Lev – Novgorod 2:0 (kon.) | Lev – Novgorod 2:0 (kon.)
Lev Praha
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 26.11.2011, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • KHL

Skončilo stretnutie, ktoré gradovalo každou minútou. Posledná tretina bola nervy drásajúca, keď hostia vsadili všetko na jednu kartu a aj pri vlastných vylúčeniach sa pustili do power-play. Rozhodol dvojgólový Netík a Laco vychytal doma ďalšiu NULU! (19:07:34)

60:00

59:54
    Lev Poprad dal gól!
    TOMÁŠ NETÍK je hrdinom zápasu, keď unikol obrane hostí, ktorá si trúfala na päticu domácich vo štvorici bez brankára. Netík urobil na posledného obrancu Hietinena nádhernú kľučku a rozhodol. Bez asistencie.

59:31
    Konečne hra prerušená. Na trestnej lavici Varlamov za hákovanie.

59:09
    Ani Netík, ani Pilař, ani Mikúš prázdnu bránku netrafili pri signalizovanom vylúčení jedného z hráčov Novgorodu.

58:48
    Opustená bránka hostí.

58:35
    Oddychový čas hostí. Dnešné stretnutie sleduje 4 500 divákov - vypredané!

58:35
    Nilsson si išiel sadnúť za hráčsku lavicu na trestnú za príliš veľa hráčov na ľade.

58:00
    Mezei mohol páliť a aby lepšie trafil, tak mu Bartečko, ktorý stál pred ním poskočil a puk letel pod jeho nohami na Kovaľa. Ten chytá.

57:00
    Potlesk na otvorenej scéne teraz patrí obom tímom za rýchlu dynamickú hru, ktorú predvádzajú.

55:13
    Maxim Potapov sa predieral do šance po ľavej strane, ale Laco si svoju bránu postrážil a puk za svoj chrbát nepustil.

54:39
    Nedorost získal puk pre Bartečka a ten mohol z otočky páliť, jeho puk však bol zrazený a ku Kovaľovi nedošiel.

54:06
    Hra sa teraz na chvíľu upokojila.

53:23
    Hostia prepli na vyššie obrátky a v priebehu niekoľkých minút nazbierali toľko čistých príležitostí, koľko možno ani za dva zápasy nestihli.

52:37
    Ugarov ešte ťažil z tlaku po presilovke a snažil sa spoza Mikúša vystreliť. Zrazený puk končí nna ochrannej sieti.

51:49
    Vorobjev na konci presilovky vystrelil medzi kruhmi a Laco opäť čaroval. Nagy napokon prevzal puk a vyhadzuje ho cez všetky čiary.

51:10
    Drvivý tlak hostí a strela za strelou sa valí na Laca, ten zatiaľ odoláva.

50:18
    Jevsejenkov vyslal delovku na Laca, ale ten stál pripravený a strelu vyrazil betónmi.

49:52
    Lewis dostáva dve minúty za podrazenie.

49:18
    Dva krát za sebou bol pri zakončení tvrdo atakovaný Varnakov a na druhý pokus už rozhodca dvíha pravicu.

48:17
    Hostia v náznaku tlaku, ktorý ukončil Vorobjev nevýraznou strelou a Mihálik puk posiela do bezpečia - stredného pásma.

47:32
    Varlamov nenašiel prihrávkou Nilssona, keďže ten bol otočený chrbtom a puk končí v zakázanom uvoľnení.

47:09
    Domáci sa snažia využívať medzery v obrane súpera, ktorý otvoril hru, ale zatiaľ im kazí radosť Kovaľ v bránke Novgorodu. Reklamná prestávka.

46:06
    Varnakov to skúšal bekhendom cez dvoch obrancov, ale puk sa k Lacovi ani nedostal.

