Bayern – Borisov 4:1 (kon.) | Doneck – Juventus 0:1 (kon.) | Manchester United – Kluž 0:1 (kon.)
Barcelona – Benfica 0:0 (kon.) | Chelsea – Nordsjælland 6:1 (kon.)
Chelsea FC
6:1 (2:0)
FCN Nordsjælland
Streda 05.12.2012, 20:45 • Stamford Bridge Londýn • Liga majstrov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.

Vitajte pri sledovaní zápasu Chelsea FC a FC Nordsjaelland. Posledné zápasy v E skupine rozhodnú o postupujúcich do vyraďovacích bojov Ligy majstrov, ako aj o tíme ktorý bude hrať Európsku ligu.

Hostia z Dánska hrá dnes iba o česť a samozrejme peniaze od UEFA. Budú chcieť domácim vrátiť prehru 0:4 z Dánska, alebo im aspoň uchmatnúť nejaký ten bod.
    FCN sa môže sústrediť na domácu ligu, kde je momentálne druhý. V poslednom ligovom kole zdolal doma Brondby 3:0.

Aktuálny víťaz Ligy majstrov Chelsea nemusí postúpiť do ďalších bojov. Aby sa jej postup stal skutočnosťou musí dnes bezpodmienečne vyhrať a bude držať palce Šachtaru, aby porazil Juventus. Oba zápasy sa hrajú v rovnakom čase. Ak by sa zápas Šachtaru a Juventusu skončil akýmkoľvek iným výsledkom ako výhrou domácich sú šance Angličanov na postup v LM nulové.
    Chelsea sa však herne trápi, nedáva góly. V domácej lige vyhrala naposledy 20. októbra, keď porazila Tottenham. V poslednom kole dokonca prehrali 1:3, keď viedli 1:0. Stolička pod trénerom Benitézom je neistá a fanúšikovia si želajú jeho odchod. Uvidíme, ako sa zachová majiteľ Roman Abramovič. Všetko zrejme závisí od stredajšieho zápasu.

Pekný večer. Sú známe zostavy oboch mužstiev.

Chelsea FC: Čech - Cole, Cahill, Ivanovič, David Luiz - Ramires, Moses, Hazard, Romeu - Torres, Mata

FCN Nordsjælland: Hansen - Mtiliga, Parkhurst, Tišinovič, Runje - John, Christiansen, Stokholm, Gundelach, Adu - Lorentzen

Rozhodca: Bas Nijhuis - A. Boonman, R. van de Ven - B. van Dongen.

Náhradníci:
    Chelsea: Oscar, Obi Mikel, Paulo Ferreira, Marin, Turnbull, Azpilicueta, Bertrand

FCN: Kildentoft, Beckmann, A. Laudrup, Issah, Jensen, Lindberg, Maxsø

Chelsea dnes musí vyhrať, aby mohla čakať na výsledok druhého zápasu medzi Šachtarom a Juventusom. Ak dnes nevyhrajú pokračujú v Európskej lige.

Mužstvá o malý moment prídu na hraciu plochu.

Tréner Rafael Benitez dnes opäť "milo" pozdravený divákmi.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Chelsea sa ihneď tlačí do útoku, je tu prvý roh pre domácich.

2
    Po driblingu Matu, je tu druhý roh pre Chelsea. Bránu neohrozili ani následné strely z druhého sledu.

3
    Nordsjælland konečne pri lopte, Cole však ineď loptu berie a rozohráva dopredu.

4
    Nordsjælland sa opatrne snaží rozohrať, je jasné, že dnes budú hrať na protiútoky a bezpečne v obrane.

5
    Chvíľu sa nehrá, na zemi leží Runje, dokonca prídu na rad nosidlá. Vyzerá to vážne.

6
    Diváci tliekajú, Runje asi končí, chystá sa striedanie v tíme hostí.

7
    Mosesova strela po centri od Colea, končí v rukách Hansena.
    Moses to mal tažké, strela bola z voleja a z ťažkého uhla.

8
    Dve šance v krátkom slede pre domácich. Torres bol najprv v ofsajde, no z druhej šance po chybe obrany mohol Fernando skórovať, ale nestalo sa tak. Domáci tlačia, jedna útočná akcia za druhou.

8
    Zraneného Runjeho vymenil Beckamnn.

10
    Obrana Nordsjællandu robí kiksy, momentálne všetci hráči hostí bránia na svojej polovici.

12
    Hazard sa po ľavej strane presadil a získal rohový kop. Hansen musel zasahovať. vytlačil loptu na roh. Chelsea sa usadila na polovici Nordsjællandu.

13
    Torres mohol opäť skórovať, jeho strelu Hansen vytlačil. Moses na pravej strane robí veľké problémy Nordsjællandu.

