Rusko U20 – Slovensko U20 3:1 (kon.)
Rusko U20
3:1 (-:-, -:-, -:-)
Slovensko U20
Štvrtok 29.12.2011, 04:00 • Scotiabank Saddledome • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 04:00.

Rusko vstúpilo do turnaja víťazstvom nad Švajčiarmi v pomere 3:0. Pre Rusov to tak boli ľahko získané tri body a zároveň úspešný vstup do turnaja.

Slováci rovnako ako Rusi vyhrali svoj prvý zápas, no v pomere 3:1 a to s Lotyšskom. Dve tretiny bol stav nerozhodný, no v záverečnej tretej tretine sa podarilo mladým Slovákom otočiť stav vo svoj prospech dvoma gólmi.

Rusko: Makarov ( Vasilevski ) - Sergeyev, Arzamastsev - Antipin, Ozhiganov - Zheldakov, Nesterov - Naumenkov, Isangulov - Apalkov (A), Barbashev, Kuznetsov (C)- Telegin, Yakupov, Khokhlachev - Gusev, Kucherov, Grigorenko - Kulikov, Zemchenko, Kosov

Slovensko: Šimboch ( Riečický) - Marinčin, Gernát - Jánošík, Čerešňák - Trška, Čajkovský - Bezuška, Kurali - Mráz, Jurčo, Chovan - Toman, Tvrdoň, Bubela - Bene (A), Dolnik, Matoušek (C)- Hindoš, Ďaloga, Daňo

Rozhodca: Piechaczek, Zalaski - Sormunen, Woodworth.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:37
    Kučera predvádza únik, keď sa mu podarilo prekorčulovať polovicu klziska, Šimboch však jeho strelu kryje.

02:53
    Šimboch sa nemôže sťažovať na málo práce, Rusko lepšie korčuľuje a vytvára si tlak v útočnom pásme.

04:23
    Jurčo sa na druhej strane dostáva do útočného pásma, strieľa však z uhla a nepresne.

05:09
    Zakázané uvoľnenie v podaní Ruska, vhadzuje sa pred Makarovom.

05:56
    Isangulov je vylúčený za hákovanie, presilovú hru si zahrajú Slováci.

05:57
    Maričin ihneď páli od modrej čiary, Makarov len vyráža puk pred seba, no obrana mu pomáha a posiela puk preč zo bezpečia.

06:13
    Kuznecov vyviezol puk až pred Šimbocha, k ohrozeniu bránky sa však nedostal, získal aspoň pre svoj tím cenné sekundy.

07:08
    Chochlacev fauluje a Slováci budú hrať presilovú hru o dvoch hráčov len pár sekúnd.

07:32
    Jurčo si nakorčuloval ku kruhu a vyskúšal pozornosť Makarova, ten bol ale pozorný a schoval puk do svojej váýstroje.

08:12
    Slováci musia začať od vlastnej bránky.

08:27
    V oslabení pohrozil Kulikov, ten však netriafa bránku z medzikružia.

09:09
    Rusko v plnom počte.

10:00
    Rusko sa po oslabení okamžite nasťahovalo do útočného pásma. Slováci dobre bránili a nedopustili tak ohrozenie svojej bránky.

10:44
    Hráči Ruska hrajú dosť individuálne, ako teraz Jakupov, ktorý síce pekne prekľučkoval stredným pásmom, no k zakončeniu ho obrana Slovenska nepustila.

12:07
    Teraz však Rusko súpera poriadne prehnalo. Po tlaku v útočnom pásme nakoniec Gusev vypracoval gólovú šancu pre Grigorenka, ktorý z ideálnej pozície medzi kruhmi netrafil Śimbochovu bránku.

13:42
    Kuznecov a Barbasev zakombinovali a pomotali na malú chvíľu hlavy Slovákom, tí sa ale nakoniec ubránili.

14:24
    Postavenie mimo hry v podaní Ruska.

14:59
    Po nepresnej strele Mráza puk vypadol z hracej plochy. Slovensko si môže na chvíľu vydýchnuť.

15:11
    Ale nie na dlho. Gusev nahrával Kučerovovi, ktorý však ranou z uhla nechal iba vyniknúť Šimbocha.

15:29
    Kučerov opäť donútil Šimbocha k dobrému zákroku.

16:06
    Šimboch musel prikryť puk pred Rusmi, ktorí sa hrnuli k jeho bránkovisku.

16:42
    Opäť zákrok Šimbocha. Po strele Kuznecova skončil puk v jeho moci.

17:15
    Efektný semafor slovenského brankára po strele Telegina ! Tlak Ruska rastie.

17:38
    Aj Makarov musel zasahovať po propagačnej strele Matouška.

Slovensko dalo gól! Slovákom sa predsalen podarilo streliť gól skôr ako súper, čo potešilo aj divákov ! MILOŠ BUBELA v útočnom pásme vybojoval už takmer ztratený puk, následne ihneď strieľa zápästím na Makarova, ktorý len sledoval, ako zapadol puk k jeho ľavej žrdke. Bez asistencii.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:59
    Telegin v záveru prvej tretiny neudržal nervy na uzde a dostáva dve minúty za sekanie, navyše aj 10 minút za nešportové správanie.

