Amsterdam – Arnhem 0:2 (kon.) | Willem II – Utrecht 1:5 (kon.) | Eindhoven – Heracles 4:0 (kon.)
Willem II Tilburg
1:5 (1:2)
FC Utrecht
cz Sobota 03.11.2012, 19:45Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Dobrý večer,

dnešní utkání nejvyšší nizozemské fotbalové soutěže nás zavede na stadionu celku Willem II Tilburg, kam zavítají hráči týmu FC Utrecht.

Za favorita dnešního utkání jsou považování hosté, kteří drží po 10 utkáních šestou příčku s 18 body, zatímco Willem je s deseti body až na předposledním místě.

Stejně tak se obě mužstva liší v posledních odehraných utkáních. Hosté si v posledních zápasech připsali výhry proti Groningenu a Den Haagu a Willem si připsal naopak dvě porážky.

V loňské sezóně nejprve Utrecht vyhrál na domácí půdě proti Willemu 3:0 a v odvětě remizoval na půdě svého dnešního soka 3:3. Uvidíme tedy, jestli se domácí postarají o překvapení, nebo zápas dopadne dle očekávání.

1

Willem II Tilburg: Meul – Van Buuren, Haastrup, Peters, Piqué – Ippel, Hocher, Mulder – Snijders, Brands, Podevijn.

FC Utrecht: Ruiter - Asare, Bulthuis, Kali, Mulenga, Oar, Sarota, Van der Gun, Van der Hoorn, Van der Maarel, Wuytens.

Rozhodčí: Kevin Blom.

2
    Do utkání vstoupili útočněji laděni hosté podle všech očekávání.

3
    Po dobrém obranném zákroku Muldera bude rozehrávat domácí brankář.

5
    Tilburg ale určitě nehodlá celé utkání bránit proti favorizovanému soupeři a teď to dokazuje útokem po pravé straně.

6
    Nakonec se Utrecht ubránil a bude rozehrávat vlastní akci.

7
    Domácí znovu získali míč a šli dopředu, ale po faulu jednoho z hostujících hráčů budou zahrávat volný kop z poměrně velké vzdálenosti.

8
    Hostující hráči kombinují na své polovině.

10
    Oar se snažil projít po pravém křídle, ale vybojoval pouze vhazování.

12
    Stále vidíme převážně spoustu soubojů o míč na středu pole.

13
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Krásnou hlavičkou dává hostům vedení CEDRIC VAN DER GUN po centru Thomase Oara.

17
    Hráči Tilburgu neudrželi balón a dopředu šli hosté, ale také oni o míč přišli.

19
    Znovu podobný obrázek hry. Střed hřiště, nepřesnosti a souboje o míč, přičemž mají mírně navrch hosté.

20
    Utrecht se po nějaké době znovu podíval do velkého vápne soupeře, ale vzápětí o míč přišel.

21
    Rozehrávka hostů, u míče je teď gólman Ruiter.

22
    FC Utrecht rozhodně nikam nespěchá a než aby jeho hráči riskovali ztrátu míče, tak radši stále kombinují na své polovině.

23
    Po další spoustě přihrávek se nakonec jeden z hostujících hráčů odhodlal a zkusil vyslat spoluhráče do brejku, ale jeho pas byl příliš dlouhý.

24
    Hosté se přibližují k velkému vápnu Willemu.

25
    Hra se vrátila ke své dne běžné podobě, jen si hráči Utrechtu přelévají balón z jedné strany hřiště na druhou.

27
    Po delší době jsme viděli pokus o průnik, tentokráte po pravé straně, ale u míče už je domácí brankář.

29
    Máme za sebou skoro půlhodinu dnešního utkání v Tilburgu a většinu času jsme viděli jen hosty jak si přihrávají na své půli tam a zpět a jednou za čas, právě po řadě přihrávek přijde z ničeho nic pokus o vysunutí hráčů do útoku.

31
    Po delší době akce na druhé straně. K levé tyči mířil Mulder, ale jeho pokus už je v Ruiterovo rukavicích.

33
    Hosté teď měli před sebou trochu více prostoru, ale přihrávka z levé strany nenašla nikoho jiného, než gólmana Willemu.

33
    Po faulu na domácího hráče bude Tilburg zahrávat volný kop.

34
    Ze standardní situace ovšem domácí nic nevytěžili a míč se vrací na kopačky hostů.

35
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

36
    Ze své příležitosti ovšem hráči Willemu nic nevytěžili.

37
    Po levém křídle teď běžel dlouho Pique a nakonec centroval do vápna, kde ale našel pouze připraveného obránce.

38
    Willem II právě vstřelil branku!
    Při následném rohovém kopu ovšem nastal ve vápně zmatek a do sítě dokopl míč vlastní hráč JACOB MULENGA.