15
    Moses si vymenil loptu s Torresom a vybojoval roh, Tičinovič odhlavičkoval do bezpečia, roh zostal nevyužitý.

16
    Robeto di Matteo opäť oslavovaný na Stamford Bridge. Práve v šestnástej minúte je Roberto spomínaný, keď hral za Chelsea nosil na drese šestnástku.

17
    Ďalší ofsajd domácich. Postranný rozhodca sa pošmykol rovnako ako Moses.

19
    Mata posunul loptu na Torresa a ten nedokázal vystreliť, ledva nohou ťukol do lopty. Stav stále 0:0.

20
    Rýchly útok domácich, Mata s Torresom si zjavne rozumia. Priamy kop pre domácich.

22
    Torresova hlavička bola z ofsajdu, ale aj tak letela nad bránu Hansena. Obrana hostí si môže vydýchnuť, aspoň na malý moment.

23
    Postupný útok domácich, dlhá lopta na Fernanda, bohužial zakopol, lopta mu utiekla. Snaha je na Španielovi očividná.

24
    Eden Hazard opäť po ľavej strane prešprintoval Tičinoviča, udržal loptu a domáci tím nasťahovaný pred šestnástkou hostí.

26
    Stokholm trafil brvno! Bohužial vlastné, po centrovanej lopte z pravej strany. Mohlo byť 1:0, Hansen zostal neprekonaný, gól doslova visí vo vzduchu.

27
    Stokholm ukázal aj svoje obranárske kvality, čisto zobral loptu pekným sklzom. Hráči Nordsjællandu sa sťahujú hneď keď domáci získajú loptu, žiadne napádanie nehrozí.

28
    Moses v ofsajde, už štvrtý ofsajd domácich v dnešnom zápase.

30
    Úvodná polhodina za nami, Nordsjælland odoláva útokom domácich.

31
    Gary Cahill nešťastne zahral rukou, píska sa penalta. Mal som pocit, že nohy Cahilla neboli v pokutovnom území, ruka to bola, ale penalta asi nemala byť.

32
    Stokholm nedal! Peter Čech bravúrne vyrazil jeho strelu.

33
    Beckmann podržal loptu smerujúcu do brány a je tu penalta pre domácich.

34
    Hazard nedal! Hansen rovnako výborne chytil strelu, ktorá nebola zvlásť dobre kopnutá.

34
    Dve nepremenené penalty behom troch minút hry sme tu dlho nemali. V Lige majstrov už vôbec.

37
    Ďalšia penalta pre domácich. Mtiliga zahral rukou v pokutovom území.

37
    Chelsea dala gól!
    DAVID LUIZ s rozbehom skokana do diaľky dáva prvý gól Chelsea. Trafil to skvele do horného rohu Hansenovej brány.

39
    Kurz na tri penalty v prvom polčase by bol iste zaujímavý, len kto by to podal..

40
    Hra domácich je stále rovnaká, popravde aj hra hostí je rovnaká od prvej minúty.

42
    Hostia už by sa najradšej videli v šatni. Stokholm si iste vyčíta nepremenený pokutový kop.

43
    Chelsea miestami pripomína Barcelonu, nespočetné množstvo krátkych pasov pomedzi hráčmi Nordsjællandu.

44
    Moses faulovaný na pravom okraji ihriska, krátka rozohrávka priameho kopu a postupný útok domácich.

45
    Nadstavujú sa tri minúty.

45
    Moses vysunul FERNANDA TORRESA, Španiel prešprinoval obrancu Nordsjællandu, prvou strelou trafil brankára Hansena, odrazenú loptu stihol Fernando spracovať bicepsom a skóroval.

45+
    Jemne sporný gól, ale rozhodca ruku nevidel. Vedenie domácich je dvojgólové.

Prvý polčas skončil.

V divokom prvom polčase sme mohli viideť hneď tri penalty, dve z nich nepremenené. David Luiz ukázal všetkým ako sa to kope a domáci viedli 1:0. V závere polčasu v úniku zvýšil Torres a Chelsea vedie v polčase 2:0. Bude to stačiť na postup? Rozhodne Juventus.

37
    Christiansen vidí žltú kartu.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Nordsjælland dal gól! JOSHUA JOHN si pekne nabehol na dlhú prihrávku z hĺbky poľa a ponad Petra Čecha skóruje. Úvod ako hrom futbalisti Nordsjællandu majú zrazu dôvod hrať aktívne. Loptu mu pekne naservíroval Lorentzen.

47
    Nordsjælland dostal druhé krídla, zrazu útočí a Chelsea sa bráni.

48
    Priamy kop pre Chelsea, Christiansen vidí žltú kartu za faul.

50
    GARY CAHILL sa presadil, keď najlepšie vyskočil na loptu z priameho kopu a zvyšuje skóre na 3:1.

51
    Divoký zápas pokračuje, dva góly hneď v úvode druhého polčasu. Chelsea opäť dáva góly.

52
    Roh pre domácich, Mata ho zahral nakrátko, lopta sa k nemu dostala späť a jeho strela z vnútra šestnástky končí mimo brány Hansena.