Prvá tretina bola v znamení tlaku Ruska, no v závere sa tešili z gólu práve dlhodobo brániaci sa Slováci zásluhou presnej strely Bubelu. Rusko bolo po celý čas aktívnejšie, na strely vyhrávajú túto tretinu v pomere 18:11. Šimboch však ale všetky ich strely zneškodnil, pričom mu pomáhala aj jeho obrana.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:55
    Presilová hra Slovenska. Slováci sa ihneď usadili v písme, no Rusom sa po krátkom čase podarilo získať puk na vlastné hokejky a vyhodiť ho preč.

21:37
    Slovensko sa veľmi nedostáva k ohrozeniu bránky Makarova, Slováci sa teraz zmohli len k zakázanému uvoľneniu.

22:20
    Rusi už v plnom počte vyhrávajú vhadzovanie, no puk následne strácajú po nepresnej rozohrávke.

22:38
    Slováci vynikajúco bránia, Rusov teraz zastavilo postavenie mimo hru.

23:45
    Rusi sa snažia hrať stále príliš individuálne, obrana Slovenska je však dostatočne skúsená na to, aby ich hráči Ruska neobchádzali ako kuželky.

24:11
    Rusko dalo gól!
    Yakupov vybojoval puk pre IGORA OZHIGANOVA, ktorý od modrej čiary presnou strelou prekonáva doteraz bezchybného Šimbocha. Asistencie : Nail Yakupov, Yaroslav Kosov.

25:43
    Slováci sa stále musia brániť a vyhadzovať každý nepezpečný puk ďaleko od vlastnej bránky, Rusi sa však rýchlo vracajú pred Šimbocha. Po svojom prvom góle sú už odvážnejší a strieľajú skoro z každej pozície.

26:52
    Gernát robí chybu pri rozohrávke ešte vo vlastnom obrannom pásme, všetko však zachraňuje Marincin a v poslednej chvíli vypichuje puk hráčovi Ruska.

27:05
    Kuznetsov strieľa len do vyrážačky Šimbocha, puk končí na ochrannej sieti. Vhadzuje sa v útočnom pásme Ruska.

28:00
    Yakupov sa natlačil pred bránku, kde sa stretlo viacero hráčov oboch tímov, Šimboch však kryl priestor bránky a puk nakoniec nekončí vnútri.

29:07
    Tlak Ruska pokračuje, Šimboch však stále pôsobí ako opora svojho tímu a chytá strely súpera.

29:33
    Bubela sa zrazil s brankárom Ruska, bránka ostala posunutá, hra musí byť prerušená.

30:21
    Kuznetsov samostatne vedie puk po pravej strane cez pravý kruh, dostáva sa k Šimbochovi a tam sa snaží bekhendom zasunúť puk za brankára súpera, no ten je pozorný a kryje jeho strelu.

31:41
    Hostia sa ľahko dostávajú k Šimbochovi, ten ale všetko rieši prikrytím puku, rozhodca často prerušuje hru, tým pádom majú Slováci dosť času na regeneráciu.

32:10
    Gernát strieľal od modrej čiary, Makarov chvíľu nevedel kde má puk, k dorážke sa chystala dvojica hráčov Slovákov, no obrana Ruska ich k ničomu nepustila, puk nakoniec končí za bránkou Ruska, kde si ho bere do moci obranca a vyhadzuje ho preč do bezpečia.

32:26
    Kuznetsov sa tlačil dopredu, keď chyboval jeden z hráčov Slovenska, Michal Toman však ešte predtým fauloval, je vylúčený za nedovolené bránenie.

33:36
    Sergeyev mal voľný priestor od modrej čiary na vyslanie nebezpečnej strely, no hráč Ruska posiela puk len slabúčko po ľade, s touto strelou nemal brankár Slovenska problém.

34:26
    Slovensko už s piatmi hráčmi.

34:41
    Slováci neskutočne zapárali pred bránkou Ruska, keď sa podarilo jednému z hráčov Slovenska získať puk po chybe obrany Ruska. Prvá strela bola neefektívna, následná dorážka už narobila rozruch pred Makarovom, ktorý radšej prykril puk, no rozhodca nemal istotu, že puk bol mimo bránky, konzultuje situáciu s viderozhodcom.

34:43
    Gól z toho ale nebude, rozhodca necháva pokračovať hru v útočnom pásme Slovenska.

35:49
    Slováci nepríjemne hrozia už aj z toho mála akcii čo majú, bojujú o každú šancu vystreliť na Makarova, každá strela je čím ďalej tým nebezpečnejšia.

37:10
    Slovákom sa teraz dokonca podarilo zatlačiť svojho súpera v ich obrannom pásme, k ohrozeniu bránky však nedošlo. Už dlhší čas sa hra neprerušila.

37:19
    Rýchlu akciu Ruska kazí znova Šimboch, vhadzuje sa pred ním.

38:17
    Gernát mal možnosť vyhodiť puk zo svojho obranného pásma, hráč hostí však jeho pokus blokuje a tak Rusko znova získava puk na svoje hokejky.

