23 25 25 17 15
Francúzsko
2
25 23 21 25 7
cz Piatok 27.09.2019, 21:00 • AccorHotels Arena, Paříž • Majstrovstvá Európy muži • Semifinále

I druhé semifinálové klání na mistrovství Evropy volejbalistů přineslo nečekaného vítěze. Stal se jím tým Srbska, který porazil domácí Francii v pěti setech.

První dvě sady měly stejný výsledek, a to 25:23. V prvním setu tímto těsným výsledkem zvítězili Francouzi, následně se totéž podařilo Srbům. Ti se posléze dostali do laufu a třetí sadu ovládli rozdílem čtyř bodů.

Ve čtvrtém setu ovšem domácí hráči znovu zpřesnili hru a odměnou jim bylo osmibodové vítězství a vyrovnání stavu na 2:2. Do tiebreaku naopak vlétlo ve velém stylu mužstvo z Balkánu, během chvilky vedlo 5:0. Tento náskok už Francouzi stáhnout nedokázali, nakonec prohráli 7:15.

Utkání mělo dvě ofenzivní hvězdy. Na straně vítězů se činil Aleksandar Atanasijevič, jenž zaznamenal 27 bodů, Francouz Earvin Ngapeth přidal dokonce ještě o dva body více. Na postup to ale nestačilo, finále obstará Srbsko se Slovinskem. Francie zabojuje o bronzové medaile proti Polákům.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (23:42:15)

Konec zápasu

15:7
    Je konec, Slovinsko doplnilo ve finále mistrovství Evropy Srbsko! Francouzský volejbalista ukončil utkání zkaženým servisem.

14:7
    Boyer ještě odvrací konec utkání, avšak situace se pro domácí zdá býti již ztracenou.

14:6
    Smeč Atanasijeviče dopadla na lajnu, je tu osm mečbolů!

13:6
    Přichází eso, o které se postaral Srečko Lišinac! TSrbové jsou blízko finálové účasti!

12:6
    Na Atanasijeviče je spolehnutí. Univerzál našem mezírku mezi dvojblokem.

11:6
    Kovačevič při podání přešlápl o pořádný kus.

11:5
    Atanasijevič diagonální ránou zapisuje jedenáctý bod pro svůj tým.

10:5
    Těsný aut při servisu Ngapetha, Srbové si mohou oddechnout.

9:5
    Po dlouhé době přišel úspěšný blok domácích. Nad sítí selhal Kovačevič.

9:4
    Ngapeth servisem načapal libero. Eso a ztráta pěti bodů.

9:3
    Výborně si Ngapeth přihrál, poté lehounce otřel balón o bloky.

9:2
    Boyer se rozbil o jediného blokaře Atanasijevič! Srbové jsou čím dál tím blíže vysněnému postupu do finále!

8:2
    Srbové zázračně udrželi balón ve hře, posléze výměnu vítězně zakončil Srdečko Lisinac.