40
    Domácí při chuti a další jejich průnik, ale tentokrát pozorní hosté.

41
    Po vstřeleném gólu jsou aktivnější zatím domácí hráči.

43
    Vidíme teď plno nepřesností na obou stranách.

44
    Po chybě domácích se dostal do samostatného úniku JACOB MULENGA a přesnou střelou napravil svůj předchozí kiks. Hosté znovu vedou.

45
    Probíhá poslední minuta první půle.

V první půli jsme viděli sice chvílemi velmi nezáživný fotbal, ale také celkem tři branky. O tu první se postaral Van Der Gun a o obě zbylé, ačkoli jednu do vlastní sítě vstřelil Mulenga a hosté tak vedou díky jeho trefě do šaten 2:1.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:47.

46

46
    Do druhého poločasu nenastoupil Cedric Van der Gun, střelec první branky. Místo něj se na hřišti objevuje Alexandr Gerndt.

49
    Jeden z domácích hráčů teď odchází mimo hřiště zraněný a vypadá to, že se bude střídat také na domácí straně.

50
    Ošetřovaným hráčem je Podevijn.

51
    Ano, Jens Podevijn už do hry nezasáhne a na jeho místo přichází Virgil Misidjan.

53
    Brankář domácích má teď plné ruce práce.

55
    Hráči Willemu trochu přitlačili, ale hosté dobře brání.

57
    Hráči obou mužstev bojují o balón na středu hřiště.

59
    Zajímavý pokus od Hochera, ale jeho střela skončila na brankové konstrukci a domácí budou zahrávat rohový kop.

60
    Z rohu Willem nic nevytěžil a u balónu jsou hosté.

62
    Po faulu Van der Maarela na domácího hráče bude Willem zahrávat volný přímý kop.

63
    Na konci 63. minuty dávají hosté gól z protiútoku a postaral se o to ALEXANDR GERNDT.

65
    Domácím se nedá upřít snaha o útočení, ale kvalitově dnes na Utrecht zdá se nemají.

67
    Hosté už nikam nespěchají a očividně se snaží hlavně neudělat chybu.

69
    Obraz hry se trochu vrátil do poloviny první půle, kdy si převážně hosté přihrávali na vlastní polovině.

70
    Hřiště opouští Philipp Haastrup a přichází Sofan Akouli.

71
    Hráči Willemu teď donutili Meula vyběhnout a zasahovat.

73
    Hosté pokračují v náporu.

75
    Po krásné kombinaci zvyšuje vedení hostujícího celku znovu ALEXANDR GERNDT. Přihrával Thomas Oar.

77
    Domácí už působí dost odevzdaným dojmem, není divu, vždyť si dnes sotva vystřelili na bránu a prohrávají již o tři branky.

78
    Ricardo Ippel opouští trávník a nahrazuje jej Niek Vossebelt.

80
    Dalším střídaným je hostující Nana Kwasi Asare, jehož nahrazuje Yoshiaki Takagi.

82
    Hosté dohrávají zápas útočně laděni.

84
    Na začátku 84. minuty zvyšují hosté už na 5:1 po trefě JACOBA MULENGY.

83
    Žlutou kartu dostal Virgil Misidjan.

85
    Trávník opouští Adam Sarota z Utrechtu a nahrazuje jej Bob Schepers.

88
    Ve druhé půli už jsme viděli také tři branky, stejně jako v prvním poločase, ale tentokráte padly všechny do jedné sítě.

89
    Utrecht nepolevuje v útočení a pořád hraje naplno.

90
    Rozhodčí Blom bude nastavovat pouze jedinou minutu.

Ačkoli mohl pro dnešní zápas vypadat pro domácí fanoušky ještě velmi nadějně v 38. minutě, kdy byl ještě stav vyrovnaný a obraz hry také lepší pro domácí, tak nakonec se projevil kvalitový rozdíl obou klubů a hosté vyhráli vysoko 5:1.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (21:38:06)

Dušan Šitner

Góly: 38. Mulenga (vla.) - 13. Van Der Gun, 44. Mulenga, 63. Gerndt, 75. Gerndt, 84. Mulenga

Karty:   12. Haastrup (WLM), 83. Misidjan (WLM)

Willem II Tilburg: Meul – Van Buuren, Haastrup (70. Akouli), Peters, Piqué – Ippel (79. Vossebelt), Hocher, Mulder – Snijders, Brands, Podevijn (51. Misidjan).
    FC Utrecht: Ruiter - Asare (80. Takagi), Bulthuis, Kali, Mulenga, Oar, Sarota (85. Schepers), Van der Gun (46. Gerndt), Van der Hoorn, Van der Maarel, Wuytens.

Rozhodca: Kevin Blom