25:23
25:21
17:25
15:7
I druhé semifinálové klání na mistrovství Evropy volejbalistů přineslo nečekaného vítěze. Stal se jím tým Srbska, který porazil domácí Francii v pěti setech.

První dvě sady měly stejný výsledek, a to 25:23. V prvním setu tímto těsným výsledkem zvítězili Francouzi, následně se totéž podařilo Srbům. Ti se posléze dostali do laufu a třetí sadu ovládli rozdílem čtyř bodů.

Ve čtvrtém setu ovšem domácí hráči znovu zpřesnili hru a odměnou jim bylo osmibodové vítězství a vyrovnání stavu na 2:2. Do tiebreaku naopak vlétlo ve velém stylu mužstvo z Balkánu, během chvilky vedlo 5:0. Tento náskok už Francouzi stáhnout nedokázali, nakonec prohráli 7:15.

Utkání mělo dvě ofenzivní hvězdy. Na straně vítězů se činil Aleksandar Atanasijevič, jenž zaznamenal 27 bodů, Francouz Earvin Ngapeth přidal dokonce ještě o dva body více. Na postup to ale nestačilo, finále obstará Srbsko se Slovinskem. Francie zabojuje o bronzové medaile proti Polákům.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.