0:2
6:77
5:7
Antukový challenger v Madridu skončil pro Víta Kopřivu (121.) v osmifinále. Šestadvacetiletý Čech v něm podlehl po dvou a čtvrt hodině 6:7(7) a 5:7 Stefanu Napolitanovi (158.) z Itálie. V prvním dějství dokázal Kopřiva dvakrát dotáhnout ztrátu brejku. Ve zkrácené hře odvrátil i tři setboly, jenže při tom čtvrtém vyrobil dvojchybu. Ve druhém setu se Kopřiva blýskl v sedmém gemu brejkem čistou hrou a vedl 4:3. Nepotvrdil ho a za stavu 4:5 musel odvracet na podání mečbol. O dvě hry později nabídl Napolitanovi dvojchybou druhou příležitost na uzavření zápasu, kterou už soupeř proměnil.
Challenger Morelos (Tvrdý povrch)
2:0
7:5
6:3
Je konec! Dominik Palán dnes proti rozjetému soupeři předvedl bojovný výkon, ale na vítězství to nestačilo. V první sadě si oba hráči až do stavu 6:5 drželi servis. Následně však Nicolás Mejía v gemu trvajícím takřka patnáct minut prolomil podání českého hráče a urval pro sebe úvodní set. Ve druhém setu se prakticky opakovala situace z první sady, nicméně za stavu 4:3 prohrál Palán své podání o poznání snadněji a Kolumbijec už duel s přehledem doservíroval.