45:21
    Lundberg vybojoval puk pri mantineli v súboji s Nikitenkom, poslal ho na Fabriciusa pred bránu, ale ten atakovaný obrancom nedokázal poriadne zakončiť. Kovaľ puk chytá do lapačky.

43:59
    Lewis rozohral na Novotného, ten vystrelil spoza obrancu a k odrazenému puku od Kovaľa sa už Grant Lewis spätne nedostal.

43:01
    Ako som spozoroval, vylúčený Zajnulin je už na ľade a tak hlavný asi avizoval chybu časomeračov.

42:36
    Pálil Vasiľev od modrej, pred Lacom puk zastavil jeden z obrancov Popradu.

42:03
    Hlavný rozhodca čosi konzultuje s časomeračom. Tresty zo svetelnej tabule zmizli.

40:49
    Ďalšie obojstranné vylúčenie. Tento krát, ale dostal Netík dve minúty za krošček a faulovaný Zajnulin desať minút za filmovanie.

40:39
    V hre 4 na 4 sú tímy od začiatku opatrné.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:32. Druhá tretina bolo o mnoho hokejovejšia ako tá prvá, najmä zo strany levov. Tí búšili do súpera čo to dalo, ale chýbalo gólové vyvrcholenie. Napokon sa nepresadili a tak sa táto časť skončila bez výsledkom 0:0.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:58
    Mikúš unikol Varlamovi, ktorý mu nedal dýchať a nakoniec Jurajovi pukli nervy po tom, čo ho v poslednej chvíli sekol pred Kovaľovm a pustil sa do svojho strážcu. Bitku rozhodcovia rýchlo rozohnali a tretina končí.

39:24
    Valujskij po šanci Klopova padá na ľad pred Kovaľom vinou Bartečka, ktorý dostáva dve minúty za krošček a na druhej strane aj Valjuskij dostal dve minúty za sekanie.

37:58
    Pilař našiel Sekáča na ľavej strane a ten na dva krát neprepasíroval puk cez obrancu, aby prihral spoluhráčovi medzi kruhy.

37:37
    Ugarov s Potapovom robili vietor pred Lacom, ale aj tento tlak hostí dokázal v krátkom čase domáci brankár ustáť.

37:27
    Krikunov mal šancu, ale jeho strela z uhla letela kdesi mimo brány.

37:17

37:09
    Zajnulin sa zbavil v pravom kruhu na vhadzovanie obrancu a z otočky dobre vystrelil. Laco puk chytá na hrudi.

36:29
    Hostia v plnom počte.

35:49
    Nedorost číhal na Mezeiovú strelu od modrej pred Kovaľom, ten puk vyrazil doľava na Bartečka, a ten bez prípravy pálil vedľa.

35:24
    Ešte minútu hrajú levi presilovku.

34:28
    Domáci sa zahryzli do súpera, ale iba točia puk v útočnom pásme a strela neprichádza.

33:59
    Sprava mohol strieľať Tomáš Netík, ale rozhodol sa puk poslať na druhú stranu Mikúšovi, ktorý z prvej preveril pozornosť druhého najlepšieho brankára KHL Vitalija Kovaľa.

33:43
    Netík dopravil puk do pásma a zakladá akciu.

32:57
    Levi sa nedokážu udržať v pásme.

32:24
    Lewis dostal v obrannom zákroku za bránou Laca hokejku do tváre a Varnakov inkasoval dve plus dve za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

31:00
    Na druhej strane Ugarov nakorčuľoval z ľavej strany pred Laca, ale ten jeho snahu zasunúť puk pod jeho telo prečítal a túto šancu zneškodnil.

30:35
    Mikúš sa snažil čosi vymyslieť pred Kovaľom, ale bol dobre bránený a nedokázal lepšie namieriť. Puk končí za bránou.

29:47
    Po sérii vyhodených pukov z pásma sa nakoniec HC LEV oslobodzuje a Huna je už na ľade.

