubost a osobní trest do konce utkání, Pavel Patera (KLA) 2 minuty za hrubost. Kladno čeká další přesilovka 5/4, která bude trvat 4 minuty.

17:42
    Patera si zkušeně počkal na Holíka a odebral mu puk. Miloslav Hořava si poté počkal na KOBU JASSE a adresoval mu přesný pas ke druhé tyči. Lotyšský útočník přesně zakončil. Asistence: Miloslav Hořava, Pavel Patera.

17:09
    Petr Zámorský (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

17:09
    Lukáč zavezl puk a naservíroval ho Valskému. Jeho první střelu vyrazil Sedláček a dorážku nasměroval Valský od první tyče do druhé a ven. Velká smůla kladenských hokejistů.

16:17

15:58
    Miloslav Hořava si hned po buly udělal prostor, pálil však přesně do Sedláčka.

15:54
    A za vzájemné postrkování dostávají dvě minuty Jan Eberle (KLA) a Oldřich Horák (ZLN).

15:54
    Nahození Růžičky končí v rukavici Sedláčka.

15:27
    Kladnu se po chybě v útočné třetině nedaří zavést.

14:39
    Miloslav Hořava nepropálil hradbu těl před Sedláčkem.

14:17
    Také Kladno si vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Dalibor Řezníček (ZLN).

13:37
    Po perfektně ubráněném oslabení 3/5 dostávají domácí branku ve čtyřech lidech. Petr Hořava se už stihl vrátit na led, ale bylo to málo platné. Odražený puk se dostal k Čajánkovi a po zásahu Chábery se puk odrazil přesně před ANTONÍNA HONEJSKA, který neměl větší problém skórovat. Asistence: Petr Čajánek, Ondřej Veselý.

13:26
    Třetí pokus Zámorského vyrazil Chábera před sebe, kde hned dotíral Leška. Skákající puk ale do branky nedopravil a Chábera přerušil hru.

12:52
    Další rána Zámorského a znovu Chábera.

12:30
    Ou! Zámorského bomba trefila do hlavy Jakuba Valského. Naštěstí pro domácího útočníka to šlo do plexištítku.

12:12
    Zámorského ránu vyrazil Chábera.

12:01
    Domácí čekají velké problémy. Milan Doudera (KLA) po velkých protestech Lešky dostává dvě minuty za zdržování hry.

11:43
    Středočeši posílají kotouč za Sedláčka.

11:30
    Hosté zatlačili Kladno do defenzivy a vynutili si první faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Petr Hořava (KLA).

11:06
    Miloslav Hořava připravil střeleckou pozici pro Pateru, kterému ale rána nesedla.

10:15
    Po střele Procházky se puk Sedláčkovi zasekl někde pod vyrážečkou, hra je přerušena.

10:00
    Dragoun ztratil puk před vlastní modrou a Cháberu prověřil Čech. Domácí brankář přerušil hru po zákroku lapačkou.

09:12
    Na druhé straně řešil nepříjemnou situaci Chábera, kdy vůbec nic neviděl po nahození Tesaříka. Branku ale před dotírajícími hosty uhájil.

08:47
    Kuchler nastřelil před branku a kotouč našel hůl Valského. Od ní se ale puk odrazil mimo.

08:14
    Hosté se vydávali do přečíslení. Veselý už se chystal vypálit, ale zlínskou akci zastavil ofsajd.

07:52
    Veselý nastartoval na vlastní modré, ale dobrou obrannou práci odvedl Petr Hořava.

07:09
    Látal za brankou Zlína vybojoval kotouč, ale špatně nahrával.

06:30
    Zakázané uvolnění hostů, kteří byli pod tlakem.

06:07
    Melka pronikl do pásma, ale v prvním střídání čtvrté formace se nic vážnějšího nestalo.

04:46
    Patera znovu hledal před brankou spoluhráče. Jasse ale Zlínští ubránili.

03:51
    První střela Kladna v zápase a je z toho gól. Hosté propadli na modré čáře, Patera si zkušeně počkal na pohyb obránce a pak našel u druhé tyče MILOSLAVA HOŘAVU, který zasunul do prázdné klece. Asistence: Pavel Patera, Koba Jass.

03:25
    Zakázené uvolnění Kladna.

02:49
    Také Zlín způsobil chvilku rozruchu v obranné třetině Rytířů. Chábera ale zasahovat nemusel.

02:11
    Čech hledal před brankou Holíka, ke kterému se ale puk nedostal.

01:41
    Kladenští se chvíli ohřáli v pásmu Zlína, ale už odevzdávají puk a odcházejí střídat.

01:02
    Začátek utkání poměrně opatrný, na střelu stále čekáme.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda, Kužel - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda - Dalecký, Melka, Dragoun.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Fořt, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček

Rozhodčí: Turčan, Hodek - Jelínek, Pešek.

Rytíři Kladno ztrácejí na svého dnešního soupeře 12 bodů. V tabulce náleží domácím 7. místo. Rytíře ještě čeká velký boj. Jistotu play off ještě nemají, byť náskok na 11. Pardubice činí 9 bodů a navíc výhoda vzájemných zápasů. Středočeši v posledním zápase odehráli poměrně dobrou partii v úvodních 30 minutách, jenže pak definitivně odpadli a prohráli v Třinci vysoko 7:2. Výhodou Středočechů může být poměrně solidní los. Kladno hraje třikrát doma, zatímco venku se představí na Slavii a v Litvínově. Především předposlední kolo s hokejisty ze severu Čech bude nesmírně důležité. Pokud tedy tabulkové postavení obou celků vydrží přibližně stejné, jako teď.

PSG Zlín patří mezi pětici týmů, které už s jistotou nemine play off, minimálně tedy předkolo. Účast ve čtvrtfinále ještě jistou nemá, ale o to by jej musela připravit jen hodně špatná forma a velká náhoda. Cílem Moravanů je pochopitelně první čtyřka, která zajišťuje start na domácím ledě. V posledním zápase na Moravě padla i zvedající se Sparta. Berany už čekají jen dva domácí zápasy a tak chtějí sbírat body i venku.

Kladenští Rytíři se před vlastními fanoušky objeví po téměř dvou týdnech a na domácím ledě přivítají Zlín. V loňské sezoně vyzněla bilance mírně pro Středočechy, kteří vyhráli tři ze čtyř zápasů, byť jeden až v prodloužení. Letos jsou zatím úspěšnější Moravané, kteří vyhráli 4:1 na Kladně a 3:2 ve Zlíně. Doma však také jednou prohráli (5:2) a Kladno dnes má šanci sérii srovnat.

Mílovými kroky se Tipsport extraliga přiblížila začátku vyřazovacích bojů. Na ty si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat, protože nás čeká posledníh pět kol, které rozhodnou o úspěšné, či neúspěšné, sezoně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 4. M. Hořava (Patera, Jass), 18. Jass (M. Hořava, Patera), 33. Eberle (Lukáč), 37. Valský, 60. Eberle - 14. Honejsek (Čajánek, Veselý), 57. Ondráček (Okál)

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Fořt, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček

Rozhodca: Turčan, Hodek - Jelínek, Pešek