39:37
    Grigorenko mal možnosť prihrávať Kucherovi, ten by mal pred sebou už len prázdnu bránku, prihrávku však zblokoval obranca Slovenska.

39:44
    V závere druhej časti hry sa vylučuje na strane Ruska. Kulikov je vylúčený za nedovolené bránenie.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V tejto tretne sme videli na rozdiel od tej prvej gól v sieti Slovenska. Slováci si však stále držia šancu na bodovanie, veď kto by čakal, že po dvoch tretinách bude stav nerozhodný. Za Rusov sa v tejto tretine presadil Ozhiganov presnou strelou od modrej čiary.

Ďalšia tretina začne približne o 05:49.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:32
    Nahodený puk od modrej čiary nedoráža jeden z hráčov Slovenska do bránky, Morozov ho má v moci.

41:11
    Mráz znova vyskúšal pozornosť Morozova, následne došlo aj k dorážke, keďže Morozov vyrazil puk pred seba. Dorážka však bola nepresná.

41:44

41:45
    Po vhadzovaní sa puk dostáva k modrej čiary k hráčovi menom MIKHAIL NAUMENKOV. Ten strieľa zápästím na Šimbocha, ten nič nevidel a puk sa dostáva do bránky Slovenska. Asistencia : Ignat Zemchenko.

43:40
    Závan pred bránkou Slovenska vyriešil znova dobrým zákrokom Šimboch.

44:29
    Rusko je už pokojnejšie, do hláv hráčov Ruska prišlo uspokojenie z daného stavu, uvidíme, či sa podarí Slovákom odpovedať.

46:34
    Momentálne sa hrá zo strany na stranu bez výraznejšieho ohrozenia bránky na oboch stranách.

47:45
    Rusi si stále neodpúšťajú tú individuálnosť, ktorá kazí ich hru. To Slovákom len vyhovuje, keďže sa následne ľahko dostávajú k puku.

48:41
    Slováci sa hrajú s pukom po rohoch hracej plochy, no táto hra sa im ale nevyplatila, strácajú puk po dlhom čase držaní puku pri mantineloch.

50:03
    Rusi akoby boli spokojní s daným stavom, ak sa tlačia dopredu, tak len individuálne, ich hra stratila za posledné dve minúty tú snahu, ktorá ich zdobila v prvej a druhej časti hry.

52:02
    Puk je stále zväčša len v strednom pásme, ani Slovensko ani Rusko sa nevie dostať do pásma.

52:16
    Tomáš Jurčo si ešte nieo vysvetľoval s obracom Ruska, ten sa nedáva vyprovokovať, nakoniec sa však Rus nedal vyprovokovať.

53:09
    Mráz sa snažil natlačiť sa k bránke, nepodarilo sa mu dostať puk do medzikružia prízemnou prihrávkou.

54:20
    Hra k záveru stráca svoju kvalitu, bude to ešte zaujímave.

54:31
    NIKITA GUSEV sa natlačil pred bránku Slovenska a poľahky zasúva puk za Šimbocha. Táto strela bola veľmi šikovná, pretože brankár nebol schopná zakriť si poriadne priestor bránky. Asistencia : Mikhail Grigorenko.

56:29
    Igor Ozhiganov smeruje na trestnú lavicu. Začína sa presilová hra Slovenska.

57:14
    Oba tímy začínajú mať nervóznejši prejav s prichádzajúcim záverom zápasu.

59:10
    Nič podstatné sa v priebehu dvoch minút nestalo, Slovíáci sa bijú o puk, už keď ho aj získajú, nepodarí sa im ohroziť bánku Ruska.

60:00

Tento zápas bol dve tretiny pre Slovákov otvorený, dve tretiny živili nádej na získanie bodov. Prišla však posledná časť hry a nešťastné góly Ruska znamenajú teda prehru, no mladí Slováci sa nemajú za čo hanbiť. Predviedli obetavý výkon a chýbalo málo aby sa im podarilo to, o čom snívali. Rusko si pripisuje do tabuľky skupiny A tri body. Prajeme ešte príjemné prežitie dňa ! (06:25:57)

Marian Fiam

Góly a asistencie: 25. Ozhiganov (Yakupov, Kosov), 42. Naumenkov (Zemchenko), 55. Gusev (Grigorenko) - ?. Bubela

Rusko U20: Makarov ( Vasilevski ) - Sergeyev, Arzamastsev - Antipin, Ozhiganov - Zheldakov, Nesterov - Naumenkov, Isangulov - Apalkov (A), Barbashev, Kuznetsov (C)- Telegin, Yakupov, Khokhlachev - Gusev, Kucherov, Grigorenko - Kulikov, Zemchenko, Kosov
    Slovensko U20: Šimboch ( Riečický) - Marinčin, Gernát - Jánošík, Čerešňák - Trška, Čajkovský - Bezuška, Kurali - Mráz, Jurčo, Chovan - Toman, Tvrdoň, Bubela - Bene (A), Dolnik, Matoušek (C)- Hindoš, Ďaloga, Daňo

Rozhodca: Piechaczek, Zalaski - Sormunen, Woodworth