28:18
    Hostia točili kolotoč a napokon si vyrobili aj tutovku, ktorú spálil Ugarov po strele Nilssona z veľkého uhla. Laco v bráne levov zatiaľ čaruje, keď zlikvidoval jeho nebezpečný puk z pol metra.

27:48
    Huna za hákovanie putuje na trestnú lavicu.

27:16
    Nikitenko pekne prenechal zadovkou puk na Zajnulina, ktorý švihom medzi kruhmi pálil vysoko nad.

26:38
    Od dvoch fanúšikov sektore hostí sa ozýva "šajbu", "šajbu"...

26:27
    Levi majú v týchto chvíľach jasne na vrch, ale chýba im väčší dôraz pri zakončení. Reklamná prestávka.

25:40
    Diváci sa bavia hokejom, ktorý produkujú domáci hráči.

24:18
    Huna mal aj ďalšiu príležitosť, ale v tej istej pozícii pri ľavej tyči predviedol podobný neúspech.

23:27
    Kristek poslal pekný puk na Kovaľa a jeho smer chcel ešte zmeniť Huna. Napokon skákajúci puk skončil v rohu klziska, keď ho razantne odpálil hokejkou brankár hostí.

22:47
    Vorobjev bol pri ľavej tyči a dostal sa k puku. Laco sa v páde ohnal lapačkou a predviedol bravúrny zákrok. Strhla sa mela, ale nevylučuje sa.

22:10
    Jevsejenkov si počkal kým sa mu otvorí priestor na strelu. Vypálil od modrej a závar vyrobil Potapov. Laco je nakoniec hrdinom tohoto momentu

21:10
    Huna kročšekoval protihráča a napokon sám padol na ľad. Za faul dostal dve minúty.

20:24
    Varlamov už preberal puk od Krikunova za modrou čiarou a tak jeho strela bola síce presná, ale zbytočná. Postavenie mimo hry.

20:01
    Začala druhá tretina.

Skončilo prvé dejstvo zápasu HC LEV Poprad - HC Torpedo Nižnij Novgorod. Dlho to bolo o samých nepresnostiach až sa napokon v osemnástej minúte presadil Netík krásnym sólom a tak domáci vedú nad súperom 1:0. Ďalšia tretina začne približne o 17:45.

17:56
    Nádherné sólo predviedol divákom TOMÁŠ NETÍK, keď ako nôž maslom prenikol obranou hostí. Vystrelil švihom a aj keď sa zdalo, že puk tečoval pred bránkou dobre tieniaci Mikúš, gól bol po sérii tečov pripísaný strelcovi. Bez asistencie.

16:55
    V zápätí v dobrej šanci aktívny Potapov, ktorý strieľal z blízka, Laco vyrazil pred seba a Ugarov netrafil bránu. Odrazený puk spoza nej už Laco skryl v lapačke.

16:28
    Z otočky pálil Valujskij a Laco mal čo robiť. Puk však skončil v rohu klziska zásluhou jeho pravého betónu.

15:44
    Novotný sa dostával do šance po Chabadovej prihrávke pred Kovaľa, ale dobre tam zasiahli dvaja obrancovia a nebezpečenstvo zažehnali.

15:18
    Na druhej strane ohrozili bránku hostí Huna s Mikúšom, ale závar pred Kovaľom ostal nepotrestaný. Reklamná prestávka.

14:16
    Hietanen tvrdo vypálil, ale aj cez húštinu tiel Laco puk zbadal a vyrazil ho betónom do rohu.

12:59
    Potapov pálil v dobrej pozícii len do Mihálika a ten odvrátil hrozbu za cenu bolestivého zásahu.

11:52
    Nedorost urobil peknú kľučku na Jevsejenkova, ale ten to prečítal a puk mu z hokejky vypichol.

10:50
    Varnakov vystrašil Laca od modrej. Strela bola po ľade a prudká, ale domáci brankár pravým betónom puk poslal do rohu klziska.