52
    Nordsjælland sa pokúša útočiť, John je pri chuti, iste by rád pridal aj druhý gól.

55
    Protiútok Chelsea potiahol FERNANDO TORRES, vymenil si loptu s Hazardom, ktorý loptu potiahol po ľavej strane a našiel Španiela, ktorý zblízka dokopol loptu do brány Hansena.

57
    Zápas bohatý na góly, diváci asi dnes nebudú nadávať na streleckú impotenciu hráčov londýnskeho klubu.

58
    Tempo jemne upadlo, hra sa odohráva v strede poľa, chystá sa strriedanie v mužstve domácich.

60
    Prvé striedanie domácich. Cole dohral, prichádza Bertrand.

61
    Striedajú aj hostia, Christiansena strieda Kildentoft.

62
    Chelsea opäť na polovici súpera, Torres na zemi, penalta sa nepíska. V dnešnom zápase by to nebolo nič výnimočné.

62
    Traja hráči sa vrútili do šestnástky súpera, JUAN MATA si vymenil loptu s Hazardom a zblízka na dvakrát dáva piaty gól domácich.

64
    Domáci striedajú Oscar mení Ramiresa.

64
    Vyzerá to na poriadny debakel pre Nordsjælland. Chelsea je stále pri chuti.

66
    Obliehanie šestnástky hostí, trvá už hodnú chvíľu, hráči hostí sa napokon dostali k lopte, po krátkom čase ju má zase Chelsea.

68
    Hazard je veľmi aktívny, Ramiresa nebolo ani vidieť, asi preto ho Benitez aj striedal.

70
    6:1. Mata uličkou našiel OSCARA a ten nemal problém dať šiesty gól domácich. Inkasovaný poltucet je dosť aj pre Nordsjælland.

71
    Výsledok je to pekný, Juventus však vedie v Donetsku 1:0. Hráči Chelsea o tom asi vedia, bavia sa futbalom.

73
    Posledné striedanie domácich. Za Matu prichádza Paulo Ferreira.

75
    Hansen rozohráva od svojej brány, dnešný zápas si asi medzi obľúbené nedá. Pravda za góly nemohol.

76
    Gólový priemer dnešného zápasu je impozantný. Jeden gól na desať minút. To sa často nevidí. Domáci hráči by radi v tomto trende pokračovali.

78
    Torres padol v šestnástke, Parkhurst ho jasne odtlačil rukami. Dovolím si tvrdiť, že rozhodca nemal odvahu ukázať štvrtýkrát na biely bod. Penalta to mala byť.

79
    Hazard poslal loptu do šetsnástky Torresovi, ten si chystal loptu na strelu, nakoniec prihral Oscarovi, ten pekne vystrelil a Hansen vyrazil nad.

80
    Ofasjd pre Nordsjælland. Petr Čech si po čase kopne do lopty.

81
    Diváci pomaly odchádzajú zo štadióna, zápas je rozhodnutý, vlastne už dávno.

82
    Priamy kop pre Chelsea, Mtiliga fauloval a vidí žltú kartu.

84
    Strela z priameho kopu minula bránu Hansena, Skóre tak zostáva 6:1.

85
    Hra mačky s myšou! Torres krásne prihral Mosesovi do šestnástky, ten skúšal pätičkou prekonať Hansena. Brankár hostí chytá.

87
    Hansen vykopáva, hostia sa príliš dopredu nehrnú. Zápas sa dohráva, veľká časť divákov už išla zo štadióna preč.

89
    David Luiz vidí za šlapák žltú kartu, bude Benitezovi chýbať v prvom zápase Európskej ligy.

90
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+
    Torres mohol dokončiť hattrick, ofsajd mu jeho zámer zmaril.

Pomer striel hovorí za všetko 28:5. Inak ako poltuctom gólom v sieti Nordsjællandu sa to ani nemohlo skončiť. Dva góly Fernanda Torresa a hlavne tri penalty v zápase sú hlavným momentom duelu. Juventus vyhral v Donetsku a Chelsea bude hrať iba Európsku Ligu EUFA.
    Pekný večer praje Martin Janiš. (22:42:42)

Martin Janiš

Góly: 37. David Luiz (pen.), 45. Torres, 50. Cahill, 55. Torres, 62. Mata, 70. Oscar - 46. John

Karty:   89. David Luiz (CHE) - 37. Christiansen (NOR), 48. Christiansen (NOR), 82. Mtiliga (NOR)

FCN Nordsjælland: Hansen - Mtiliga, Parkhurst, Tičinovič, Runje - John, Christiansen, Stokholm, Gundelach, Adu - Lorentzen

Rozhodca: Bas Nijhuis - A. Boonman, R. van de Ven - B. van Dongen