10:16
    Hostia začali krátku pol minútovú presilovku.

8:59
    Mezei vyrobil hrúbku a Ugarov sa rútil do brejku. Pred Lacom ho zrazil na ľad Ladislav Nagy a putuje na trestnú lavicu za krošček.

8:16
    Klopov fauloval a za nedovolené bránenie v hre odchádza na trestnú lavicu.

7:55
    Špirko z veľkého uhla skúšal pozornosť Kovaľa, ale ten rýchlo zareagoval a sklopil ľavý betón. K odrazenému puku sa dostal opäť Špirko, ale už nedokázal vystreliť.

7:37
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí. Zatiaľ je v zápase plno nepresností.

7:00
    Nikitenko vyslal prudký puk na Varnakova, ale ten ho nedokázal skrotiť a je z toho zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po pravici Kovaľa.

6:45
    Za tečovaným pukom šprintoval Varnakov a v závese mal Krikunova, ale napokon puk prikryl pod rukavicou až Laco. Reklamná prestávka.

5:22
    Zapotil sa Ján Laco v bráne domácich po tom, čo sa pred neho dostal Klopov a nepríjemne dobiedzal. Laco sa zvŕtal v bránkovisku, ale napokon puk schoval pod svojim telom.

4:58
    Akciu zakladal z obranného pásma Novotný, ale Chabada nezachytil puk na modrej a je z toho zakázané uvoľnenie.

4:12
    Lewis urobil na červenej čiare parádnu kľučku a navyše vyrobil šancu pre Mikúša, ktorému ešte sekundoval Huna, ale ani jeden z nich zadovkami puk nedostal do siete.

3:19
    Novgorod sa tlačil do pásma, ale domáci dobre napádajú a nepúšťajú hostí do vnútra.

2:40

1:39
    Kristek padol na ľad v súboji s Vorobjevom, ale rozhodca to posúdil ako čistý zákrok.

1:18
    Levi sú nasťahovaný v útočnom pásme.

0:36
    Nagy prenikal do tretiny, ale Nilson ho zastavil a následne vyhodil úmyselne puk za mantinel a domáci hrajú presilovku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Milá udalosť. Smrteľne chorí Martinko Kupec prevzal z rúk Ľuboša Bartečka finančný dar v hodnote 1 800 EUR.

Dozneli hymny krajín oboch zástupcov v KHL, Ruska a Slovenska.

Už je tam aj za búrlivých ovácií aj úvodná formácia HC LEV Poprad.

Na ľad vykorčuľovala úvodná päťka Novgorodu.

Po dlhom čase je opäť KHL v Poprade. Domácim trip v Rusku príliš nevyšiel, keď získali v štyroch zápasoch iba dva body za dve prehry po predĺžení. Hosťom dnes chýbajú niekoľkí kľúčoví hráči a tak verme, že levi toto dokážu využiť a získajú prepotrebné body.

Rozhodcovia. Nalivaiko, Safiullov - Sirotkin, Metalnikov .

Úvodné zostavy.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kovaľ (Tuokkola) - Hietanen, Maleňkich - Vorobjev, Varlamov (C) - Vasiljev, Jevsejenkov, Groť - Varnakov, Nikitenko, Krikunov - Nilson, M. Potapov, Ugarov - Klopov, Gorbunov, Zajnullin - A. Potapov, Galuzin, Valujskij. Tréneri: Kari Jalonen - Kaj Rautio, Anatolij Bogdanov.

HC LEV Poprad: Laco (Duba) - Pilař, Mezei - Sigalet, Mihálik - Lewis, Hellström - Bartečko (C), Nedorost, Nagy - Huna, Mikúš, Netík - Kristek, Novotný, Chabada - Fabricius, Lundberg, Sekáč - Špirko. Tréneri: Radim Rulík - Róbert Pukalovič, Vladimir Kapulovsky.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.